Jak cofnąć archiwizację postów, historii i transmisji na żywo na Instagramie

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak cofnąć archiwizację postów, historii i transmisji na żywo na Instagramie

Archiwizowanie zdjęcia lub filmu na Instagramie jest proste. Ale możesz chcieć wiedzieć, jak to cofnąć i cofnąć archiwizację postów na Instagramie – ponieważ jest trochę inaczej.

Tutaj dowiesz się, jak:

– Udostępnij ponownie post, relację lub transmisję na żywo, które zostały zarchiwizowane.

– Ustawienia prywatności potrzebne do włączenia opcji cofania archiwizacji.

5 kroków, aby cofnąć archiwizację posta na Instagramie

Funkcja Archiwum umożliwia ukrycie treści w kanale. Musisz wybrać post, który chcesz ukryć, stuknąć trzy kropki obok niego i wybrać „Archiwum”. Ale oto kroki, które musisz wykonać, aby ten sam post pojawił się ponownie w Twoim profilu.

# 1. Stuknij trzy linie w swoim profilu.

Twój profil to miejsce, w którym widzisz wszystkie swoje zdjęcia, filmy i zapisane posty. (Jest to okrągły przycisk po prawej stronie ekranu z Twoim zdjęciem profilowym). Tutaj zobaczysz trzy poziome linie w prawym górnym rogu, które musisz dotknąć.

#2. Przejdź do „Archiwum”.

Dotykając menu, zobaczysz siedem opcji. Powinieneś wybrać taki, który mówi „Archiwum” bezpośrednio w sekcji „Ustawienia”.

#3. Wybierz „Archiwum postów” z górnego menu.

Zobaczysz nowe dotknięcie ze wszystkimi poprzednimi postami. Jeśli nie, dotknij trzech kropek w prawym górnym rogu i ustaw opcję „Archiwum postów”.

#4. Stuknij, aby opublikować post, który chcesz przywrócić z archiwum.

Powinieneś przewinąć listę, aby znaleźć ukryte zdjęcie lub obraz, który chcesz ponownie wyświetlić w swoim kanale, i dotknij go.

#5. Wybierz „Pokaż w profilu” po dotknięciu trzech kropek.

Obok wszystkich zarchiwizowanych postów znajduje się menu z trzema kropkami. Stuknij go i wybierz „Pokaż w profilu”. Zdjęcie lub film pojawi się ponownie w Twoim kanale po kilku sekundach.

Uwaga: jeśli korzystasz z Instagram Lite, szukaj opcji „Udostępnij w profilu” zamiast „Pokaż w profilu”. Ale proces jest ten sam.

🔥 Zalecana:  Jak zostać tajemniczym klientem i zarabiać pieniądze

Jak wygląda Twój post po przywróceniu archiwum Instagrama

Niektórzy użytkownicy martwią się rezultatem cofnięcia archiwizacji posta na Instagramie. Chcą wiedzieć, jak to wygląda na ich kanale i jak jest pokazywane ich obserwującym. Jeśli tak jest, oto wszystko, co musisz wiedzieć.

Pojawia się w poprzednim miejscu na Twoim kanale.

Kiedy ponownie udostępniasz zarchiwizowany post na IG, pojawia się on w tym samym starym miejscu. W przeciwieństwie do tego, w co wierzą niektórzy użytkownicy, NIE pojawi się na górze Twojego kanału jak nowy post.

Pojawia się z tym samym podpisem i datą.

Data opublikowania zdjęcia lub filmu nie zmienia się po cofnięciu ich archiwizacji. Proces ten nie wpływa również na podpis i hashtagi.

Nikt nie zostanie powiadomiony, że cofnąłeś archiwizację posta.

Tylko użytkownicy, którzy sprawdzają Twój kanał profilu, mogą zauważyć, kiedy Twoje treści zostaną ponownie opublikowane. Instagram nie wysyła żadnych powiadomień do Twoich obserwujących o archiwizowaniu lub cofaniu archiwizacji postów.

Polubienia i komentarze pozostają takie same.

Cofnięcie archiwizacji postów na Instagramie nie wpływa na ich statystyki. Tak więc użytkownicy nadal będą widzieć te same polubienia i komentarze. Jednak jest mniej prawdopodobne, że Twoje treści trafią na stronę Eksploruj.

Nie ma limitu czasu.

Możesz ukrywać swoje posty tak długo, jak chcesz. I zawsze będziesz mieć możliwość przywrócenia ich z archiwum.

Możesz także cofnąć archiwizację usuniętych postów.

