Jak długo trwa przetwarzanie HD w YouTube?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak długo trwa przetwarzanie HD w YouTube?

Kiedy zaczynasz tworzyć treści w YouTube, nawigacja po tym może być trudna. Możesz napotkać problemy, takie jak zastanawianie się, jak prawidłowo edytować swoje filmy, jak długo trwa przetwarzanie HD podczas przesyłania lub, co gorsza, utknięcie filmu w przetwarzaniu. Nie zniechęcaj się jednak; to tylko wstępne informacje na temat YouTube i istnieją sposoby obejścia ich.

Gdy przesyłasz film do YouTube, dzieje się z nim wiele rzeczy. YouTube kompresuje oryginalny plik wideo i najpierw przetwarza go w niskiej jakości, aby przyspieszyć proces przesyłania i udostępnić go dla szerokiej gamy urządzeń o niskiej jakości.

Po wykonaniu tej czynności YouTube przetwarza go w wyższej jakości, np. 1080p lub 4K. W tym czasie Twój film nie będzie miał opcji wysokiej jakości przez kilka godzin. Po zakończeniu procesu opcje wyższej jakości będą dostępne dla Twojego filmu.

Zasadniczo YouTube tworzy kopie w różnych rozdzielczościach i jakościach. Możesz oglądać wideo w 240p, 360p, 720p, 1080p (HD), 1440p (HD), aż do maksimum, 2160p (4K). Więc nawet po pobraniu przesłanego pliku z YouTube, nie ma on tego samego rozmiaru.

YouTube przetwarza Twoje filmy, aby zapewnić widzom dobre wrażenia podczas oglądania, w zależności od jakości internetu i rozdzielczości ekranu, dzięki czemu nie muszą męczyć się z buforowaniem.

Jak długo trwa przetwarzanie HD w YouTube?

Średnio na każdą minutę przesłanego wideo zakończenie przetwarzania filmów HD może zająć od 30 sekund do 1 minuty. Oznacza to, że przetwarzanie 10-minutowego filmu może zająć od 5 do 10 minut.

Przetwarzanie wideo 4K z szybkością 30 klatek na sekundę i długości 60 minut może zająć do 4 godzin, a wideo 4K z szybkością klatek 60 klatek na sekundę o tej samej długości zajęłoby więcej czasu. Filmy 4K są około cztery razy większe niż filmy 1080p, więc przetwarzanie 60-minutowego filmu w rozdzielczości 1080p przy 60 kl./s może zająć około godziny.

Pełne przetworzenie 20-minutowego filmu HD może zająć od 10 do 15 minut; dla porównania, 20-minutowy film 4K może zająć od 20 do 80 minut lub więcej, w zależności od liczby klatek na sekundę lub szybkości transmisji.

Wyższa liczba klatek na sekundę wpływa na czas przetwarzania HD w YouTube.

Rzeczy, które wpłyną na szybkość lub powolność przesyłania filmów:

Czas przetwarzania wideo zależy od wielu warunków, takich jak format wideo i kodek, długość wideo, liczba klatek na sekundę (liczba klatek na sekundę) oraz jakość wideo.

Najlepsza rozdzielczość dla YouTube

Najlepsza rozdzielczość filmu na YouTube zależy głównie od rozdzielczości ekranu i rodzaju używanego urządzenia. Najlepsza rozdzielczość filmu na YouTube to 1080p. Jego jakość wideo jest wysoka i wystarczająco szczegółowa, niezależnie od rozdzielczości urządzenia, i nie zajmuje dużo miejsca i danych urządzenia.

🔥 Zalecana:  Jak zdecydować, gdzie w Meksyku produkować

Ile czasu zajmuje YouTube przetworzenie 4k?

Przetwarzanie wideo 4K z szybkością 30 klatek na sekundę i długości 60 minut może zająć do 4 godzin, a wideo 4K z szybkością klatek 60 klatek na sekundę o tej samej długości zajęłoby więcej czasu. Wynika to z faktu, że filmy 4K są około cztery razy większe niż filmy 1080p, więc przetwarzanie 60-minutowego filmu w rozdzielczości 1080p przy 60 kl./s może zająć około godziny.

Jak sprawić, by Twój film na YouTube był 1080p?

Otwórz YouTube i otwórz wideo, które chcesz obejrzeć. Ustawienia znajdują się u dołu ekranu po otwarciu filmuS, który jest reprezentowany przez ikonę koła zębatego. Kliknij na niego, a pojawi się lista opcji. Wybierz 1080p HD, aby oglądać wideo w jakości HD.

