Jak dokładne są usługi lokalizacyjne i śledzenie iPhone’a?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak dokładne są usługi lokalizacyjne i śledzenie iPhone’a?

Find My iPhone, Find My Friends i iCloud Find My to rozwiązania firmy Apple dotyczące zagubionych iPhone’ów, iPadów, zegarków i innych urządzeń. Czasami jednak nie są one zbyt precyzyjne i zastanawiasz się, dlaczego.

Na przykład mogłeś próbować korzystać z jednej z tych usług lokalizacyjnych iPhone’a i aplikacji śledzących z urządzeniem leżącym przed tobą na stole. Następnie aplikacja pokazuje, że urządzenie znajduje się w odległości około jednej mili. Być może próbowałeś zlokalizować swoje dziecko, które odwiedzało lokalizację, ale aplikacja pokazała jej lokalizację z odchyleniem 10 mil. Dlatego nie należy wykorzystywać danych lokalizacji z usług i aplikacji lokalizacyjnych do wyciągania wniosków.

Ale dlaczego usługa jest czasami niedokładna? W tym artykule wyjaśnię, dlaczego dane o lokalizacji różnią się w zależności od sytuacji.

Jak dokładne są usługi lokalizacyjne i śledzenie iPhone’a?

Usługi lokalizacyjne iPhone’a i aplikacje śledzące są bardzo dokładne, z odchyleniami od 5 do 6 stóp. Jednak te usługi lokalizacyjne mogą być bardzo niedokładne w obecności jakiejkolwiek bariery fizycznej (geograficznej lub atmosferycznej) lub problemów z odbiornikiem danych lokalizacyjnych, między innymi.

Jak często doradcy mieli do czynienia z konsultacjami, na których zazdrośni partnerzy lub zaniepokojeni rodzice oskarżali małżonków lub dzieci o nieuczciwość na podstawie informacji geolokalizacyjnych dostarczanych po użyciu narzędzi takich jak Find My iPhone czy iCloud Find My?

Wygląda na to, że telefon komórkowy oskarżonego znajdował się daleko od wskazanego miejsca.

Ale powiem ci co? Niebezpieczne jest ślepe poleganie na danych z tych systemów śledzenia jako podstawie oskarżenia, dowodu nieuczciwości lub wniosku, że śledzona osoba mogła zostać porwana. Dane usługi lokalizacyjnej mogą być rażąco błędne!

Studium przypadku

Pisarz i dziennikarz komputerowy Cory Doctorow udowodnił mój wniosek osobistą anegdotą.

🔥 Zalecana:  Zapomniałem hasła do konta Apple ID i adresu e-mail [Options for Regaining Access to Your iCloud Account]

Hej @Odpowiedz wszystkim/@PJVogt! Jeśli chodzi o odcinek z tego tygodnia, mam wstrząsającą historię.

W zeszłym roku nasza córka (wtedy 11-letnia) była w stodole niedaleko swojej szkoły, gdzie jest wolontariuszką przy koniach i pobiera lekcje. Zbliżała się kolacja, więc napisałem SMS-a, żeby zobaczyć, kiedy chce być odebrana.

— Cory Doctorow (@[email protected]) (@doctorow) 13 sierpnia 2020 r

Jego 11-letnia córka była na lekcjach jazdy konnej, ale nie odbierała telefonów.

Następnie użył funkcji Find My iPhone, która wskazywała, że ​​telefon komórkowy jego córki znajdował się 13 mil od szkoły. Obawiając się najgorszego, zaalarmowali policję. Ale wkrótce potem jej córka zadzwoniła ze szkoły, w której była przez cały czas.

Co naprawdę się stało?

Doctorow wyjaśnia, że ​​problem wynika z dwóch czynników. Po pierwsze, lokalizacja telefonów komórkowych wykorzystuje różne źródła. Należą do nich pobliskie sieci Wi-Fi, GPS i adresy IP przydzielone przez operatora telefonicznego.

Załóżmy jednak, że sygnał GPS nie jest odbierany (na przykład w pomieszczeniu lub przy wietrznej/deszczowej pogodzie). W takim przypadku usługi takie jak Znajdź mój iPhone mogą wykorzystywać informacje tylko z innych usług lokalizacyjnych. Dlatego dane lokalizacji telefonu mogą być niedokładne lub nieaktualne.

