Ile jest numerów telefonów na świecie?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Ile jest numerów telefonów na świecie?

Czy kiedykolwiek patrzyłeś na ludzi przyklejonych do swoich telefonów komórkowych wokół ciebie i zastanawiałeś się, ile jest numerów telefonów na świecie? Odpowiedź na to pytanie nie jest taka prosta ze względu na czynniki, które codziennie wpływają na te liczby.

Ile jest numerów telefonów na świecie?

Według danych na świecie jest około 7 miliardów telefonów komórkowych statista.com, zatem powinno być co najmniej tyle numerów telefonów, a łącznie z telefonami stacjonarnymi i innymi numerami specjalnymi jest około 8 miliardów numerów telefonów, z których na czele są odpowiednio Chiny, Indie i Indonezja. Należy również pamiętać, że są to tylko aktywne. Co więcej, niektóre telefony mają podwójną aktywację karty SIM i pozwalają na jednoczesne korzystanie z dwóch kart SIM.

Więc kiedy myślisz, ile jest numerów telefonów na świecie, nie możesz powiedzieć, ponieważ jest tak wiele zmiennych, ale powinno to być ponad 8 miliardów według statista.com. Telefon komórkowy posiada 62,9% światowej populacji.

Ile numerów telefonów przypada na numer kierunkowy?

Odpowiedź na to pytanie zależy od tego, gdzie jesteś na świecie. Chociaż dokładne określenie liczby numerów telefonów na świecie może być trudne, nadal można określić liczbę numerów telefonów przypadających na numer kierunkowy. Teoretycznie istnieje 9 999 999 opcji, jeśli mówimy o amerykańskim systemie numeracji z numerem kierunkowym plus siedem cyfr. Z drugiej strony niektóre kombinacje liczb byłyby wykluczone. Na przykład numer abonenta jest mało prawdopodobny, na początek 0, dlatego 1 000 000 możliwości jest wykluczonych. Możliwe są również inne kombinacje liczb, takie jak 1234567, 9876543 itd.

Normalne numery telefonów są oznaczone literami NXX-XXXX (tj.: 555-1234), gdzie N oznacza dowolną cyfrę od 2 do 9, podczas gdy X oznacza dowolną cyfrę od 0 do 9. Dla każdego obszaru są 792 prefiksy lub kody „NXX”. kod, co oznacza, że ​​dla każdego NXX jest 10 000 potencjalnych numerów. W rezultacie każdy numer kierunkowy ma potencjalną pojemność 7 920 000 numerów telefonów. Chociaż w praktyce nie wszystkie numery telefonów są wykorzystywane, ponieważ operatorzy wymagają numerów testowych i innych kodów.

🔥 Zalecana:  10 darmowych gier bingo, które płacą prawdziwe pieniądze [Top Bingo Apps]

Przeczytaj także: Uzyskanie informacji „Tego numeru telefonu nie można użyć do weryfikacji”? Najlepsze opcje

Ile jest możliwych 10-cyfrowych numerów telefonów?

Istnieje 10 miliardów możliwych liczb. Zacznijmy od najbardziej podstawowego scenariusza. Masz 10 n potencjalnych numerów telefonów, jeśli weźmiesz pod uwagę n-cyfrowy numer telefonu. Dlaczego? Dzieje się tak, ponieważ masz liczby od 0 do 9 lub dziesięć możliwych możliwości, jeśli masz liczbę jednocyfrową.

Jeśli masz dwucyfrowy numer telefonu, pierwszą cyfrą może być dowolna liczba od 0 do 9; dla każdego z nich jest druga cyfra, która może być dowolną liczbą od 0 do 9, co daje w sumie dziesięć możliwych liczb (sto możliwych liczb).

Następnie, jeśli masz trzycyfrowy numer telefonu, pierwsza i druga cyfra mają po 100 możliwych wartości, a trzecia cyfra ma dziesięć, co daje w sumie 1000 możliwych liczb.

Czyli po dotarciu do dziesiątej cyfry mamy w sumie 1010 liczb do wyboru. Jaka jest wartość 1010? To 10 000 000 000, czyli 10 miliardów, jak wiele osób o tym mówi.

Ile numerów telefonów jest w Wielkiej Brytanii?

W Wielkiej Brytanii jest obecnie około 95 milionów numerów przypisanych do operatorów telefonii komórkowej, podczas gdy według statista.com stan na grudzień 2021 r., a chęć recyklingu starych numerów powoduje, że do stale rosnącej liczby dołączane są nowe numery.

Przeczytaj także: Jak bezpłatnie wyszukiwać i znajdować czyjeś nazwisko według numeru telefonu komórkowego

Ile numerów telefonów jest w USA?

Według danych w Stanach Zjednoczonych są 293 ważne numery kierunkowe allareacodes.com. Daje to obecnie całkowitą liczbę możliwych numerów telefonów na poziomie 2,93 miliarda, ponieważ w Stanach Zjednoczonych istnieje 10 000 000 000 (10 miliardów) potencjalnych cyfr na każdą spację w 10-cyfrowym numerze telefonu. Należy jednak pamiętać, że nowe numery kierunkowe są dodawane w razie potrzeby, więc często się zmieniają.

🔥 Zalecana:  Przekierowanie 301 vs 302: jaka jest między nimi różnica?

Jedynymi podmiotami, które wiedzą, ile mają aktywnych numerów, są dostawcy usług telekomunikacyjnych. W ramach procedury znanej jako prognozowanie wykorzystania zasobów numeracyjnych wszyscy dostawcy usług zgłaszają to do Administrator planu numeracji w Ameryce Północnej (NANPA) dwa razy w roku (NRUF). Federalna Komisja Łączności (FCC) agreguje dane i tworzy raport po otrzymaniu tych raportów od NANPA. Szczegółowe dane nigdy nie są ujawniane, ponieważ są uważane za wrażliwe z punktu widzenia konkurencji.

Wniosek

Podsumowując, ile jest numerów telefonów na świecie? Nie ma na to określonej liczby, ale szacuje się, że jest to około 8 miliardów numerów telefonów, chociaż zmiany mogą następować tak często, jak populacja rośnie lub więcej osób może sobie pozwolić na telefony.