Ile trzeba mieć lat, aby otrzymać kartę debetową w Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Australii i USA?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Ile trzeba mieć lat, aby otrzymać kartę debetową w Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Australii i USA?

Jeśli to czytasz, prawdopodobnie jesteś nastolatkiem lub nastolatkiem, który nie może się doczekać niezależności lub rodzicem, który jest ciekawy, kiedy dziecko będzie na tyle duże, aby mieć kartę debetową. Tak czy inaczej, pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę w tym temacie, jest to, że karty debetowe zwykle mają ograniczenia wiekowe. Te ograniczenia mogą również zależeć od Twojej bieżącej lokalizacji i Twojego banku.

Większość banków nie otworzy konta dla dzieci bez rodzica, dopóki nie skończą 18 lat, a z rodzicem na koncie niektóre banki ustalają limit na 15, a inne na 13 lat. W tym artykule porozmawiamy o tym, ile masz lat musisz otrzymać kartę debetową w kilku miejscach, które mogą Cię dotyczyć.

Ile trzeba mieć lat, aby otrzymać kartę debetową w USA?

Aby otrzymać kartę debetową w USA, musisz mieć ukończone 18 lat. Będziesz mógł założyć konto czekowe na swoje nazwisko, a następnie otrzymać kartę debetową. Jeśli nie masz ukończonych 18 lat, możesz zgodnie z prawem zostać dodany do konta osoby dorosłej – zwykle opiekuna prawnego. W ten sposób możesz otrzymać kartę debetową dołączoną do konta opiekuna.

Innym sposobem uzyskania karty debetowej dla osób poniżej 18 roku życia jest uzyskanie konta studenckiego z podpisem opiekuna, co obejmuje wydanie karty debetowej. Jednak ta opcja jest zwykle dostępna tylko dla osób, które ukończyły 13 lat, ale różni się w zależności od banku. W obu przypadkach osoba dorosła jest odpowiedzialna za wszelkie opłaty pobierane przez kartę debetową.

Ile trzeba mieć lat, aby otrzymać kartę debetową w Kanadzie?

Nie ma oficjalnego limitu wiekowego dla uzyskania karty debetowej w Kanadzie. Chociaż większość banków będzie wymagać opiekuna prawnego lub rodzica do otwarcia konta dla osób poniżej 18 roku życia.

🔥 Zalecana:  Potoki Big Data z SparkML – w kierunku sztucznej inteligencji

Ile trzeba mieć lat, aby otrzymać kartę debetową w Wielkiej Brytanii?

Aby otrzymać kartę debetową w Wielkiej Brytanii bez obecności rodzica lub opiekuna prawnego, musisz mieć co najmniej 16 lat. Większość banków wymaga obecności rodzica lub opiekuna prawnego w celu otwarcia konta czekowego lub oszczędnościowego oraz uzyskania karty debetowej dla dzieci w wieku co najmniej 11 lat. Często rodzice mają już konto w danym banku.

Czytaj także: Czym jest usługa Visa Provisioning?

Ile trzeba mieć lat, aby otrzymać kartę debetową w Australii?

Aby otrzymać kartę debetową w Australii, musisz mieć co najmniej 14 lat i być rezydentem. Dzieci poniżej 14 roku życia również mogą otrzymać kartę debetową w Australii ale tylko w obecności rodzica lub opiekuna prawnego.

Czy 16-latek może otrzymać kartę debetową?

16-latek może otrzymać kartę debetową w obecności lub bez obecności rodzica lub opiekuna prawnego. Zależy to głównie od lokalizacji i używanego banku. Większość banków ma limit wieku 18 lat, niektóre ustalają limit na 16 lat, a inne nie mają go wcale. Musisz odwiedzić swój bank, aby potwierdzić, czy Ty lub Twój 16-latek możecie otrzymać kartę debetową.

Przeczytaj także: Czy widzisz, kto zrealizował kartę podarunkową Amazon?

Czy 13-latek może mieć kartę debetową?

13-latek może mieć kartę debetową, gdy rodzic lub opiekun prawny otworzy w jego imieniu konto. Konto to byłoby zwykle dostępne do ukończenia przez dziecko 18 lat. Limit wieku, w którym dziecko może mieć konto z rodzicem lub bez, różni się w zależności od banku i lokalizacji.

Czy 12-latek może mieć kartę debetową?

12-latek nie może mieć karty debetowej z konta na swoje nazwisko, może ją otrzymać dopiero po dodaniu do konta osoby dorosłej. Różni się to w zależności od używanego banku i aktualnej lokalizacji dziecka, ponieważ większość banków i krajów nie wydaje kart debetowych dzieciom poniżej 14 roku życia.

🔥 Zalecana:  The Sandbox z siedzibą w Hongkongu przejmuje Sviper, aby rozszerzyć swoją wizję Metaverse na Niemcy

Przeczytaj także: Co oznacza awaria karty SIM?

Ile trzeba mieć lat, aby otrzymać kartę debetową w Bank of America?

Wymagany wiek, aby otworzyć a Konto bankowe Bank of America Advantage ma 18 lat. Istnieją jednak inne opcje dla osób poniżej 18 roku życia, zwykle polegające na dodaniu do konta osoby dorosłej lub współwłaścicielu konta przez osobę dorosłą do ukończenia przez dziecko 18 roku życia.

Ile trzeba mieć lat, aby otrzymać kartę debetową w Kalifornii?

Zazwyczaj trzeba mieć co najmniej 18 lat, aby otrzymać kartę debetową z kontem na Twoje nazwisko w Kalifornii. Jeśli masz mniej niż 18 lat, ale masz co najmniej 13 lat, możesz zostać dodany do konta rodzica lub opiekuna lub sprawić, by byli współwłaścicielami konta, w ten sposób będziesz mógł mieć kartę debetową.

Przeczytaj także: Dlaczego moja karta SIM nie działa?

Ile trzeba mieć lat, aby otrzymać kartę debetową w Wells Fargo?

W Wells Fargo dziecko musiałoby mieć co najmniej 17 lat, aby samodzielnie otrzymać kartę debetową. Dzieci w wieku od 13 do 16 lat mogą mieć czysty dostęp do rachunków bankowych tylko z osobą dorosłą jako współwłaścicielem, a osoby poniżej 13 roku życia nie mają dostępu do bankowości internetowej.

Przeczytaj także: Jeśli włożę kartę SIM do innego telefonu, co się stanie?

Table of Contents