Jak długo Apple przetwarza zamówienie?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak długo Apple przetwarza zamówienie?

Jeśli chcesz kupić nowe akcesorium lub urządzenie Apple, które jest bardziej zorientowane na konsumenta, wyborem A+ byłoby kupienie go bezpośrednio od Apple.

Dzięki Apple możesz po prostu wejść do ich sklepu stacjonarnego lub złożyć zamówienie online, aby dokonać zakupu. Oczywiście dla większości wygodniej jest zrobić to drugie.

Jeśli to ty i martwisz się, ile czasu zajmie Apple przetworzenie Twojego zamówienia, trzymaj się.

Ten artykuł daje nowe spojrzenie na to, ile czasu zajmuje firmie Apple przetworzenie zamówienia.

45 minut, przynajmniej tak jest napisane na stronie Apple.

Rzeczywistość zamówień Apple jest taka, że ​​45-minutowy czas przetwarzania nie dotyczy każdego zamówienia. Przetworzenie niektórych zamówień może zająć więcej niż 45 minut. Oto jak to działa.

Kiedy zamówienie jest składane w witrynie Apple, Apple podaje przybliżoną datę wysyłki, która wskazuje, kiedy przedmiot prawdopodobnie zostanie wysłany do kupującego. Jeśli zamówiony przedmiot jest dostępny lub znajduje się w magazynie, powinien zostać przetworzony i wysłany do Ciebie w ciągu około 2 dni.

Te dynamiczne zmiany, gdy przedmiot jest wykonany na zamówienie lub niedostępny (często w przypadku popularnych przedmiotów i nowych wydań). Wysłanie przedmiotu do Ciebie może potrwać do trzech tygodni lub dłużej. Z tego powodu przez większość czasu oczekiwania status zamówienia będzie pokazywał „przetwarzanie”. Jeśli Twój przedmiot jest wysyłany z Chin, status zamówienia prawdopodobnie przez większą część tego okresu będzie wskazywał „przetwarzanie”, a następnie 3-5 dni przed datą dostawy zmieni się na „przygotowanie do wysyłki” i wreszcie „wysłane”.

Jeśli status zamówienia dla Twojego przedmiotu nadal pokazuje przetwarzanie przez dłuższy czas, nie musisz się martwić, wszystko się ułoży.

Jest to całkiem normalne w przypadku zamówień Apple. Kiedy składasz zamówienie w Apple, często zdarza się, że status zamówienia pozostaje „przetwarzany” do zaledwie kilku dni przed szacowaną datą wysyłki. Kilka dni przed datą wysyłki status zamówienia zmieniał się na „przygotowanie do wysyłki”, a następnie „wysłane”. Gdy przedmiot zostanie wysłany, otrzymasz wiadomość e-mail od Apple zawierającą informacje o śledzeniu oraz dokładniejszą i zaktualizowaną datę dostawy.

🔥 Zalecana:  Jak naprawić „Status rejestracji IMS niezarejestrowany”

Przetworzenie zamówienia może zająć firmie Apple od 10 minut do 1 godziny ulec poprawie.

Jeśli złożyłeś zamówienie z odbiorem osobistym, powinno być gotowe do odbioru za godzinę, plus lub minus. Przetwarzanie zamówień z odbiorem osobistym nie trwa zbyt długo.

Czasami ten czas przetwarzania jest zależny od liczby dostępnych pracowników i ruchu pieszego w sklepie. Czynniki te mogą przyspieszyć lub opóźnić czas przetwarzania zamówienia z odbiorem.

Dostarczenie produktu Apple z Chin może zająć ponad tydzień. Produkty Apple, które są wysyłane z Chin, są zwykle nowe lub dostosowane, co oznacza, że ​​części mogą nie być łatwo dostępne, stąd dodatkowy czas. Przez większość czasu oczekiwania status zamówienia będzie wskazywał przetwarzanie. Kiedy to zobaczysz, nie masz się czym martwić. Status zmieni się na kilka dni przed przybyciem przedmiotu. Zobaczysz „przygotowanie do wysyłki”, a następnie „wysłane”. Poniżej znajduje się wiadomość e-mail zawierająca szczegóły śledzenia i zaktualizowaną datę przybycia.

Nie, Apple nie obciąża Twojej karty od razu. Jeśli jest to zamówienie wysyłkowe, Apple nie obciąży Twojej karty, dopóki zamówienie nie zostanie wysłane. Z drugiej strony w przypadku zamówień z odbiorem karta nie zostanie obciążona, dopóki produkt nie będzie gotowy do odbioru.

Jeśli złożyłeś wiele zamówień, możesz jednocześnie obciążyć swoją kartę, ponieważ każdy z produktów został wysłany lub jest gotowy do odbioru.

Przeczytaj także: Natychmiastowy przelew Apple Pay nie działa? Najlepsze poprawki

Przed 2022 r. nie.

Od 1 stycznia 2022 r. firma Apple Pay jest zobowiązana do zgłaszania do urzędu skarbowego wszystkich rocznych transakcji biznesowych przekraczających 600 USD. Najważniejsze jest to, że wszelkie roczne transakcje handlowe przekraczające 600 USD w Apple Pay podlegają teraz opodatkowaniu.

Tak, Apple bierze gotówkę.

Możesz dokonać zakupu Apple za gotówkę w ich sklepie stacjonarnym.

🔥 Zalecana:  Ponad 10 najlepszych botów YouTube w 2023 r

Niektóre kraje nakładają limit ilości gotówki w transakcji gotówkowej. Oznacza to, że w zależności od miejsca zamieszkania płatności gotówkowe są ograniczone do określonej kwoty. Jeżeli transakcja gotówkowa jest większa niż kwota kryterium, wówczas płatność musiałaby zostać dokonana za pomocą karty bankowej lub przelewu bankowego.

Ma to na celu ograniczenie prania pieniędzy i uchylania się od płacenia podatków.

W Stanach Zjednoczonych transakcje gotówkowe mają ustalony limit w wysokości 10 000 USD.

Jeśli spróbujesz kupić produkty Apple o wartości ponad 10 000 USD, Twój zakup będzie wymagał wypełnienia formularza Raport transakcji walutowych.

Sklep może nie chcieć sobie pozwolić na papierkową robotę związaną z tym raportem, ponieważ zwykle jest ich dużo. Pod koniec dnia możesz być zobowiązany do zapłaty w inny sposób.