Jak długo wytrzymują MacBooki Air? [Tips to Care for One]

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak długo wytrzymują MacBooki Air? [Tips to Care for One]

Przy zakupie MacBooka Air należy wziąć pod uwagę odpowiednią pielęgnację i konserwację. Wdrożenie tego sprawi, że Twoje urządzenie będzie działać dobrze. Najpierw jednak, zanim zdecydujesz się na zakup, warto wiedzieć, jak długo MacBook Air wytrzymuje w normalnych warunkach.

Jak długo wytrzymują MacBooki Air?

Oczekujemy, że MacBook Air będzie działał średnio przez około 8 lat, podczas gdy baterie MacBooka Air będą działać przez około 5 lat.

Podczas korzystania z MacBooka Air jego żywotność zależy również od tego, do czego go używasz. Na przykład przeciętny użytkownik może surfować po Internecie lub używać MacBooka Air do pisania i edytowania dokumentów. Z drugiej strony inna osoba mogłaby używać urządzenia do grania lub uruchamiania ciężkich aplikacji programistycznych. Wszystkie te różne działania wpłynęłyby na twoje urządzenie i odegrały rolę w jego trwałości.

Jaki jest najnowszy Mac OS?

Najnowszy system Mac OS to macOS Monterey. Można go również nazwać macOS 12. Ta wersja została wydana w październiku 2021 roku i zawierała najnowsze aktualizacje dla urządzeń MacBook. Aby sprawdzić wersję systemu operacyjnego zainstalowanego na urządzeniu, wykonaj następujące czynności:

 • Kliknij ikonę Apple z boku ekranu.
 • Wybierz opcję, która mówi „O tym Macu
 • Nazwa systemu macOS powinna pojawić się wraz z numerem wersji. Pomoże ci to poznać system operacyjny aktualnie zainstalowany na twoim MacBooku. Aby zobaczyć inne wersje systemu operacyjnego dostępne dla urządzeń MacBook, kliknij Tutaj.

Jak skłonić Apple do wymiany MacBooka?

Apple wymieni MacBooka, jeśli zostaną spełnione następujące warunki:

 1. Jeśli wystąpi wada sprzętowa i zostanie wykryta przed wygaśnięciem gwarancji, możesz wysłać go do wymiany. AppleCare+ przedłuża oryginalną gwarancję na MacBooki o dwa (2) lata. Należy jednak pamiętać, że ta rozszerzona gwarancja obejmuje uszkodzenia przypadkowe, a nie kosmetyczne.
 2. Roszczenie o nowe urządzenie zgodnie z prawem konsumenckim ma miejsce po tym, jak urządzenie trafiło do naprawy z powodu wady fabrycznej i nadal działa nieprawidłowo. Prawo konsumenckie dodaje dodatkowe lata do gwarancji i pozwala poprosić o nowe urządzenie nawet po upływie standardowej rocznej gwarancji. Działa to jednak tylko wtedy, gdy kupisz urządzenie bezpośrednio w sklepach Apple.
🔥 Zalecana:  Maszyny do znakowania i grawerowania laserowego

Jak długo działa bateria MacBooka Air

W przypadku starszych komputerów, takich jak MacBook Air 11, bateria wystarcza na pięć (5) lat przed wymianą. Nowsze modele wyposażone w chip M1 mają dłuższą żywotność baterii i większy zasięg 6-8 lat. Jednak liczby te różnią się w zależności od tego, jak często korzystasz z urządzenia w czasie rzeczywistym.

Jak zaktualizować oprogramowanie na swoim MacBooku?

Przed aktualizacją oprogramowania na MacBooku najpierw wykonaj kopię zapasową danych za pomocą funkcji Time Machine na swoim urządzeniu. Po wykonaniu tej czynności wykonaj następujące kroki.

 1. Kliknij menu Apple w rogu ekranu.
 2. Wybierać “Preferencje systemu”.
 3. Stuknij w „Aktualizuj teraz”, aby uzyskać nowe oprogramowanie. Robiąc to, pamiętaj, że Apple oferuje tylko aktualizacje kompatybilne z zakupionym MacBookiem.

Jak zmienić czas na MacBooku

Zmiana czasu na MacBooku jest bardzo łatwa.

 1. Najpierw dotknij menu Apple i wybierz preferencje systemowe.
 2. Wybierać “Data i godzina
 3. Gdy to zrobisz, zobaczysz dwie opcje: ustaw datę i godzinę ręcznie lub automatycznie.
 4. Jeśli klikniesz „automatycznie”, serwer sieciowy w Twoim regionie ustawi dla Ciebie czas. Podczas gdy dla „ręcznie”, musisz samodzielnie wprowadzić datę i godzinę.
 5. Ostatnim krokiem jest dotknięcie strefy czasowej i wybranie, czy ma być ustawiana automatycznie, czy ręcznie.

Jak stwierdzić, w którym roku jest Twój MacBook Pro i MacBook Air

Oto, jak sprawdzić, z którego roku jest Twój MacBook Pro i MacBook Air:

 • Wybierz menu Apple i dotknij „O tym Macu
 • Na otwartej karcie zobaczysz rok i numer modelu komputera Mac.

