Jak dodać blog WordPress do swojej witryny Webflow

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak dodać blog WordPress do swojej witryny Webflow

Webflow to jeden z wielu silników do projektowania stron internetowych lub kreatorów stron internetowych, dostępnych dla ogółu społeczeństwa. Reklamują się jako internetowy CMS dla projektantów, ponieważ oferują platformę i silnik, a nie bardziej restrykcyjne i ograniczone narzędzia do tworzenia witryn internetowych oferowane przez usługi takie jak Wix. Są elastyczne, ale czy możesz używać WordPressa z witryną Webflow?

Prosta odpowiedź brzmi Tak, możesz. W rzeczywistości istnieje kilka różnych sposobów, aby to zrobić, z różnymi poziomami łatwości użytkowania, wadami i względami SEO.

Skomplikowana część polega na wybraniu metody, której chcesz użyć. Ograniczyłem to do czterech opcji, które są najczęściej polecane, i omówię każdą z nich po kolei.

Opcja 1: Zły pomysł

Pierwszą opcją, którą chcę omówić, jest ta, o której wspomniałem w innych artykułach na ten temat. W dzisiejszych czasach to naprawdę zły pomysł i szczerze mówiąc, dziwię się, że ludzie wciąż to polecają (w 2020 r. nie mniej).

Jaki jest pomysł? Korzystanie z ramek iFrame osadzić bloga. Podstawowy pomysł jest dość prosty: utwórz blog WordPress, albo na samodzielnie hostowanej instalacji WordPress.org, albo na hostowanej wersji WordPress.com, z domeną niestandardową lub bez, w zależności od preferencji.

Gdy masz już uruchomionego bloga, osadzasz go w swojej witrynie Webflow za pomocą elementu iframe. Kod elementu iframe jest stosunkowo prosty, ale można też dodać specyfikacje wymiarów, style CSS, obramowania i inne opcje:

iframe src=”https://nazwadomeny.com”

Powoduje to utworzenie osadzonego okna w Twojej witrynie do innej witryny. Twój blog jest wyświetlany w ramce w Twojej witrynie Webflow. Użytkownicy mogą wchodzić w interakcje z blogiem w sposób, w jaki im na to zezwolisz, z otaczającą go ramką Twojej witryny Webflow.

Oto rzecz: ramki iframe nie były dobrą praktyką internetową od ponad dekady w tym momencie. Kiedyś były dość powszechne, a jeśli korzystasz z sieci od jakiegoś czasu, prawdopodobnie je pamiętasz. Kiedyś istniała cała gama witryn, które były niczym więcej niż ramką iframe z kilkoma narzędziami lub reklamami, umożliwiającymi przeglądanie innych witryn za ich pośrednictwem, podczas gdy one zarabiały pieniądze lub oferowały dodatkowe funkcje, takie jak zakładki społecznościowe i inne Ty.

Problemem były wówczas przede wszystkim nadużycia. Wiele witryn nie robiło nic poza dodawaniem warstwy reklam wokół tego, co przeglądasz, nie dostarczając własnej wartości. Niektóre z najgorszych były bardziej nikczemne; ograniczyli przeglądanie, które można było wykonywać w ramce, do witryn w ich sieci, pozwalali zdobywać punkty podczas przeglądania i wydawać te punkty, aby umieścić witrynę w sieci, co było w zasadzie oszustwem drogowym.

Nie trzeba dodawać, że Google nie był fanem tego rodzaju nadużyć i zazwyczaj ignoruje zawartość w elemencie iframe. Niedobrze, zwłaszcza gdy ta treść to cały blog.

Teraz istnieją sposoby na używanie ramek iframe bez oznaczania ich jako spam. W rzeczywistości, jeśli używasz ich właściwie, są raczej nie jest to negatywny sygnał. Problem polega na tym, że nie dodają zbyt wiele do witryny, czego nie można już uzyskać za pomocą HTML5, CSS3 lub innych zaawansowanych nowoczesnych funkcji projektowania stron internetowych. Wyglądają i czują się tak, jakby były przestarzałe, bez względu na to, jak je ubierzesz.

Największym problemem związanym z używaniem elementu iframe jest jednak to, że treść nie znajduje się na stronie głównej. Jeśli chcesz, aby witryna oparta na Webflow znalazła się w rankingu wyszukiwania, musisz przestrzegać przykazań SEO, a jednym z nich jest wypełnianie stron bogatą, solidną treścią.

Jeśli masz Webflowsitename.com i chcesz, żeby się pozycjonowała i chcesz użyć do tego content marketingu, musisz mieć bloga na To strona. Jeśli jednak używasz ramek iframe, Twój blog będzie faktycznie hostowany w witrynie WordPress. To jest domena, która czerpie wszystkie korzyści SEO z tej treści bloga. Twoja witryna Webflow nie.