Jak kontynuować przesyłanie do YouTube?

Jeśli w jakiś sposób wstrzymałeś przesyłanie w YouTube i chcesz je wznowić, masz tylko 24 godziny na kontynuowanie przesyłania od miejsca, w którym zostało przerwane. Wróć na youtube.com/upload i wybierz ten sam plik ze swojego urządzenia, aby kontynuować.

Jak dowiedzieć się, o której godzinie przesłano film z YouTube?

Filmy w YouTube pokazują tylko datę przesłania, a nie dokładny czas przesłania. Może to okazać się pomocne przy próbie znalezienia oryginalnego plakatu filmu i skorygowania twierdzeń dotyczących daty przesłania. Istnieją różne metody znajdowania dokładnego czasu przesłania filmu:

Użyj przeglądarki danych YouTube

A Przeglądarka danych YouTube pozwala uzyskać dokładny czas przesłania filmu i inne szczegóły, takie jak miniatury. Skopiuj link do filmu YouTube, który chcesz sprawdzić, i wklej go w polu przeglądarki danych.

Konwersja czasu UTC na lokalną strefę czasową

Sygnatury czasowe YouTube są podane w uniwersalnym czasie standardowym (UTC) i muszą zostać przekonwertowane na lokalną strefę czasową, aby uzyskać dokładną datę przesłania filmu. Możesz to zrobić za pomocą prostego konwertera stref czasowych.

Pobierz rozszerzenie YouTube Czas przesyłania do przeglądarki Chrome

Jeśli korzystasz z przeglądarki Chrome na swoim komputerze, możesz zainstalować rozszerzenie, które umożliwia podawanie dokładnych znaczników czasu.

Krok 1: Otwórz przeglądarkę Chrome iw górnej części ekranu kliknij Rozszerzenia; jest reprezentowany przez kawałek ikony układanki. Gdy pojawi się lista rozwijana, kliknij Zarządzaj rozszerzeniami u dołu menu, reprezentowana przez ikonę koła zębatego.

Krok 2: Kliknij 3-etapowe menu rozwijane w lewym górnym rogu ekranu. Powinno pojawić się menu. Kliknij Otwórz Chrome Web Store na dole menu.

Krok 3: W lewym górnym rogu znajduje się pasek wyszukiwania; Wchodzić “Czas przesyłania do YouTube” Rozszerzenie zostanie wyświetlone. Kliknij Dodaj do Chrome u dołu ekranu, a rozszerzenie zostanie zainstalowane w przeglądarce.

Jak ustawić normalny rozmiar ekranu YouTube na iPhonie?

 • Otwórz aplikację YouTube na iPhonie i dotknij ikony swojego profilu w prawym górnym rogu aplikacji.
 • W wyskakującym menu wybierz Ustawienia.
 • Przewiń do Ogólnyotwórz go i włącz Powiększ do pełnego ekranu opcja.
🔥 Zalecana:  Jak sztuczna inteligencja jest wykorzystywana w kontroli ruchu lotniczego (ATC) – w kierunku sztucznej inteligencji

Teraz oglądane filmy wypełnią cały ekran Twojego iPhone’a.

Przeczytaj także: Komentarze nie ładują się na YouTube? Najlepsze poprawki

Jak naprawić powolny czas przesyłania YouTube i przyspieszyć przesyłanie — Wskazówki

Czasami próba przesłania filmu do YouTube może zająć dużo czasu i może być spowodowana wolnym działaniem sieci internetowej, formatem pliku nieobsługiwanym przez YouTube lub ciężkim plikiem. Oto kilka wskazówek, które pomogą przyspieszyć czas przetwarzania potrzebny do przesłania filmu do YouTube:

1# Szybsze połączenie internetowe

Szybsze połączenie internetowe skróciłoby czas potrzebny na przesłanie filmu. W związku z tym, jeśli chcesz szybciej przesyłać filmy do YouTube, zalecana jest szybsza prędkość łącza szerokopasmowego, większa niż 500 kb na sekundę.

2# Kompresja wideo

Konwertuj wideo na mniejszy format, taki jak FLV, WEB lub MP4. Są mniejsze i szybciej przesyłają je do YouTube.

3# Korzystanie z obsługiwanej przeglądarki

Możesz oglądać filmy z YouTube w dowolnej przeglądarce internetowej, ale nie wszystkie przeglądarki obsługują przesyłanie do YouTube. Korzystanie z przeglądarek obsługujących YouTube Upload, takich jak Microsoft Edge, Google Chrome lub Firefox, może skrócić czas przesyłania filmu.

