Jak długo trwa zwrot pieniędzy na Steam? – Wszystko co musisz wiedzieć

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak długo trwa zwrot pieniędzy na Steam? – Wszystko co musisz wiedzieć

Czy właśnie kupiłeś grę na Steamie, która nie działa lub sprawia problemy? Bez problemu! Zawsze możesz poprosić o zwrot pieniędzy za grę, jeśli zakup nie trwa dłużej niż 14 dni i nie grałeś w grę dłużej niż 2 godziny.

Nawiasem mówiąc, działa to nie tylko w przypadku problemów z grą, ale możesz poprosić o zwrot pieniędzy z dowolnego powodu, na przykład, jeśli gra ci się nie podoba. Ale porozmawiajmy o tym, jak długo trwa zwrot pieniędzy na Steam? Ile dni musiałbyś czekać na zwrot pieniędzy ze Steam? W tym artykule udzielę odpowiedzi na wszystkie te pytania i nie tylko.

Jak długo trwa zwrot pieniędzy na Steam?

Zazwyczaj zwrot trwa od jednego do siedmiu dni. W rzadkich przypadkach pieniądze zostały zwrócone po jednym dniu. Ale z naszego doświadczenia wynika, że ​​pieniądze były zazwyczaj przelewane z powrotem na nasze konto później 3 do 5 dni. Ale według Steam zwrot pieniędzy może zająć 7 dni maks. Jeśli zwrot trwa dłużej po zatwierdzeniu, być może dzieje się tak dlatego, że korzystasz z międzynarodowej metody płatności. Jeśli nie, skontaktuj się ze swoim bankiem.

Zawsze otrzymywaliśmy zwrot za pośrednictwem PayPal i jako kredyt Steam. Ale zwrot pieniędzy trwa trochę dłużej, jeśli zwrócisz grę w aktualnej wyprzedaży Steam. Być może jest to związane z większym wolumenem zwrotów w związku z wyprzedażą.

Wysłaliśmy już kilka próśb o zwrot pieniędzy do Steam i nie mieliśmy żadnych problemów.

Jak uzyskać zwrot pieniędzy na Steam bez względu na wszystko

Nie możesz po prostu zagrać w nowe gry, a następnie poprosić o zwrot pieniędzy. W przypadku zwrotów Steam obowiązują specjalne warunki. Wymagania dotyczące zwrotu gry Steam i otrzymania zwrotu pieniędzy bez względu na to, jakie są:

  • Zakup nie może być datowany wcześniej niż 14 dni wstecz
  • Gra nie może trwać dłużej niż dwie godziny
  • Kupiłeś grę przez Steam (nie w sklepie z kluczami).
  • Nie zostałeś zablokowany w grze przez system Valve Anti-Cheat (VAC).
  • Jeśli kupiłeś grę poza Steam i aktywowałeś ją tylko na Steamie, nie możesz zwrócić pieniędzy za grę również na Steamie.
🔥 Zalecana:  Gdzie poddawać recyklingowi plastikowe butelki za gotówkę w pobliżu: 10 najlepszych stanów do zarabiania pieniędzy

Od 2015 roku na tych warunkach można zwrócić gry kupione bezpośrednio przez Steam.

Jeśli spełnisz powyższe warunki, możesz zwrócić gry bez podania przyczyny i otrzymać pełny zwrot ceny zakupu.

W przypadku zwrotów dodatkowej zawartości, zamówień w przedsprzedaży lub pakietów obowiązują specjalne zasady.

Zawartość do pobrania (DLC) można zwrócić do 14 dni po zakupie, jeśli główna gra nie była grana przez ponad dwie godziny. Nie dotyczy to jednak na przykład treści, które nieodwołalnie ulepszają postać.

Zakupy w grze można zwrócić w ciągu 48 godzin, jeśli nie zostały zmodyfikowane, zużyte ani przeniesione.

Zamówienia w przedsprzedaży przez Steam można anulować w dowolnym momencie przed premierą. Jednak zamówienia po premierze i zamówienia w przedsprzedaży będą podlegać normalnym zasadom zwrotów gier.

Ponadto każda gra podlega normalnym zasadom zwrotów dla gier kupionych w pakiecie. Ponadto możesz otrzymać zwrot pieniędzy za poszczególne gry do 14 dni po zakupie, o ile nie grałeś w nie dłużej niż dwie godziny.

Jeśli zwrot pieniędzy za artykuł nie jest możliwy, zostanie to podane na odpowiedniej stronie sklepu. Jeśli Twój wniosek o zwrot i zwrot pieniędzy zostanie pomyślnie rozpatrzony, zostanie on zatwierdzony.

