Jak być produktywnym pracując z domu w 2023 r. Sprytne sposoby na maksymalne wykorzystanie możliwości pracy zdalnej w tym roku

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak być produktywnym pracując z domu w 2023 r. Sprytne sposoby na maksymalne wykorzystanie możliwości pracy zdalnej w tym roku

W latach 2005-2017 istniało ok wzrost o 159%. pod względem liczby osób pracujących z domu w Stanach Zjednoczonych.

Ale w tym roku wydarzyło się coś ważnego. W wyniku Covid-19 pandemia, miliony profesjonalistów, którzy mają to szczęście, że wciąż mają solidne zatrudnienie, zostało zmuszonych do pracy w domu w pełnym wymiarze godzin. Wielu nie miało dużego wyboru. Jednego dnia pracowali w biurze, a następnego siedzą w domu przez czas, który wydaje się być nieokreślony.

Chociaż nie można zaprzeczyć zmianom, przez które przejdziesz, przestawiając się na pracę z domu, potrzebujesz pomocy. Jeśli jest to dla Ciebie nowość, zapoznaj się z moim przewodnikiem dotyczącym uzyskiwania pracy zdalnej.

Z biegiem czasu, gdy rozwiniesz odpowiednie systemy i nawyki, a jednocześnie zastosujesz różnorodne inteligentne narzędzia do swojej codziennej rutyny, możliwe będzie bardziej efektywne, szczęśliwe i produktywne działanie w domu.

Jak być produktywnym pracując z domu (5 inteligentnych sposobów)

 1. Stwórz dedykowany obszar roboczy
 2. Wyłącz osobiste rozrywki
 3. Polegaj na technologii i narzędziach
 4. Rób regularne przerwy
 5. Postępuj zgodnie z harmonogramem

Ujawnienie: Pamiętaj, że niektóre z poniższych linków są linkami partnerskimi i bez dodatkowych kosztów, ja zarobię prowizję. Wiedz, że polecam tylko produkty i usługi, z których osobiście korzystałem i za którymi stoję. Kiedy korzystasz z jednego z moich linków afiliacyjnych, firma wynagradza mnie, co pomaga mi prowadzić tego bloga i przechowywać wszystkie moje szczegółowe treści bezpłatnie dla czytelników (takich jak Ty).

Dlaczego trudno jest zachować produktywność podczas pracy w domu?

Odpowiedź na to pytanie zależy oczywiście od wielu czynników, które będą się różnić w zależności od osoby, ale istnieją pewne wspólne wyzwania, trendy i nawyki, z których możemy się wiele nauczyć.

Jak już wspomniałem powyżej, brak odpowiednich systemów, nawyków i narzędzi może naprawdę sprawić, że będziesz walczył i szukał odpowiedzi. Pomyśl o tym w ten sposób — rutyna, na której polegałeś podczas pracy w biurze, nie jest już po to, by kierować Twoim dniem. Zasadniczo zaczynasz od zera, jeśli nigdy wcześniej nie pracowałeś na stałe z domu, co jest dużą zmianą wartą odpowiedniej uwagi i przemyślanego podejścia.

Oprócz prawdziwych zmian w rutynie podczas pracy w domu, musisz także zmagać się z takimi rzeczami jak:

 • Partner lub współlokator, który może również pracować z domu
 • Dzieci w wieku szkolnym, które wymagają Twojego czasu (i pomocy w odrabianiu zadań domowych)
 • Małe dzieci, które wymagają większej opieki
 • Rozpraszanie uwagi w domu (takie jak Netflix i w pełni zaopatrzona lodówka)

Po pierwsze, ważne jest, aby o tym pamiętać nie jesteś sam w przejściu na pracę z domu w tym roku. W wyniku pandemii COVID-19 większość świata boryka się z tymi samymi wyzwaniami, gdy żonglujemy życiem osobistym, zawodowym i finansowym. Mając to wszystko na uwadze, nadszedł czas, aby zapoznać się z pięcioma najlepszymi sposobami na utrzymanie produktywności podczas pracy w domu.

Zanurzmy się!