Jeśli telefon komórkowy znajduje się w obszarze o słabym zasięgu, telefon komórkowy może nie być w stanie zaktualizować usługi lokalizacyjnej. Jednak serwis nadal uważa przesłane do niego informacje za aktualne. W takim przypadku telefon komórkowy wydaje się znajdować w miejscu, przez które przeszedł, kiedy już go tam nie ma.

Jeszcze gorzej, jeśli lokalizacja może opierać się tylko na adresie IP przypisanym do telefonu komórkowego (być może przez VPN). Jest to zmienne i tymczasowe. W takim przypadku telefon komórkowy może wydawać się umieszczony w bardzo dużym kole o promieniu rozciągającym się na kilka kilometrów.

Drugim czynnikiem jest to, że aplikacje lokalizacyjne często nie wskazują marginesu błędu w wyświetlanych danych. Na przykład aplikacje mogą powiedzieć: „Telefon jest dokładnie tutaj lub w tym kręgu”, ale nigdy nie mówią: „może być w tym obszarze, ale nie jestem pewien”. A przede wszystkim nie określają metody lokalizacji, której używają. Prowadzi to do fałszywych pewników, które mogą być bardzo mylące.

Morał historii: Zanim oskarżysz kogoś na podstawie lokalizacji jego telefonu komórkowego, zastanów się dwa razy. Może uchronić cię przed poważnym wstydem.

Jak iPhone określa Twoją lokalizację?

Twój iPhone zna Twoją lokalizację i używa usług lokalizacyjnych urządzenia do geolokalizacji. Według Wsparcie Apple:

Mówiąc prościej, do działania tej technologii wykorzystuje się kilka różnych technologii śledzenia. Być może zauważyłeś, że Apple kładzie nacisk na termin „przybliżony”, który jest tutaj kluczem.

Jednak kombinacje technologiczne zapewniają, że lokalizacja Twojego urządzenia jest bardziej precyzyjna niż przybliżona. Na przykład Apple Maps lub Find My wykorzystuje dane GPS, Wi-Fi i wież komórkowych. Więc jeśli twoje sygnały GPS są wyłączone lub niedokładne, prawdopodobnie masz włączone Wi-Fi lub – najprawdopodobniej – usługę sieciową.

Ustalenia lokalizacji oparte są na zasadach triangulacji. Pomiary są wykonywane od różnych stałych punktów do innego punktu. Dzięki temu Twoje urządzenie może łatwo obliczyć swoją pozycję.

Dzięki GPS (Global Positioning System) lokalizacja odbywa się dzięki 24 satelity krążące wokół Ziemi w kosmosie. Możesz sprawdzić, które satelity są widoczne i używane przez telefon, korzystając z opcji Aplikacja do testowania GPSNa przykład.

Powyższe satelity są używane i widoczne przez GPS mojego telefonu w chwili pisania tego tekstu. Dzięki równoczesnemu odbiorowi tych satelitów uzyskuje się bardzo wysoką dokładność GPS.

Twój telefon wykorzystuje co najmniej informacje z 6 satelitów, czasem nawet z 10. Dlatego dane GPS są bardzo dokładne.

Połączenie tych elementów daje dokładność mniejszą niż jeden metr. Od 6 do 10 satelitów nie może jednocześnie przekazywać błędnych informacji.

Może to mieć wpływ tylko na odbiór ich informacji. I to w przypadku fizycznej blokady lub gdy odbiornik GPS ma problem.

Jak dokładne jest wyszukiwanie mojego iPhone’a?

Aplikacja Znajdź mój iPhone jest zwykle bardzo dokładna, z odchyleniem około 3 metrów. Dzieje się tak, ponieważ współpracuje z wbudowanym w telefon chipem GPS, który odbiera sygnały GPS, a następnie dokładnie określa Twoją lokalizację.

Czynniki decydujące o dokładności

Niektóre czynniki określające dokładność usługi Znajdź mój iPhone, w tym innych usług śledzenia lokalizacji, to:

Funkcja Znajdź mój iPhone działa dokładniej, gdy iPhone znajduje się gdzieś w centrum handlowym, biurze, miejscu publicznym lub w miejscu zainstalowania iBeacon. Jednak ten tracker może nie być dokładny (jest przybliżony), gdy iPhone jest nie na miejscu na wiejskiej lub górskiej stronie lub w dowolnym miejscu o słabym zasięgu sieci.

