Jak chronić się przed oszustwami w sieciach społecznościowych

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak chronić się przed oszustwami w sieciach społecznościowych

Oszuści obstawiają wszystkie swoje zakłady w sieciach społecznościowych. Tam wykonują swoje codzienne czynności (jest to praca na pełen etat). Ale pomysł jest prosty, nauczysz się koncepcji tych oszustw i dowiesz się, jak chronić się przed tymi oszustwami społecznościowymi.

Wykrywanie tych oszustw jest proste, wystarczy nauczyć się unikać łapania rzeczy, które się nie sumują — to wszystko. Jasne, każdy może się na to nabrać, ale musisz wyszkolić się, aby nie dać się nabrać na żadne rzeczy, które zakłócają twój spokój.

Aby upewnić się, że zawsze pamiętasz, wiedz, że nie ma nic za darmo. Nawet jeśli ktoś poprosi Cię o kliknięcie linku, aby otrzymać darmowy kupon lub wygrać na loterii. Takie rzeczy nie zdarzają się w realnym świecie. Dla poszukiwaczy miłości trudno jest kochać kogoś z Instagrama.

Znalezienie miłości na Instagramie może zająć całe życie. Jeśli ktoś wysyła Ci wiadomość o miłości na platformie społecznościowej, musisz zachować ostrożność i uważać na to, co udostępniasz tej osobie.

A dla tych, którzy kochają inwestycje tak bardzo, że gdy zobaczysz wysoki zwrot z inwestycji, mówiący o 100% zwrocie — szybko rzucisz się, by zainwestować wszystkie swoje pieniądze. A kilka dni później firma zostanie zamknięta, a wszystkie twoje pieniądze przepadną. Mając to wszystko na uwadze, musisz znać prostą teorię, w jaki sposób możesz uniknąć oszustw, a także chronić swoją rodzinę przed oszustwem.

Zobacz też

Chroń się przed oszustwem miłosnym

Jeśli zostałeś oszukany wcześniej lub prawdopodobnie możesz — z powodu miłości musisz unikać osób, które proponują ci miłość online. Mogą przyjść w przebraniu, udając kogoś z innego kraju. Mogą to być lekarze, inżynierowie lub personel wojskowy, który obecnie toczy wojnę Bóg wie gdzie.

🔥 Zalecana:  Ethereum ogłasza ERC-4337: Inteligentne konta dla Web3

Jeśli natkniesz się na tego typu, prawdopodobnie chcą zdobyć twoje zaufanie, a następnie poprosić cię o pieniądze. Zgłoś to konto i zablokuj osobę.

Chroń się przed oszustwem inwestycyjnym

Dla osób, które chcą wyższego zwrotu z inwestycji, gdy je zobaczysz, unikaj tego. Nikt nie da ci 100% twojej inwestycji w 10 dni. To wielkie kłamstwo. Mimo to lubią robić to tak fajnie, że każdego dnia będziesz otrzymywać określony procent.

W przypadku tego rodzaju oszustwa prawdopodobnie mieliby konto w sieci społecznościowej. I prawdopodobnie ktoś skieruje cię do menedżera, który jest tą samą osobą i weźmie twoje pieniądze.

Chroń się przed oszustwem z workiem pieniędzy

Jak ktoś może twierdzić, że się w tobie zakochał, a potem zdecydować się wysłać ci torbę pełną pieniędzy? A ofiara będzie bardzo szczęśliwa. To jest chciwość. To zbyt wiele, aby osoba dała ci coś tak wysokiego dla kogoś, kogo ledwo znasz. Rzadki. Oszustwo z workiem pieniędzy jest zwykle popularne wśród oszustów, ponieważ w przypadku tego rodzaju oszustwa prawdopodobnie wpadną w ręce.

Jeśli widzisz kogoś online, kto chce dać ci torbę pełną pieniędzy lub pudełko. Ale aby go zatrzymać, musisz wpłacić określoną kwotę na określone konto bankowe. Zalecam zablokowanie i zgłoszenie konta.

Chroń się przed oszustwem loteryjnym

Od teraz będziesz musiał unikać darmowych rzeczy, żadna firma nie stworzy prawdziwej strony i nie poprosi Cię o odebranie wygranej przez Ciebie na loterii pieniędzmi. W loterii nie bierze się pieniędzy, to jedna rzecz, którą powinieneś zrobić. I nie tylko podawaj informacje, najpierw poznaj firmę przed podaniem informacji. Unikaj prezentów proszących o potwierdzenie konta lub coś w tym rodzaju.

Chroń się przed oszustwem związanym z darmowymi kuponami

Czy nadal jesteś jedną z tych osób, które szukają kuponów opłat? Obecnie jest trudno dostępny. Możesz również uzyskać ofertę rabatową, która obniży cenę produktów. Nie są niczym za darmo, nie można dostać produktu za darmo na Amazon, Walmart lub Best Buy.

🔥 Zalecana:  Jak ubiegać się o numer SIN w Kanadzie

Chroń się przed oszustwem kryptowalutowym

Mogę dać ci 5000 $ każdego dnia, jeśli zainwestujesz 1000 $ w kryptowalutę. Cóż, dla mnie brzmi to zbyt dobrze, by przez to przejść. Cena kryptowalut nie lata tak wysoko. Każdy, kto sugeruje tego typu inwestycję w kryptowaluty, jest prawdopodobnie oszustem.

Unikaj ludzi online z takim zamiarem, a jeśli tak bardzo chcesz zainwestować, możesz to zrobić sam. Znajdź renomowaną aplikację kryptograficzną, z której możesz kupować monety i przechowywać je na dłuższą metę — jeśli wolisz. Jeśli nie, możesz nauczyć się handlować i handlować.

Chroń się przed oszustwami związanymi z pracą

Unikaj ofert pracy, które obiecują pracę, jeśli dokonasz na ich rzecz płatności. Nie płać nikomu za znalezienie pracy, nawet jeśli ta osoba obiecuje ci wszystko, co najlepsze.

Chroń się przed oszustwami związanymi z kradzieżą tożsamości

W przypadku oszustów, którzy kradną konta i wykorzystują je do oszukiwania przyjaciół i rodziny znajdujących się na liście kont, unikaj ich, używając silnego hasła, a jeśli nie pamiętasz, użyj menedżera haseł. Uważaj na linki, które klikasz, te linki mogą nadal zawierać dane Twojego konta, a osoba stojąca za nimi może złamać i przejąć Twoje konto. Nie klikaj byle jakich linków.

Czytaj więcej

Chroń się przed oszustwem polegającym na powielaniu kont

Niektórzy wykorzystują popularną osobowość, udają kogoś, kim nie są, i wykorzystują to do zbierania pieniędzy. Jeśli zauważysz coś z kontem lub coś, co wydaje się podejrzane, prawdopodobnie powinieneś przerwać komunikację z kontem i zgłosić to.

Czy ten artykuł był pomocny?

Tak nie