Jak blokować reklamy w przeglądarce Google Chrome, aby bezpiecznie przeglądać internet

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak blokować reklamy w przeglądarce Google Chrome, aby bezpiecznie przeglądać internet

Jednym z irytujących problemów dla użytkowników podczas wyszukiwania czegoś w przeglądarce i wchodzenia na stronę jest obecność różnych reklam, takich jak banery reklamowe, wyskakujące okienka i reklamy przed filmem.

Oprócz tego, że są irytujące, reklamy te mogą być również złośliwe, a wielu użytkowników nie jest tego świadomych. Mogą zbierać twoje dane osobowe i lokalizację lub pobierać złośliwe pliki w twoim systemie. Narażają więc Twoją prywatność i bezpieczeństwo. Najlepszym sposobem jest zainstalowanie na urządzeniu blokady dodawania lub wyskakujących okienek, zwłaszcza gdy odwiedzasz niezabezpieczone strony internetowe.

Hakerzy mogą łatwo umieszczać wirusy w reklamach i wyskakujących okienkach niezabezpieczonych witryn internetowych, aby zainfekować urządzenie lub niewłaściwie wykorzystać informacje.

Na szczęście istnieje wiele blokerów dodawania do przeglądarki Google Chrome, które zamierzamy ci przedstawić.

Czy programy do blokowania reklam i wyskakujące okienka to to samo?

Nie, nie są. Blokery reklam i wyskakujące okienka mają różne zastosowania. Chociaż programy blokujące reklamy zapobiegają pojawianiu się wyskakujących okienek na ekranie, nie mogą blokować wszystkich rodzajów reklam. Ale dobrze jest znać różnicę między nimi, aby zainstalować jedno z tych rozszerzeń w przeglądarce Google Chrome zgodnie z własnymi potrzebami.

Blokowanie wyskakujących okien

Jedną z irytujących reklam dla użytkowników są wyskakujące okienka, które pojawiają się na ekranie i nie znikają, dopóki nie znajdziesz sposobu na ich zamknięcie. Te wyskakujące okienka mogą być zakładkami, ramkami lub oknami, które otwierają się automatycznie i odwracają uwagę lub zasłaniają pole widzenia, a jeśli są złośliwe, narażają system na ryzyko. Blokery wyskakujących okienek są odpowiedzialne za zatrzymywanie tego rodzaju reklam.

Blokery reklam

Adblockery są tworzone w celu blokowania wszelkich reklam (w tym wyskakujących okienek). Blokery reklam mają pewne zalety, takie jak szybsze wczytywanie stron, utrzymywanie długiego czasu pracy na baterii i usuwanie dodatkowych elementów ze strony, aby to, co chcesz zobaczyć, znajdowało się na środku. Blokują wszystkie reklamy banerowe i wideo, dzięki czemu zmniejsza się prawdopodobieństwo, że Twoje urządzenie będzie w niebezpieczeństwie. Ale ponieważ wyskakujące okienka stają się z dnia na dzień coraz inteligentniejsze, niektóre z nich mogą nie być wykrywane przez programy blokujące reklamy.

🔥 Zalecana:  Marketing CPA: jak to działa i 6 sieci CPA, do których można dołączyć

Wpływ programów blokujących reklamy na strony internetowe

Pomysł blokowania reklam może początkowo wydawać się atrakcyjny. Ale biorąc pod uwagę, że wielu właścicieli witryn zarabia dzięki nim na życie, może lepiej aktywować blokadę reklam, jeśli pojawiają się irytujące reklamy. Oprócz tego, że blokery reklam są szkodliwe dla właścicieli witryn z powodu blokowania reklam, mogą one również negatywnie wpływać na wygląd witryn i powodować utratę pieniędzy na stronie. Tak wielu użytkowników woli wyłączyć tę funkcję podczas przeglądania zaufanej witryny. Nawiasem mówiąc, istnieją dwie metody blokowania tych reklam w Chrome, które omówimy w tym artykule.

Jak zablokować AdBlock w Chrome

Pierwszym sposobem blokowania reklam w Google Chrome jest dostosowanie ustawień Chrome.

 1. Otwórz Google Chrome.
 2. Kliknij ikonę trzech kropek w prawym górnym rogu ekranu przeglądarki, aby otworzyć jej menu. Następnie kliknij „Ustawienia”.
 1. Teraz spójrz na menu po lewej stronie ekranu i wybierz prywatność i bezpieczeństwo.
 1. Wprowadź ustawienia „Ustawienia witryny”.
 1. Przewiń do dołu strony i otwórz menu „Dodatkowe ustawienia treści”, klikając jego strzałkę.
 2. Poszukaj „Reklamy” i kliknij na nie.
 1. W sekcji „Domyślne zachowanie” dostępne są dwie opcje do wyboru:
 • Wszystkie witryny mogą wyświetlać dowolne reklamy
 • Blokuj reklamy w witrynach wyświetlających natrętne lub wprowadzające w błąd reklamy

Należy wybrać i włączyć drugą opcję.

Jak zainstalować AdBlocka

 1. Otwórz Google Chrome.
 2. Przejdź do getadblock.com.
 3. Kliknij czerwony przycisk „Pobierz AdBlock dla Chrome”. W ten sposób wejdziesz na stronę instalacji rozszerzenia.
 1. Wybierz „Dodaj do Chrome”.
 1. Kliknij „Dodaj rozszerzenie”, aby dodać to rozszerzenie do przeglądarki.

Teraz rozszerzenie AdBlocker, które ma postać czerwonego znaku stopu z dłonią, zostanie wyświetlone w obszarze rozszerzeń, a proces instalacji zostanie zakończony.

Wniosek

Google Chrome to przeglądarka, która ma unikalną funkcję kontrolowania jej funkcji i sposobu działania. Jednym z irytujących problemów użytkowników podczas przeglądania Internetu są reklamy wyświetlane na wielu stronach internetowych. Niektóre z tych reklam mogą nawet być zainfekowane wirusami i zagrażać Twojemu urządzeniu. Jednym ze sposobów zapobiegania wyświetlaniu tych reklam jest użycie programów blokujących reklamy.

🔥 Zalecana:  Daj mi pieniądze: poproś o dodatkowe pieniądze w 14 najlepszych miejscach

Możesz zapobiec wyświetlaniu większości tych reklam na dwa sposoby: ustawienia Google Chrome i instalacja rozszerzenia AdBlocker. Blokując te wyskakujące okienka, przeglądanie będzie płynniejsze i czystsze.