Konstrukcje fizyczne w domu i na zewnątrz (np. ściany izolowane włóknem szklanym i góry), ruch sieciowy itp. utrudniają sygnały lokalizacyjne. To samo dotyczy pochmurnych lub deszczowych dni, kiedy przekazywanie informacji GPS z wymienionych wcześniej satelitów jest zablokowane.

Jeśli Dokładna lokalizacja jest włączony w telefonie Ustawienia, śledzenie staje się łatwiejsze i dokładniejsze. Jeśli WiFi jest włączone, a iPhone ma dostęp do GPS, dokładność będzie jeszcze lepsza.

I odwrotnie, załóżmy, że Wi-Fi jest WYŁĄCZONE, a sygnały GPS są przerywane. W takim przypadku aplikacja może używać tylko pobliskich wież komórkowych do śledzenia lokalizacji. To może nie być precyzyjne. Czasami przybliżony okrąg dzieliły mile zamiast metrów.

Wielu uważa, że ​​GPS to najlepsza technologia do zlokalizowania urządzenia, co do pewnego stopnia jest prawdą. Jednak usługi Apple są wystarczająco wydajne, aby korzystać z pobliskich hotspotów Wi-Fi w celu określenia, gdzie znajduje się Twoje urządzenie, nawet jeśli nie jest ono połączone z żadnym z nich.

Śledzenie przez GPS jest powolnym procesem i może zająć dużo czasu. Dlatego Apple wykorzystuje głównie punkty dostępowe WiFi lub maszty (wieże telefonii komórkowej) do lokalizowania telefonu. Jeśli więc telefon znajduje się w obszarze z dostępem do usług sieciowych, można go łatwo namierzyć. GPS jest używany, jeśli jest dostępny, ale nie jest głównym źródłem lokalizowania iPhone’a.

Wreszcie, Bluetooth jest również używany do śledzenia lokalizacji. Ale to działa tylko gdzie iBeacon są zainstalowane. Dla tych, którzy nie wiedzą, czym są iBeacons, są to czujniki Bluetooth, które mogą automatycznie łączyć się z iPhone’ami.

Mogą poprawić dokładność lokalizacji w pomieszczeniach lub miejscach publicznych, takich jak centra handlowe, lotniska i sklepy. Apple zna iBeacon, z którym łączy się Twój iPhone, dzięki czemu udaje mu się dokładnie określić lokalizację.

Najważniejsze wskazówki, jak poprawić dokładność usług lokalizacyjnych na iPhonie

Wiem, że już wiesz, co poprawia dokładność Twoich usług lokalizacyjnych, a co ją zmniejsza. Ale oto szczegółowy, ale krótki przewodnik, jak poprawić dokładność usług lokalizacyjnych:

1. Włącz usługi lokalizacyjne na iPhonie

Niestety iPhone nie oferuje wielu skoordynowanych opcji ustawień dokładności GPS, takich jak Android. Ale możesz regulować uprawnienia poszczególnych aplikacji, przechodząc do Ustawienia > Prywatność i przełącz Usługi lokalizacyjne w prawo, aby poprawić dokładność w telefonie.

Chociaż możesz odmówić aplikacji dostępu do śledzenia lokalizacji, pamiętaj o włączeniu usług lokalizacyjnych dla aplikacji śledzących, takich jak Znajdź mój iPhone i Mapy. W ten sposób inne usługi lokalizacyjne są używane jednocześnie z GPS telefonu, aby śledzenie było jak najdokładniejsze.

2. Upewnij się, że Twój czas jest prawidłowy

Dokładność GPS zależy od tego, ile satelitów GPS jest widocznych dla Twojego telefonu (jak pokazałem wcześniej). Błędy zegara są jedną z przyczyn niedokładnego śledzenia.

Czas, data i strefa czasowa w odbiorniku GPS (Twoim telefonie) muszą być zgodne z zegarami satelitarnymi. Aby to zapewnić, przejdź do Ustawienia na Twoim telefonie. Następnie znajdź i dotknij Ogólne > Data i godzina i wybierz Ustaw automatycznie.

