Jak długo działa komputer do gier?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak długo działa komputer do gier?

Komputer do gier jest stworzony do grania w gry wideo w standardach znacznie wyższych niż zwykłe komputery osobiste. Można ich również używać do innych zadań wymagających procesora, takich jak edycja wideo i renderowanie 3D, przy użyciu wysokowydajnych kart graficznych i procesorów.

Preferowany, ponieważ jego części są wymienne i można je podkręcać (obsługa komputera z przyspieszonymi prędkościami), jego popularność stale rośnie.

Jeśli posiadasz komputer do gier lub planujesz go mieć i interesuje Cię jego trwałość, ten artykuł dostarczy Ci dobrych informacji na temat tego, jak długo działa komputer do gier.

Jak długo trwa komputer do gier?

Nie ma prostej odpowiedzi na to pytanie. Niektórzy ludzie aktualizują swoje komputery co roku, podczas gdy inni robią to raz na pięć lat. Istnieją spekulacje, że komputery do gier tracą z czasem na wartości, ale nie ma twardych danych na poparcie tego.

Części komputera nie psują się w tym samym tempie. Części takie jak procesory, dyski twarde, pamięci RAM i karty graficzne będą wymagały regularnej wymiany z czasem, ponieważ wydawane są coraz bardziej wymagające sprzętowo gry, a użytkownicy musieliby być na bieżąco, aby cieszyć się tymi grami. Ale fakt, że te poprawki wymagają wymiany, nie powoduje, że reszta komputera jest przestarzała. Niektóre części będą miały większą wartość niż inne, na przykład obudowy lub wentylatory.

Ile kosztuje złożenie komputera do gier?

Koszt zbudowania od podstaw komputera do gier różni się w zależności od rodzaju zadań, które chcesz wykonywać na swoim komputerze. Może wahać się od około 300 do 2500 USD.

Budżet od 300 do 400 USD jest wystarczający dla podstawowych gier uruchamianych w rozdzielczości 720 pensów. Jeśli jednak chcesz grać w wyższą grafikę, taką jak 1080p, od 500 do 1000 USD to dobry przedział.

Gra w grafice 1440p lub wyższej będzie kosztować od 1000 do 1200 USD za sam komputer i kolejne 400 do 600 USD za akcesoria. Wreszcie, granie w 4K będzie wymagało budżetu w wysokości do 2000 USD lub więcej.

Ile czasu zajmuje złożenie komputera do gier?

Rozpakowanie i zdobycie niezbędnych narzędzi powinno zająć około pięciu minut; wymiana płyty głównej powinna zająć od 8 do 40 minut. Obejmuje to instalację procesora i podłączenie jego radiatora, instalację pamięci RAM i dysków oraz instalację chłodnicy procesora.

Następnie płyta główna powinna zostać zainstalowana w obudowie, co może zająć kolejne 12-60 minut. Obejmuje to zainstalowanie osłony we/wy, podłączenie kabli obudowy i zainstalowanie dysków twardych. Następnie instalacja zasilacza, co może zająć od 8 do 40 minut, w zależności od twoich umiejętności.

Przygotowanie sprawy i testowanie powinno zająć Ci kolejne 5 minut. Wreszcie, rozwiązywanie problemów powinno zająć od około 30 minut do kilku godzin. Tak więc zbudowanie komputera od podstaw powinno zająć około 3 godzin. Właściwe poświęcenie czasu na zorganizowanie i opracowanie tych komponentów wydłuża żywotność komputera do gier.

🔥 Zalecana:  Recenzja aplikacji Para – czy kierowcy Gig powinni używać tej aplikacji do przewidywania napiwków?

Czas budowy komputera zależy od wielu czynników. Obejmują one badania mające na celu określenie kompatybilności, czasu dostawy i dostępności komponentów. Ponadto, twoje doświadczenie i problemy mogą pojawić się podczas montażu komponentów, takich jak zbyt krótkie kable zasilające lub nieprawidłowe podłączenie kabli zasilacza lub GPU itp.

Jak ulepszyć części komputera?

Pierwszym krokiem jest aktualizacja pamięci RAM. Ponieważ pamięć RAM przechowuje aktualnie używane dane, dodanie większej ilości pamięci do pamięci RAM pomogłoby poprawić jej wydajność. Następnym krokiem jest uaktualnienie pamięci na dysku twardym, najlepiej przejście z dysku twardego na dysk SSD, ponieważ ten drugi jest trwalszy i działa z większą prędkością.

Aktualizacja karty graficznej jest również kluczowa, zwłaszcza jeśli podczas korzystania z komputera występuje rozrywanie obrazu lub opóźnienia. Wreszcie i ważniejsze jest uaktualnienie procesora. Musisz sprawdzić, czy twój procesor jest kompatybilny z twoją płytą główną i pamięcią. Sprawdź też układ chłodzenia. Ta część może być dość zniechęcającym zadaniem.

