Ile jest godzin pracy w roku? (2023)

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Ile jest godzin pracy w roku? (2023)

Istnieje kilka powodów, dla których warto wiedzieć, ile godzin pracy przypada na rok.

Możesz próbować dowiedzieć się, czy ta umowa, którą właśnie zaoferowano, jest tego warta.

Być może chcesz zobaczyć, jak średni czas pracy w Twoim kraju wypada w porównaniu z innymi krajami.

A może po prostu chcesz wiedzieć co do minuty, ile masz czasu do pracy w tym roku.

Według niektórych z tych powodów możesz nie być zachwycony słysząc to OECD, całkowita liczba godzin przepracowanych na arenie międzynarodowej stale rośnie, nieznacznie zwiększając się każdego roku.

Zaufaj mi, to nie jest dobra wiadomość dla nikogo z nas.

Czytaj dalej, aby zobaczyć metodę obliczania liczby godzin pracy w roku w oparciu o 40-godzinny tydzień pracy, szczególnie po to, abyś mógł następnie wykonać własną matematykę, jeśli pracujesz więcej (lub mniej!) niż to.

Ile godzin pracy w roku są tam?

W ciągu roku jest 2080 godzin pracy w oparciu o osobę pracującą 52 tygodnie rocznie z 40-godzinnym tygodniem pracy.

Zakłada to również, że dana osoba nie bierze urlopu ani zwolnienia lekarskiego, a więc pracuje w pełnym wymiarze godzin przez cały rok.

Oczywiście może to nie być całkowicie dokładne w zależności od osobistych okoliczności.

Jeśli na przykład pracujesz średnio 50 godzin tygodniowo, będziesz mieć 2600 godzin pracy w ciągu roku.

(Ale czy kiedykolwiek zastanawiałeś się ile godzin pracy jest w 2023 i 2024 roku?)

Należy również zauważyć, że w każdym kraju i regionie na całym świecie standardowe tygodnie pracy i przepracowane godziny będą się różnić.

Wynika to częściowo z korzyści, z jakich korzystają pracownicy w każdym kraju, ale także z różnic w liczbie pracowników zatrudnionych w pełnym wymiarze czasu pracy w porównaniu z pracownikami zatrudnionymi w niepełnym wymiarze czasu pracy.

Na przykład wg OECD, przeciętny amerykański pracownik poświęca 1767 godzin pracy w ciągu roku.

Obejmuje to pracowników pełnoetatowych, zatrudnionych w niepełnym wymiarze godzin i pracowników zatrudnionych w niepełnym wymiarze godzin, godziny przepracowane na dodatkowych stanowiskach i nie obejmuje czasu nieprzepracowanego z powodu świąt państwowych, corocznego płatnego urlopu, zwolnienia chorobowego i podobnych wyłączeń.

(Zauważ tylko, że ilekroć w tym artykule wspominam o ustaleniach OECD dotyczących godzin pracy, wszystkie one opierają się na tej podstawie – tylko po to, żebyście nie myśleli, że wszystkie odnoszą się do pracowników pełnoetatowych).

do Twojej wiadomości: W zależności od tego, gdzie mieszkasz, możesz być zadowolony lub nie przeciętny pracownik w UE ma 1513 godzin pracy w ciągu roku.

To znaczy że Amerykanie pracują prawie 17% więcej godzin niż Europejczycyco odpowiada dodatkowym 254 godzinom rocznie lub prawie pięciu dodatkowym godzinom tygodniowo.

Ile godzin rocznie pracujesz w Australii?

Według OECD przeciętny australijski pracownik pełnoetatowy pracuje około 1683 godzin rocznie, czyli zaledwie o cztery godziny mniej niż średnia OECD.

Wynika to częściowo z faktu, że pełnoetatowi pracownicy australijscy są prawnie uprawnieni do od 10 do 13 dni ustawowo wolnych od pracy rocznie oraz 20 dni urlopu.

🔥 Zalecana:  Jak i gdzie kupić Avalanche (AVAX) w Kanadzie w 2023 roku

A ponieważ wiem, że wielu z was, którzy to czytają, jest w Stanach Zjednoczonych, oszczędziłem wam kłopotu i sam wykonałem matematykę.

Oznacza to, że na podstawie tych ustaleń przeciętny australijski pracownik ma o 84 mniej godzin pracy w ciągu roku w porównaniu z USA.

Odpowiada to nieco ponad 1,5 godziny więcej tygodniowo – co nie brzmi jak dużo, ale może się sumować.

Ile godzin pracy w roku w Wielkiej Brytanii są?

OECD ustaliła, że ​​w Wielkiej Brytanii pracuje się średnio 1367 godzin rocznie.

Obejmuje to fakt, że brytyjscy pracownicy mają od ośmiu do dziesięciu „świąt państwowych” lub świąt państwowych rocznie.

Pracownicy pełnoetatowi są również prawnie uprawnieni do 28 dni płatnego urlopu wypoczynkowego każdego roku.

