Jak długo trwa ładowanie kontrolerów PS4?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak długo trwa ładowanie kontrolerów PS4?

Ładowanie kontrolera PS4 jest dość oczywiste. prawda? Podłącz gamepad kablem i włącz konsole – gotowe!

Ale jak długo trzeba czekać? Ile czasu zajmuje pełne naładowanie kontrolerów PS4? Skąd wiesz, czy kontrolery się ładują? W tym poście odpowiem na te ważne pytania.

Jak długo trwa ładowanie kontrolerów PS4?

Całkowicie rozładowana bateria kontrolera PS4 wymaga 2 godzin ładowania zanim bateria zostanie w pełni naładowana. Należy jednak pamiętać, że wydajność ładowania, a co za tym idzie czas ładowania, zależą od temperatury. Na czas ładowania może mieć wpływ temperatura ładowania wykraczająca poza zakres od 50 do 86 stopni Fahrenheita (10 do 30°C), niższa lub wyższa.

Oczywiście zawsze możesz wcześniej odłączyć kabel USB i zatrzymać proces ładowania w dowolnym momencie. Ale PlayStation wymaga, aby kontroler był w pełni naładowany co najmniej raz w roku.

Istnieje kilka sposobów ładowania kontrolera PlayStation 4. Najprostszym sposobem jest podłączenie kontrolera Dualshock 4 do wolnego portu USB w konsoli za pomocą dołączonego kabla USB.

Kontroler ładuje się, gdy PS4 jest włączone. Będzie również ładować w trybie uśpienia, o ile porty USB są nadal włączone.

Aktualny stan naładowania kontrolera możesz sprawdzić na ekranie poprzez krótkie przytrzymanie przycisku PS. Jeśli ładujesz kontroler PS4 w trybie uśpienia, wskaźnik LED z tyłu świeci na pomarańczowo. Po zakończeniu ładowania wskaźnik LED gaśnie.

Jak długo powinien działać kontroler PS4 po pełnym naładowaniu?

Kontroler PS4 wytrzymuje około 8 godzin ciągłego użytkowania po pełnym naładowaniu. Jednym z minusów konsoli PlayStation jest wytrzymałość baterii kontrolerów.

Moreso, gdy bateria się zużywa, żywotność zmniejsza się do około 6 godzin na pełne ładowanie.

Porównując Dualshock 4 z kontrolerami Nintendo (na przykład Nintendo Switch Pro), możesz grać do 40 godzin z pełnym naładowaniem. Jednak żywotność baterii kontrolera PlayStation jest nieco lepsza w przypadku nowszego PS5, ponieważ kontrolery wytrzymują 12 godzin na pełny cykl ładowania.

Ale jeśli nadal masz PS4, wiem, że podchodzenie do konsoli co 6-8 godzin, aby ją naładować, przeszkadza ci w zabawie.

Jednak dobrą rzeczą jest to, że nie musisz podchodzić tak blisko. Gdy w kontrolerze PS4 zabraknie soku, możesz podłączyć dowolny kontroler do ładowarki smartfona, powerbanku lub komputera za pomocą kabla USB i grać dalej. Problem rozwiązany!

🔥 Zalecana:  Maszyna biometryczna została oszukana przez tego człowieka z Bihar!

Przeczytaj także: Steam nie wykrywa kontrolerów PS4 [5 Best Working Fixes]

Jak długo kontroler PS4 działa na 1 pasku, 2 paskach lub w połowie ładowania?

Ładując kontroler do 2 kresek, kontroler może działać do 4 godzin, a po jednym naładowaniu otrzymasz około 2 godzin gry. Zwróć uwagę, że bateria kontrolera wskazuje 3 kreski, gdy jest w pełni naładowana.

Matematyczne obliczenie 3 słupków oznaczających 8 godzin i pojedynczego słupka odpowiadającego 2,6 godziny nie działa w przypadku technologii akumulatorowej. Dzieje się tak dlatego, że pierwszy takt zawsze trwa najdłużej.

