Instagram nie działa? 12 sposobów rozwiązania problemu (rozwiązany)

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Instagram nie działa? 12 sposobów rozwiązania problemu (rozwiązany)

Aby naprawić niedziałający Instagramzmień połączenie internetowe, uruchom ponownie aplikację, zaktualizuj ją do najnowszej wersji, wyczyść pamięć podręczną aplikacji, ponownie zainstaluj aplikację Instagram lub poczekaj 24 godziny itp.

Jeśli korzystałeś z Instagrama i nagle aplikacja przestała działać, a teraz zastanawiasz się, co mogło być przyczyną problemu.

Cóż, żadna aplikacja nie jest pozbawiona problemów, jeśli aplikacja Instagram nie działa, może to oznaczać problem z serwerami lub aplikacja ma usterkę lub problem techniczny.

W tym przewodniku dowiesz się jak naprawić niedziałający Instagram na Twoim telefonie. Ty też będziesz wiedzieć dlaczego aplikacja Instagram nie działa na Twoim urządzeniu.

PRZECZYTAJ TEŻ: Jak zobaczyć, kto zapisał Twoje posty na Instagramie

Co zrobić, jeśli Instagram nie działa?

Jeśli masz problemy z aplikacją Instagram, być może kilka problemów powodując to, z których jednym może być serwer Instagram.

Może być też tak, że jest usterka w aplikacji. Być może jesteś na łasce błędu lub Twoje połączenie internetowe może nie działać dla aplikacji. Tak, ja też doświadczam tego problemu.

Więc co zrobiłem, aby naprawić aplikację Instagram nie działa na moim telefonie, to proste, postępuj zgodnie z poniższym przewodnikiem.

Odinstaluj aplikację Instagram z Twojego urządzenia, ponownie uruchomić swoje urządzenie, a następnie ponownie zainstalować aplikację ze sklepu Google Play lub Apple App Store.

To rozwiąże problem z aplikacją Instagram na Twoim urządzeniu. Jeśli to nie zadziałało dla Ciebieoznacza to, że problem jest dużo bardziej skomplikowany.

Co możesz zrobić? Odczekaj od 1 do 6 godzin i problem powinien zostać rozwiązany. Dzieje się tak, ponieważ aplikacja jest częściowo wyłączona dla niektórych osób, ale nie dla wszystkich.

Wcześniej możesz spróbować użyć inne urządzenie aby zalogować się i korzystać z Instagrama, to może zadziałać.

Możesz też skorzystać z Instagrama sieć. Przejdź do przeglądarki internetowej i wpisz instagram.comuzyskasz dostęp do tej witryny i zobaczysz najnowsze informacje ze swojego kanału.

PRZECZYTAJ TEŻ: Dlaczego moje konto na Instagramie zostało usunięte bez powodu? (Co robić)

Dlaczego Instagram nagle nie działa?

Jeśli nie możesz korzystać z Instagrama, oznacza to, że aplikacja ma częściową awarię dla niektórych użytkowników, dlatego inni mogą z niej korzystać, nie możesz.

A to może być spowodowane różnymi powody i uniemożliwi korzystanie z większości funkcji aplikacji, takich jak problem z logowaniem, brak możliwości oglądania rolek, brak możliwości wysyłania wiadomości i nie tylko.

Jeśli Instagram nie działa poprawnie, istnieją różne powody, dla których aplikacja zdecydowała się to zrobić zatrzymywać się, rozbić sięlub nie otwierać ponownie.

Mój nie pozwolił mi zobaczyć filmów i zdjęć, w końcu udało mi się to naprawić, ale dlaczego błąd występuje w aplikacji?

Pierwszym powodem może być to, że twój połączenie internetowe nie jest stabilnemoże tak być, ale aplikacja nawet nie rozpoznaje, że go masz.

A to prowadzi do tego, że aplikacja ma błąd/usterka to jest przyczyną problemu. Może być też tak, że Serwer padł dla Twojego regionu.

Nie tak wiele powodów, ale aplikacja Instagram może być częściowo w dół dla niektórych użytkowników, a jeśli jest; Nic na to nie poradzisz, musisz czekać.

PRZECZYTAJ TEŻ: Kołowrotki na Instagramie nie uzyskują wyświetleń? Jak rozwiązać problem

Jak naprawić niedziałający Instagram

Chociaż istnieją różne powody, dla których aplikacja Instagram nie działa, istnieją również sposoby rozwiązania problemu.

W sumie oto poprawki, które możesz wypróbować naprawić Instagrama jeśli kiedykolwiek wystąpiły problemy z aplikacją.