Przeczytaj także: Pobieranie Steam ciągle się zatrzymuje? Oto przyczyny i działające poprawki

Jak zwrócić grę Steam

1. Krok 1

U góry klienta Steam kliknij menu Pomoc > Steam. Wybierać Gry, oprogramowanie itp. poniżej. Zrób to, nawet jeśli Steam pokazuje już grę, którą chcesz zwrócić.

2. Krok 2

W polu wyszukiwania poniżej wpisz nazwę gry, którą chcesz zwrócić. Zrób to, nawet jeśli Steam już wyświetla daną grę.

3. Krok 3

Pod Ostatnie zakupykliknij wpis w grze, który chcesz zwrócić.

4. Krok 4

Powyżej możesz zobaczyć informacje dotyczące płatności za grę. Poniżej kliknij Chcę zażądać zwrotu pieniędzy.

🔥 Zalecana:  Aerospike 6 na AWS Graviton2 zapewnia 1,6-krotny wzrost stosunku ceny do wydajności

5. Krok 5

Wybierać Chcę zażądać zwrotu pieniędzy Ponownie.

6. Krok 6

Pod Zażądać zwrotu, ustaw typ spłaty, z którego chcesz skorzystać. Możesz wybrać kredyt PayPal lub Steam. Poniżej i w sekcji „Powiedz nam dlaczego” możesz podać powód powrotu do gry.

Wybierz odpowiednią opcję z rozwijanego menu. Następnie potwierdź żądanie zwrotu, dotykając przycisku Złożyć wniosek. Steam wyśle ​​ci wiadomość na twój adres e-mail, gdy prośba o zwrot gry zostanie zatwierdzona i kiedy zostanie zwrócona.

Po przesłaniu prośby o zwrot pieniędzy może minąć trochę czasu, zanim prośba zostanie przetworzona i otrzyma zwrot pieniędzy. Może to trwać od kilku godzin do kilku dni.

Załóżmy, że wybrałeś zwrot pieniędzy jako kredyt Steam. W takim przypadku po przetworzeniu zobaczysz odpowiednią kwotę w swoim profilu Steam. Pieniądze zostaną przesłane do Ciebie w ciągu siedmiu dni.

Porady: Nie wybieraj opcji „Chcę trwale usunąć tę grę z mojego konta”, aby dokonać zwrotu. Ten wybór spowoduje usunięcie gry, ale nie otrzymasz zwrotu pieniędzy.

Zwrot pieniędzy Steam: często zadawane pytania

Czy możesz anulować zwrot pieniędzy Steam?

Jeśli złożyłeś wniosek o zwrot pieniędzy, możesz go anulować w dowolnym momencie. Wszystko, co musisz zrobić, to przejść do strony pomocy Steam i anulować prośbę o zwrot pieniędzy, o ile nie została ona przetworzona. Wtedy możesz zachować grę na swoim koncie i nie otrzymać zwrotu pieniędzy.

Czy mogę zwrócić gry Steam, w które grałem dłużej niż dwie godziny?

Zwykle możesz zwrócić tylko te gry, w które nie grałeś dłużej niż dwie godziny. Ale od czasu do czasu zdarzają się wyjątki. Na przykład, kiedy 28 maja 2018 r. wystartowała gra MMORPG Bless Online, miała wiele problemów, które rozwścieczyły graczy. Narzekali na błędy, brakujące funkcje i słabą wydajność i pozwalali, by ich gniew płynął swobodnie w ocenach.
Następnie Valve zrobiło wyjątek i zwróciło pieniądze graczom — nawet tym, którzy grali w Bless przez 20 godzin lub dłużej. Tak więc zwrot pieniędzy po ponad dwóch godzinach gry jest oferowany wyłącznie według uznania Steam.

🔥 Zalecana:  Jak zarabiać na laptopie – ponad 10 najlepszych pomysłów na 2023 r

W jaki sposób zwracany jest prezent Steam?

Prezenty, które nie zostały jeszcze wykorzystane, mogą zostać zwrócone, tak jak w przypadku innych gier, w ciągu 14 dni lub mniej niż dwie godziny czasu gry. Odkupione prezenty mogą zostać zwrócone na tych samych warunkach, ale odbiorca musi zażądać zwrotu pieniędzy. Pieniądze za zakup zostaną wówczas przekazane pierwotnemu nabywcy.

Przeczytaj także: Co to jest karta Steam?