Ile watów zużywa laptop i komputer stacjonarny?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Ile watów zużywa laptop i komputer stacjonarny?

Zrozum, że mierząc, ile watów zużywa laptop i komputer stacjonarny, należy wziąć pod uwagę kilka czynników zewnętrznych. Obejmują one jasność ekranu, użycie karty graficznej, aplikacje działające w tle na komputerze i tak dalej.

W tym artykule odpowiadamy na pytanie: „ile watów zużywa laptop i komputer stacjonarny?”

Ile watów zużywa laptop i komputer stacjonarny?

Standard branżowy dla typowego 15-calowego laptopa to 65 watów mocy. Laptopy o przekątnej od 11 do 13 cali mogą zużywać 50 watów, podczas gdy laptop o przekątnej 17 cali może zużywać od 70 do 80 watów. Może to jednak wzrosnąć do 100 lub więcej, w zależności od tego, do czego używasz laptopa.

Komputery stacjonarne mogą zużywać od 150 do 300 watów. Komputer stacjonarny z wysokiej klasy kartą graficzną może zużywać ponad 300 watów.

Ile watów zużywa laptop podczas ładowania?

Podczas ładowania laptop zużywa od 90 do 150 watów. Większość laptopów ma moc wskazaną na ładowarkach, więc często są to dobre wskaźniki tego, ile energii pobiera Twój laptop podczas pracy. Zauważyłem jednak, że laptopy pobierają znacznie mniej energii po pełnym naładowaniu baterii i gdy są nadal podłączone do gniazdka elektrycznego.

Ile watów zużywa komputer stacjonarny?

Większość komputerów stacjonarnych zużywa od 60 do 250 watów. W przypadku komputerów stacjonarnych bez aktywnych wygaszaczy ekranu zużycie watów może przekroczyć 300 W. Jest to średnie szacunkowe zużycie energii, chociaż może być większe, jeśli jesteś użytkownikiem komputera stacjonarnego z wysokimi wymaganiami graficznymi.

Ile watów zużywa monitor?

Monitory komputerowe zużywają średnio od 20 do 100 watów mocy. Jednak ta wartość zależy od pewnych czynników, takich jak:

  • Rozmiar monitora
  • Model/moc znamionowa monitora
  • Jasność ekranu
  • Czas użytkowania
🔥 Zalecana:  Jak usunąć fałszywych obserwujących na Instagramie?

Ile watów zużywa laptop do gier?

Laptop do gier zużywa od 150 W do 300 W. Jednak to zużycie energii zależy od innych czynników, takich jak:

  • Procesor graficzny (GPU)
  • Baran
  • SSD/HDD
  • Ekran
  • Wi-Fi
  • Światła klawiatury

Czynniki te mogą spowodować, że zużycie energii będzie nieco wyższe lub niższe.

Moc ładowarki do laptopa HP

Większość ładowarek HP ma moc znamionową 65 W, ale jest kilka, które mają wyższą ocenę. Chociaż jedyną różnicą będzie szybkość ładowania komputera, najlepiej jest używać ładowarki zalecanej do laptopa HP.

Przeczytaj także: Jak wykonać zrzut ekranu na laptopach Asus i Acer

Moc ładowarki do laptopa Dell

Typowa ładowarka do laptopa firmy Dell ma moc znamionową 65 W. Oznacza to, że ładowarka jest w stanie zapewnić moc do tej mocy wyjściowej i oczywiście wszystko pomiędzy. Tej oceny nie należy mylić z ilością energii zużywanej przez laptopa firmy Dell na godzinę.

Moc ładowarki laptopa Asus

Większość ładowarek do laptopów Acer ma moc znamionową 65 W. Chociaż ta wartość jest na nim zapisana, nie oznacza to, że Twój laptop Acer zużyje 65 W mocy. W zależności od sposobu korzystania z laptopa zużycie energii może się różnić. Ponadto, jeśli ładujesz laptopa Acer za pomocą ładowarki 65 W, może on zużywać mniej podczas ładowania.

Przeczytaj także: Jak włączyć laptopa bez przycisku zasilania

Czy można ładować laptopa w samochodzie?

Tak, możesz! Możesz użyć ładowarki samochodowej do laptopa, ładowarki uniwersalnej lub powerbanku do laptopa.

Użyj ładowarki samochodowej do laptopa

Na rynku dostępne są tanie ładowarki samochodowe do laptopów. Ładowarki mają z jednej strony gniazdo, które pasuje do gniazdka samochodowego lub gniazda zapalniczki. Na drugim końcu znajduje się kolejne gniazdo, które zmieści się w gnieździe zasilania laptopa. W ten sposób nie musisz manipulować żadną częścią samochodową; po prostu podłącz i ładuj w podróży. Jednak aby ten proces zadziałał, silnik samochodu musi być uruchomiony, zanim będzie można go podłączyć. Nie podłączaj go przed uruchomieniem silnika, jeśli nie chcesz uszkodzić zarówno ładowarki, jak i laptopa.

🔥 Zalecana:  75 000 $ rocznie to ile to godzina? i najlepsze oferty pracy za 75 tys

Czytaj także: Czy iBUYPOWER to dobra marka?

Użyj uniwersalnej ładowarki

Kup uniwersalną ładowarkę samochodową w dowolnym sklepie elektronicznym w pobliżu. Ta uniwersalna ładowarka pasuje do gniazda zapalniczki samochodowej, a drugi koniec ma wiele gniazd, w tym jedno, które pasuje do gniazda zasilania laptopa. Uruchom silnik samochodu, podłącz laptopa i ładuj, nawet jeśli jesteś w podróży.

Użyj powerbanku do laptopa

Istnieją power banki, które mogą ładować laptopy. Nie trzeba ich podłączać do gniazda zapalniczki samochodowej i można z nich korzystać nawet przy wyłączonym silniku. Jednak sprawdź, czy Twój laptop obsługuje ładowanie z powrotem, zanim w niego zainwestujesz. Dzieje się tak, ponieważ z jakiegoś powodu niewiele laptopów nie ładuje się przez wejścia USB typu C.