Opcja 2

 • Sprawdź numer seryjny wydrukowany na spodzie MacBooka. Znajdziesz go obok etykiety z kodem kreskowym.
 • Wprowadź widoczny tam numer Strona pokrycia Applea rok i model Twojego MacBooka zostaną natychmiast wyświetlone.

Jak sprawdzić specyfikację Maca

Możesz łatwo sprawdzić specyfikacje swojego MacBooka, postępując zgodnie z tymi instrukcjami.

 • Wybierz menu Apple i kliknij „O tym Macu”, pojawi się przegląd komputera, w tym numer seryjny, pamięć, procesor i system operacyjny.
 • Aby zobaczyć bardziej szczegółową listę, dotknij „Raport systemowy
🔥 Zalecana:  Jak przełączyć się z wiadomości tekstowej na iMessage

Inny skrót używany do przeprowadzenia tego procesu znajduje się poniżej

 • Naciśnij i przytrzymaj klawisz opcji na klawiaturze.
 • Kliknij menu Apple, a następnie wybierz „Informacje o systemie

Jak wymienić dysk twardy w MacBooku Air

 • Aby rozpocząć instalację nowego dysku SSD, musisz najpierw kupić go w zweryfikowanym sklepie wraz z narzędziami, których użyjesz do jego instalacji. Zalecamy zakup dysku SSD o większej pojemności niż ten, który był oryginalnie dołączony do MacBooka Air.
 • Utwórz kopię zapasową danych na starym dysku SSD przed rozpoczęciem procesu wymiany. Jeśli jednak stary dysk SSD jest uszkodzony, możesz pominąć ten krok.
 • Przygotuj płaskie narzędzie i śrubokręt Pentalobe. Następnie WYŁĄCZ MacBooka Air i obróć go tyłem.
 • Odkręć tylną część obudowy i umieść śruby w bezpiecznym miejscu. Uważaj, aby znać śrubę pasującą do konkretnego otworu.
 • Oczyść urządzenie z zabrudzeń, w szczególności z kurzu, który zebrał się na otworach wentylacyjnych.
 • Odłącz akumulator, wyciągając złącze akumulatora.
 • Wykręć śrubę mocującą dysk SSD w urządzeniu. Następnie delikatnie wyjmij dysk z gniazda.
 • Weź nowo zakupiony dysk SSD i umieść go w dostępnym gnieździe. Następnie włóż śrubę z powrotem, aby ją zabezpieczyć.
 • Ustaw złącze baterii w poprzedniej pozycji i ponownie złóż MacBooka Air. Pamiętaj, że w przypadku nowych modeli, takich jak MacBook Air z 2018 r. i nowszych, firma Apple przylutowała pamięć masową na stałe, więc nie można wymienić dysku w takich urządzeniach.

Przeczytaj także: MacBook Air nie ładuje się, ale ma zielone światło na ładowarce po podłączeniu? Najlepsze poprawki

Jak dbać o MacBooka — wskazówki, dzięki którym MacBook Air będzie trwał

MacBooki Air są generalnie drogie. Tak więc, aby zapewnić, że będzie trwał długo i uzyskasz dobry stosunek jakości do ceny. Polecamy te przydatne wskazówki:

 1. Kup etui z zatrzaskiem, które zakryje zewnętrzną część laptopa. A potem osłona ekranu zapobiegająca zarysowaniom, wraz z osłoną klawiatury, która chroni klawisze przed kurzem i zalaniem wodą.
 2. Aby oszczędzać baterię i jej żywotność, staraj się nie dopuścić do całkowitego rozładowania MacBooka Air przed podłączeniem go do źródła zasilania. Zamiast tego zawsze podłączaj go do zasilania, gdy bateria jest słaba. Chroni to baterię przed przeciążeniem i wydłuża jej żywotność.
 3. Jeśli używasz ciężkich programów na MacBooku Air, rozważ wymianę pamięci RAM lub przesiadkę na MacBooka Pro, który lepiej nadaje się do programowania i aplikacji graficznych.
 4. Używaj MacBooka Air w miejscach, w których panuje korzystna temperatura. Optymalny zakres wynosi od 50oF do 95oF. Ekstremalnie wysokie i niskie temperatury miałyby negatywny wpływ na urządzenie.
 5. Dostosuj jasność ekranu wyświetlacza, aby zapobiec szybkiemu rozładowaniu baterii.
 6. Zawsze instaluj okresowe aktualizacje wysyłane do Twojego urządzenia przez firmę Apple. Te aktualizacje obejmują uaktualnienia oprogramowania systemu macOS, aktualizacje zabezpieczeń i aplikacji.
 7. Wyczyść kurz i cząsteczki brudu na urządzeniu suchą szmatką. Użyj także małej szczoteczki, która dotrze do trudno dostępnych miejsc MacBooka Air. Na koniec unikaj spryskiwania ekranu LCD płynnymi rozpuszczalnikami.
 8. Unikaj używania ładowarek innych firm. Szybko się psują i mogą spowodować uszkodzenie MacBooka.
 9. Spróbuj wyłączyć MacBooka Air, aby wydłużyć czas pracy baterii, zwłaszcza gdy używasz urządzenia regularnie, bez przerw.
 10. Ostrożnie obchodź się z kablem ładującym i unikaj jego mocnego zginania, gdy chcesz go przechowywać na przechowanie.