Instagram nie wysyła kodu SMS (jak to naprawić)

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Instagram nie wysyła kodu SMS (jak to naprawić)

Będąc jedną z najbardziej wpływowych i najczęściej używanych platform mediów społecznościowych, Instagram wprowadził pewne ograniczenia w korzystaniu ze swoich usług. Jesteś upoważniony do weryfikacji adresu e-mail i numeru telefonu za każdym razem, gdy próbujesz utworzyć nowe konto.

Od czasu do czasu będziesz musiał przejść przez tę samą procedurę weryfikacji telefonicznej dla istniejącego konta, aby zapobiec niepożądanemu dostępowi do Twojego profilu. Ta okresowa potrzeba weryfikacji spowodowała pewne irytujące problemy, więc miło byłoby znaleźć na to sposób Kod bezpieczeństwa Instagram nie jest wysyłany.

Jeśli jesteś na tej stronie, prawdopodobnie próbowałeś zalogować się na swoje konto na Instagramie, ale Ci się nie udało. Jedną z przyczyn tego problemu jest brak otrzymania kodu weryfikacyjnego. Brak możliwości zalogowania się na konto, gdy czeka na Ciebie wiele działań, może być bardzo frustrujący. Ale nie musisz się wcale martwić. Przygotowaliśmy artykuł, w którym wymieniono wszystkie możliwe rozwiązania Twojego problemu.

Najpierw przyjrzymy się problemowi z nieotrzymywaniem kodu weryfikacyjnego pocztą elektroniczną. Wtedy zajmiemy się problemem braku otrzymania kodu przez telefon.

Dlaczego nie otrzymano kodu potwierdzającego Instagram?

Głównym powodem, dla którego nie otrzymujesz kodu potwierdzającego SMS z Instagrama na swój telefon, jest serwer dostawcy karty SIM. Możesz również wpisać zły numer w swoim profilu na Instagramie lub Twój adres IP/urządzenie jest zablokowane przez Instagram.

Powody nieotrzymania kodu zabezpieczającego przez telefon są w większości podobne do tych dotyczących poczty e-mail. Jeśli nie otrzymasz kodu Instagrama, poniżej znajdziesz krótkie spojrzenie na możliwe przyczyny i rozwiązania.

1- Twój numer telefonu jest zablokowany przez Instagram

Podobnie jak w przypadku wiadomości e-mail, Twój numer telefonu może zostać zablokowany za naruszenie regulaminu Instagrama. W takim przypadku prawdopodobnie Twoje konto z tym numerem zostało wyłączone. Zakaz numeru telefonu dotyczy każdej nowej próby założenia konta.


2- Twój adres IP jest zbanowany

Jak wspomnieliśmy wcześniej, użycie zablokowanego adresu IP spowoduje, że proces weryfikacji kodu zakończy się niepowodzeniem. Używać Pobieranie VPN pomógłby ci zmienić ten adres. Możesz go używać na wszystkich urządzeniach: Windows, Mac, Android, iOS i innych urządzeniach.


3- Wpisałeś numer wiele razy

Jeśli korzystałeś z ten sam numer telefonu do odebrania kodu weryfikacyjnego kolejno, możesz już nie otrzymywać kodu zabezpieczającego.


4- Serwer jest przeciążony

Nie otrzymasz kodu weryfikacyjnego, gdy serwery dostawcy karty SIM są zajęte. Najlepszym sposobem jest więc odczekanie kilku godzin, a nawet dni, aż status będzie normalny.

🔥 Zalecana:  Ten biuletyn AI to wszystko, czego potrzebujesz #7 – W stronę sztucznej inteligencji

5- Używasz zakazanej sieci VPN

Jeśli korzystasz z usług VPN zablokowanych przez Instagram, napotkasz problemy z otrzymaniem kodu weryfikacyjnego.


Jak naprawić Instagram, który nie wysyła kodu bezpieczeństwa na telefon

Oto kilka rozwiązań, które mogą pomóc w przypadku nieotrzymania kodu zabezpieczającego przez telefon. Weź pod uwagę fakt, że niektóre mogą być podobne do tych dla poczty e-mail.