Instagram przechowuje Twoje treści przez maksymalnie 30 dni w sekcji „Ostatnio usunięte”. Jeśli przypadkowo usunąłeś zarchiwizowany post lub historię, przejdź do Ustawienia> Konto> Ostatnio usunięte. Stąd możesz dotknąć więcej (trzy kropki) i wybrać Przywróć, aby przywrócić zawartość.

Jak cofnąć archiwizację historii na Instagramie?

Aby zobaczyć zarchiwizowane Stories, przejdź do swojego profilu > dotknij menu > wybierz „Archiwum”. Tutaj zobaczysz listę wcześniej udostępnionych treści. Jeśli nie pokazuje Twoich relacji, dotknij trzech kropek w prawym górnym rogu i ustaw opcję „Archiwum relacji”.

🔥 Zalecana:  Czy hakerzy mogą zobaczyć Cię przez aparat w telefonie?

Stąd musisz znaleźć treść, którą chcesz ponownie opublikować. Aby to zrobić, możesz użyć trzech filtrów dostępnych w aplikacji, sortować według daty, lokalizacji lub pokazać wszystko.

Stuknij historię, którą chcesz przywrócić z archiwum, a następnie wybierz przycisk „Udostępnij” u dołu ekranu. Będziesz mieć możliwość udostępnienia go w swojej Historii bliskim znajomym lub wysłania go bezpośrednio do konkretnego użytkownika.

Wskazówka: dotknij zarchiwizowanej relacji i przesuń palcem w górę, aby dodać ją do Wyróżnionych.

Co zrobić, jeśli nie możesz znaleźć konkretnej historii w sekcji Archiwum?

Nie możesz zlokalizować konkretnej Historii w sekcji Archiwum. Zwykle dzieje się tak z dwóch powodów:

  • Prawdopodobnie usunąłeś historię przed jej wygaśnięciem.

Instagram nie przechowuje Twoich relacji, jeśli usuniesz je, zanim znikną automatycznie. Najlepiej zapisać zawartość przed jej usunięciem. W ten sposób nie potrzebujesz funkcji archiwizacji, aby go przywrócić.

  • Twoje ustawienia prywatności prawdopodobnie uniemożliwiają archiwizację.

Przejdź do swojego profilu > Ustawienia > Prywatność > Historia > Zapisz historię do archiwum. Upewnij się, że opcja jest włączona. W przeciwnym razie żaden z Twoich klipów nie zostanie dodany do sekcji Archiwum.

Co się stanie, gdy cofniesz archiwizację Historii?

Instagram automatycznie dodaje naklejkę z datą do niezarchiwizowanej relacji. Pokazuje pierwotną datę udostępnienia klipu. Ale możesz go dotknąć i przytrzymać, przeciągnąć do kosza i usunąć. Poza tym Twoje treści pojawią się ponownie w takiej postaci, w jakiej zostały opublikowane po raz pierwszy.

Uwaga: w przeciwieństwie do cofania archiwizacji postów na Instagramie Twoi obserwatorzy zostaną powiadomieni, gdy ponownie opublikujesz starą historię. (Widzą czerwone lub zielone podświetlenie wokół Twojego zdjęcia profilowego).

Zarchiwizuj/Unarchizuj transmisje na żywo z Instagrama

Przejdź do swojego profilu > dotknij menu (trzy poziome linie) > wybierz Archiwum > i upewnij się, że górny przełącznik jest ustawiony na „Archiwum na żywo”. Jeśli nie, dotknij menu z trzema kropkami i zmień ustawienia. W nowej karcie zobaczysz listę swoich transmisji na żywo z ostatnich 30 dni. Stuknij osobę, którą chcesz przywrócić z archiwum i opublikować. I wybierz przycisk „Udostępnij” u dołu ekranu.

🔥 Zalecana:  Jak przesyłać strumieniowo Nintendo Switch bez karty przechwytującej

Aplikacja będzie wymagać dodania podpisu i okładki. Możesz opublikować go w swoim kanale po wprowadzeniu wymaganych informacji.

Podsumować

  • Powinieneś przejść do sekcji „Archiwum”, znaleźć post, który chcesz przywrócić z archiwum, dotknąć jego menu z trzema kropkami i wybrać „Pokaż w profilu”.
  • Możesz wykonać ten sam proces, aby cofnąć archiwizację relacji i transmisji na żywo.
  • Przejdź do Prywatność > Historia i upewnij się, że opcja „Zapisz historię w archiwum” jest włączona. W przeciwnym razie Twoje treści znikną po 24 godzinach.