iPhone pokazuje ładowanie, ale procent baterii nie rośnie? Najlepsze poprawki

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: iPhone pokazuje ładowanie, ale procent baterii nie rośnie? Najlepsze poprawki

Oglądasz na Tiktok bardzo zabawny film i ups! – Twój akumulator jest rozładowany. Idziesz podłączyć telefon i kontynuujesz oglądanie wideo, ale po 10. filmie zauważasz, że procent baterii nie wzrósł, a może nawet się zmniejszył… Następuje panika. Dlaczego to się dzieje? Co robisz?

Jeśli taka jest Twoja obecna sytuacja, zrelaksuj się, nie jesteś sam.

Problem „iPhone pokazuje ładowanie, ale procent baterii nie rośnie” to problem, którego niektórzy użytkownicy iPhone’a doświadczyli więcej niż raz i powiedzą ci, że panika nie jest dobrym rozwiązaniem.

W tym artykule zwrócono uwagę na możliwe przyczyny tego problemu i podano niektóre z najlepszych rozwiązań, aby Twój iPhone ładował się tak, jak powinien.

Dlaczego Twój iPhone pokazuje ładowanie, ale procent baterii nie rośnie?

Twój problem „iPhone pokazuje ładowanie, ale procent baterii nie rośnie” może być spowodowany uruchomionymi aplikacjami działającymi w tle, uszkodzoną baterią lub niekompatybilną ładowarką.

Na iPhonie możesz mieć otwartych kilka aplikacji, których nie używasz, a niektóre z nich będą odświeżać się lub działać bez względu na to, czy wrócisz do nich, czy nie.

Może to uniemożliwić prawidłowe ładowanie baterii, nawet gdy telefon jest podłączony, ponieważ zbyt wiele aplikacji jednocześnie wykorzystuje baterię.

1# Uszkodzony lub niezgodny kabel ładowarki lub adapter

Innym powodem, dla którego możesz napotkać ten problem, jest uszkodzenie lub niezgodność kabla ładowarki lub adaptera. Wiadomo, że tanie ładowarki innych firm szybciej się psują.

Jeśli używasz jednej z tych ładowarek i napotykasz problem „iPhone pokazuje ładowanie, ale procent baterii nie rośnie”, przyczyną może być ładowarka.

Twoja ładowarka z certyfikatem Apple może również ulec uszkodzeniu po latach użytkowania, co może spowodować zablokowanie procentowej baterii nawet po podłączeniu.

2# Uszkodzony lub brudny port ładowania

W przypadku problemu „iPhone pokazuje ładowanie, ale procent baterii nie rośnie”, należy również wziąć pod uwagę port ładowania telefonu iPhone.

Port ładowania telefonu mógł ulec uszkodzeniu z powodu częstego podłączania i odłączania, nieprawidłowego podłączenia lub zalania.

Może to spowodować zatrzymanie ładowania lub rozładowanie baterii, gdy telefon jest podłączony.

W porcie ładowania może również tkwić brud lub zanieczyszczenia, co wpływa na prawidłowe połączenie w celu naładowania akumulatora.

Przeczytaj także: Oto przewodnik dotyczący czyszczenia portu ładowania: Jak usunąć wodę z portu ładowania telefonu

🔥 Zalecana:  Jak współtworzyć i publikować posty gościnne w Forbes (zaktualizowane)

3# Źródło zasilania

Możesz napotkać pewne trudności ze zwiększeniem procentowego poziomu naładowania baterii, jeśli źródło zasilania używane do ładowania telefonu nie dostarcza wystarczającej mocy do baterii.

Źródłem zasilania może być laptop, gniazdko ścienne lub ładowarka bezprzewodowa.

Jeśli używasz iPhone’a, gdy jest on podłączony i zauważysz, że procent naładowania baterii nie wzrasta, może to być spowodowane tym, że źródło zasilania nie otrzymuje wystarczającej ilości energii, aby naładować baterię podczas użytkowania.

4# Problemy z oprogramowaniem

Wszystko na iPhonie jest kontrolowane przez oprogramowanie, więc gdy natkniesz się na problem „Telefon pokazuje ładowanie, ale procent baterii nie rośnie”, możesz sprawdzić wersję iPhone’a iOS pod kątem aktualizacji.

