Ile danych wykorzystuje TikTok (aktualizacja 2023)

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Ile danych wykorzystuje TikTok (aktualizacja 2023)

Wiodąca sieć reklam push, która dba o Twój zwrot z inwestycji! Zareklamuj dowolną ofertę i uzyskaj wysokie wyniki w ponad 185 GEO! CPC zaczyna się od 0,001 USD

Dołącz do Push House już teraz!

Z ponad 500 milionami aktywnych użytkowników, TikTok zyskuje na popularności każdego dnia. Czy wiesz, że 95% konsumentów spędza codziennie 53 minuty na oglądaniu filmów?

Wraz z szybkim rozwojem TikTok, ile naprawdę zużywa danych Twojego telefonu? Ilość wykorzystywanych danych zależy od tego, ile filmów oglądasz i publikujesz, ale możesz podjąć kilka kroków, aby program żądny danych nie zużywał zbyt dużej ilości danych komórkowych, zanim przejdziesz na nieograniczony plan transmisji danych u swojego operatora.

Więc ten post na blogu dotyczy tego, ile danych wykorzystuje TikTok i jak korzystać z danych przy mniejszym zużyciu danych. Spójrzmy;

Ile danych wykorzystuje TikTok, gdy jest w trybie oszczędzania danych?

Możesz zarządzać ilością danych używanych przez aplikację TikTok, korzystając z opcji pamięci podręcznej i danych komórkowych. Wybierz „Oszczędzanie danych” z menu, wchodząc do środka. Aby zminimalizować ilość informacji potrzebnych podczas korzystania z komórkowej transmisji danych, włącz opcję oszczędzania danych.

W trybie oszczędzania danych TikTok zużywa mniej danych w porównaniu do normalnych ustawień. TikTok potrzebuje średnio 30 MB na pięć minut, gdy jest w trybie oszczędzania danych, co przekłada się na 360 MB na godzinę.

Jeśli używasz trybu oszczędzania danych, musisz obniżyć jakość wideo. Jednak gdy nie korzystasz z trybu oszczędzania danych, będziesz cieszyć się tą samą oryginalną jakością. Kolejną wadą jest to, że ładowanie wideo zajmie maksymalny czas.

Jaki rodzaj zużycia danych robi TikTok przy domyślnych ustawieniach?

Możesz włączyć funkcję mobilnego wykorzystania danych aplikacji TikTok podczas jej pobierania, aby oszczędzać dane podczas korzystania z aplikacji. Ta funkcja, która jest domyślnie wyłączona, umożliwia oglądanie filmów bez zużywania wszystkich danych. Zgodnie z różnymi testami i obserwacjami aplikacja zużywa średnio 70 MB co pięć minut przy tym domyślnym wyborze, co daje 840 MB danych na godzinę.

Jednak ta ilość nie oznacza, że ​​za każdym razem, gdy korzystasz z TikTok, zostanie zużyte 840 MB na godzinę. Bo może być i więcej, i mniej. Wszystko to zależy od liczby, rodzaju i jakości wideo, które oglądasz w tej godzinie. Jeśli chodzi o długość filmów TikTok, mogą być krótsze, np. 15 sekund, a nawet dłuższe, np. 10 minut.

🔥 Zalecana:  15 najlepszych programów partnerskich z odzieżą do promowania

TikTok wykorzystuje dane do 700 MB do tworzenia wideo w jakości SD jako serwisów streamingowych, takich jak Youtube i Netflix. W zależności od ustawień Ultra HD, wideo HD może mieć rozmiar od 900 MB do 3 GB.

Jak korzystać z TikTok przy bardzo małej ilości danych

Filmy na TikTok mogą łatwo doprowadzić do nadmiernej konsumpcji, co prowadzi do większego wykorzystania danych i płacenia rachunków. Co więcej, możesz zarządzać wykorzystaniem danych TikTok na kilka różnych sposobów.

Metoda nr 1:

Włącz tryb oszczędzania danych.

Tryb oszczędzania danych jest bardzo skuteczny w zmniejszaniu zużycia danych TikTok. Wystarczy go aktywować.

Metoda nr 2:

Korzystaj z Wi-Fi lub planu z nieograniczoną transmisją danych komórkowych.

Jeśli korzystasz z Wi-Fi, możesz zapisać swoje dane komórkowe na TikTok. Co więcej, możesz także wybierać spośród nieskończonych planów transmisji danych, które umożliwiają korzystanie z danych w nieskończoność bez obawy o ich wyczerpanie.

Metoda nr 3

Dzienne ograniczenie wykorzystania danych w Aplikacji

Możesz łatwo ograniczyć dane aplikacji TikTok za pomocą ustawień telefonu. Większość urządzeń z Androidem i iOS pozwala wybrać, ile danych ma wykorzystywać dowolna aplikacja, a telefon powiadomi Cię, gdy zbliżasz się do limitu lub go przekraczasz.

Metoda nr 4:

Skorzystaj z TikTok Lite.

Dostępna jest również lekka wersja aplikacji, która pozwala zużywać mniej danych i oszczędzać energię.

Metoda nr 5:

Zdecyduj się na limit czasu

Ma to mniej wspólnego z jakąkolwiek funkcją telefonu, a więcej z samokontrolą. Określ limit czasu, którego nie przekroczysz podczas korzystania z TikTok.

Ogranicz użycie aplikacji na swoim iPhonie

Możesz ustawić ograniczenie czasowe dotyczące korzystania z TikTok na iPhonie.

