Historie na Instagramie (kompletny przewodnik)

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Historie na Instagramie (kompletny przewodnik)

Historie na Instagramie należą do fascynujących funkcji dodanych do Instagrama, który bardzo szybko zyskał popularność wśród użytkowników Instagrama. Ale jaki jest powód ich popularności?

Odpowiedź jest prosta; Jak sama nazwa wskazuje, historie na Instagramie są właśnie wtedy, gdy chcesz dzielić się swoimi codziennymi doświadczeniami i wydarzeniami, które dzieją się wokół ciebie, ze swoimi obserwatorami i przyjaciółmi. W rzeczywistości są to interesujące opowiadania, które zwolennicy mogą usłyszeć. W tym artykule porozmawiamy o różnych aspektach historii na Instagramie i nauczymy Cię, jak z nich korzystać i cieszyć się nimi.

Czym są historie na Instagramie?

Historia na Instagramie, jak sama nazwa wskazuje, to krótka historia, której narracją jest zbiór filmów i obrazów, które mogą pokazać wydarzenia, które przytrafiają się osobie w 24 godzinyS. W ciągu tych 24 godzin każdy, kto ogląda Twoją relację, zobaczy te obrazy i filmy chronologicznie, od pierwszego do ostatniego, który udostępniłeś.

Jednak to nie koniec, możesz edytować swoje wideo i zdjęcia z różnymi efektami, umieszczać na nich różne emotikony, malować je i tak dalej. W rzeczywistości miałbyś wiele funkcji w relacjach na Instagramie i możesz czuć, że masz kanał telewizyjny, w którym możesz dzielić się wszystkim ze swoimi odbiorcami. Tutaj liczy się tylko kreatywność.

Najważniejszą cechą relacji na Instagramie jest ich 24-godzinna żywotność, co oznacza, że ​​Twoja relacja zostanie usunięta po jednym dniu i nikt nie będzie mógł jej zobaczyć po tym czasie. Możesz jednak dodać do swojej historii wiele zdjęć i filmów w tym limicie czasowym.

Ta funkcja może sprawić, że Twoje wysiłki będą bezużyteczne, nie martw się, możesz zapisać wszystkie historie na Instagramie. Chociaż Instagram dodał inne funkcje, takie jak wyróżnianie niektórych historii i utrzymywanie ich na stronie, 24-godzinny okres historii jest w rzeczywistości przydatny. Omówimy to w dalszej części tego artykułu.

Omówmy to na przykładzie. Wyobraź sobie biwakowanie ze znajomymi, najpierw podzielisz się swoją historią, udostępniając selfie znajomych i siebie na początku podróży. Następnie udostępniasz zdjęcia swoich przyjaciół podczas wędrówek, lunchu na łonie natury, a następnie znajomych rozmawiających i bawiących się. Stopniowo będziesz dodawać zdjęcia i filmy i uzupełniać swoją historię.

Wszystkie te obrazy i filmy sprawią, że Twoja strona na Instagramie będzie wyglądać na bałagan, jeśli chcesz udostępnić je wszystkie jako osobne posty. Ale jeśli udostępnisz je jako historię na Instagramie, zostaną usunięte po 24 godzinach.

Jak popularne są historie na Instagramie?

Poniższe informacje o Instagram Stories wystarczą, aby przekonać Cię do korzystania ze Stories. Zanim omówimy te statystyki, wyjaśnijmy, że historia na Instagramie została zaprojektowana na podstawie “Snapchat” dodając kilka dodatkowych funkcji. Teraz spójrz na poniższy wykres porównujący popularność relacji na Instagramie i Snapchata (warto wspomnieć, że poniższy wykres jest oparty na „przekodować stronę internetową“):

Jak widać na wykresie, użytkowników relacji na Instagramie w ciągu kilku miesięcy jest znacznie więcej niż wszystkich użytkowników Snapchata w ciągu 3 lat. Ale ilu użytkowników? Odpowiedź jest niewiarygodna; obecnie historia na Instagramie ma 250 milionów aktywnych użytkowników dziennie.

