Instagram nie mógł odświeżyć kanału (Napraw to szybko za pomocą tych metod)

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Instagram nie mógł odświeżyć kanału (Napraw to szybko za pomocą tych metod)

Jako jedna z największych mobilnych sieci społecznościowych, Instagram wprowadza cotygodniowe aktualizacje, aby przyciągnąć więcej użytkowników i zachęcić ich do częstszej współpracy z Instagramem. Jednak w tej aplikacji są błędy, których nie wiemy, jak naprawić. Jednym z największych problemów, jakie mogłeś napotkać, jest „Instagram nie udało się odświeżyć kanału”, co zdarza się najczęściej.

Dlaczego widzę komunikat „Instagram nie mógł odświeżyć kanału”?

Głównym powodem, dla którego widzisz błąd „Instagram nie może odświeżyć kanału” jest połączenie z Internetem lub status Instagrama wyłączony. Aby to naprawić, lepiej zmienić połączenie sieciowe lub poczekać kilka godzin.

Czasami jest to spowodowane buforowaniem fałszywych i złośliwych informacji, a czasami oczekuje się problemów z głównymi serwerami Instagrama. W każdym razie możesz znaleźć problem, badając wszystkie metody, które omówimy w tym artykule i ostatecznie go rozwiązać.

Jak naprawić „Instagram nie mógł odświeżyć kanału” na Androidzie i iOS?

Przede wszystkim upewnij się, że masz dostęp do stabilnego internetu i solidnego połączenia, aby upewnić się, że problem nie jest spowodowany przez twoje dane internetowe.

# 1 Sprawdź, czy Instagram nie działa

Pierwszym rozwiązaniem, które musimy wyjaśnić, jest to, że czasami serwery Instagrama mogą nie działać. Dlatego strona główna Instagrama i wszelkie dane, które nie muszą być buforowane, mogą powodować nie można odświeżyć pliku danych błąd. Istnieje kilka sposobów stwierdzenia, czy występuje problem z serwerami Instagrama:

 1. Najpierw możesz otworzyć plik Witryna Instagrama za pomocą przeglądarki w telefonie lub komputerze. Jeśli strona została otwarta i załadowana całkowicie, nie ma problemu z serwerami Instagrama. W przeciwnym razie, wyświetlając błędy serwera, możesz ponownie otworzyć aplikację Instagram kilka godzin później, aby sprawdzić, czy problem został rozwiązany.
 2. Druga metoda to przejście do stronie ping.eu i sprawdź serwery Instagrama, wpisując adres strony internetowej w żądanej sekcji i uruchamiając test. Jeśli strona Ping pokazuje zielony status, oznacza to, że nie ma problemu. W przeciwnym razie, podobnie jak w przypadku poprzedniej metody, musisz poczekać na rozwiązanie problemu z serwerem.
 3. Detektor dolny to strona internetowa, która otrzymuje raporty z ważnych źródeł i bada problemy. Na tej stronie informacje z Instagrama są sprawdzane w czasie rzeczywistym i pokazują problem na jego serwerach. Załóżmy, że tylko kilka raportów o awariach z Instagrama dotarło do witryny Downdetector. W takim przypadku problem nie jest uważany za publiczny, a przeglądając kilka raportów w Downdetectorze, możesz zobaczyć, że problem dotyczy samego Instagrama i urządzeń, z którymi pracujesz. Oni są zdrowi.
🔥 Zalecana:  Mój telefon umarł i nie chce się włączyć ani naładować - poprawki robocze dla Samsunga i iPhone'a

#2 Sprawdź, czy mobilna transmisja danych jest włączona w aplikacji Instagram

Czasami połączenie z Instagramem zostaje utracone. Lepiej więc upewnić się, że połączenie jest stabilne. Powinieneś także sprawdzić, czy komórkowa transmisja danych jest włączona w aplikacji Instagram.

Ze względu na ograniczoną transmisję danych mobilnych aplikacja Instagram mógł utracić dostęp do Internetu na niektórych iPhone’ach.

Aby otworzyć ten dostęp (włącz mobilną transmisję danych na iPhonie), wykonaj następujące kroki:

 1. Najpierw otwórz sekcję Ustawienia na swoim iPhonie.
 2. Przejdź do sekcji aplikacji i przewiń do aplikacji Instagram.
 3. W tej sekcji, otwierając aplikację Instagram, zobaczysz opcję Włącz dane mobilne, którą musisz aktywować. Następnie sprawdź, czy błąd dotyczący niemożności odświeżenia kanału został naprawiony.

