Ile danych zużywa FaceTime na godzinę?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Ile danych zużywa FaceTime na godzinę?

Możesz kontynuować rozmowę FaceTime i nie zdawać sobie sprawy, ile czasu spędziłeś. Nie mogę cię jednak winić, funkcja FaceTime firmy Apple jest takim ucieleśnieniem wysokiej jakości rozmów w czasie rzeczywistym.

Chociaż FaceTime jest dostępny wyłącznie na urządzeniach Apple, połączenia FaceTime nie są całkowicie bezpłatne.

Mimo że ta funkcja nie wymaga płacenia, zużywa dużą ilość danych komórkowych lub Wi-Fi.

Niezależnie od tego, czy masz nieograniczoną transmisję danych komórkowych czy Wi-Fi, nadal dobrze jest śledzić wykorzystanie danych.

Ile danych zużywa FaceTime na godzinę? Oto nasza myśl.

Ile danych zużywa FaceTime na godzinę?

Mimo że dźwięk FaceTime zużywa mniej danych niż wideo FaceTime, nie ma standardowej ilości danych, które FaceTime zużywa na godzinę, tylko szacunki. Wykorzystanie danych FaceTime na godzinę różni się w zależności od osoby. Wykorzystanie danych FaceTime zależy od typu połączenia FaceTime, siły połączenia sieciowego i przepustowości używanej sieci.

Typ połączenia FaceTime

Połączenia audio FaceTime zużywają znacznie mniej danych niż wideo. Dlaczego?

Cóż, FaceTime audio oferuje tylko funkcję połączeń audio, podczas gdy wideo FaceTime łączy zarówno audio, jak i wideo.

Średnio minuta połączenia audio FaceTime może zużywać około 3 MB danych, co oznacza, że ​​na godzinę może zużywać około 180 MB. Alternatywnie rozmowa wideo FaceTime może pochłonąć do 40 MB w ciągu 10 minut, czyli około 240 MB na godzinę. To nie jest takie samo dla wszystkich, możesz śledzić wykorzystanie danych FaceTime, aby wiedzieć, ile danych wykorzystuje FaceTime. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak to zrobić.

Siła połączenia sieciowego

Istnieje bezpośredni związek między połączeniem sieciowym a wykorzystaniem danych w FaceTime. Im lepsze połączenie, tym więcej danych jest zużywanych, a im gorsze połączenie danych, tym mniej danych jest zużywanych. Godzinna rozmowa wideo FaceTime może pochłonąć do lub więcej niż 1 GB, jeśli prędkość Internetu jest bardzo wysoka.

🔥 Zalecana:  Co to jest serwer statystyczny RivaTuner?

Przepustowość sieci

Aby korzystać z funkcji FaceTime na swoim urządzeniu, możesz podłączyć je do sieci Wi-Fi lub skorzystać z komórkowej transmisji danych. Wi-Fi ma większą przepustowość niż komórkowa sieć danych. Prawdopodobnie będziesz mieć większe zużycie danych, gdy korzystasz z Wi-Fi zamiast danych komórkowych, ponieważ jakość połączenia spada przy niższej przepustowości sieci i wzrasta wraz z wyższą przepustowością sieci.

Ile danych zużywa wideo FaceTime?

Wideo FaceTime może zużyć około 40 MB na 10-minutową rozmowę. Tak więc w ciągu godziny wideo FaceTime zużywa około 240 MB. Nie dotyczy to wszystkich.

Jeśli budzi to obawy, możesz śledzić, ile danych zużywa rozmowa wideo FaceTime.

Oto, co musisz zrobić:

Czy FaceTime korzysta z danych komórkowych?

Tak, FaceTime korzysta z danych komórkowych. FaceTime może również korzystać z danych komórkowych. Jest to przydatne, gdy jesteś z dala od Wi-Fi lub sieć Wi-Fi, z którą się łączysz, jest słaba.

Twój iPhone ma fantastyczną funkcję o nazwie „Pomoc Wi-Fi”, aby pomóc w takim przypadku. Ta funkcja automatycznie przełącza się ze słabego połączenia Wi-Fi na komórkową transmisję danych. Hipotetycznie, jeśli zdarzy się to podczas rozmowy FaceTime, rozmowa będzie kontynuowana nawet przy danych komórkowych.