🔥 Zalecana:  Cena Ethereum spada, gdy Chiny wywołują falę rezygnacji z ryzyka

Poprawka 1: Zmień połączenie internetowe

Jedną z głównych przyczyn niedziałania aplikacji Instagram jest operator sieci.

Jeśli aplikacja nie działa, być może masz słabą prędkość internetu. Aby rozwiązać ten problem, musisz zmienić połączenie internetowe.

Jeśli wcześniej korzystałeś z sieci komórkowej, musisz przełączyć się na Wi-Fi lub odwrotnie.

Jeśli aplikacja się nie ładuje, możesz zmienić sieć komórkową. Przełącz się na inną sieć.

Poprawka 2: Uruchom ponownie aplikację

Jeśli Instagram nie działa poprawnie, możesz ponownie uruchomić aplikację, wymuszając zatrzymanie aplikacji i odświeżenie tła.

Jeśli używasz urządzenia z systemem Android, możesz wymusić zatrzymanie aplikacji, co spowoduje zatrzymanie jej działania w tle. Następnie ponownie otwórz aplikację.

Aplikacja Instagram musi być otwarta, abyś mógł nacisnąć przycisk Wymuś zatrzymanie.

Dla Android: Przejdź do ustawień telefonu > Stuknij Aplikacje i powiadomienia > Stuknij Informacje o aplikacji lub Zobacz wszystko [Num] aplikacje > Następnie znajdź aplikację WhatsApp > A następnie stuknij w Wymuś zatrzymanie.

Możesz odświeżyć aplikację Instagram na swoim iPhonie, wystarczy odświeżyć aplikację w tle.

Dla iphone: Przejdź do ustawień telefonu > Znajdź aplikację Instagram > Stuknij w Odświeżanie aplikacji w tle > Przełącz, aby włączyć odświeżanie w tle.

Następnie będziesz chciał zamknąć aplikację Instagram na swoim Androidzie i iPhonie. Następnie ponownie uruchom aplikację, aby sprawdzić, czy problem został rozwiązany.

PRZECZYTAJ TEŻ: Dlaczego nie mogę publikować na Instagramie? 5 sposobów rozwiązania problemu (rozwiązany)

Poprawka 3: Włącz dane w tle [Android]

Jeśli nie włączyłeś danych w tle na swoim urządzeniu, musisz je teraz włączyć. Być może dlatego Instagram nie działa poprawnie.

Dla Android: Przejdź do ustawień telefonu > Stuknij Aplikacje i powiadomienia > Stuknij Informacje o aplikacji lub Zobacz wszystko [Num] aplikacje > Następnie znajdź aplikację WhatsApp > Mobilna transmisja danych i Wi-Fi > Włącz opcję Dane w tle.

Poprawka 4: Wyczyść pamięć podręczną Instagrama

Jednym z najlepszych sposobów rozwiązania dowolnego problemu z aplikacjami jest wyczyszczenie pamięci podręcznej aplikacji bez konieczności wylogowywania się.

Jeśli masz problem z aplikacją Instagram, która nie pozwala nawet na oglądanie Reels, możesz wyczyścić pamięć podręczną aplikacji.

Aby naprawić niedziałający Instagram, musisz wyczyścić pamięć podręczną aplikacji.

Dla Android: Przejdź do ustawień telefonu > Stuknij Aplikacje i powiadomienia > Stuknij Informacje o aplikacji lub Zobacz wszystko [Num] aplikacje > A następnie znajdź aplikację Instagram > Stuknij w Pamięć i pamięć podręczna > Stuknij w Wyczyść pamięć podręczną.

W przypadku użytkowników iPhone’a nie można bezpośrednio wyczyścić pamięci podręcznej w ustawieniach aplikacji na iPhone’a, a nawet w aplikacji Instagram.

Ta funkcja nie jest dostępna na urządzeniach iPhone, jedyne, co możesz tutaj zrobić, to odciążyć aplikację z telefonu.

Ponieważ nie możesz bezpośrednio wyczyścić pamięci podręcznej w aplikacji Instagram ani w ustawieniach iPhone’a, musisz odciążyć aplikację.

Dla iphone: Przejdź do ustawień iPhone’a > A następnie stuknij Ogólne > Stuknij Pamięć iPhone’a > Następnie znajdź aplikację Instagram i otwórz ją > I stuknij przycisk Odciąż aplikację.

Po wyładowaniu aplikacji z iPhone’a musisz ponownie zainstalować ją z Apple App Store.

PRZECZYTAJ TEŻ: Wiadomości na Instagramie są automatycznie usuwane? Jak to naprawić

Poprawka 5: Wyczyść dane na Instagramie [Android]

W przypadku użytkowników Androida wyczyszczenie danych aplikacji może rozwiązać każdy problem bez odinstalowywania aplikacji z telefonu.

