Jak długo powinien działać laptop? Średnia żywotność laptopa według marki

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak długo powinien działać laptop? Średnia żywotność laptopa według marki

Wydanie ogromnej sumy pieniędzy na laptopa po poświęceniu czasu na dokładne wyszukanie najlepszego dla siebie jest zabawą i grą, dopóki laptop nie będzie trwał dłużej niż rok. Różne części i funkcje laptopa zaczynają zawodzić jedna po drugiej i zaczynasz się zastanawiać, gdzie popełniłeś błąd i jak masz wykrztusić kolejną sumę na kolejny laptop.

To normalne, że laptop psuje się po latach użytkowania — zwłaszcza gdy jest używany niedbale. Właściwe i ostrożne korzystanie z laptopa, zwracając uwagę na jego potrzeby, jest jednym z niezawodnych sposobów, aby upewnić się, że szybko się nie zdegeneruje. Jednym z ważnych pytań, które należy zadać przy zakupie laptopa, jest to, jak długo będzie on trwał lub jak długo będzie trwał, ponieważ niektóre laptopy mają krótszą oczekiwaną żywotność niż inne. Ogólnie, jak długo powinien trwać laptop? Czy wytrzymają 5 czy 10 lat? Dowiedzmy Się!

Jak długo powinien działać laptop?

Standardowy laptop powinien wytrzymać od 2 do 7 lat. Może trwać dłużej, ale zależy to od jakości sprzętu, do czego jest używany i jak jest używany. Laptopy w przedziale od 700 do 1000 USD będą działać od 2 do 5 lat, podczas gdy te z wyższą ceną mogą służyć przez około 4-7 lat. Standardowy komputer powinien trwać od 5 do 8 lat, zależy to od modernizacji komponentów i konserwacji komputera. Komputery Mac mają reputację trwalszych laptopów i komputerów z wydajnym systemem konserwacji Apple.

Jak długo powinien działać laptop? Wystarczająco długo, ale jeśli chcesz czegoś, co trwa dłużej, powinieneś wybrać komputer Mac lub laptop pro-biznesowy.

Średnia żywotność laptopa według marki

Średnia żywotność laptopów HP, Dell, Lenovo i Asus wynosi 3-5 lat. Średnia żywotność laptopów Apple to 4-7 lat, dla Microsoftu, 4-5 lat dla MSI, 4-8 lat i 5-6 lat dla Acera. Żywotność laptopa zależy od celu użytkowania, sprzętu, marki, możliwości aktualizacji i konserwacji. Im częściej przytulasz swojego laptopa, tym jest droższy, a im wyższa jakość jego sprzętu, tym dłużej trwa. Ogólnie rzecz biorąc, przeciętny laptop dobrej marki powinien wytrzymać co najmniej 5 lat. Większość marek dobrze sobie radzi, wydłużając żywotność swoich laptopów, więc większość laptopów zazwyczaj będzie działać długo.

🔥 Zalecana:  Jak zbudować serwer Discord z pięciogwiazdkowym doświadczeniem

Przeczytaj także: Ile watów zużywa laptop i komputer stacjonarny?

Jak długo działają laptopy firmy Dell?

Typowy laptop firmy Dell powinien działać od 5 do 6 lat. Dell nie jest nowy na rynku i jest znany z tworzenia solidnych, trwałych laptopów do różnych zastosowań. Laptop Dell działał idealnie do 5 roku użytkowania – może nawet do 6, ale po tym zacząłbyś zauważać z nim pewne problemy. Może zacząć się od problemów z ekranem, a potem nastąpią inne części, aż będziesz musiał się pożegnać.

Jak długo działają laptopy Lenovo?

Laptop Lenovo powinien działać od 5 do 7 lat, jeśli jest właściwie używany. Lenovo jest znane z tego, że priorytetowo traktuje wydajność i przystępną cenę. Mają do wyboru szeroką gamę modeli, z których każdy zbudowany jest z najwyższej klasy komponentów, dzięki czemu konkuruje z markami premium. Produkują laptopy dla każdego, kto potrzebuje, obecnie można znaleźć laptopy Lenovo w cenie od 200 do 7000 USD. Z laptopa Lenovo można było wyciągnąć dobre 5 lat, po których można było zauważyć spadek szybkości przetwarzania. Jeśli laptop jest używany z najwyższą starannością i konserwacją, może trwać do 8 lat.

Przeczytaj także: Jak wykonać zrzut ekranu na laptopach Asus i Acer

Czy laptop wytrzyma 10 lat?

Przyszłościowy laptop może działać do 10 lat, chociaż może być trudno zdobyć takiego laptopa, biorąc pod uwagę, że branża coraz szybciej zmierza w kierunku wbudowanych komponentów, których nie można uaktualnić, a laptop może działać tak długo, jak to możliwe nie być aktualizowane. Im łatwiej jest zaktualizować laptopa, tym dłużej będzie on działał. Niektóre laptopy mogą działać do 8 lat, w zależności od sposobu ich użytkowania, a 8 nie jest tak daleko od 10. Najlepszą opcją dla laptopa, który może działać do 10 lat, jest konfigurowalny laptop biznesowy. Są one zwykle wykonane tak, aby działały dłużej, a po niektórych ulepszeniach – nawet dłużej.

🔥 Zalecana:  Shipt Shopper vs DoorDash (2023) – Który koncert płaci więcej?

Wniosek

„Jak długo powinien działać laptop” zależy od jego użytkownika. Kluczem do utrzymania doskonałego działania laptopa tak długo, jak chcesz, jest konserwacja. Właściwe i regularne czyszczenie, odpowiednia pielęgnacja i modernizacja, jeśli to możliwe, pomogą utrzymać doskonały wygląd laptopa przez wiele lat.