Można śmiało powiedzieć, że to znacznie mniej niż w niektórych innych miejscach, o których wspomniałem wcześniej.

Nie musi to jednak oznaczać, że pracownicy w Wielkiej Brytanii są bardziej leniwi (lub nawet wydajniejsi!), ponieważ sama liczba nie mówi nam zbyt wiele.

Ale oczywiście, jeśli to pomaga, możesz śmiało marzyć o „tylko” takiej pracy – zwłaszcza jeśli oznacza to, że Brytyjczycy mają o 400 godzin pracy mniej w ciągu roku w porównaniu z ich odpowiednikami w USA, czyli prawie osiem godzin mniej tygodniowo.

Posiadanie ekwiwalentu jednego dnia pracy mniej w każdym tygodniu z pewnością nie brzmi tak źle…

Ile godzin pracy w roku w 2022 są?

W 2022 roku jest 260 dni roboczych.

Na tej podstawie, jeśli zamierzasz pracować osiem godzin w każdym dniu pracy w roku, w tym roku będzie 2080 godzin pracy.

Nie obejmuje to jednak nadgodzin ani wydłużonych godzin pracy, ani urlopu, dni chorobowych ani innych dni wolnych.

Poznanie liczby godzin pracy w roku w oparciu o 40-godzinny tydzień pracy może pomóc w znalezieniu odpowiedniego stanowiska.

Godziny pracy będą się różnić w zależności od liczby opłaconych dni, zaplanowanego czasu urlopu, a także dowolnego nieopłaconego czasu, który zamierzasz wziąć przed końcem roku.

Powiązany: Jaka jest dobra pensja dla osoby samotnej?

Ile jest godzin pracy w roku minus urlopy?

Pracownicy pełnoetatowi w USA otrzymują średnio 10 dni urlopu rocznie.

Ponieważ oznaczałoby to pracę 250 dni w roku, a przy założeniu, że pracujesz osiem godzin dziennie, w roku będzie 2000 godzin pracy bez dni wolnych.

Ponownie, nie bierze to pod uwagę żadnych dni chorobowych ani żadnych innych urlopów, które otrzymujesz z jakiegokolwiek powodu.

Zakłada się również, że wykorzystasz wszystkie dni urlopu – co zdecydowanie nie jest rzeczywistością – na jedno badanie odkrycie że przeciętny pracownik w USA powiedział, że wziął nieco ponad połowę (54%) swojego płatnego czasu wolnego w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

To z grubsza oznaczałoby wzięcie tylko pięciu dni urlopu w roku, co oznacza, że ​​dla tych pracowników (którzy najwyraźniej są przeciętni) mieliby 2040 godzin pracy w ciągu roku minus pięć dni urlopu – co powinno wynosić 10, ale to osobna dyskusja mieć.

🔥 Zalecana:  10 branż z największą liczbą ofert pracy

Ile godzin pracy przypada na miesiąc w 2022 roku?

Każdy miesiąc jest inny i zapewnia inną liczbę dostępnych godzin pracy.

Ponieważ nie wszystkie miesiące są takie same, a weekendy będą się różnić, sprawdzanie kalendarza każdego miesiąca jest ważne, jeśli masz napięty budżet lub próbujesz obliczyć dokładną kwotę zarobków, które zarobisz w danym miesiącu, a nawet roku.

Miesiąc Dni pracy Godziny pracy
Styczeń 21 168
Luty 20 160
Marsz 23 184
Kwiecień 21 168
Móc 22 176
Czerwiec 22 176
Lipiec 21 168
Sierpień 23 184
Wrzesień 22 176
Październik 21 168
Listopad 22 176
Grudzień 22 176

Obliczając godziny pracy w miesiącu, weź pod uwagę naliczone płatne urlopy, zwolnienia chorobowe i urlopy, które zaplanowałeś lub zamierzasz wykorzystać w swoim miejscu pracy.

Ważne jest również, aby wziąć pod uwagę wszelkie płatne dni ustawowo wolne od pracy lub dni ustawowo wolne od pracy w każdym miesiącu, w zależności od aktualnego miejsca zatrudnienia.

Ile jest godzin pracy w tygodniu?

Amerykańskie prawo pracy stanowi, że na pracownika zatrudnionego w pełnym wymiarze tygodniowo przypada 40 godzin pracy.

Będzie to jednak różnić się w zależności od umowy, a także liczby godzin faktycznie przepracowanych w tygodniu.

Pracownik zatrudniony w niepełnym wymiarze godzin może pracować znacznie mniej, podczas gdy wielu pracowników pełnoetatowych czuje się zmuszonych do pracy większej.

Ustalenie własnych godzin pracy w tygodniu można obliczyć, biorąc średnią liczbę godzin przepracowanych w ciągu dnia i mnożąc ją przez liczbę dni przepracowanych w każdym tygodniu.

Na przykład, jeśli pracujesz standardowo osiem godzin dziennie i pracujesz od poniedziałku do piątku, pomnożysz 8 x 5, aby uzyskać 40 godzin.