🔥 Zalecana:  Jak zarabiać w Internecie dla początkujących: 11 łatwych sposobów na rozpoczęcie

Nie trzeba dodawać, że naprawdę nie polecam korzystania z tej opcji, jeśli w ogóle zależy Ci na SEO, rankingu wyszukiwania lub ruchu.

Opcja 2: użyj subdomeny

Czytając ten artykuł, możesz zauważyć, że nie jestem wielkim fanem Webflow. To doskonale dobry CMS i narzędzie do tworzenia witryn, lepsze niż używanie czegoś takiego jak Wix lub Weebly, ale nie ma wiele do zaoferowania, czego nie można uzyskać gdzie indziej z mniejszym wysiłkiem.

W rzeczywistości Webflow ma kilka ograniczeń, które dla wielu z was są bliskie zerwania umowy. Limit liczby stron, które możesz zbudować, jest duży, a fakt, że jesteś ograniczony ruchem w oparciu o swój pakiet – a zatem musisz płacić więcej, gdy Twoja witryna rośnie w popularności lub zostanie odcięty – jest niefortunny.

Jeśli jesteś absolutnie żonaty z pomysłem korzystania z Webflow i odmawiasz zmiany architektury witryny lub rozpoczęcia od nowa bezpośrednio na innej platformie, takiej jak WordPress, prawdopodobnie najlepszą opcją będzie za pomocą subdomeny.

Subdomena to część domeny oddzielona kropką. Więc jeśli masz główną witrynę Webflow i chcesz mieć bloga WordPress, możesz skonfigurować tego bloga do użytku blog.webflowsitename.com.

Aby to zrobić, zasadniczo będziesz potrzebować dwóch zestawów usług hostingowych: hostingu Webflow i hostingu witryny WordPress. Możesz używać WordPress.com, ale tylko wtedy, gdy za to płacisz, więc możesz użyć niestandardowej nazwy domeny. Twoja główna witryna będzie hostowana w Webflow przy użyciu webflowsitename.com, a dodasz subdomenę, która używa DNS do kierowania ruchu do Twojego hostingu WordPress, gdy użytkownicy odwiedzają blog.webflowsitename.com.

Przepływ sieciowy oferuje instrukcje jak skonfigurować subdomenę do swojego projektu. Szukasz przede wszystkim instrukcji DNS, ponieważ nie będziesz hostować stron z subdomeny w Webflow; będą hostowane w Twojej witrynie WordPress.

Generalnie nie polecam dzielenia bloga na subdomeny. Wolę używać do tego podfolderu, ponieważ w większości przypadków wszystko jest w tej samej domenie. Może to być trochę problem z SEO, ale znowu Google jest wystarczająco inteligentny, aby rozpoznać subdomenę jako rozszerzenie domeny podstawowej i zwykle przypisać im porównywalną atrybucję.

W rzeczywistości toczy się wiele dyskusji na temat tego, jak dokładnie subdomena wpływa na twoją główną domenę pod względem SEO. Ten post to dobre podsumowanie szczegółów, w tym zarówno słowo Google na ten temat, jak i testy Moz, które obalają to, co mówi Google:

Wnioski oczywiście możesz wyciągnąć sam. To może być tylko jedna mała wada, z którą będziesz musiał się pogodzić.

Opcja 3: Wtyczka Webflow Pages

Jeśli naprawdę chcesz używać Webflow do hostowania swoich stron, ale nadal chcesz mieć bloga, prawdopodobnie najlepszą opcją, jaką masz, jest zbuduj swoją witrynę na WordPress i po prostu użyj Webflow dla swoich stron witrynypodczas gdy Twój blog, posty na blogu i architektura działają na WordPressie.

W przypadku tej metody musisz skonfigurować witrynę WordPress. Możesz dowolnie motywować i projektować swoją witrynę WordPress, a także używać dowolnych wtyczek. Potrzebujesz tylko jednego kluczowego elementu: wtyczki Webflow Pages WordPress.

Zasadniczo pozwala to projektować i hostować strony w Webflow oraz wykorzystywać te strony jako strony w witrynie WordPress, podczas gdy wszystko inne jest scentralizowane w WordPress. Nadal będziesz używać WordPressa do aktualizowania zawartości bloga, zarządzania komentarzami i tak dalej. Używasz Webflow tylko do projektowania i hostingu stron.

Możesz znaleźć oficjalną wtyczkę Webflow Pages WordPress tutaj. Jest dość aktualny i współpracuje z najnowszymi (przynajmniej w chwili pisania tego tekstu) wersjami WordPressa, więc nie mam żadnych skarg z technicznego punktu widzenia.