Najlepsze rzeczy do uaktualnienia na PC

Zalecam wymianę pamięci RAM, dysków SSD i kart graficznych. To są podstawowe elementy.

Jak dowiedzieć się, które części komputera wymagają aktualizacji?

Jeśli masz trudności z ładowaniem stron, przełączaniem się między aplikacjami lub transmisją na żywo, Twoja pamięć RAM wymaga pilnej wymiany lub modernizacji.

Jeśli masz za mało miejsca na dysku, zawiesza się lub aplikacje długo się ładują, sugeruję wymianę dysków twardych SSD lub HDD. Podobnie, jeśli masz problemy z opóźnieniami, zrywaniem ekranu lub zawieszaniem się grafiki, cokolwiek używasz, jest zbyt wysokie dla Twojej karty graficznej i musisz ją zaktualizować.

Jak w pełni wykorzystać możliwości komputera — najważniejsze wskazówki

 • Odinstaluj niepotrzebne oprogramowanie, aby zwolnić miejsce na dysku
 • Ogranicz programy uruchamiane podczas uruchamiania
 • Zwiększ pamięć RAM na swoim komputerze.
 • Zainstaluj program antywirusowy
 • Zdefragmentuj dysk twardy i użyj opcji Oczyszczanie dysku.

Przetaktowywanie komputera powoduje jego uszkodzenie, więc upewnij się, że robisz to bezpiecznie i przed podjęciem decyzji o przetaktowaniu wykonaj kilka kontroli zapobiegawczych, takich jak sprawdzenie temperatury rdzenia procesora lub przetestowanie go w warunkach skrajnych. Te kontrole mają na celu zapewnienie dłuższej żywotności komputera do gier.

Jaka jest najlepsza pora roku na zakup komputera do gier?

Różnie to oczywiście wygląda, ale wakacje to doskonały okres na dokonywanie dużych zakupów technologicznych.

Zbiega się to ze świętami zakupowymi i promocjami, takimi jak Czarny piątek, Amazon Prime Day, Czarny piątek Jumii, Cyber ​​​​poniedziałek lub Sobota małych firm, w tym liczne promocje w ostatnich miesiącach roku. Byłby to więc dobry moment na złapanie bardzo pożądanego akcesorium do komputera, na które patrzyłeś.

Pamiętaj jednak, że problemy z łańcuchem dostaw mogą ci przeszkadzać, ponieważ jest to sezon prezentów i możesz nie mieć tyle szczęścia, aby złapać jeden na półce, ponieważ sklep się skończył.

🔥 Zalecana:  Jak zmienić kolor tła w historii na Instagramie

Styczeń to także dobry czas na okazje, ponieważ wiele sklepów próbuje wyczyścić zapasy poświąteczne, więc możesz kupić akcesorium o 10% taniej niż w grudniu. Oczywiście sezony wakacji podatkowych są również dobrą opcją.

Jak sprawić, by Apex działał płynniej na PC?

Najpierw upewnij się, że tryb baterii został zmieniony na Wysoka wydajność. Sprawdź również, czy sterowniki karty graficznej są aktualne. Jeśli Twój komputer jest wyposażony w kartę graficzną NVidia, możesz wprowadzić pewne zmiany:

 • Otwórz panel ustawień NVidia i przejdź do Zarządzaj ustawieniami 3D.
 • Kliknij na Ustawienia programu kartę i znajdź Apex Legends. Kliknij Dodać jeśli nie możesz go znaleźć, lub spróbuj go znaleźć, najpierw uruchamiając grę, a następnie ją zamykając.
 • Kliknij na Wybierz preferowany procesor graficzny dla tego programu menu rozwijanego i wybierz wysokowydajny procesor NVIDIA. Dzięki temu gra nie będzie korzystać z podstawowego procesora graficznego.
 • Zmienić Maksymalna liczba wstępnie renderowanych klatek ustawienie na 1.
 • Zmienić Monitoruj technologię ustawienie G-SYNC (jeśli jest dostępne).
 • Zmienić Akceleracja wielu wyświetlaczy/mieszanych GPU ustawienie na Wydajność pojedynczego wyświetlacza tryb.
 • Zmienić Tryb zarządzania energią Do „Preferuj maksymalną wydajność”.
 • Zmienić Jakość filtrowania tekstur Do wydajność.
 • Wyłączyć Synchronizacja pionowa opcję i włącz Optymalizacja wątkowa.
 • Zmienić Preferowana częstotliwość odświeżania Do „Najwyższy dostępny”.
 • Zastosuj zmiany i przejdź do Dostosuj rozmiar i położenie pulpitu.
 • Sprawdź Zastąp tryb skalowania przez gry i programy ustawienie i kliknij Stosować.

