Inicjalizacja sieci Parallels nie powiodła się? Najlepsze poprawki

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Inicjalizacja sieci Parallels nie powiodła się? Najlepsze poprawki

Od czasu przejścia Apple’a na procesory Intela pojawiło się wiele programów kompatybilnych z x86 w systemie Mac OS X. Parallels Desktop for Mac jest jednym z głównych graczy na tym rynku, obok VMWare, VirtualBox i QEMU.

Według Parallels wersja Parallels Desktop powinna być kompatybilna z systemami operacyjnymi Mojave, Catalina, Big Sur i nowszymi. Ale niektórzy użytkownicy zgłaszają, że otrzymują błąd, że inicjalizacja sieci Parallels nie powiodła się podczas uruchamiania oprogramowania, co prowadzi do braku połączenia z Internetem.

W tym artykule pokażę powód, dla którego otrzymujesz błąd inicjalizacji sieci Parallels, oraz rozwiązania.

Inicjalizacja sieci Parallels nie powiodła się? Powoduje

Zastanawiasz się, dlaczego napotykasz ten błąd? Możliwą przyczyną jest to, że program Parallels Desktop nie odczytuje prawidłowo adapterów. Oznacza to, że Parallels może priorytetowo traktować Ethernet, jednocześnie wyłączając połączenia bezprzewodowe.

Używasz programu Parallels w wersji 15 i niższej

Od czasu Parallels 15 pojawiły się jeszcze dwie wersje – Parallels Desktop 16 i 17. Parallels jest świadomy problemu z łącznością sieciową, ale wspomniał, że problem został rozwiązany począwszy od Parallels 16. Równie dobrze możesz pobrać wersję 16 lub najnowsza wersja – Parallels Desktop 17.

Korzystasz z udostępniania Internetu

Jeśli masz włączone Udostępnianie Internetu, możesz je WYŁĄCZYĆ, przechodząc do Znalazca >> Aplikacje >> Narzędzia. Podwójne kliknięcie Terminal i uruchom preferencje konfiguracji systemu interfejsów sieciowych.

Plik XML konfiguracji

Po kilku godzinach poszukiwań i prób ponownego zainstalowania i zresetowania interfejsów sieciowych maszyny wirtualnej dowiedziałem się, że jednym z problemów wydaje się być również plik konfiguracyjny. Nie martw się, dowiesz się, co robić, czytając dalej.

Inicjalizacja sieci Parallels nie powiodła się? Najlepsze poprawki

Jak wspomniano wcześniej, najprawdopodobniej napotkasz błąd inicjalizacji sieci Parallels podczas uruchamiania programu Parallels Desktop w systemie macOS i podczas inicjowania karty sieciowej. W związku z tym wirtualna maszyna Windows na pulpicie programu Parallels nie ma połączenia z Internetem. Oto rozwiązania.

🔥 Zalecana:  22 dolary za godzinę to ile kosztuje rok? Zarabiaj i oszczędzaj pieniądze na 5 sposobów

Poprawka 1: Uruchom Parallels jako użytkownik Sudo

Niektórzy użytkownicy na kilku forach sugerują rozpoczęcie Parallels jako użytkownik sudo. Polecenie do uruchomienia znajdziesz poniżej.

sudo-b /Applications/Parallels\ Desktop.app/Contents/MacOS/prl_client_app

Jest to jednak zazwyczaj częściowe rozwiązanie, ponieważ problem najprawdopodobniej powróci. W takim przypadku możesz wypróbować inne poprawki.

Poprawka 2: Edytuj konfiguracyjny plik XML

Aby rozwiązać problem, konieczna jest edycja konfiguracyjnego pliku XML. Wystarczy otworzyć terminal i wprowadzić to polecenie, aby zmienić konfigurację: sudo nano /Library/Preferences/Parallels/network.desktop.xml. Poniżej znajduje się proces krok po kroku:

  1. Zamknij Parallels Desktop i uruchom Terminal z Narzędzia.
  2. Z terminala uruchom następujące polecenie:

sudo nano /Library/Preferences/Parallels/network.desktop.xml polecenie.

  • Poszukaj linii 1 i zmień wartość na 0
  • Zapisz za pomocą CLT + O, a następnie CLT X, aby wyjść.
  • Wyjdź i zapisz konfigurację za pomocą Ctrl + x
  • Teraz uruchom ponownie system macOS i sprawdź, czy połączenie na maszynie wirtualnej zostało przywrócone.