W swojej witrynie WordPress zainstaluj tę wtyczkę. Jednak aby go skonfigurować i uruchomić, musisz uzyskać klucz Webflow API. Możesz to uzyskać bezpośrednio z Webflow w menu Integracje, która moim zdaniem jest również płatną funkcją, ale nie jestem pewien. Nie martw się; nie musisz wiedzieć, jak korzystać z interfejsu API, potrzebujesz tylko tokena dostępu. Skopiuj ten klucz do schowka.

🔥 Zalecana:  Jak przywrócić utracone dane Mac Air M1

Wróć do WordPress i wklej ten klucz API w menu konfiguracji wtyczki, a następnie skonfiguruj sposób działania stron. Możesz ustawić je jako strony statyczne lub strony kolekcji, możesz włączyć buforowanie i wszystkie inne dobre rzeczy.

Twórz i publikuj strony w Webflow, a następnie wybierz, które i jak chcesz ich używać w WordPress. 90% konserwacji i aktualizacji Twojej witryny będzie odbywało się za pośrednictwem WordPress, ale do zarządzania tymi stronami lub dodawania nowych będziesz używać Webflow.

Jest to najlepsza opcja, jaką możesz przekonwertować swoją witrynę na WordPress i nadal chcesz hostować strony w Webflow. Jeśli nie masz nic przeciwko używaniu Webflow do projektowania, a nie hostingu, masz jeszcze jedną opcję.

Opcja 4: Adapter Udesly

Jeśli nie jesteś zbyt zaangażowany w używanie Webflow jako hosta dla swoich stron, ale podoba Ci się ich silnik projektowania i chcesz go używać do tworzenia swoich stron (zamiast na przykład używać WordPress + motyw + edytor motywów do dostosowywania projekt Twojej witryny), jest dla Ciebie dobra opcja innej firmy.

Oto ogólne omówienie, jak działa ta opcja. Rejestrujesz domenę i tworzysz witrynę WordPress. Używasz Webflow do projektowania stron dla swojej witryny, a następnie używasz ten konwerter aby przekonwertować stronę Webflow na stronę WordPress. W ten sposób Twoja witryna wygląda dokładnie tak samo i importujesz te strony do nowej witryny WordPress.

Na początek musisz użyć Webflow do zaprojektowania swoich stron. Ponieważ zastanawiasz się nad dodaniem bloga do witryny Webflow, prawdopodobnie masz już uruchomioną witrynę Webflow, więc nie powinno to być trudne zadanie. Jeśli nie masz jeszcze witryny Webflow, masz lepsze opcje projektowania, ponieważ WordPress ma setki tysięcy dostępnych szablonów projektów witryn.

W Webflow możesz wyeksportować swój kod strony do wykorzystania w innym miejscu, jeśli chcesz. Wyeksportuj ten kod i przenieś go do adaptera, który podałem powyżej. Wklej kod i uruchom konwerter, a otrzymasz kod pliku szablonu WordPress.

Teraz oczywiście musisz mieć skonfigurowaną witrynę WordPress, aby z niej korzystać, co oznacza korzystanie z samoobsługowej witryny WordPress.org, dzięki czemu masz pełną kontrolę nad swoim projektem, szablonami i wtyczkami. Musisz użyć wtyczki Udesly, aby zaimportować szablon Webflow->WordPress lub wiedzieć wystarczająco dużo o tym, jak bezpośrednio używać szablonów WordPress, aby zrobić to samodzielnie. Konwerter jest dostępny w dowolny sposób, jako narzędzie internetowe lub wtyczka.

Ta opcja ma jedną poważną wadę: cenę.

Dzięki tej metodzie otrzymujesz najgorszy ze wszystkich światów pod względem cen. Za Webflow trzeba zapłacić, bo opcja eksportu kodu jest dostępne tylko dla płatnych kont. Nie musisz płacić za WordPress, ponieważ jest bezpłatny, ale musisz zapłacić za hosting, aby uruchomić WordPress, a także wszelkie płatne wtyczki, których chcesz użyć. I oczywiście musisz zapłacić osobno za Udesly konwerterktóra może wynosić od 4 do 16 USD miesięcznie.

To znaczy, jasne, jeśli chcesz przekonwertować kilka stron tylko raz, a następnie odrzucić Webflow, musisz tylko zapłacić za miesiąc konwertera, uzyskać szablony kodu i anulować. Nie musisz używać Udesly do uruchamiania motywu ani niczego.

Więc, jak powiedziałem; jeśli jesteś żonaty z używaniem projektanta Webflow do projektowania swoich stron, ale naprawdę chcesz mieć bloga, a tym samym architekturę bloga WordPress, jest to prawdopodobnie najłatwiejsza dostępna opcja. Konieczność przeprojektowania witryny od podstaw jest uciążliwa, a to wymaga pracy, którą już wykonałeś i przeniesienia jej za Ciebie.