Aby korzystać z danych komórkowych w FaceTime, upewnij się, że dane komórkowe są włączone dla FaceTime.

Oto jak się do tego zabrać:

Przejdź do Ustawień >> kliknij Sieć komórkowa >> Wyszukaj FaceTime i dotknij przełącznika po prawej stronie, aby go WŁĄCZYĆ.

Czy FaceTime zużywa dużo danych?

Prawdopodobnie powiedziałbym, że nie, ale to kwestia względna. Dlatego.

Dźwięk FaceTime zużywa około 180 MB na godzinę, a wideo FaceTime zużywa odpowiednie 240 MB na godzinę. Niektórym może się to wydawać dużo, ponieważ próbują ograniczyć korzystanie z Wi-Fi i danych komórkowych.

🔥 Zalecana:  3 najlepsze konferencje dotyczące nauki o danych i analityki — w kierunku sztucznej inteligencji

Jeśli martwisz się wykorzystaniem danych komórkowych, możesz włączyć tryb małej ilości danych, aby zmniejszyć ilość używanych danych. Pozwól, że pokażę ci, jak:

Przejdź do Ustawień i stuknij w „komórkowy” >>> stuknij Opcje danych komórkowych >>> Włącz przełącznik Tryb niskiej transmisji danych. Skutkuje to obniżeniem jakości połączenia FaceTime, ale ostatecznie jest tego warte.

Podobnie możesz włączyć tryb niskiego transferu danych dla swojego Wi-Fi, wystarczy, że:

Przejdź do ustawień Wi-Fi >>> Stuknij „i” obok sieci Wi-Fi, z którą jesteś połączony >>> Aktywuj tryb niskiej transmisji danych.

Przeczytaj także: Wideo FaceTime nie działa na MacBookach i iPhone’ach? Najlepsze poprawki

Ile czasu zajmuje wykorzystanie 1 GB danych w FaceTime?

FaceTime zużywa średnio około 3 MB danych na minutę, więc wyczerpanie 1 GB danych może zająć około 5,5 godziny połączenia audio FaceTime.

Z drugiej strony rozmowa wideo FaceTime może pochłonąć 240 MB danych w ciągu około 1 godziny, więc może pochłonąć 1 GB danych w ciągu około 4 godzin.

Pamiętaj, że nie będzie to miało zastosowania za każdym razem, na wykorzystanie danych FaceTime zwykle wpływa kilka czynników wspomnianych wcześniej.

Często Zadawane Pytania

Ile danych zużywa dwugodzinna rozmowa wideo?

Dwugodzinna rozmowa wideo FaceTime może zająć średnio około 480 MB. Może zużywać znacznie więcej lub mniej, to tylko szacunki.

Czy FaceTime wykorzystuje minuty?

Nie, FaceTime nie wykorzystuje minut połączeń. FaceTime to bezpłatna funkcja połączeń, która działa przez Internet. Dlatego FaceTime nie wykorzystuje minut połączeń, a jedynie dane. Dostęp do połączeń FaceTime można uzyskać tylko wtedy, gdy urządzenie jest połączone z aktywną siecią Wi-Fi lub komórkową siecią danych.

Ile danych zużywa dwugodzinna rozmowa wideo?

Dwugodzinna rozmowa wideo FaceTime może zająć średnio około 480 MB. Może zużywać znacznie więcej lub mniej, to tylko szacunki.

🔥 Zalecana:  Klawiatura i gładzik MacBooka nie działają? Wskazówki do naprawy

Czy FaceTime wykorzystuje minuty?

Nie, FaceTime nie wykorzystuje minut połączeń. FaceTime to bezpłatna funkcja połączeń, która działa przez Internet. Dlatego FaceTime nie wykorzystuje minut połączeń, a jedynie dane. Dostęp do połączeń FaceTime można uzyskać tylko wtedy, gdy urządzenie jest połączone z aktywną siecią Wi-Fi lub komórkową siecią danych.

Ile danych zużywa dźwięk FaceTime na godzinę?

Dźwięk FaceTime zużywa średnio około 3 MB danych w ciągu 1 minuty. Oznacza to, że w ciągu godziny połączenie audio FaceTime zajęłoby prawdopodobnie około 180 MB. Jest to różne i nie dotyczy wszystkich.