Ten problem może wystąpić z powodu usterek oprogramowania w telefonie, a usterki oprogramowania mogą być spowodowane aplikacjami lub grami pobranymi ze sklepu z aplikacjami, przerwaną aktualizacją oprogramowania lub usterką w wyniku aktualizacji.

5# Awaria baterii

Częstym powodem, który można rozważyć, jest awaria baterii iPhone’a. Bateria iPhone’a może ulec awarii z powodu częstego używania niskiej jakości kabli i przejściówek do ładowarek innych firm.

Może również ulec awarii z powodu wady przewodu miernika gazu między płytą główną a akumulatorem. Uszkodzenia spowodowane przez wodę są również częstą przyczyną awarii baterii.

6# Brakujący element

Jeśli Twój iPhone był wcześniej naprawiany lub otwierany, problemem może być brakujący element na płycie głównej – prawdopodobnie FL 11.

Ten element jest mały i można go łatwo strącić podczas podłączania lub odłączania akumulatora.

7# Bateria nie została skalibrowana

Innym powodem, dla którego może wystąpić problem „iPhone pokazuje ładowanie, ale procent baterii nie rośnie”, ponieważ bateria iPhone’a nie jest skalibrowana lub jej kalibracja uległa uszkodzeniu.

W takim przypadku dane baterii, oceny i obliczenia również ulegają uszkodzeniu, co może spowodować, że telefon błędnie odczyta stan baterii.

Twój telefon może wyświetlać nieprawidłowy procent baterii, co sugeruje, że się nie ładuje.

Jak naprawić iPhone’a pokazującego ładowanie, ale procent baterii nie rośnie

Pierwszą poprawką, którą należy wypróbować, gdy iPhone pokazuje ładowanie, ale procent baterii nie rośnie, jest sprawdzenie kabla ładowarki, adaptera i źródła zasilania.

Najpierw sprawdź kabel ładowarki i adapter pod kątem uszkodzeń, jeśli zauważysz jakiekolwiek uszkodzenia, po prostu je wymień.

Następnie, jeśli kabel ładowarki lub adapter nie stanowią problemu, możesz spróbować podłączyć telefon do laptopa za pomocą końcówki USB kabla ładowarki, jeśli był pierwotnie podłączony do gniazdka ściennego i jeśli był pierwotnie podłączony do laptopa, następnie podłącz go do gniazdka ściennego lub przedłużacza za pomocą adaptera ładowarki.

🔥 Zalecana:  Cash App Darmowy kod na pieniądze [MAX 2023 Bonus] NMXPRV7

Poprawka 2: Sprawdź port ładowania

Jeśli powyższy krok nie działa, następną rzeczą do wypróbowania jest sprawdzenie portu ładowania telefonu.

 1. Użyj latarki, aby sprawdzić, czy w porcie nie ma brudu, cieczy, kurzu lub zanieczyszczeń.
 2. Jeśli coś zostanie zauważone, użyj nowej szczoteczki do zębów, aby delikatnie usunąć kurz lub brud z portu. Aby to zrobić, możesz również użyć końcówki Q lub pęsety. Nie zalecamy używania spinaczy ani szpilek, ponieważ mogą one powodować więcej problemów.
 3. Po wykonaniu tej czynności podłącz telefon i pozostaw go do naładowania przez około 30 minut, a następnie sprawdź procent naładowania baterii.

Poprawka 3: Spróbuj wykonać twardy reset

Wykonanie twardego resetu na iPhonie jest czasami jedyną rzeczą, którą musisz zrobić, aby naprawić problemy związane ze sprzętem i oprogramowaniem.

Dla iPhone’a 8 i nowszych:

 1. Naciśnij przycisk zwiększania głośności z boku telefonu i puść
 2. Naciśnij przycisk zmniejszania głośności i puść
 3. Następnie naciśnij przycisk zasilania i przytrzymaj, aż ekran wyłączy się i włączy ponownie. Puść, gdy pojawi się logo Apple.

W przypadku iPhone’a 6, 7, 7 plus i nowszych:

 1. Naciśnij jednocześnie przycisk zasilania i zmniejsz głośność i przytrzymaj, aż ekran wyłączy się i ponownie włączy.
 2. Puść, gdy pojawi się logo Apple

Po wykonaniu twardego resetu podłącz iPhone’a i pozostaw go do naładowania przez około 30 minut, a następnie sprawdź procent naładowania baterii.