1. Stwórz dedykowany obszar roboczy

Jednym z największych wyzwań związanych z pracą w domu jest odizolowanie się od rozpraszaczy. A to tylko jeden z wielu powodów, dla których posiadanie dedykowanego miejsca do pracy (najlepiej nie tylko blatu kuchennego, stołu w jadalni czy kanapy) jest tak ważne dla stworzenia sobie produktywnego środowiska.

Na początek jest to oczywiście najlepsza opcja, jeśli masz już dedykowane biuro w swoim domu lub mieszkaniu — ale nie jest to wykonalne dla wszystkich. Oto kilka najlepszych miejsc Twoje domowe biuro przybrać kształt:

 • Biuro (oczywisty pierwszy wybór)
 • Pokój dzienny lub pokój dzienny (zaleca się zmianę aranżacji w celu stworzenia otwartego kąta)
 • Wolna sypialnia
 • Piwnica lub strych

W przypadku jednej z tych czterech opcji celem jest odizolowanie się od reszty domu, w której łatwiej mogą rozpraszać uwagę. Nie wspominając o tym, że będziesz mieć również wydzielone miejsce na swoje rzeczy do pracy, tworząc miejsce, które będzie używane tylko na „czas pracy” w ciągu tygodnia.

Nie każdy ma jednak dostęp do dedykowanego obszaru roboczego, prawda? Dotyczy to szczególnie osób, które w tym roku zostały zmuszone do pracy z domu bez uprzedzenia. Ale nie martw się. Masz również opcje. Rozważ wykorzystanie przestrzeni takich jak:

 • Pojemna szafa
 • Kącik w Twojej sypialni
 • Stół w jadalni lub kuchni

Z mojego wieloletniego doświadczenia w pracy w domu wynika, że ​​dzielenie przestrzeni wykorzystywanej do innych celów — na przykład kuchni czy salonu — nie jest idealnym rozwiązaniem, ale czasem trzeba wykorzystać dostępne opcje.

Konfigurowanie pracy z domowego obszaru roboczego

Jeśli chodzi o konfigurowanie miejsca pracy, niezależnie od lokalizacji, pamiętaj o dwóch rzeczach: zwiększeniu produktywności i zminimalizowaniu czynników rozpraszających uwagę.

Weźmy na przykład kogoś, kto ma wolną sypialnię, którą może urządzić jako biuro. Nie mając nic innego na swojej drodze (i niewielu gości przyjeżdżających na chwilę), możesz ustawić swoje biurko, komputer i wszystko, czego potrzebujesz, bez ingerencji w inne obszary domu lub życie Twojej rodziny.

🔥 Zalecana:  10 porad i wskazówek, jak najlepiej wykorzystać ChatGPT

Ponadto, ponieważ możesz zamknąć drzwi do swojego pokoju gościnnego, aby uzyskać trochę dodatkowego odosobnienia od reszty domu, znacznie łatwiej jest ograniczyć rozpraszanie uwagi do minimum. I odwrotnie, jeśli używasz wspólnej przestrzeni do pracy w domu, takiej jak stół w jadalni lub blat kuchenny, będziesz musiał pracować nieco ciężej, aby pozostać produktywnym i zminimalizować rozproszenie uwagi.

Oto kilka taktyk, które możesz wypróbować, aby pomóc w uzyskaniu wysokiej jakości pracy z domu:

 • Jeśli to możliwe, pracuj w porach dnia, w których czynniki rozpraszające uwagę są minimalne (np. kiedy dzieci śpią).
 • Skonfiguruj swoje miejsce pracy, aby uniknąć rozpraszania uwagi (np. ustawienie biurka przy ścianie, aby nie widzieć, co dzieje się wokół ciebie)
 • Podziel się harmonogramem pracy z rodziną, aby wiedzieli, kiedy jesteś najbardziej zajęty, zmniejszając w ten sposób prawdopodobieństwo włamań

Ostatnią rzeczą do rozważenia jest to, że ludzie, którzy pracują w domu, są bardziej narażeni na przepracowanie niż niedopracowanie. Innymi słowy, ustalenie wyraźnych granic może być trudne, więc wielu weteranów pracy w domu pracuje dzień i noc.

Oto wymowny fragment z badania przeprowadzone przez Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne:

Jeśli spędzasz zbyt dużo czasu w swoim dedykowanym miejscu pracy, odsuń się na krok, aby oczyścić umysł i albo idź na spacer, albo zajmij się innymi obowiązkami, które mogą odwrócić Twój umysł od trybu pracy. Nie chcesz się wypalić, a my naprawdę nauczyliśmy się, jak ważna jest samoopieka w tym roku.