Aby upewnić się, że żadne dane nie opuszczają ani nie dostają się do Twojego urządzenia, możesz łatwo ograniczyć działanie TikTok na długi czas. Oto procedura.

  1. Uzyskaj dostęp do „Ustawień” w aplikacji.
  2. Następnie wybierz „Czas przed ekranem”.
  3. Aby zobaczyć, ile czasu spędziłeś na korzystaniu z aplikacji, wybierz „Dzisiaj” lub „Ostatnie dni”, a następnie „TikTok” pod nazwą swojego iPhone’a.
  4. Aby ograniczyć korzystanie z aplikacji, wybierz TikTok i kliknij „Dodaj limit”. Limit można wybrać na dzień lub tydzień.
  5. Aby dodać określone ograniczenie czasowe, dotknij “Dodaj”.
🔥 Zalecana:  13 najlepszych miejsc pracy dla inteligentnych ludzi, aby zarobić więcej pieniędzy

Możesz ustawić hasło do TikTok, jeśli zamierzasz ograniczyć czas, jaki Twoje dziecko spędza na korzystaniu z aplikacji. Funkcja „Użyj hasła czasu przed ekranem” wymaga tylko dotknięcia, a następnie należy zawsze wprowadzić 4-cyfrowy kod.

Użytkownicy urządzeń Galaxy mają teraz dostęp do tej samej lub identycznej usługi. Aby włączyć minutnik w aplikacji na Androida:

  1. Wybierz „Ustawienia”
  2. Naciśnij przycisk oznaczony „Cyfrowe dobre samopoczucie i kontrola rodzicielska”.
  3. Zamiast oprogramowania monitorującego wybierz opcję wellness u góry.
  4. Następnie wybierz „Czasomierze aplikacji”
  5. Przełącz się na „TikToka”

Aby ograniczyć codzienne użytkowanie, wybierz opcję „Bez timera”, a następnie wybierz żądaną liczbę minut lub godzin.

Jak mogę włączyć funkcję oszczędzania danych TikTok?

Musisz uzyskać dostęp do swojego konta Tik Tok, dotknąć kropek wyświetlanych u góry, a następnie włączyć opcję zapisywania danych, aby włączyć tę funkcję.

Jedną ze skutecznych metod prawidłowego zarządzania wykorzystaniem danych mobilnych jest zapobieganie zużywaniu większej ilości danych podczas korzystania z ulubionych aplikacji i sieci społecznościowych. Korzystanie z opcji oszczędzania danych TikTok jest jednym z najlepszych sposobów oszczędzania danych na urządzeniu mobilnym podczas korzystania z tej platformy.

Aby to wszystko zrobić, musisz uzyskać dostęp do swojego profilu TikTok i wybrać ikonę z 3 pionowymi kropkami w oknie w prawym górnym rogu swojego profilu. Należy najpierw wybrać opcję „Ogólne”, a następnie po wyświetleniu odpowiedniego menu wybrać opcję „Zapisywanie danych”.

Opcja zapisywania danych TikTok, która jest domyślnie wyłączona, musi zostać włączona, zanim skończysz. W ten sposób włączysz tryb oszczędzania danych mobilnych TikTok, dzięki czemu platforma będzie wykorzystywać tylko minimalną ilość danych podczas przeglądania.

Po włączeniu zauważysz, że filmy odtwarzane w oknie głównym są gorszej jakości. TikTok wykorzystuje tę metodę do minimalizacji danych mobilnych.

Często zadawane pytania (FAQ):

1. Czy TikTok zużywa dużo pamięci telefonu?

Odpowiedź: Na urządzeniu z Androidem pobieranie TikTok zajmuje mniej niż 100 MB miejsca, jednak na iPhonie może zająć do 500 MB. Ponadto każdy przesłany film zajmuje więcej miejsca.

2. Jak długi może być film TikTok?

Te 15-sekundowe filmy początkowo trwały 30 sekund. Na TikTok możesz teraz przesyłać filmy, które trwają nawet trzy minuty.

🔥 Zalecana:  Najpierw śnij, potem ucz się: DECKARD to podejście oparte na sztucznej inteligencji, które wykorzystuje LLM do szkolenia agentów uczenia się ze wzmocnieniem (RL)

3. Oglądanie filmów na TikTok lub YouTube przez godzinę, co zużywa więcej przepustowości?

Odpowiedź: Biorąc pod uwagę jakość filmu, podczas oglądania YouTube w niskiej rozdzielczości, np. 480p, zużywane będzie 264 MB na godzinę. Może zużywać jeszcze mniej, jeśli włączony jest tryb oszczędzania danych.

4. Czy TikTok zużywa dużo danych mobilnych?

Odpowiedź: Ponieważ zawiera wideo, zużywa znacznie więcej danych komórkowych. Jednym z sygnałów ostrzegawczych, że Twój telefon może być podsłuchiwany, jest to, że Twoje nawyki jeszcze się nie zmieniły, ale nagle zużywasz o wiele więcej danych mobilnych niż wcześniej.

5. Ile miejsca zajmuje TikTok na moim telefonie?

Odpowiedź: Aplikacja TikTok na smartfonie z Androidem zajmuje mniej niż 100 MB, natomiast na iPhonie może zająć nawet 500 MB. Ponadto pobieranie filmów zajmuje więcej miejsca.

Wniosek

Ze względu na dużą ilość danych, które wykorzystuje na godzinę, korzystanie z TikTok przez połączenie komórkowe jest dość drogie. Musisz uważać na to, ile czasu spędzasz, aby nie przekroczyć ograniczeń danych, ponieważ angażowanie się w zabawne filmy jest tak proste.