Jak długo trwa Undertale? – [How to Play]

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak długo trwa Undertale? – [How to Play]

Pod koniec 2015 roku Undertale było na ustach wszystkich – pasjonatów gier indie, podcasterów, krytyków, dziennikarzy. Więc kiedy zacząłem widzieć pierwsze fale szoku związane z grą w mediach społecznościowych, zareagowałem bardzo normalnie. Ciężka w pikselach, przyjemna dla krytyków gra niezależna z przepełnionym, a czasem nieco przerażającym entuzjazmem ze wszystkich stron.

Szum wokół gry trwał przez wiele miesięcy, a gra powróciła na listy gier roku. Potem pomyślałem, że spróbuję; szkoda byłoby nie spróbować szczęścia.

A potem uruchomiłem grę, ukończyłem ją i natychmiast uruchomiłem ponownie. Znowu to skończyłem. A teraz myślę, że nadszedł czas, aby o tym porozmawiać. Zacznę od najczęściej zadawanego pytania: „jak długo trwa Undertale”. Też kiedyś zadawałem to pytanie. A teraz myślę, że mogę to zrobić sprawiedliwie!

Jak długo trwa Undertale?

Krótka odpowiedź brzmi: ukończenie gry zajmuje od 6 do 20 godzin. Następnie opiszę, ile czasu zajęłoby przejście przez Undertale, w zależności od typu gracza i umiejętności.

Jeśli jesteś graczem, który przechodzi od razu do głównej historii gry, czas działania Undertale wynosi około 6,5 godziny. Jednak doświadczeni gracze mogą ją ukończyć w około 4,5 godziny.

Jeśli jesteś spokojnym graczem, który robi postępy we własnym tempie, możesz ukończyć fabułę gry w 13 godzin.

Jeśli jesteś graczem, który chce poznać główną historię i większość drugorzędnych treści, czas ukończenia Undertale wynosi około 10 godzin. Jednak doświadczeni gracze mogą ją ukończyć w około 7 godzin i 10 minut.

Jeśli jesteś spokojnym graczem i robisz postępy we własnym tempie, ukończenie go może zająć 33 godziny i 35 minut.

Jeśli jesteś oddanym graczem i będziesz w 100% zainteresowany grą, czas działania Undertale to około 20 godzin. Jednak doświadczeni gracze mogą ją ukończyć w około 13 godzin.

Jakim typem gry jest Undertale?

Undertale to niezależna gra fabularna zaprojektowana, opracowana, udźwiękowiona i dystrybuowana przez Toby’ego Foxajego jedynego twórcy, po zebraniu nieco ponad 50 000 $ podczas kampanii na Kickstarterze w 2013 roku.

🔥 Zalecana:  KOHO vs. motusbank 2023: jak się porównują?

Undertale jest hołdem dla klasycznych japońskich gier RPG z ery NES i opowiada historię ludzkiego dziecka, które podczas wędrówki beztrosko wpada przez szczelinę i trafia do tajemniczego podziemnego świata.

Tam spotyka grupę ocalałych z potworów wygnanych z naszej ziemi. Według legendy ludzie i potwory żyli kiedyś pokojowo w górnym świecie, ale ludzkość stała się chciwa i wygnała niechciane stworzenia pod ziemię. Od tego czasu magiczna bariera zapewnia, że ​​potwory są tam uwięzione na zawsze.

Chociaż istnieje sposób na uwolnienie potworów, wiąże się to z wysoką ceną. Jako niechętni goście do podziemnego świata, mamy teraz swobodę wyboru, czy obrać żmudną ścieżkę i uwolnić potwory, czy zabić wszystko i wszystkich, aby wrócić na powierzchnię.

Jak grać w Undertale’a?

Gra odbywa się za pomocą klawiatury lub gamepada. Musisz sterować postacią 2D z typowego dla JRPG widoku z boku na mapę, prowadzić dialogi i wchodzić w interakcje z obiektami za naciśnięciem jednego przycisku. Jeśli wdamy się w typową dla gatunku bitwę losową, ekran przełącza się na turowy tryb walki.

Tutaj musisz wybrać, czy chcesz zaatakować, uciec, czy użyć przedmiotu.

Jeśli atakujesz przeciwnika, musisz w krótkiej mini-grze umieścić wahadłowy pasek od lewej do prawej strony w strefie trafienia. Z drugiej strony, gdy przeciwnik kontratakuje, musisz unikać pocisków małym serduszkiem jak w shooterze typu bullet hell. Utalentowani gracze mają szansę w starciu z silniejszymi wrogami.

Jak grać w Undertale na telefonie?

Masz dwie opcje gry na swoim telefonie komórkowym; możesz to zrobić w trybie automatycznym lub samodzielnie wstawić grę. Oba są bardzo łatwe:

Tryb automatyczny

  1. Pobierać Opowieść o droidach
  2. Rozpakuj
  3. Następnie uruchom plik .jar, który poprosi Cię o zlokalizowanie folderu głównego Undertale.
  4. Po zakończeniu umieść plik APK na telefonie komórkowym i graj.