Teraz, gdy skończyliśmy z GPU, następnym zadaniem jest dostosowanie ustawień w grze. Wykonaj następujące kroki:

 • Uruchom grę Apex Legends.
 • U dołu ekranu znajduje się ikona koła zębatego. Kliknij go, aby otworzyć stronę ustawień.
 • Otworzyć Wideo patka.
 • Zmień tryb wyświetlania na Pełny ekran.
 • Zmień rozdzielczość na domyślną rozdzielczość monitora.
 • Zmień synchronizację pionową na Wyłączony.
 • Zmień antyaliasing na TSAA.
 • Zmień budżet strumieniowego przesyłania tekstur na Wysoki.
 • Zmień filtrowanie tekstur na Anizotropowy 4X.
 • Zmień jakość okluzji otoczenia na Niski (to ustawienie ma bardzo duży wpływ na wydajność).
 • Zmień pokrycie cienia słońca na Niski.
 • Zmień szczegóły cienia słońca na Niski.
 • Zmień opcję Szczegóły cienia punktowego na Niski.
 • Zmień oświetlenie wolumetryczne na Wyłączony.
 • Zmień Dynamiczne cienie punktowe na Wyłączony.
 • Zmień szczegóły modelu na Średni.
 • Zmień szczegóły efektów na Średni.
 • Zmień Znaki uderzenia na Niski.
 • Zmień Ragdoll na Średni.

Na koniec wyłącz One Drive i wyłącz optymalizację dostarczania Windows Update. Zoptymalizuj ustawienia Chrome i zoptymalizuj Discord. Usuń pliki tymczasowe. Uruchom ponownie komputer po i uruchom Apex Legends.

Najlepsze komputery do gier dla 10-latka

Komputer PC do gier Periphio Reaper jest stworzony dla graczy poszukujących najlepszej jakości. Wyposażony jest w kartę graficzną AMD Radeon Vega 3 i został stworzony z myślą o grach w rozdzielczości 1080p. Jest wyposażony w procesor AMD Athlon 3000G, 16 GB pamięci RAM i 500 GB pamięci SSD. Aluminiowa obudowa ma wbudowane diody LED RGB dla dodatkowej estetyki i niestandardowego chłodzenia wodnego. Jest dostarczany z preinstalowanym systemem Windows 10 i funkcjami, takimi jak kable Wi-Fi, HDMI, DVI i VGA.

🔥 Zalecana:  Szybka odpowiedź: jak włączyć Hotspot, gdy iPhone jest zablokowany

Czytaj także: Czy iBUYPOWER to dobra marka?

Jakie firmy oferują najlepsze gotowe komputery PC? – Dlaczego je kochamy

Komputer pochodzenia: Origin PC oferuje niestandardowe komputery PC i laptopy do użytku profesjonalnego i gier. Są najbardziej znani ze swoich łatwo konfigurowalnych produktów i mogą dopasować specyfikacje, które chcesz. Ich komputery są dostępne w obudowach typu small form-factor, mid-tower, full tower i super tower.

iBuyPower: Firma iBuyPower została założona w 1999 roku i jest jednym z głównych konkurentów marek takich jak CyberPowerPC i OriginPC. Mają komputery do gier już od 899 USD. Można je dostosować i obejmują światła RGB, chłodzenie procesora, dwa procesory graficzne, a nawet opcje 3-letniej gwarancji. Ponadto optymalizują komputery w oparciu o rodzaj gier, w które lubisz grać.

CyberPower PC: CyberPowerPC oferuje szeroką gamę produktów, być może przewyższając inne firmy. Założona w 1998 roku oferuje komputery do gier już od 769 USD i laptopy już od 799 USD. Ich komputery do gier sprzedawane za 779 USD na Amazon są tak odpowiednie ze względu na swoją wartość, że konkurują z każdą wydajnością, jaką uzyskasz, jeśli zbudujesz komputer za 700-900 USD.

Najlepsze komputery biurowe do rozbudowy do gier

The CYBERPOWERPC Gamer Xtreme jest wyposażony w procesor Intel Core i5-11400F działający z częstotliwością 2,6 GHz, 8 GB pamięci DDR4 RAM i kartę graficzną GeForce RTX 2060 6 GB. Ponadto jest wyposażony w dysk SSD NVMe o pojemności 500 GB do przechowywania i jest wyposażony w system operacyjny Windows 11 z funkcjami obejmującymi porty Wi-Fi i HDMI, VGA i DVI.

The Komputer do gier Skytech Shadow jest zasilany przez procesor Intel Core i5 10400F taktowany zegarem 2,9 GHz. Jego karta graficzna to NVidia RTX 3050 i ma 1 TB pamięci NVME SSD, 8G DDR4 3200 pamięci RAM, zasilacz Gold 600 W, AC WiFi i preinstalowany system operacyjny Windows 10 Home 64-bit.

Ostatnia aktualizacja 26.06.2023 Jesteśmy partnerem Amazon.com, Amazon.co.uk i Amazon.in i zarabiamy na kwalifikujących się zakupach za pośrednictwem naszych linków bez dodatkowych kosztów dla Ciebie.