2. Wyłącz osobiste rozrywki

Według Najnowszy raport Udemy o rozpraszaniu uwagi w miejscu pracyaż 54% osób przyznało, że rozproszenia przeszkadzają im w wykonywaniu pracy tak dobrze, jak powinny.

Pracując w domu, naprawdę trudno nie wpaść w tę kategorię. Jednak mając wydzielone miejsce do pracy, które możesz nazwać własnym, przyczyniasz się do utrzymania środowiska zaprojektowanego z myślą o produktywności i wydajności przez cały dzień — niezależnie od tego, czy założyłeś bloga i pracujesz dla siebie, czy też przytrzymujesz (teraz) praca zdalna.

Jednak nawet jeśli masz dedykowane miejsce do pracy i ścisły harmonogram, nie ma gwarancji, że pozostaniesz na prostej i wąskiej ścieżce. W rzeczywistości, jeśli nie masz dyscypliny (i systemów na miejscu), aby uniknąć rozproszenia uwagi, będą cię nieustannie ugrzęznąć.

Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to przyjąć takie samo podejście do swojej pracy, jak w tradycyjnym biurze. Nie oznacza to, że nigdy nie padniesz ofiarą rozpraszaczy uwagi, ale uzyskanie odpowiedniego nastroju i ustawienie środowiska w celu zwiększenia produktywności to połowa sukcesu.

Niektóre z najczęstszych osobistych czynników rozpraszających uwagę podczas pracy w domu to:

 • Technologia (na przykład rodzina i przyjaciele wysyłający SMS-y, dzwoniący lub wysyłający e-maile)
 • Telewizja i radio
 • Twój współmałżonek, współlokator lub dzieci
 • Wizyty osób, które znasz (takich jak przyjaciele i sąsiedzi)

Rozpoczynając pracę w domu, nie zapominaj o korzyściach płynących z tej elastycznej organizacji pracy. Jeśli Twoje dzieci potrzebują pomocy w odrabianiu zadań domowych, znajdź czas w ciągu dnia, aby im pomóc. Jeśli twoi starsi rodzice potrzebują, abyś podrzucał zakupy kilka razy w tygodniu, poświęć trochę czasu, aby dopasować to do swojego harmonogramu.

Znalezienie złotego środka między obowiązkami osobistymi a zawodowymi jest więcej niż w porządku — w rzeczywistości większość pracodawców zachęca do tego — pod warunkiem, że Ty i Twój zespół jesteście zadowoleni z poziomu wyników.

3. Polegaj na technologii i narzędziach

W zależności od wieku możesz pamiętać czasy, zanim poczta elektroniczna, Internet i wiadomości tekstowe rządziły wszystkim wokół nas. W tamtych czasach technologia oznaczała coś zupełnie innego — udostępnianie dokumentów za pośrednictwem faksu i noszenie ze sobą telefonu komórkowego Zack Morris zazdrosny.

Na szczęście te czasy minęły, ponieważ mamy teraz dostęp do niezwykle przydatnej technologii, która pomaga poprawić produktywność i komunikację podczas pracy zdalnej.

Na początek oto pięć narzędzi zwiększających produktywność, których powinieneś używać, aby lepiej komunikować się ze współpracownikami, klientami i potencjalnymi klientami w naszym nowym świecie pracy z domu:

 • Powiększenie: Dzięki Zoom wideokonferencje, konferencje internetowe i seminaria internetowe nigdy nie były łatwiejsze. Jest nie tylko prosty w konfiguracji, ale ma wszystkie funkcje potrzebne do prowadzenia wyraźnych i produktywnych rozmów z każdym, niezależnie od lokalizacji.
 • Warsztat tkacki: Jako oprogramowanie do nagrywania ekranu i wideo możesz szybko tworzyć filmy, aby zapewnić bardziej wydajną komunikację. Nie wspominając już o tym, że zaimponuje to również osobom w Twojej sieci.
 • Luźny: Dzięki Slack nigdy nie musisz się martwić o pozostanie w kontakcie ze swoim zespołem. Możesz wysyłać wiadomości, udostępniać pliki, wykonywać połączenia głosowe i nie tylko bezpośrednio z komputera.
 • dysk Google: Możesz nie uważać tego za konwencjonalne narzędzie komunikacji, ale jest ono niezbędne dla wielu profesjonalistów pracujących w domu. Dzięki Dyskowi uzyskujesz dostęp do wspólnych Dokumentów, Arkuszy i Prezentacji Google. Możesz także rozmawiać z osobami, które mają dostęp do Twoich plików.
 • Posłaniec wojska: Ten jest więcej niż aplikacja do obsługi wiadomości błyskawicznych. Możesz także prowadzić rozmowy wideo, udostępniać swój ekran i rozpoczynać czat grupowy (i wiele więcej), a wszystko to w wysoce bezpiecznym środowisku, które zostało zaprojektowane z myślą o funkcjonowaniu szczególnie dobrze dla firm, które mają zwiększone zapotrzebowanie na bezpieczeństwo lub poufność klientów.
🔥 Zalecana:  Google Stacking – jak tworzyć właściwości Google, które pomogą podnieść Twoje rankingi

Teraz, gdy wiesz, jak się komunikować, przyjrzyjmy się niektórym narzędziom, których możesz użyć do skuteczniejszego zarządzania projektami z domu:

 • Trello: Trello jest elastycznym, łatwym w użyciu narzędziem narzędzie do zarządzania projektami który pozwala śledzić wszystko, aż do najdrobniejszych szczegółów.
 • asany: Asana została zbudowana, aby rozwiązać problem zarządzania pracą, zadaniami i projektami w rozproszonych zespołach.
 • baza: Od dawna ulubieniec pracy profesjonalistów domowych, Basecamp „umieszcza wszystko, czego potrzebujesz, aby wykonać pracę w jednym miejscu”.
 • Poniedziałek: Gdy przepływ pracy wymaga pomocy, na ratunek może przyjść poniedziałek. Możesz kształtować swój przepływ pracy, aby spełniał potrzeby Twoje i Twojego zespołu, jednocześnie korzystając z jednego z najbardziej atrakcyjnych wizualnie narzędzi organizacyjnych.

Bez względu na wyzwanie, przed którym stoisz jako nowy profesjonalista pracujący w domu, prawdopodobnie istnieje jakiś rodzaj technologii lub narzędzia, które mogą złagodzić twój ból. Poświęć trochę czasu na szukanie w Google narzędzi, które wykonają to, czego potrzebujesz — lub dołącz do niektórych społeczności pracy zdalnej na Facebooku i poprosić o radę tych, którzy są w grze dłużej.

Chociaż istnieją setki narzędzi online zaprojektowanych do komunikacji zdalnej, tak naprawdę nic nie zastąpi komunikacji twarzą w twarz. Tak więc, nawet jeśli teraz pracujesz z domu, zalecam, abyś postarał się jak najlepiej spotkać na świeżym powietrzu ze współpracownikami lub klientami osobiście (na odległość, z założonymi maskami i kiedy jest to bezpieczne zgodnie z CDC i lokalnymi wytycznymi) , Oczywiście).

4. Rób regularne przerwy

Łatwo wpaść w pułapkę przekonania, że ​​im więcej godzin pracujesz w danym dniu lub tygodniu… tym bardziej jesteś produktywny. To ogólne założenie ma sens na pierwszy rzut oka, ale gdy zaczniesz kopać głębiej, możesz zdać sobie sprawę, że w rzeczywistości działa to niekorzystnie zarówno na twoją produktywność, jak i zdrowie.

Regularne przerwy w ciągu dnia nie są stratą czasu. W rzeczywistości, jeśli dobrze wkomponujesz się w swój harmonogram, szybki krok z dala od komputera (lub poza domem) to świetny sposób na produktywną pracę w domu w wielkim schemacie rzeczy.