Dlatego uważam, że najlepiej jest poczekać do pełnego naładowania przed odłączeniem, gdy potrzebujesz go na długą sesję gry. Ale znowu zauważ, że pełne ładowanie i rozładowywanie akumulatora w każdym cyklu nie jest zdrowe dla akumulatora.

Jak naładować kontroler PS4 bez konsoli PS4?

Jeśli nie lubisz siedzieć bardzo blisko telewizora podczas używania i ładowania kontrolera z konsoli, jest kilka innych opcji:

# 1: Zdobądź ładującą stację dokującą

Możesz kupić stację ładującą zamiast kabli USB. Najlepiej sprzedającą się stacją dokującą tego typu jest Stacja dokująca kontrolera OIVO PS4. Nie wymaga żadnych dodatkowych kabli do ładowania kontrolerów.

Umieść kontrolery po obu stronach stacji dokującej i kliknij nimi. Ładowanie rozpoczyna się zaświeceniem pomarańczowej kontrolki. Zaletą zewnętrznej stacji ładującej jest zasilacz, który można podłączyć do gniazdka.

Nie musisz włączać konsoli PlayStation ani przełączać jej w tryb uśpienia, aby naładować kontroler. Jednak wadą jest to, że nie można używać kontrolera do grania w gry podczas ładowania w stacji dokującej.

#2: Użyj kabla ładującego z adapterem

Do kontrolera dołączony jest kabel micro USB, taki sam jak w przypadku smartfonów z systemem Android. Do ładowania kontrolera można również użyć kabla do ładowania smartfona.

Alternatywnie, jeśli nie chcesz ładować z konsoli PS4, ponieważ zbliża cię to zbyt blisko telewizora, możesz kupić dłuższy zestaw kabli kontrolera PS4. Na przykład to Kabel do ładowania kontrolera PS4 from 6amLifestyle ma 10 stóp długości i jest najczęściej kupowanym przez graczy online. To tak długo, jak od telewizora do sofy.

Przeczytaj także: Naprawiono: Kontroler PS4 nie wyświetla się w Menedżerze urządzeń

Ładowanie kontrolera PS4 ładowarką do telefonu, czy to możliwe?

Zawsze możesz użyć ładowarki do telefonu ze złączem micro-USB lub złączem Android USB. Ale nie polecam używania ładowarki do telefonu, chyba że jest to mała ładowarka do telefonu. Ładowarki do smartfonów mają moc znamionową od 2000 do 10 000 plus mAh.

🔥 Zalecana:  Jak odblokować obiektyw motyli na Snapchacie 2023 (przewodnik krok po kroku)

Każda ładowarka w tym zakresie może łatwo spalić kontroler. Jeśli używasz ładowarki do telefonu, upewnij się, że zasilacz ma pojemność około 800 mAh, aby uniknąć uszkodzenia kontrolera lub jego baterii. W przeciwnym razie lepiej jest użyć portu ładowania komputera. Wadą tego jest dłuższy czas ładowania.

Jak stwierdzić, czy kontroler PS4 się ładuje

Za każdym razem, gdy podłączasz kontroler do konsoli, wskaźnik świetlny w kolorze pomarańczowym lub bursztynowym sygnalizuje proces ładowania. Lampkę kontrolną można znaleźć z tyłu kontrolera.

Gdy pomarańczowe światło przestanie migać, oznacza to, że bateria jest pełna. Gdy kontroler nie ładuje się, świeci na niebiesko.

Na koniec zawsze możesz sprawdzić proces ładowania na ekranie, przytrzymując przycisk PS.

Przeczytaj także: Czy Twój kontroler PS4 ładuje się, ale nie łączy? Oto kilka poprawek do wypróbowania

Jak dbać o kontroler PS4, aby zachować jakość baterii

Kontroler DualShock 4 ma rażącą słabość: bateria szybko się wyczerpuje. Wielu graczy obwinia rzekomo energochłonny pasek świetlny z tyłu kontrolera. Istnieją jednak inne sposoby na zmniejszenie zużycia energii i wydłużenie żywotności baterii DualShock 4 o kilka godzin.