Opcja 5: Całkowita konwersja

Webflow to świetny mały silnik do projektowania, ale niekoniecznie robi coś wyjątkowego. Jeśli jesteś w stanie zaprojektować to samodzielnie lub jeśli masz projektanta stron internetowych, który może pomóc, możesz odejść od Webflow i przejść do witryny opartej wyłącznie na WordPressie.

🔥 Zalecana:  Cykl życia problemu uczenia maszynowego — Pisanie dla początkujących — W stronę sztucznej inteligencji

To najlepsza opcja, jeśli nie zależy Ci na trzymaniu się Webflowi po prostu chcę korzystać z najlepszej architektury. Webflow ma strona Webflow a WordPressi mają rację co do tego, jak złożony może być WordPress, ale mylą się – moim zdaniem – przedstawiając to jako coś złego.

Na przykład mówią, że WordPress ma nadęty kod ze względu na zależność od wtyczek, ale te same wtyczki pozwalają na użycie wtyczki buforującej, takiej jak WP Rocket, która sprawia, że ​​WordPress jest znacznie szybszy niż Webflow i ma lepszy wynik Google PageSpeed. Spróbuj przetestować naszą witrynę w Google PageSpeed ​​w porównaniu z dowolną witryną Webflow, aby zobaczyć, co mam na myśli.

Całkowita konwersja polega na zabraniu wszystkiego, co masz w Webflow i albo odtworzeniu tego, albo przekonwertowaniu za pomocą jednorazowej konwersji, takiej jak adapter Udesly, i przeniesieniu całej witryny do WordPress. Wszystkie Twoje strony stają się stronami WordPress, Twój hosting to Twój własny, Twój CMS to WordPress i masz nad wszystkim pełną kontrolę.

Największą zaletą tej metody jest chyba całkowita elastyczność. Nie jesteś ograniczony w ruchu ani liczbie stron przez Webflow, gdy już nie korzystasz z Webflow i chociaż możesz zapłacić za narzędzie do konwersji stron, nie jest to stała opłata. Jedyne opłaty, o które musisz się martwić, to hosting, rejestracja domeny i wszelkie potrzebne wtyczki. Jesteś właścicielem wszystkiego, co masz, i już nie wynajmujesz.

Z drugiej strony Webflow ma rację, mówiąc, że w WordPressie dużo się dzieje. Masz mnóstwo kontroli, ale potrzebujesz wiedzy, aby wykorzystać tę kontrolę, a to ma trochę krzywej uczenia się. Oczywiście, jeśli jesteś wystarczającym programistą, aby przede wszystkim używać Webflow, WordPress nie jest dużo trudniejszy. Jest to bardzo warte kompromisu.

Opcja 6: Odwrotny serwer proxy (trudny)

Jak zauważył komentator (dzięki, Ralph!), Możesz użyć odwrotnego proxy, takiego jak Cloudflare, aby pobrać dane z innego hosta.

Wspomniałem o tej technice w podobnym przewodniku, który pisałem o korzystaniu z WordPress z Shopify.

Jak zauważył Ralph, jedną z możliwych opcji jest użycie Service Worker Cloudflare. Tworzysz regułę dla ścieżki adresu URL /blog i nakazujesz jej pobieranie z innego hosta. Następnie instalujesz WordPress na wybranym przez siebie hoście, a Twoje posty na blogu są teraz pobierane z Twojej subdomeny WordPress.

Fajne, prawda?

Najważniejszą kwestią jest to WordPress nadal wie, że nie jest zainstalowany na domain.com/blog/; jest zainstalowany na blog.domain.com. Twoje bezpośrednie linki mogą nie działać zgodnie z przeznaczeniem, linki mogą być zepsute, a Twoje kanoniczne mogą informować Google, że kanoniczna wersja tego posta faktycznie znajduje się w Twojej subdomenie. To nie jest dobrze. Istnieje również możliwość, że odkryją subdomenę i napotkasz problemy z powielaniem treści, ale jest to prostszy problem do rozwiązania.

Ta opcja jest skomplikowaną konfiguracją. Będziesz musiał napisać niestandardowy kod, aby permalinki i kanoniczne WordPress działały dobrze z twoją nową witryną. Twoje przesłane obrazy WordPress mogą nadal być ładowane z Twojej subdomeny, co nie jest dużym problemem, ale jest to coś, na co powinieneś się przygotować.

Proxy i odwrotne proxy są niesamowite. Jeśli możesz to zrobić w Webflow lub Shopify, byłaby to całkiem potężna kombinacja!