Oprócz zwiększonego poziomu produktywności, oto kilka dodatkowych korzyści płynących z robienia regularnych przerw w pracy:

 • Lepsze samopoczucie psychiczne: Stres jest poważnym problemem wszystkich pracowników, zwłaszcza tych, którzy nie poświęcają wystarczająco dużo czasu swojej pracy. Nawet krótka przerwa, na przykład 30 minut na lunch lub szybki spacer w promieniach słońca, może naładować umysł, poprawić samopoczucie psychiczne i pomóc Ci pracować na wyższym poziomie po powrocie do biurka.
 • Łatwiejsze ćwiczenie zdrowych nawyków w ciągu dnia pracy: Niezdrowe jest siedzenie godzinami w biurze, nie robiąc nic poza wpatrywaniem się w ekran komputera. Dzięki regularnym przerwom masz więcej czasu na zdrowe nawyki, takie jak zbilansowana dieta, ćwiczenia, zaczerpnięcie świeżego powietrza, kontakt z przyjaciółmi (nawet jeśli wirtualnie) i oczyszczenie umysłu.
 • Kreatywne myslenie: Nie ma nic złego w długiej i ciężkiej pracy, gdy jesteś „w strefie”, ale może to wpłynąć na twoją zdolność do kreatywnego myślenia w dłuższej perspektywie. Kiedy jesteś pogrążony w jednym projekcie i jednym sposobie myślenia przez dłuższy czas, nie ma czasu na zabłyśnięcie kreatywności. Jednak przy regularnych przerwach dajesz sobie czas na opracowanie nowych pomysłów.

Oto fascynujący wgląd do przeżuwania (dzięki uprzejmości Życiowa porada):

Innymi słowy, nie musisz odchodzić od biurka na wiele godzin. Nawet jeśli masz tylko 15 sekund – co nie powinno być trudne do wykrojenia – możesz zrobić sobie przerwę, która znacznie poprawi Twoją produktywność, zdrowie i czujność psychiczną.

Nawet jeśli rozumiesz korzyści płynące z robienia regularnych przerw, włączenie ich w dzień może być wyzwaniem. Jest to szczególnie ważne, gdy lista rzeczy do zrobienia jest przytłaczająca. Kluczem do wykonania tej pracy jest ustalenie harmonogramu pracy (i przerw) w swoim kalendarzu, a następnie trzymanie się go.

Jednym z najpopularniejszych podejść jest tzw Technika Pomodoro. Krótko mówiąc, jest to technika, która ustawia cię do pracy w małych seriach. Oto jak to działa:

 • Ustaw minutnik na komputerze lub smartfonie na 25 minut
 • Po upływie 25 minut zrób sobie pięciominutową przerwę (weź zdrową przekąskę, rozprostuj nogi, odpocznij oczom)
 • Ukończ cztery sesje Pomodoro, w sumie 100 minut pracy i 15 minut odpoczynku
 • Po czwartej sesji zrób dłuższą przerwę od 30 do 45 minut, aby w pełni się naładować

Może to być drastyczna zmiana w stosunku do tego, do czego jesteś przyzwyczajony, ale Technika Pomodoro pozwala zaplanować przerwy z myślą o doładowaniu umysłu i ciała.

🔥 Zalecana:  Jak Digital Signage ukształtuje przyszłość handlu detalicznego

5. Postępuj zgodnie z harmonogramem

Nie ma znaczenia, czy nazwiesz to harmonogramem, rutyną, czy czymś zupełnie innym, ale absolutnie konieczne jest posiadanie harmonogramu, którego przestrzegasz, aby być produktywnym podczas pracy w domu.

W idealnym świecie byłbyś w stanie utrzymać podobny harmonogram dzień po dniu, co pozwala ci wpaść w rutynę. Ale podczas pracy w domu często łatwiej to powiedzieć niż zrobić (dzięki o wiele większej liczbie rozpraszaczy, które towarzyszą pracy w domu).

Jeśli chodzi o organizację harmonogramu w celu uzyskania maksymalnej produktywności w godzinach pracy, zacznij myśleć nie tylko o czasie spędzanym przy komputerze. Powinieneś rozważyć swoją rutynę od momentu przebudzenia rano do momentu, w którym głowa uderza w poduszkę.