Proszę NIE dotykać zapomnianych haseł zbyt wiele razy na surowo

Pierwszą rzeczą, o której powinieneś pamiętać, jest to, aby nie wysyłać kodu zbyt wiele razy, ponieważ pogorszy to sytuację i będziesz musiał czekać dłużej, aby uzyskać nowy kod.

1-Upewnij się, że numer konta na Instagramie został wprowadzony poprawnie

Musisz sprawdzić, czy numer jest wpisany poprawnie. Dlatego najpierw powinieneś rozwiązać problem z logowaniem na Instagramie. Następnie zmień numer. Najlepszym sposobem jest użycie do logowania urządzenia, z którego korzystałeś przez większość czasu. Lub jeśli zalogowałeś się za pomocą komputera, lepiej jest zalogować się za pomocą komputera, aby sprawdzić poprawność numeru.

Upewnij się, że kod kraju został wprowadzony za pomocą + , na przykład w przypadku stanów należy użyć +1 przed numerem.

Przede wszystkim upewnij się, że poprawnie wpisałeś swój numer telefonu w ustawieniach Instagrama. Biorąc pod uwagę ryzyko zablokowania Twojego numeru telefonu lub przekroczenia limitu weryfikacji, pomocne może być wypróbowanie innego numeru. Aby to zrobić, udaj się do swojego Profil>Edytuj profil>Twoje informacje>Numer telefonu.


2- Zmień swój adres IP

Użycie innego adresu IP może rozwiązać Twój problem, ponieważ istnieje możliwość, że jest on blokowany przez Instagram.


3-Użyj innego urządzenia

Jeśli Twoje urządzenie jest zablokowane, użycie innego urządzenia może rozwiązać problem.


4-Wypróbuj tryb incognito

Po włączeniu trybu incognito uzyskujesz dostęp do stron internetowych bez plików cookie i danych. To może rozwiązać problem z otrzymywaniem kodów weryfikacyjnych. Nie zapomnij zmienić adresu IP przed użyciem tego trybu.


5-Uruchom ponownie urządzenie

Ponowne uruchomienie urządzenia to dobry sposób na pozbycie się problemów z odbieraniem wiadomości SMS.


6-Poczekaj kilka godzin i skontaktuj się z obsługą Instagrama

Ze względu na przeciążenie serwera, być może będziesz musiał poczekać kilka godzin na otrzymanie kodu. W przypadku nieotrzymania kodu po 24 godzinach skontaktuj się z obsługą klienta i opowiedz o swoim problemie.

Dlaczego Instagram nie wysyła kodu bezpieczeństwa na e-mail?

Oto główne powody, dla których Instagram nie wysyła kodu na e-mail.

🔥 Zalecana:  Zamienne słuchawki AirPods nie łączą się? Najlepsze poprawki

1. Błędne wpisanie adresu e-mail

Jednym z najbardziej oczywistych powodów tego problemu może być ten, który większość ludzi zwykle ignoruje! Pamiętaj, aby sprawdzić, czy przypadkowo nie pomyliłeś żadnej części swojego e-maila. Oczywiste jest, że w przypadku błędnego adresu e-mail Instagram spróbuje wysłać do Ciebie wiadomość zawierającą kod weryfikacyjny, ale nie przejdzie.


2. Korzystanie z nieobsługiwanego dostawcy poczty e-mail

Zawsze są użytkownicy, którzy zdecydują się wykorzystać jednorazowe e-maile, aby łatwo utworzyć wiele kont. Te e-maile są tworzone tymczasowo przez dostawców, których Instagram nie akceptuje. W rezultacie możesz napotkać problemy z otrzymywaniem kodów w tych e-mailach, ponieważ Instagram blokuje ich użycie do weryfikacji. Aby rozwiązać ten problem, spróbuj użyć innego dostawcy poczty e-mail, najlepiej stałego od ważnych dostawców poczty e-mail.