Oznacza to, że 250 milionów ludzi z różnych środowisk opowiada historie o swoim życiu i pracy. Dlatego powinieneś zwracać większą uwagę na historię na Instagramie i efektywniej ją wykorzystywać.

Jak oglądać historie na Instagramie?

Historie na Instagramie możesz oglądać zarówno za pomocą aplikacji mobilnej, jak i internetowej. Możesz także użyć anonimowa przeglądarka historii na Instagramie zobaczyć czyjąś historię. Jednak nie możesz ich zobaczyć na swojej stronie internetowej na Instagramie ani odpowiedzieć na nie w aplikacji internetowej. Dlatego pierwszym krokiem jest zainstalowanie aplikacji na telefonie, jeśli jeszcze jej nie masz.

Po zalogowaniu możesz zobaczyć najnowsze historie osób, które obserwujesz na górze swojego karmić (kanał to strona, na której możesz zobaczyć najnowsze zdjęcia i filmy udostępnione przez osoby, które obserwujesz). Jak widać na poniższym obrazku, u góry Twojego kanału znajdują się kółka ze zdjęciami profilowymi użytkowników Instagrama. Te obrazki otoczone kolorowymi kółkami przedstawiają najnowsze historie udostępnione przez użytkowników, których obserwujesz. Powinieneś kliknąć te kręgi, aby zobaczyć ich historie. Kiedy kółka są kolorowe, oznacza to, że osoba opowiada historię.

Być może zauważyłeś, że możesz przeciągnąć ten poziomy pasek w lewo lub w prawo, aby zobaczyć więcej artykułów. Podczas oglądania relacji na Instagramie należy pamiętać, że Instagram wyświetla zdjęcia lub filmy z każdej historii na całej stronie i nie można ich polubić ani komentować. Możesz po prostu wysłać bezpośrednią wiadomość do osoby w odpowiedzi na jej historie. Możesz także zobaczyć następną lub poprzednią historię, przesuwając ją w lewo lub w prawo.

🔥 Zalecana:  Jak znaleźć czyjeś usunięte tweety 2023 (przewodnik krok po kroku)

Inną absorbującą cechą historii na Instagramie jest możliwość udostępniania filmów na żywo. Historie, które dzieją się w momencie ich wyświetlania, są oznaczone jako „na żywo”, co czyni je jeszcze bardziej interesującymi.

Wiedząc, jak możesz zobaczyć historie swoich znajomych z Instagrama, nadszedł czas, aby porozmawiać o tym, jak udostępniać historie na Instagramie. Możesz udostępniać historie za pomocą kółka ze zdjęciem profilowym z plusem w lewym górnym rogu strony głównej z etykietą “Twoja historia” pod tym.

Jak zapisywać historie na Instagramie?

Nie możesz zapisać relacji z Instagrama na swoim Instagramie, ponieważ zniknie ona po 24 godzinach. Możesz jednak pobrać i zapisać go na swoim telefonie komórkowym. Aby to zrobić:

 1. Przejdź do historii, którą chcesz zapisać na swoim telefonie
 2. Stuknij trzy kropki w prawym górnym rogu
 3. Stuknij kopiuj link
 4. Przejdź do save-insta.com
 5. Przejdź do programu do pobierania z Instagrama
 6. Wklej link w polu
 7. Stuknij pobierz
 8. Przewiń w dół
 9. Zapisz zdjęcie

Jak dodać muzykę do relacji na Instagramie?

 • Otwórz aplikację Instagram i naciśnij Twoja historia
 • Dodaj zdjęcie z Galeria do Twojej relacji lub prasy Kamera zrobić zdjęcie czy coś.
 • Gdy to zrobisz, naciśnij ikonę naklejki na górze ekranu.
 • Pojawi się nowe dotknięcie lub menu, śmiało i naciśnij MUZYKA
 • Jeśli nie możesz znaleźć MUZYKI, po prostu wyszukaj ją na pasku wyszukiwania w otwartym kranie.
 • W każdym razie naciśnij MUSIC, a następnie wybierz muzykę, którą chcesz dodać.
 • Teraz możesz wybrać czas trwania muzyki lub utworu. 15 sekund to maksimum, jakie możesz wybrać dla muzyki.
 • Możesz odtwarzać muzykę i wybrać jej określoną część, którą chcesz.
 • Teraz w prawym górnym rogu naciśnij Zrobione i dodaj muzykę do swojej historii.

