Jak często wychwytywane są oszustwa związane z kartami kredytowymi?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak często wychwytywane są oszustwa związane z kartami kredytowymi?

Jedną z najbardziej szokujących statystyk na świecie jest to, ile kart kredytowych jest kradzionych każdego roku i ile pieniędzy jest traconych w wyniku kradzieży kart kredytowych. W 2018 roku świat odnotował 24,26 miliarda dolarów stracił z powodu kradzieży kart kredytowych, co oznacza wzrost o 18% w porównaniu z poprzednimi latami i liczba ta wciąż rośnie.

Kiedy kradnie się tak dużo pieniędzy, nie jest zaskakujące, gdy ktoś pyta „jak często wyłapywane są oszustwa związane z kartami kredytowymi?”. Czy w ogóle dają się złapać? Czy firmy obsługujące karty kredytowe faktycznie prowadzą dochodzenie? Co w tej sprawie robią banki i policja?

Jeśli zadajesz sobie te pytania, to znalazłeś odpowiedzi. Byliśmy tak samo ciekawi jak Ty, więc przeprowadziliśmy badania i oto odpowiedzi.

Jak często wychwytywane są oszustwa związane z kartami kredytowymi?

Oszustwa związane z kartami kredytowymi nie są często łapane. Jednak w związku z niedawnym użyciem kart z chipem EMV przez banki i firmy obsługujące karty kredytowe, oszustom coraz trudniej jest popełnić kradzież karty kredytowej. Dla tych, którzy zastanawiają się, jak często wyłapywane są oszustwa związane z kartami kredytowymi, jest to prawdopodobnie światełko na końcu tunelu.

Jednym z powodów, dla których oszustwa związane z kartami kredytowymi nie są tak często wykrywane, jest korzystanie z anonimowych usług i nowoczesnych technik, które znacznie utrudniają ich zlokalizowanie. Innym powodem jest to, że większość ofiar nie zawraca sobie głowy zgłaszaniem się na policję, zwłaszcza gdy nie jest to ogromna suma pieniędzy. Docierają tylko do swojego banku, a wszystko, co zostało skradzione, zostanie zwrócone – jeśli zgłoszenie zostanie złożone na czas.

Bank nie złożyłby również doniesienia na policję, gdyby kwota nie była wysoka, ponieważ najprawdopodobniej będą mieli ubezpieczenie. W takich przypadkach to firma ubezpieczeniowa traci pieniądze, a nawet jeśli złoży raport na policji, prawdopodobnie zostanie porzucony, ponieważ żaden policjant nie chce tracić czasu na sprawę oszustwa o wartości 500 USD, kiedy jest większa ryba do usmażenia.

🔥 Zalecana:  Jak zarejestrować konto CRA My Business w 2023 r

Nawet gdy skradziono ogromną sumę, jedynym sposobem, w jaki policja może złapać oszustwo związane z kartami kredytowymi, jest posiadanie odpowiednich nagrań z kamer przemysłowych lub namierzenie przestępcy, a ci oszuści stają się coraz mądrzejsi z dnia na dzień, więc są o wiele bardziej ostrożni z tym, jak nie dać się złapać.

Przeczytaj także: Ktoś użył mojej karty kredytowej online. Czy mogę go śledzić?

Jak łapie się oszustwa związane z kartami kredytowymi

Po zauważeniu nieautoryzowanych transakcji bank lub wystawca karty kredytowej zablokuje kartę, wyśle ​​​​nową i rozpocznie dochodzenie w sprawie oszustwa, w ramach którego spróbuje wyśledzić sprzedawcę (ów), który obciążył kartę, i poszukać dowodów, w tym znaczników czasu, adresu IP adresy, dane lokalizacyjne itp., które mogłyby pomóc im w złapaniu złodzieja. Następnie złożą raport policji w celu dalszego dochodzenia.

Jeśli jesteś ciekawy, jak często łapane są oszustwa związane z kartami kredytowymi, możesz również zastanawiać się, jak to się dzieje. Proces obejmuje po prostu dochodzenie i zawiadomienie o wzorcach. Złodzieje kart kredytowych zwykle mają nieostrożne wzorce, dzięki którym szybciej zostają złapani.

Czytaj także: Ile trzeba mieć lat, aby otrzymać kartę debetową

Ktoś użył mojej karty kredytowej online. Czy mogę je śledzić?

Tak, Twój bank może pomóc Ci śledzić, kto użył Twojej karty kredytowej online. Jeśli zauważysz dziwne transakcje na swoim rachunku bankowym, powinieneś natychmiast zgłosić je swojemu bankowi, informując go o zaistniałej sytuacji. Pomogłoby im to śledzić użycie karty w dowolnym sklepie internetowym lub stacjonarnym. Następnie skontaktują się ze wspomnianymi sklepami i spróbują uzyskać więcej informacji o transakcjach.

Jak często banki wychwytują oszustwa związane z kartami kredytowymi? Nie tak często, ale dzięki nowej technologii jest nadzieja, że ​​tempo ich występowania znacznie spadnie.

Czy firmy obsługujące karty kredytowe faktycznie prowadzą dochodzenie?

Tak, firmy obsługujące karty kredytowe badają zgłoszenia oszustw. W większości przypadków będą musieli zwrócić ofierze pieniądze, jeśli jakiekolwiek pieniądze zostaną skradzione z konta, ale zanim to nastąpi, muszą najpierw zbadać roszczenie o oszustwo i nieautoryzowane transakcje, aby ustalić, kto zapłaci za oszustwo. Będą również musieli zbadać danego przestępcę, aby odzyskać swoje pieniądze. Zdziwisz się, ile wniosków o oszustwa otrzymują oni każdego roku

🔥 Zalecana:  Najlepsi twórcy darmowych logo klanów do gier [eSports, Avatar & PUBG No Watermark + APK]

Przeczytaj także: Czy Walmart bierze Apple Pay

Jak długo trwa złapanie kradzieży karty kredytowej?

Złapanie kradzieży karty kredytowej może zająć od kilku tygodni do miesięcy, podczas których wystawca karty kredytowej lub bank skontaktuje się ze sprzedawcą, który obciążył kartę, aby uzyskać więcej informacji na temat nieautoryzowanych transakcji.

Wniosek

Mamy nadzieję, że ten artykuł dał Ci pewien wgląd i odpowiedź na pytanie „jak często wyłapywane są oszustwa związane z kartami kredytowymi”. Mamy również nadzieję, że wiesz już, jak ważne jest, aby zachować szczególną ostrożność podczas korzystania z kart kredytowych i być czujnym, aby szybko zauważyć wszelkie dziwne transakcje na karcie.