Ile pieniędzy potrzebujesz do szczęścia?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Ile pieniędzy potrzebujesz do szczęścia?

Pensja w wysokości 100 000 $ zawsze była dla mnie magiczną liczbą, kiedy dorastałem. Widziałem siebie jako prezesa dużego banku, jako osobę, której pociągała radykalna kariera i duże pieniądze. Ponieważ dorastając nigdy nie miałem dużo pieniędzy i chciałem żyć wygodnie bez stresu związanego z pieniędzmi, takie życie sobie wyobrażałem.

Kiedy dorosłam, zaczęłam rozumieć, że pieniądze szczęścia nie dają. 100 000 $, które kiedyś chciałem, to teraz tylko arbitralna liczba. Jasne, nadal jestem przekonany, że powinieneś starać się maksymalizować swoje dochody w każdy możliwy sposób. Zdobądź ten awans, pracuj mądrze, aby pokazać, ile jesteś wart, poproś o podwyżkę, idź na wszystko, na co masz ochotę! ALE pieniądze nie są już celem końcowym. To narzędzie, które może pomóc w spełnieniu Twoich potrzeb. Nic dodać nic ująć.

Pieniądze to na pewno nie koniec, wszystko jest takie, jak moje 15-letnie ja myślało, że będzie.

Teraz możesz się zastanawiać, ile pieniędzy wystarczy? To ważne pytanie, ale odpowiedzi na nie będą bardzo różne. To, co myślę, że jest wystarczające, nie wystarczy dla kogoś innego.

Natknąłem się na badanie opublikowane w Czasopismo Nature Human Behavior który mówi dokładnie o tym: jaka jest dokładna pensja, której potrzebujesz, aby być szczęśliwym?

Ile pieniędzy potrzebujesz do szczęścia?

Według badania opublikowanego w czasopiśmie Nature Human Behaviour, istnieje wynagrodzenie za optymalne szczęście. Jest punkt, w którym każdy dodatkowy dolar w twoim banku czyni cię szczęśliwszym, ale jest też punkt, w którym każdy dodatkowy dolar w twoim banku nie zwiększa twojego szczęścia.

Jak to możliwe? Wynika to z koncepcji malejących zysków. Nauczyłem się tego na zajęciach z mikroekonomii. Jeśli zarabiasz 100 000 $, mając 10 $ w banku, będziesz znacznie szczęśliwszy, niż gdybyś zarabiał 100 000 $, mając 1.000.000 dolarów w banku.

🔥 Zalecana:  18 legalnych sposobów na szybkie zarobienie 300 USD (kiedy potrzebujesz go teraz)

To tak, jakbyś jadł pudełko lodów. Pierwsze kilka kęsów, które naprawdę lubisz. Po tym jest w porządku. Wtedy trzeba się przebić. Nie ma dodatkowej satysfakcji z jedzenia większej ilości. Kontynuując, możesz nawet doświadczyć negatywnych skutków.

[Related Read: The Process Is Not Interesting – No One Wants To See It]

Dokładne wynagrodzenie, którego potrzebujesz

Badanie w czasopiśmie Nature Human Behavior ma piękny wykres, na którym możesz dokładnie zobaczyć dochód, przy którym maksymalizuje się twoje szczęście, w zależności od regionu, w którym mieszkasz.

Możesz zobaczyć, że na całym świecie ludzie potrzebują 95 000 $, aby osiągnąć optymalne szczęście dla swoich celów. „Nasycenie LE” odnosi się do oceny życia, co oznacza, że ​​uczestnicy wyobrażają sobie drabinę ze stopniami 0-10, gdzie 0 oznacza „najgorsze możliwe życie”, a 10 „najlepsze możliwe życie”. Sugeruje to, że uwzględniane są również cele, nieoczekiwane zdarzenia i porównania z innymi.

Ogółem 95 000 $ to punkt, w którym globalnie dodatkowe pieniądze nie zmieniają poziomu twojego dobrego samopoczucia. Uwaga tutaj: 95 000 $ jest dla osoby, więc prawdopodobnie byłoby wyższe dla par i rodzin!

Kiedy przekroczysz 95 000 $ ze swoimi dochodami, zmniejszy to ogólne szczęście. Jest to zgodne z koncepcją malejących zysków. Gdy wszystkie twoje potrzeby zostaną zaspokojone i będziesz wystarczająco bogaty, możesz być ograniczony innymi zasobami. Na przykład będziesz ograniczony przez czas, który odbierze ci możliwość wykonywania zabawnych zajęć lub spędzania czasu z bliskimi.

Różnice na całym świecie

Ma sens, że w różnych częściach świata do szczęścia potrzeba różnych optymalnych ilości. Na przykład osoby mieszkające w Ameryce Północnej potrzebowałyby 105 000 USD, a osoby w Europie Zachodniej i Skandynawii potrzebują 100 000 USD.

Ale jeśli spojrzysz na inne regiony, takie jak Ameryka Łacińska i Karaiby, potrzebujesz tylko pensji w wysokości 35 000 USD, aby uzyskać optymalne szczęście. Ponieważ koszty utrzymania i płace są niższe, możesz osiągnąć optymalne szczęście przy ograniczonej wysokości wynagrodzenia. Teraz rozumiesz, dlaczego jadę tam na drugą mini-emeryturę po tym, jak byłem tam już na mojej pierwszej mini-emeryturze – niższe koszty utrzymania!

🔥 Zalecana:  Potrzebuję pieniędzy teraz i rozpaczliwie - 23 sposoby na szybką gotówkę

Można powiedzieć, że lokalizacja ma niesamowity wpływ na wysokość wynagrodzenia, które daje optymalne szczęście.

Ten post jest produkowany i dystrybuowany przez Radical FIRE.