#3 Zaktualizuj swoją aplikację

Inny sposób naprawienia „Instagram nie mógł odświeżyć kanału” błąd na Instagramie polega na aktualizacji aplikacji Instagram na Androida i iOS.

 1. Jeśli masz telefon z Androidem, możesz przejść do Sklep Google Play i wyszukaj słowo Instagram w sekcji wyszukiwania.
 2. Znajdź aplikację i kliknij przycisk Aktualizuj zaktualizować oprogramowanie do najnowszej możliwej wersji.
 3. Osoby korzystające z systemu IOS mogą również zaktualizować go, odwiedzając stronę Sklep z aplikacjami Apple i szukają swojego Instagrama.

#4 Przełączaj się między mobilną transmisją danych a Wi-Fi

Możesz rozwiązać problem, zmieniając typ danych internetowych telefonu. Jeśli masz połączenie z Internetem Wi-Fi, możesz włącz Dane komórkowe aby sprawdzić, czy problem został rozwiązany. Lub, jeśli korzystałeś z danych komórkowych, połączyć się z siecią Wi-Fi aby rozwiązać twój problem. Czasami ten problem występuje również z powodu ustawienia proxy przez telefon i przez VPN. Możesz przywróć ustawienia proxy do pierwotnego stanu, konfigurując VPN i rozłączając go.

#Użyj VPN

Wielu użytkowników Instagrama zgłasza, że ​​może rozwiązać problem łączenia się z Instgaram, gdy korzystają z VPN. Istnieje wiele VPN dostępnych do pobrania w App Store lub Google Play. Więc wyszukaj darmową sieć VPN, a po jej nawiązaniu spróbuj ponownie zalogować się i odświeżyć kanał na Instagramie.

# 5 Wymuś zatrzymanie Instagrama

Na telefonach z systemem System operacyjny Androidmożesz użyć opcji Wymuś zatrzymanie, aby całkowicie zamknąć proces aplikacji na Instagramie, aby w przypadku problemu z jego kodem został on naprawiony przez ponowne uruchomienie To. Aby to zrobić, wykonaj poniższe czynności.

 1. Najpierw znajdź aplikację Instagram na swoim telefonie i przytrzymaj na niej palec, aby otworzyć nową opcję.
 2. Otwórz sekcję Informacje o aplikacji z tego menu.
 3. W tej sekcji musisz wybrać opcję Wymuś zatrzymanie i ponownie otworzyć Instagram, aby sprawdzić, czy problem nie może zostać naprawiony podczas odświeżania kanału.
🔥 Zalecana:  NINJACART WSPIERA ZESPÓŁ LIDERÓW; MIANOWA PAULA VARGHESE NA KIEROWNIKA PLATFORMY RESELLERÓW

#6 Wyczyść Pamięć podręczna

System operacyjny Android przechowuje szereg informacji w pamięci podręcznej i umożliwia użytkownikowi usuwanie lub manipulowanie tymi informacjami za pomocą uruchamianych aplikacji. Czasami aplikacja Instagram będzie miała problemy z powodu przechowywania nieprawidłowych informacji. Możesz rozwiązać ten problem, czyszcząc pamięć podręczną aplikacji.

Aby to zrobić (wyczyść pamięć podręczną Instagrama na urządzeniach z Androidem), wykonaj następujące kroki:

 1. Przytrzymaj palec na ikonie Instagrama przez 3 sekundy, aby otworzyć nowe menu. Następnie kliknij Informacje o aplikacji.
 2. W tej sekcji wprowadź opcję Przechowywanie.
 3. zobaczysz opcję o nazwie Wyczyść pamięć, a następnie Wyczyść pamięć podręczną. Oczywiście pamiętaj, że wybierając opcję Wyczyść pamięć, możliwe jest, że Instagram powróci do swojego pierwotnego stanu, a wszystkie Twoje hasło i nazwa użytkownika zostaną z niego usunięte. Rozważ więc tę opcję, zanim cokolwiek zrobisz.

Aby wyczyścić pamięć podręczną Instagrama na urządzeniach z systemem iOS: Ponieważ telefony Apple są bezpieczniejsze niż telefony z Androidem, nie mają możliwości wyczyszczenia pamięci podręcznej aplikacji. Aby wyczyścić pamięć podręczną Instagrama na iPhonie, musisz najpierw odinstalować aplikację z telefonu, a następnie zainstalować ją ponownie, odwiedzając Apple App Store.