Poprawka 4: Zatrzymaj odświeżanie aplikacji w tle

Jak wspomniano wcześniej, możesz mieć kilka aplikacji uruchomionych lub odświeżających się w tle i wyczerpujących baterię po podłączeniu. Aby to naprawić;

 1. Odłącz telefon i zamknij wszystkie otwarte aplikacje na iPhonie
 2. Iść do ‘Ustawienia’
 3. Przewiń w dół i wybierz „Ogólny’
 4. Wybierać ‘odświeżanie aplikacji w tle‘ aby go otworzyć
 5. Kliknij ‘odświeżanie aplikacji w tle‘ ponownie, a następnie wybierz ‘WYŁĄCZONY’
 6. Gdy to zrobisz, ponownie podłącz telefon i pozostaw go do naładowania przez około 30 minut, a następnie sprawdź procent naładowania baterii.

Poprawka 5: Zresetuj ustawienia

Spowoduje to zachowanie wszystkich multimediów i plików, ale zresetowanie wszystkich preferowanych ustawień, takich jak tapeta, powiadomienia, dźwięk i klawiatura. Aby to zrobić;

 1. Zanotuj w pamięci wszystkie zmiany wprowadzone w ustawieniach telefonu
 2. Iść do ‘Ustawienia’
 3. Przewiń w dół i wybierz „Ogólny’
 4. Następnie przewiń w dół do „Resetowanie’ i kliknij go
 5. Wybierać Zresetuj wszystkie ustawieniaa następnie uruchom telefon ponownie
 6. Po wykonaniu tej czynności ponownie wprowadź preferowane ustawienia, ponownie podłącz telefon i pozostaw go do naładowania przez około 30 minut, a następnie sprawdź procent naładowania baterii.
🔥 Zalecana:  Dyrektor generalny OpenAI twierdzi, że system edukacji powinien dostosować się do ChatGPT, a nie go zakazać

Poprawka 6: Ponowna kalibracja

Kolejną poprawką, którą powinieneś wypróbować, jeśli do tej pory nic nie zadziałało, jest ponowna kalibracja. Po latach użytkowania kalibracja baterii może ulec uszkodzeniu. Można to łatwo naprawić, wykonując następujące czynności:

 1. Odłącz telefon i używaj go, dopóki się nie wyczerpie. Ten proces jest również nazywany głębokim rozładowaniem i jest zalecany dla telefonów i laptopów raz na jakiś czas
 2. Czasami, gdy telefon umiera, może nadal być w nim trochę naładowania baterii, więc spróbuj włączyć go ponownie i pozwól mu ponownie umrzeć
 3. Potwierdź, że telefon jest całkowicie rozładowany, próbując go ponownie włączyć
 4. Gdy jest całkowicie martwy, podłącz go i pozwól mu się naładować. Jeśli procent baterii zacznie rosnąć, pozostaw ją do naładowania, aż osiągnie 100%
 5. Po całkowitym naładowaniu telefonu uruchom go ponownie, aby sprawdzić, czy poziom naładowania baterii znacznie się obniży. Jeśli tak, oznacza to prawdopodobnie, że bateria jest uszkodzona i należy ją wymienić

Poprawka 7: Wymień baterię

Jeśli wszystkie powyższe poprawki nie naprawią problemu „iPhone pokazuje ładowanie, ale procent baterii nie rośnie”, możesz zabrać telefon do najbliższego sklepu Apple i poprosić go o sprawdzenie.

Problemem może być uszkodzona bateria, którą można naprawić za pomocą wymiany.

Poprawka 8: Napraw telefon

W przypadku problemów z ładowaniem iPhone’a niekoniecznie musi to być awaria baterii, problem może dotyczyć samego telefonu lub usterki oprogramowania, której twardy reset nie może naprawić.

Może to być również problem ze sprzętem, na przykład uszkodzony port ładowania. Zalecamy zabranie telefonu do lokalnego sklepu Apple w celu naprawy.

Jest to wysoce zalecane, zwłaszcza gdy telefon jest jeszcze objęty gwarancją.