Jeśli jednak pracujesz średnio 10 godzin dziennie, 6 dni w tygodniu, odnotowujesz średnio 60 godzin tygodniowo lub 3120 godzin pracy w roku, jeśli pracujesz według tego harmonogramu przez 52 tygodnie w roku.

Niektórzy pracodawcy mogą również zapewniać zachęty, takie jak oferowanie wynagrodzenia w pełnym wymiarze godzin osobom, które pracują przez trzy 12-godzinne dni robocze, w przeciwieństwie do pracy przez pięć dni po osiem godzin dziennie.

Mogą również istnieć dodatkowe miejsca pracy, które zapewniają płatne przerwy na lunch lub takie, które nie płacą za czas poświęcony na lunch. Wiedza o tym, czy otrzymujesz wynagrodzenie za przerwę obiadową, jest również niezbędna przy obliczaniu czasu przepracowanego na dowolnym stanowisku.

Zrozumienie tajników tego, jak działa twój pracodawca, jest kluczem do obliczenia dokładnej liczby płatnych godzin pracy, które poświęcasz w każdym tygodniu i roku.

Możesz być zainteresowanym także tym: 8 kluczowych strategii życia bez pracy

Jak obliczyć roczny czas pracy?

Możesz obliczyć swój roczny czas pracy, mnożąc średni czas pracy w tygodniu przez 52 tygodnie.

🔥 Zalecana:  Czy zmieniacz głosu Clownfish jest bezpieczny?

Powinieneś także pomnożyć swój średni czas pracy w ciągu dnia przez liczbę dni wolnych, które bierzesz.

Odejmij drugą cyfrę od pierwszej, aby określić swój roczny czas pracy.

Aby uzyskać dokładniejsze dane, możesz obliczyć roczne godziny pracy, ręcznie sprawdzając swój czas wolny.

Jeśli chcesz sobie to jeszcze ułatwić, możesz nawet spróbować użyć kalkulatory internetowe asystować.

Zobaczmy, jak to działa w porównaniu z niektórymi liczbami wspomnianymi wcześniej.

Załóżmy na przykład, że naprawdę pracujesz 40 godzin tygodniowo.

Pomnóż to przez 52 tygodnie i masz 2080 godzin pracy w roku.

Następnie musisz jednak obliczyć płatne godziny urlopu, które otrzymujesz na podstawie swojej lokalizacji i kraju.

Jak wspomniano, Australia zapewnia 10-13 świąt państwowych, podczas gdy Wielka Brytania oferuje 8-10, w zależności od regionu.

W Stanach Zjednoczonych płatne urlopy będą się różnić w zależności od pracownika i tego, czy pracujesz dla instytucji federalnej, która obchodzi wszystkie święta państwowe.

Aby naprawdę uzyskać dokładną liczbę, powinieneś również wziąć pod uwagę wszelkie inne wolne dni, które wziąłeś w ciągu roku w swoich obliczeniach. Na przykład, czy byłeś na zwolnieniu chorobowym lub macierzyńskim? Czy wziąłeś dodatkowy bezpłatny urlop?

Nadszedł czas, aby przejrzeć dodatkowe dni wolne od pracy, zarówno płatne, jak i bezpłatne.

Obliczanie płatnego czasu wolnego, jak również bezpłatnego czasu wolnego od pracy jest wysoce wskazane, aby uzyskać najdokładniejsze wyniki przy określaniu, ile przepracowałeś średnio w ciągu tygodnia i całego roku.

Zakładając jednak, że bierzesz tylko 10 dni wolnych w roku, odpowiada to 80 godzinom roboczym urlopu.

Odejmując 80 od 2080, zostaje ci zgrabne 2000 godzin pracy w ciągu roku w oparciu o 40-godzinny tydzień pracy.

Jak obliczyć stawkę godzinową jako pracownik najemny?

Jeśli jesteś pracownikiem najemnym i chcesz wiedzieć, ile jest wart Twój czas w przeliczeniu na godzinę, możesz podzielić swoją roczną pensję przez 52 lub liczbę pełnych tygodni przepracowanych każdego roku.

Dla tych, którzy zarabiają 60 000 $ rocznie i pracują 52 tygodnie po 40 godzin tygodniowo, warto wiedzieć, czy 60 000 $ rocznie jest dobre.

Aby zobaczyć odpowiedź na to pytanie, obliczenia są następujące:

  • 60 000 $ (rok) podzielone przez 52 tygodnie = 1200 $ tygodniowo
  • 1200 $ (tygodniowo) podzielone przez 40 godzin tygodniowo = 30,00 $ za godzinę

Obliczenie, ile godzin pracy w ciągu roku, pracując w pełnym wymiarze godzin, może zapewnić bardziej szczegółowy wgląd w to, ile pracujesz, ile zarabiasz, a także jakie korzyści możesz czerpać w skali rocznej.

Poświęcenie czasu na obliczenie i zastanowienie się nad swoimi zarobkami może pomóc w ustaleniu, czy naprawdę jesteś na stanowisku, które jest dla Ciebie odpowiednie.