#7 Wyłącz ograniczenia danych w telefonie

W systemie operacyjnym Android dostępna jest również opcja automatycznego blokowania danych internetowych aplikacji po przekroczeniu narzuconego limitu. Pomocne byłoby wyłączenie tej opcji, aby upewnić się, że ta opcja nie jest ustawiona dla aplikacji Instagram.

Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

 1. Dotknij palcem ikony aplikacji Instagram, aby otworzyć nowe menu. W tej sekcji kliknij opcję Informacje o aplikacji.
 2. Możesz teraz otworzyć opcję danych mobilnych i włączyć nieograniczone wykorzystanie danych.

# 8 Ponownie zaloguj się na Instagramie

Istnieje inne rozwiązanie problemu nie można odświeżyć kanału na Instagramie. Możesz rozwiązać problem, wylogowując się z konta, a następnie ponownie się logując.

Aby to zrobić

 1. najpierw otwórz aplikację Instagram, dotknij menu hamburgera powyżej i wybierz opcję Ustawienia u dołu
 2. Stąd przejdź do sekcji Konto i wybierz opcję Wyloguj u dołu
 3. Następnie zaloguj się ponownie za pomocą swojej nazwy użytkownika i hasła.

#9 Przestań używać zbyt wielu aplikacji innych firm

Korzystanie z aplikacji innych firm może być kolejnym powodem występowania tego problemu. Lepiej nie używać tego rodzaju aplikacji do komentowania, polubienia, śledzenia i tak dalej. Instagram został zmieniony na wiele różnych sposobów i jest przeciwko takim aplikacjom. Różne funkcje Instagrama można wyłączyć, jeśli korzystasz z takich aplikacji, zwłaszcza jeśli używasz ich zbyt wiele. Usuń więc tego rodzaju aplikacje ze swojego systemu i sprawdź, czy problem zniknie.

🔥 Zalecana:  Jak zarobić 10 dolarów dziennie (15 najlepszych metod na rok 2023!)

# 10 Jesteś zablokowany

Ostatnio Instagram był tak surowy w stosunku do swoich użytkowników, że jeśli zobaczy jakiekolwiek działania przypominające roboty ze strony użytkowników, zablokuje je tymczasowo. Jeśli więc polubisz zbyt wiele postów lub komentarzy w krótkim czasie, Instagram pomyśli, że jesteś robotem i prawdopodobnie Cię zablokuje. Dlatego niektóre z jego funkcji, takie jak Twój kanał, nie będą odświeżane lub nie będą działać poprawnie.

Jak skontaktować się z pomocą techniczną Instagrama?

Jeśli z jakiegokolwiek powodu masz problem z Instagramem i nie możesz go rozwiązać za pomocą powyższych metod, sugerujemy wysłanie prośby do pomocy technicznej Instagrama, aby to zrobić. Aby rozwiązać problem Nie można odświeżyć źródła danych, wykonaj następujące czynności:

 1. Najpierw zaloguj się do aplikacji Instagram i przejdź do sekcji swojego profilu
 2. W tej sekcji kliknij menu hamburgera w prawym górnym rogu, a kiedy menu się otworzy, kliknij opcję Ustawienia.
 3. Następnie otwórz opcję Pomoc.
 4. Z tej sekcji dostępna jest opcja zgłoszenia problemu, której dotknięcie spowoduje przejście do strony, na której poproszono Cię o wyjaśnienie problemów. W tej sekcji opisz problem w całości i dotknij przycisku wysyłania.
 5. Musisz poczekać od jednego do pięciu dni, aż Instagram odpowie na Twoją prośbę. Jeśli nie otrzymasz odpowiedzi, spróbuj ponownie.

Wniosek

Na koniec powinniśmy zaznaczyć, że jeśli któraś z powyższych metod nie jest dla Ciebie rozwiązaniem, możesz otworzyć swój Instagram na pulpicie i wysłać prośbę do działu wsparcia Instagrama, aby wysłał problem i czekał na odpowiedź.

Ostatnio pojawiły się też inne problemy, z którymi spotkało się wielu użytkowników Instagrama, na przykład:

 1. Nie można udostępnić posta w relacji na Instagramie
 2. Instagram ups, wystąpił błąd