Jeśli posiadasz urządzenie z Androidem, a Twoja aplikacja Instagram nie działa, możesz wyczyścić dane, a wszystko, w tym Twoje konto, zostanie usunięte z aplikacji.

Musisz ponownie zalogować się na swoje konto, aby móc ponownie korzystać z aplikacji.

Dla Android: Przejdź do ustawień telefonu > Stuknij Aplikacje i powiadomienia > Stuknij Informacje o aplikacji lub Zobacz wszystko [Num] aplikacje > A następnie znajdź aplikację Instagram > Stuknij w Pamięć i pamięć podręczna > Stuknij w Wyczyść pamięć.

🔥 Zalecana:  Wi-Fi telewizora LG nie działa? Najlepsze poprawki dla telewizora LG, który nie łączy się z problemem Wi-Fi

Poprawka 6: Uruchom ponownie urządzenie

Możesz łatwo rozwiązać problem z aplikacją Instagram, po prostu ponownie uruchamiając telefon. Jeśli nie możesz oglądać filmów lub się zalogować, możesz ponownie uruchomić urządzenie, aby to naprawić.

Po ponownym uruchomieniu urządzenia i otwarciu aplikacji Instagram problem zostanie rozwiązany i będziesz mógł oglądać najnowsze trendy na Instagramie.

Dla Android: Stuknij przycisk zasilania i stuknij opcję restartu. Możesz go wyłączyć i odczekać kilka minut przed włączeniem.

Dla iphone: Możesz miękko lub wymusić ponowne uruchomienie urządzenia, co usunie usterki i zatrzyma działanie aplikacji w tle.

PRZECZYTAJ TEŻ: Nie udało się wysłać na Instagram? 9 sposobów rozwiązania problemu

Poprawka 7: Zaktualizuj aplikację Instagram

Jeśli od dłuższego czasu nie aktualizowałeś aplikacji Instagram, aktualizacja aplikacji teraz to dobry moment, aby rozwiązać problem.

Stara wersja aplikacji Instagram może nie działać poprawnie, przez co aplikacja nie działa wadliwie.

Aby zaktualizować aplikację Instagram na swoim urządzeniu, przejdź do sklepu Google Play lub Apple App Store. Po wyświetleniu aktualizacji kliknij ją, aby zaktualizować.

Poprawka 8: Odinstaluj i ponownie zainstaluj Instagram

Jeśli wyczyściłeś pamięć podręczną aplikacji i wykonałeś inne poprawki, ale Instagram nie działa, następnym rozwiązaniem jest usunięcie i ponowne pobranie aplikacji.

Przed ponowną instalacją aplikacji musisz odinstalować aplikację z urządzenia i ponownie uruchomić urządzenie.

To rozwiąże problem z Instagramem i będziesz mógł ponownie korzystać z aplikacji. Aby odinstalować aplikację z telefonu;

Dla Android: dotknij i przytrzymaj aplikację Instagram, a zobaczysz opcję odinstalowania u góry, przeciągnij i upuść, a aplikacja zostanie usunięta, na Androida.

Dla iphone: Stuknij i przytrzymaj Instagram, a następnie w małym wyskakującym menu stuknij Usuń aplikację. Aplikacja zostanie usunięta z Twojego urządzenia.

Po usunięciu aplikacji z telefonu konieczne będzie ponowne uruchomienie telefonu przed ponowną instalacją aplikacji ze sklepu Google Play lub Apple App Store.

PRZECZYTAJ TEŻ: Nie możesz odbierać wiadomości na Instagramie? 7 sposobów, aby to naprawić

Poprawka 9: Użyj innego urządzenia

Aby sprawdzić, czy problem dotyczy Twojego urządzenia, użyj innego telefonu i zaloguj się na swoje konto, a następnie sprawdź, czy możesz prawidłowo korzystać z Instagrama.

Jeśli próbowałeś już wszystkiego i nic nie działa, spróbuj użyć innego urządzenia, aby zalogować się na swoje konto.

Po zalogowaniu korzystaj z Instagrama tak jak zwykle i sprawdź, czy podczas korzystania z aplikacji wystąpią jakieś problemy.

Poprawka 10: Spróbuj Instagram.com

Jeśli masz problemy z aplikacją mobilną, możesz spróbować użyć internetowej wersji Instagrama i sprawdzić, czy wystąpią jakieś problemy.

Przejdź do swojej ulubionej przeglądarki, a następnie przejdź do Instagram.com i zaloguj się na swoje konto. Powinieneś być w stanie robić to, co robisz w aplikacji.