3. Trzymaj telefon w polu widzenia satelitów GPS

Jak wspomniałem wcześniej, odbiór sygnału jest słaby w pomieszczeniach, na terenach górzystych lub tam, gdzie znajdują się wysokie budynki. Gdy sygnały GPS są słabe, urządzeniu pozostają tylko sieci komórkowe i Wi-Fi jako dostępne usługi lokalizacyjne. Oznacza to tylko jedno: mniejszą dokładność!

Dlatego trzymaj telefon z dala od fizycznych przeszkód i innych rzeczy, które wpływają na odbiór sygnału GPS.

4. Skalibruj wbudowany kompas

Czasami urządzenie nie może poprawnie określić lokalizacji, ponieważ wbudowany kompas nie „zna” swojej pozycji z powodu pewnych lokalnych zakłóceń.

Z reguły aplikacje korzystające z lokalizacji GPS wskażą ci to. Możesz jednak skalibrować wewnętrzny kompas telefonu ręcznie i automatycznie.

  • Krok 1: Otwórz aplikację korzystającą z kompasu (np. Mapy).
  • Krok 2: Powoli poruszaj telefonem w kształcie ósemki, jak na poniższej animacji:
  • Krok 3: Powtórz powyższe kilka razy.

Aby automatycznie ponownie skalibrować kompas wbudowany w iPhone’a, przejdź do Apple Store. Następnie wyszukaj, pobierz i zainstaluj plik Podstawowy GPS aplikacja. Następnie otwórz aplikację i przejdź do Menu >> Kompas >> Kalibruj.

Jak sprawdzić dokładność funkcji Znajdź mój iPhone

Szukaj zielonej kropki podczas korzystania z tej funkcji. Lokalizacja telefonu jest dokładnie śledzona, jeśli widzisz ją na mapie. Załóżmy jednak, że zamiast kropki widzisz duże zielone kółko. Wyniki są z grubsza dokładne, a Twoje urządzenie znajduje się w pobliżu zielonego kółka. Czasami to zielone kółko jest zbyt duże, co wskazuje, że wyniki są dalekie od dokładności.

Jeśli widzisz szare kółko, zła wiadomość jest taka, że ​​funkcja nie może zlokalizować urządzenia. Może być offline, ponieważ wyczerpała się bateria lub ktoś wyłączył iPhone’a na ponad 24 godziny. Jeśli nie pokazuje żadnych dostępnych lokalizacji, może to być spowodowane tym, że obszar, w którym zgubiłeś iPhone’a, nie znajduje się w pobliżu usług lokalizacyjnych Apple. Ta funkcja jest przez większość czasu dokładna, ale czasami może być zbyt niejasna lub przybliżona, aby można ją było uznać za idealną aplikację śledzącą.

1. Jak dokładne jest narzędzie Znajdź moich znajomych?

Funkcja Find My Friends jest dokładna, z odchyleniem do 5 metrów w idealnych warunkach. Jednak nie jest wystarczająco precyzyjny, aby można było na nim polegać jako dowód na to, że małżonkowie lub dzieci nie są prawdomówni. Proszę też nie polegać na nim w żadnej sytuacji życia lub śmierci.

2. Jak dokładny jest Find My Apple Watch?

Find My iPhone lub Find My tracker precyzyjnie lokalizuje zegarek Apple Watch. Wbudowany GPS w zegarku jest tak dokładny jak Twój iPhone. Jeśli Twój zegarek zostanie zgubiony lub skradziony, możesz użyć tych narzędzi do śledzenia jego lokalizacji, a nawet zdalnie usunąć z niego wszystkie dane.

3. Dlaczego lokalizacja iPhone’a przeskakuje?

Oznacza to, że system geolokalizacji Twojego telefonu nie jest dokładny. Możesz łatwo rozwiązać ten problem, uruchamiając ponownie telefon. Odczekanie kilku minut i odświeżenie mapy może również rozwiązać ten problem.

4. Czy iPhone może udostępniać moją lokalizację nieprawidłowo lub bez mojej zgody?

Jeśli nie zezwolisz aplikacji na korzystanie z danych o Twojej lokalizacji lub udostępnianie Twojej lokalizacji, żadna aplikacja nie ma do tego prawa. Jeśli jednak nie udzielisz takiej zgody aplikacji śledzącej lokalizację, udostępniane przez nią dane o lokalizacji mogą być niedokładne.

Przeczytaj także: Jak pingować telefon, aby znaleźć jego lokalizację