4# Wyczyść pamięć podręczną przeglądarki

Twoja przeglądarka internetowa regularnie zbiera pakiety informacji o odwiedzonych stronach internetowych, co po zgromadzeniu zajmuje dużo miejsca. Wyczyszczenie go w celu zwolnienia miejsca przyspieszyłoby przesyłanie do YouTube.

5# Dezaktywuj akcelerator sieciowy

Akcelerator sieci Chrome przyspiesza tylko ładowanie stron internetowych, ale spowalnia przesyłanie wideo. Dlatego należy dezaktywować lub wyłączyć Web Accelerator, aby przyspieszyć przesyłanie do YouTube.

6# Zwolnij miejsce na dysku twardym i zakończ inne czynności online

Zwolnienie miejsca na dysku twardym poprzez usunięcie niepotrzebnych plików i odinstalowanie niechcianych programów może zwiększyć szybkość łącza internetowego i szybkość komputera. Zamknięcie innych działań online wzmocniłoby połączenie internetowe i przyspieszyło proces przesyłania.

Jak WŁĄCZYĆ i WYŁĄCZYĆ komentarze do filmów na YouTube?

 • Otwórz swój film z YouTube w aplikacji lub przeglądarce i kliknij swój profil w prawym górnym rogu.
 • Po lewej stronie, pod listą rozwijaną, kliknij Twoje filmy. Spowoduje to otwarcie YouTube Studio.
 • Po otwarciu YouTube Studio kliknij Ustawienia w lewym dolnym rogu.
 • W wyskakującym oknie kliknij Wspólnota i wybierz Domyślne.
 • W domyślne, wybierać Wyłącz komentarze, następnie kliknij Ratować w prawym dolnym rogu, aby zapisać zmiany.

Jak sprawić, by filmy z YouTube były automatycznie odtwarzane w rozdzielczości 1080p?

 • Otwórz aplikację YouTube na swoim iPhonie i dotknij ikony swojego profilu w prawym górnym rogu ekranu.
 • W wyskakującym menu kliknij Ustawienia.
 • otwarty Preferencje jakości wideo i wybierz preferowaną jakość wideo dla komórkowej transmisji danych i sieci Wi-Fi.

Jak przesłać wiele filmów do YouTube z iPhone’a: ​​krok po kroku

 • Najpierw upewnij się, że masz konto Gmail. Jeśli tak, otwórz aplikację YouTube i zaloguj się.
 • U góry aplikacji znajduje się opcja kamery wideo. Dotknij go.
 • Tutaj możesz wybrać film na swoim telefonie lub nagrać nowy film.
 • Dodaj opis i tytuł do swojego filmu; następnie możesz przystąpić do edycji, jeśli chcesz; przytnij go i dodaj takie elementy, jak muzyka lub filtry wizualne.
 • Kiedy jesteś zadowolony, możesz przesłać swój film.
🔥 Zalecana:  Recenzja Bubble Cash: czy jest darmowa i jak działa?

Możesz także przesłać film z aplikacji Zdjęcia na iPhonie.

 • Upewnij się, że masz konto Google lub Gmail.
 • Otwórz aplikację Zdjęcia na swoim iPhonie
 • Przejdź do filmu, który chcesz przesłać, i dotknij udostępnienia.
 • Gdy pojawi się lista aplikacji do udostępnienia, stuknij ikonę YouTube.
 • Dodaj tytuł i opis swojego filmu. Możesz go również edytować, tak jak w poprzednim kroku.
 • Gdy skończysz, prześlij.

Najlepszy czas i dzień na wrzucenie filmu na YouTube

Piątki i soboty to dni, w których widać najwyższy poziom zaangażowania w YouTube, środa też. Niedziele są również sprzyjające, szczególnie wcześnie rano, na przykład między 8:00 a 23:00 lub wieczorem po 17:00. Spróbuj więc wykorzystać weekendy, aby zwiększyć zasięg. Najlepszy czas na opublikowanie filmu to od 17:00 do około 21:00.

Najlepsze alternatywy YouTube do przesyłania filmów i rozwijania społeczności online

Istnieją również inne alternatywy do tworzenia treści wideo poza YouTube. Podobnie jak TikTok, Instagram TV (IGTV) również zyskał popularność od czasu dodania Reels. Ponadto Vimeo, Twitch, Twitter video, DTube i Dailymotion to dobre alternatywy dla YouTube.