Jeśli aplikacja nie działa, możesz na razie korzystać z Internetu przed poprawioną aktualizacją. A jeśli sieć też nie działa, zgłoś problem na Instagramie.

PRZECZYTAJ TEŻ: Wiadomości na Instagramie nie są wysyłane? 11 sposobów, aby to naprawić

Poprawka 11: Zgłoś błąd

Jeśli nadal masz problemy z korzystaniem z aplikacji Instagram lub innych funkcji telefonu, może to oznaczać błąd.

Możesz wysłać zgłoszenie z aplikacji Instagram, przechodząc do strony swojego profilu, a następnie stuknij w trzy linie > Stuknij w Ustawienia > Pomoc > Zgłoś problem > Zgłoś problem > I wpisz swoje słowa zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie .

A teraz musisz skontaktować się z ich zespołem pomocy technicznej, aby rozwiązać problem z niedziałającą aplikacją Instagram.

Poprawka 12: Poczekaj, aż problem zostanie rozwiązany

Jeśli Instagram nie działa na Twoim koncie, może to dotyczyć całej aplikacji lub tylko określonego regionu.

🔥 Zalecana:  Czy połączenia Snapchata pojawiają się na rachunku telefonicznym? (Odpowiedziano)

A ponieważ jest to problem techniczny, nic nie można zrobić, aby go rozwiązać. Wszystko, co możesz zrobić, to po prostu czekać.

Jeśli występuje ten problem, może to oznaczać, że Instagram może nie działać w tej konkretnej lokalizacji i nie będziesz w stanie nic zrobić, aby to naprawić.

Jedyne, co możesz zrobić, to poczekać, aż zespół Instagrama rozwiąże problem i opublikuje aktualizację aplikacji. Powinno to być mniej niż 6 godzin od momentu wystąpienia problemu.

PRZECZYTAJ TEŻ: Facebook nie działa? 15 sposobów rozwiązania problemu (rozwiązany)

Wniosek

Każda aplikacja ma swój problem, a Instagram ma ich wiele, ale nie zawsze jest to jego wina. Usterka może pojawić się w dowolnym momencie i wkrótce zostanie naprawiona.

Jeśli aplikacja Instagram nie działa i nie możesz załadować relacji, zobacz najnowszego posta, nie możesz zalogować się na swoje konto lub Reels nie działają, możesz naprawić aplikację lub znaleźć inny sposób korzystania z niej.

Aby rozwiązać ten problem na telefonie, usuń aplikację Instagram, uruchom ponownie telefon i ponownie zainstaluj aplikację ze sklepu Google Store lub Apple Store.

Jeśli zrobiłeś wszystko zgodnie z tym przewodnikiem i nadal nie działa, musisz odczekać co najmniej 6 godzin, a problem zostanie rozwiązany.

Możesz również zgłosić błąd na Instagramie lub wykonać powyższy krok, aby zobaczyć, jak wysłać raport o błędzie na Instagram. Mimo to możesz korzystać z internetowej wersji Instagrama, zanim aplikacja zostanie naprawiona.

PRZECZYTAJ TEŻ: Spotify nie działa? 13 sposobów rozwiązania problemu

Często Zadawane Pytania

Dlaczego dzisiaj mój Instagram nie działa?

Jeśli nie możesz korzystać z Instagrama, dzieje się tak dlatego, że aplikacja ma częściową awarię dla niektórych użytkowników, dlaczego inni mogą z niej korzystać, nie możesz.

Dlaczego mój Instagram nagle przestał działać?

Pierwszym powodem może być to, że twoje połączenie internetowe nie jest stabilne, może tak być, ale aplikacja nawet nie rozpoznaje, że je masz. A to prowadzi do tego, że aplikacja ma błąd/usterkę, która powoduje problem. Może się również zdarzyć, że serwer jest wyłączony w twoim regionie.

Dlaczego Instagram nie otwiera się na Androidzie?

Twoja aplikacja Instagram nie otwiera się na Androidzie, ponieważ masz mało miejsca na urządzeniu. Jeśli nie masz wystarczającej ilości miejsca, nie będziesz w stanie poprawnie załadować aplikacji, a czasami po prostu będzie się zawieszać, dopóki nie zwolnisz trochę miejsca.

Dlaczego moja muzyka na Instagramie nie działa?

Jeśli naklejka z muzyką na Instagramie nie działa, oznacza to, że korzystasz z konta firmowego. Możliwe również, że używasz przestarzałej aplikacji Instagram.

Czy ten artykuł był pomocny?

Tak nie