Jakich ustawień sieci używasz? Współdzielone, tylko dla hosta czy połączone?

Sieć współdzielona to konfiguracja domyślna i zalecana. Jeśli zmienisz to ustawienie, możesz mieć problemy z łącznością sieciową. Warto jednak wiedzieć, że sieć między Mac OS X a Parallels Desktop może być zarządzana na trzy sposoby:

Zmostkowany

Mac OS X sprawia, że ​​połączenie Parallels pojawia się jako dodatkowa maszyna w bieżącej sieci zewnętrznej. Fizyczne połączenie komputera z siecią działa wtedy jak przełącznik, a Mac OS X, podobnie jak system kliencki, ma adres IP łączący się bezpośrednio z siecią.

Konkretny przykład: jeśli Mac jest podłączony do sieci IP, której brama to 192.168.0.1. Dlatego system Mac OS X logicznie udostępnia adres w tej samej sieci: 192.168.0.2.

System kliencki otrzyma wtedy nowy adres w tej samej sieci: 192.168.0.3, dzięki czemu będzie mógł mieć bezpośredni dostęp do wszystkich usług sieciowych w całkowicie bezproblemowy sposób.

🔥 Zalecana:  Co stanie się z Twoją emeryturą OAS i CPP, jeśli przejdziesz na emeryturę za granicą?

Tylko dla hosta

W trybie Host-only system operacyjny klienta Parallels może wchodzić w interakcje tylko z systemem Mac OS X i nie ma dostępu do zewnętrznych połączeń sieciowych. Stacja robocza zapewni zamkniętą sieć, do której dostęp ma tylko maszyna wirtualna i system operacyjny hosta na komputerze hosta.

W tym celu w systemie Mac OS X tworzony jest interfejs wirtualny z określonym adresem IP, a interfejs sieciowy systemu operacyjnego klienta jest następnie umieszczany w tej samej sieci IP.

Jednak Mac OS X nie wykonuje żadnego routingu między danymi tego wirtualnego interfejsu a fizycznymi interfejsami komputera (Wi-Fi, Bluetooth, Ethernet, modem).

Konkretnie, w tym przypadku możliwe jest uruchamianie usług w systemie operacyjnym klienta, który będzie dostępny z systemu Mac OS X i odwrotnie. Ale system operacyjny klienta nigdy nie zapewni łączności z zewnątrz (dostęp do sieci, Internet itp.).

Wspólny

Sieć współdzielona jest siecią domyślną i zalecaną dla maszyn wirtualnych. Nie wymaga żadnej szczególnej konfiguracji.

W tym przypadku Parallels Desktop for Mac zapewnia klienckiemu systemowi operacyjnemu router PAT (Port Address Translator) do centralnego zarządzania różnymi połączeniami sieciowymi.

Przeczytaj także: „Do korzystania z tego dysku startowego wymagana jest aktualizacja oprogramowania”? Najlepsze poprawki

Co to jest kondycjoner sieciowy w Parallels?

Network Conditioner to funkcja dostępna w Parallels Pro Edition. Został zaprojektowany w celu zapewnienia łatwej symulacji różnych sieci, dzięki czemu testowanie może przebiegać bezproblemowo i ekonomicznie. Możesz go użyć do symulacji szybkości połączenia internetowego podczas testowania aplikacji.

Jak włączyć sieć w Parallels?

  1. Aby włączyć łączność sieciową w Parallels, przejdź do karty sieciowej. Wybierz Host-Only w sekcji Emulacja
  2. Następnie przejdź do Apple
  3. Kliknij Preferencje systemu a potem dalej Dzielenie się
  4. Kliknij na ‘Internet’ patka
  5. Wybierz Parallels Host-Gość w „Udostępnij swoje połączenie z‘lista opcji

Jak skonfigurować kartę sieciową w Parallels?

Możesz skonfigurować kartę sieciową z panelu Sieć w Parallels. Otwórz ustawienia, kliknij działania >> Skonfiguruj >> Sprzęt komputerowy >> Sieć >> Sieć współdzielona.

Table of Contents

🔥 Zalecana:  Czy połączenia Google Duo pojawiają się na rachunku telefonicznym? (Odpowiedziano)