Zmniejsz jasność paska świetlnego

Pasek świetlny z tyłu kontrolera zawsze wskazuje w kierunku telewizora i rzadko to zauważamy. Dlatego sensowne jest wyłączenie niepotrzebnego światła jako pierwszy środek oszczędzania energii. Paska świetlnego nie można całkowicie wyłączyć, ale można zmniejszyć jasność w trzech etapach.

Aby to zrobić, z menu PS4 przejdź do Ustawienia >> Urządzenia >> Kontroler >> Jasność paska świetlnego DUALSHOCK 4 i wybierz ustawienie Niski.

Przy przyciemnionej jasności kontroler PS4 działa o około godzinę dłużej niż przy maksymalnej jasności.

Wyłącz wibracje

W przeciwieństwie do paska świetlnego, wibracje znacznie przyczyniają się do atmosfery i immersji podczas gry. Ale dwa silniki wibracyjne kontrolera stale wysysają baterię, szczególnie w grach wyścigowych i strzelankach.

Z menu PS4 przejdź do Ustawienia >> Urządzenia >> Kontrolery >> Włącz wibracje i odznacz, aby wyłączyć wibracje.

Zmniejsz głośność głośnika kontrolera

Aby zapewnić jeszcze bardziej wciągającą rozgrywkę, Dualshock 4 ma głośnik i odtwarza klipy audio podczas gry. Ale to również zużywa energię baterii. Nic dziwnego, że im głośniejszy głośnik, tym większe zużycie baterii. Możesz zmniejszyć głośność lub całkowicie wyłączyć głośnik.

🔥 Zalecana:  Co robi analityk danych? — Kompletny przewodnik po karierze — W stronę sztucznej inteligencji

Możesz znaleźć opcję, aby to zrobić w Ustawienia >> Urządzenia >> Kontrolery >> Regulacja głośności. Alternatywnie możesz nacisnąć i przytrzymać przycisk PlayStation na kontrolerze PS4, aż otworzy się szybkie menu. Następnie idź do Dostosuj urządzenia >> Regulacja głośności.

Włącz funkcję automatycznego wyłączania

Dopóki kontroler PS4 jest włączony, zużywa energię. Kiedy więc nie siedzisz przed konsolą, ale wygodnie oglądasz film na Netflix lub Blu-ray, funkcja powinna być włączona, aby kontroler wyłączał się automatycznie, gdy nie jest używany.

Aby to zrobić, przejdź do Ustawienia >> Ustawienia oszczędzania energii >> Czas do wyłączenia kontrolerów. Dostępne są trzy opcje czasowe: 10, 30 i 60 minut. Dziesięć minut wystarczy na krótką przerwę na siku lub po chipsy i colę z kuchni!

Wyłącz kontroler PS4, gdy nie jest używany

Jeśli nie chcesz czekać dziesięciu minut, możesz ręcznie wyłączyć kontroler PS4. Najpierw wywołaj szybkie menu (naciśnij i przytrzymaj przycisk PlayStation) i przełącz się na Dostosuj dźwięk i urządzenia >> Wyłącz urządzenie. Alternatywnie możesz nacisnąć i przytrzymać przycisk PlayStation przez dziesięć sekund.

Jak włączyć Joy-Cony

W przeciwieństwie do kontrolerów PlayStation 4 Dualshock 4, Joy-Cony włącza się po prostu przesuwając je na boki przełącznika Nintendo.

Po zsunięciu i wydaniu dźwięku kliknięcia kontrolery Joy-Con firmy Nintendo włączają się, automatycznie parują i ładują. Można je również odłączyć od Switcha i korzystać z nich bezprzewodowo przez maksymalnie 20 godzin po pełnym naładowaniu.

Przeczytaj także: Najlepsze kontrolery PS5 i PS4 z łopatkami