3. Serwery są przeciążone

Są takie okresy w roku, kiedy serwery Instagrama są przeciążone. Dzieje się tak z powodu dużej liczby żądań zalewających ich serwery jednocześnie. W takich przypadkach otrzymanie kodu weryfikacyjnego może zająć od kilku minut do kilku godzin, ponieważ znajdziesz się w kolejce z resztą osób doświadczających tego samego problemu. Uważaj na możliwe prace konserwacyjne na serwerze Instagrama, podczas których możesz nie być w stanie otrzymać kodu weryfikacyjnego.


4. Twój adres IP zostaje zbanowany

Jeśli próbujesz utworzyć konto z zablokowanym adresem IP, nie będziesz mógł otrzymać kodu zabezpieczającego. Innym znakiem, który może sugerować zablokowanie konta, jest brak powiadomień z Instagrama.


5. Korzystanie z VPN lub serwerów proxy

Instagram posiada mechanizmy wykrywania korzystania z serwerów proxy. Dlatego jeśli rozpozna, że ​​korzystasz z zablokowanego serwera proxy, nie otrzymasz kodu weryfikacyjnego.


Jak naprawić Instagram, który nie wysyła kodu bezpieczeństwa na e-mail

Jeśli nie znalazłeś przyczyny swojego problemu wśród tych, które omówiliśmy do tej pory, przeczytaj więcej rozwiązań poniżej.

1- Sprawdź folder spamu e-mail

Możliwe, że Instagram wysłał Ci kod weryfikacyjny, ale nie dotarł on do Twojego folderu Skrzynka odbiorcza. Przejdź do folderu ze spamem i poszukaj tam kodu.


2- Spróbuj zmienić swój adres IP

Należy pamiętać, że istnieje ograniczenie liczby kont, które można utworzyć z określonego adresu IP. W związku z tym rozważ możliwość osiągnięcia maksymalnej liczby kont utworzonych z twojego adresu IP. W takim przypadku możesz poprosić swojego dostawcę usług internetowych o zmianę adresu IP lub wybrać renomowaną usługę VPN.


3- Użyj przeglądarki zamiast aplikacji

Korzystne może być zaprzestanie prób korzystania z aplikacji Instagram i wypróbowanie przeglądarki. Twoje urządzenie mogło zostać zablokowane przez Instagram z jakiegokolwiek powodu, co spowodowało problemy z otrzymaniem kodu weryfikacyjnego.

🔥 Zalecana:  5 najlepszych krzeseł do gier wideo Reddit [Reviews 2022]

Jeśli korzystanie z przeglądarki rozwiązuje problem, ale nadal lubisz korzystać z aplikacji, odinstaluj aplikację i usuń wszystkie dane aplikacji. Następnie ponownie zainstaluj aplikację Instagram. Ponadto musisz zmienić swój adres IP na inny, aby móc uzyskać dostęp do konta z aplikacji.


4- Użyj innego trybu weryfikacji

Zazwyczaj istnieje możliwość zalogowania się przez Facebooka. Wypróbuj to, jeśli masz problemy z zalogowaniem się na konto za pomocą kodów weryfikacyjnych.


5-Poczekaj kilka godzin

Może być naprawdę trudno nie mieć dostępu do wszystkich ulubionych treści na Instagramie przez kilka godzin, ale trzeba będzie spróbować. Jak wspomnieliśmy powyżej, nagły napływ żądań może doprowadzić do przeciążenia serwerów. W takich przypadkach istnieje duże prawdopodobieństwo, że wiadomość z kodem weryfikacyjnym dotrze później.

Jeśli jednak zajmie to więcej niż dzień lub dwa, należy powtórzyć procedurę. Tym razem zaleca się użycie innego adresu e-mail i innego usługodawcy internetowego.


6-kontaktowe wsparcie

Po wypróbowaniu wszystkich powyższych rozwiązań możesz chcieć się z nami skontaktować Wsparcie Instagrama jako ostateczność.


na koniec wspomnieliśmy o różnych powodach, aby nauczyć Cię, jak rozwiązać problem, gdy nie otrzymujesz kodu bezpieczeństwa z Instagrama. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wskazówkach na Instagramie, możesz przeczytać inne blogi na Instagramie, takie jak Ograniczenia na Instagramie. A jeśli masz jakieś pytania, możesz je zadać w sekcji komentarzy.