Tryb ręczny

  1. Pobierz Wraptale i Sygnatariusz APK
  2. Następnie przejdź do folderu głównego Undertale
  3. Znajdź plik data.win, skopiuj go i zmień jego nazwę game.droid.
  4. Następnie otwórz Wraptale APK za pomocą WinRAR
  5. Następnie umieść plik game.droid w folderze zasobów, nadpisując go po wyświetleniu monitu.
  6. Aby zakończyć, podpisz aplikację, przekazując ją przez osobę podpisującą APK i umieść ją na telefonie komórkowym.
🔥 Zalecana:  Czy możesz grać w gry 3DS na DS? [Games That You Can Play]

Droidtale pobiera multimedia z gry i umieszcza je w pliku APK, wprowadzając niewielkie zmiany w kodzie, aby był kompatybilny z Androidem.

Powinieneś także wiedzieć, że konieczne jest posiadanie kontrolera USB lub Bluetooth, ponieważ nie jest on kompatybilny ze sterowaniem dotykowym. Ale nawet gdyby tak było, kontrolowanie gry na ekranie byłoby dość trudne, ponieważ niektóre obszary wymagają dużej precyzji.

Jak grać w Undertale na PS4

Dwa lata po premierze na PC, Undertale pojawiło się również na PlayStation 4, a konkretnie w 2017 roku. Animowany z wyjątkową i nie dorównującą wrażliwością, Undertale na PlayStation 4 to ten sam cud pisania i rozgrywki, który był w stanie oczarować graczy na PC. Kup grę na PlayStationpobieraj, instaluj i graj z konsoli.

Przeczytaj także: Ranking najlepszych gier Nintendo Switch dla dorosłych

Jak przyspieszyć bieg w Undertale

Najlepszym sposobem na speedrun jest przechwalanie się bez otrzymywania trafień. Na przykład wpisz „nogi” w części opisowej bitwy Mettaton EX, a będziesz mógł zdobyć do 350 punktów, najwięcej za tę bitwę.

Przy tak wielu opcjach speedrun w tej grze może trwać nieco ponad godzinę lub więcej niż 30, w zależności od trybu. Speedrunnerzy nigdy nie mają dość stawiania sobie nowych wyzwań, tak jakby ukończenie gry w jak najkrótszym czasie nie było jednym z nich.

Jak rozpocząć bieg ludobójstwa w Undertale

Aby wykonać bieg ludobójczy, musisz zabić wszystkie potwory w obszarze, w którym się znajdujesz, to znaczy nie tylko te, które napotkasz. Aby przyspieszyć odradzanie się wrogów, jedną z technik jest udanie się do miejsca, w którym pojawiają się potwory, i udanie się na górną ścianę, a następnie jednoczesne naciśnięcie strzałek w górę iw dół, aby „chodzić” znacznie szybciej.

Ile kosztuje Undertale na Switchu?

Undertale nie jest dostępne w sprzedaży bezpośredniej na Nintendo Switch. Mimo to możesz go kupić w różnych cenach od sprzedawców online. Obecnie Best Buy sprzedaje go za 29,99 USD.

🔥 Zalecana:  Jak napisać notatkę „Dziękuję za zamówienie” dla klientów

Ile kosztuje Undertale na Xbox?

Undertale nie jest dostępne w sprzedaży bezpośredniej na Nintendo Switch. Mimo to możesz go kupić w różnych cenach od sprzedawców online. Obecnie Best Buy sprzedaje go za 29,99 USD.

Na czym mogę grać w Undertale?

Możesz grać w Undertale w systemie Microsoft Windows, macOS X, Linux, PlayStation 4, PlayStation Vita, Nintendo Switch, a nawet Xbox One. Możesz także grać w grę na telefonie z Androidem z pewnymi poprawkami.

Jak długo Undertale Pacifist?

Prawdziwy pacyfista może zająć ci około sześciu godzin. Ale jeśli chcesz pominąć fabułę i dialogi i chcesz robić postępy w grze, nie powinno ci to zająć więcej niż dwie godziny. Z drugiej strony, jeśli zamierzasz doświadczyć wszystkich interakcji, historii i nie tylko, może to zająć do 32 godzin.

Jak długo trwa bitwa Undertale Sans?

Pokonanie Sansa zajmuje od dwóch do trzech godzin. W New Home nie masz innego wroga niż Sans, który będzie ostatecznym bossem. To najtrudniejsza bitwa w grze. Nie akceptuj „Oszczędności”, bo cię to zabije.

Jak długo trwa Muffet Fight Undertale?

Pokonanie Muffeta zajmuje 17 tur. Jednak zakup Spider Cipher lub Spider Donut może pomóc ci zapobiec walce z Muffetem.