Według medycyny północno-zachodniejludzie rutynowi często cierpią z powodu:

 • Słaby sen: Bez codziennej rutyny będziesz budzić się i kłaść spać o różnych porach każdego dnia. Można to robić od czasu do czasu, ale rutyna snu może zmienić twoje życie. Sprawdź ten artykuł aby lepiej zrozumieć, ile snu naprawdę potrzebujesz.
 • Stres: Bez rutyny nie możesz odpowiednio przygotować się do swojego dnia. A kiedy się nie przygotujesz, nigdy nie wiesz, co będzie dalej. Dzięki rutynie nie będziesz ciągle martwić się o swój harmonogram i to, jak wszystko zrobisz.
 • Złe nawyki zdrowotne: Od złego odżywiania się po zaniedbywanie regularnych ćwiczeń, życie bez rutyny może skutkować dość ponurymi nawykami zdrowotnymi. Im dalej pójdziesz tą ścieżką, tym większy wpływ będzie miała na twoje życie.

Pracując nad opracowaniem zwycięskiego harmonogramu, pamiętaj o następujących czynnikach:

 • Twoje typowe obciążenie pracą w danym dniu
 • Pora dnia, kiedy jesteś najbardziej produktywny
 • Przeciętne rutyny współmałżonka i dzieci (jeśli dotyczy)

Na przykład możesz być typem osoby, która lubi wcześnie wstawać i zabierać się do pracy. To wtedy jesteś najbardziej produktywny. W takim przypadku będziesz chciał spakować jak najwięcej pracy w poranne godziny dnia, aby popołudnia mogły być przeznaczone na zadania mniej intensywne poznawczo (lub bardziej zorientowane na samoopiekę).

I odwrotnie, jeśli lepiej pracujesz wieczorami, możesz zostawić lwią część swojej pracy do kolacji lub położenia dzieci do łóżka.

Oto przykład porannej rutyny, która może się sprawdzić w przypadku moich kolegów, którzy wcześnie wstają:

 • 6:00: Obudź się, idź na spacer lub poćwicz i weź prysznic
 • 7:30: Zjedz dobrze zbilansowane śniadanie
 • 8:00: Rozpocznij pracę (stosując Technikę Pomodoro lub inną rutynę, która Ci odpowiada)
 • 12:00: Przerwa na lunch (bez wątpienia mój ulubiony Przepis na wegańską miskę açaí) i spacer na świeżym powietrzu

Oczywiście przedziały czasowe powinny się zmieniać, aby dopasować je do twojego harmonogramu i wszelkich wyjątkowych zobowiązań czasowych, które masz, ale powinno to dać podstawowe zrozumienie, jak podejść do produktywnego rozpoczęcia porannych godzin podczas pracy w domu. Wymeldować się ten film od Marie Forleo, aby uzyskać kilka jej wskazówek, jak stworzyć dla siebie nowy harmonogram pracy z domu, jeśli szukasz więcej inspiracji.

Ostatnie wnioski: jak być produktywnym pracując z domu w 2023 r

Nawet osoby, które mają duże doświadczenie w pracy z domu, często zmagają się z tym, co jest potrzebne do bycia produktywnym (i utrzymania jej przez długi czas), w tym ja.

Zrozum już teraz, że celem nie powinno być osiągnięcie perfekcji — i bycie naprawdę produktywnym przez każdą godzinę każdego dnia. To nie jest rozsądny cel do osiągnięcia (ani nie jest to ludzkie), więc pamiętaj, aby nieco obniżyć swoje oczekiwania, zwłaszcza biorąc pod uwagę wagę wszystkiego, co dzieje się na świecie (i w twoim świecie też).

Na szczęście, stosując się do tych najlepszych praktyk, uzbroisz się w podstawowe narzędzia i systemy, których potrzebujesz, aby zachować produktywność i wydajność podczas pracy w domu. A jeśli szukasz jeszcze więcej sposobów na zwiększenie wydajności pracy w domu, sprawdź te dodatkowe wskazówki Dzisiaj.

I na szczęście ponieważ szczepionki wciąż się rozwijają, w niedalekiej przyszłości nadejdzie czas, kiedy pandemia COVID-19 minie nas na dobre. Kiedy tak się stanie, wiele osób wróci do swoich biur, aby nigdy więcej nie pracować z domu.

Inni jednak stwierdzą, że ich firma wreszcie korzysta z korzyści płynących z pracy zdalnej dla wszystkich. A jeśli należysz do tej grupy, możesz polegać na tych wskazówkach dotyczących produktywności (i na nich budować) przez wiele lat.