Jak dodać temperaturę do relacji na Instagramie?

 • Przejdź do swojego Instagrama i dotknij ikony Twoja historia.
 • Wybierz zdjęcie lub domyślne tło.
 • Stuknij ikonę naklejki na górze ekranu.
 • Teraz dotknij naklejki temperatury
 • Następnie w prawym górnym rogu naciśnij Zrobione i dodaj temperaturę do swojej historii.

Jeśli nie możesz znaleźć naklejki temperatury, wykonaj poniższe czynności.

 • Idź do Ustawienia.
 • Znajdować Lokalizacja a następnie włącz dostęp do lokalizacji.
 • Teraz przejrzyj poprzednią procedurę, a zobaczysz naklejkę temperatury.

Jak udostępniać historie na Instagramie?

Możesz podzielić się historią na różne sposoby. Możesz dotknąć kółka ze swoim zdjęciem profilowym, jak wspomniano powyżej, przesunąć stronę w lewo lub dotknąć ikony aparatu w lewym górnym rogu kanału. Teraz wszedłeś do sekcji, w której możesz podzielić się swoimi historiami.

Tutaj możesz robić nowe zdjęcia lub filmy, aby je udostępniać lub wykorzystywać zdjęcia i filmy zrobione w ciągu ostatnich 24 godzin w galerii telefonu. Aby udostępnić z galerii, możesz przesunąć stronę w górę.

Wybierając zdjęcie lub wideo, możesz dodać różne efekty, narysować obrazek lub dodać do nich tekst. Zalecamy poświęcenie czasu na tę fazę, aby podzielić się wartościowymi historiami. Po zakończeniu edycji filmu lub zdjęcia naciśnij przycisk „+ Twój fabuła” przycisk, aby go udostępnić. Gratulacje, właśnie udostępniłeś swoją pierwszą historię. Od teraz możesz dodawać kolejne zdjęcia i filmy do swojej relacji.

Jakiego formatu użyć do publikowania historii?

Jedną z najważniejszych możliwości historii na Instagramie są różne formaty, jakie może mieć historia. Gdy jesteś w sekcji aparatu w swojej relacji na Instagramie, masz kilka opcji u dołu strony pod przyciskiem aparatu i możesz wybrać dowolną z nich, przesuwając palcem w lewo lub w prawo.

Tutaj porozmawiamy o różnych formatach dostępnych w relacjach na Instagramie:

 • Normalna: możesz nagrywać normalne filmy i robić zdjęcia w tym nastroju, na przykład podczas korzystania z aparatu w telefonie. Dotknij przycisku, aby zrobić zdjęcie lub przytrzymaj go przez 15 sekund, aby nagrać film.
 • Bumerang: To jest wideo w GIF-y formacie, który będzie powtarzany kilka razy. Boomerang to kreatywny sposób na uchwycenie chwil i dzielenie się nimi. Ma wielu fanów.
 • Przewijanie do tyłu: Jest to wideo nagrane jak normalne wideo, ale w przeciwieństwie do normalnego wideo, będzie wyświetlane od końca do początku.
 • Wolne ręce: To jest jak normalny nastrój, ale można go używać tylko do nagrywania filmów i nie trzeba przytrzymywać przycisku aparatu. Możesz nacisnąć go raz, aby nagrać wideo, a następnie nacisnąć go ponownie, aby zatrzymać nagrywanie w dowolnym momencie. Pamiętaj, że możesz nagrywać 15-sekundowe filmy.
 • Na żywo: Używając tego formatu, Twoje transmisje wideo na żywo mogą być natychmiast oglądane przez obserwujących.
 • Centrum
 • Superzoom
🔥 Zalecana:  Domino Złoty kod promocyjny na MAX Bonus: APget5

Jak udostępniać relacje na żywo na Instagramie?

Jedną z najciekawszych funkcji historii na Instagramie jest jej wideo na żywo. Oznacza to, że Twoi obserwatorzy mogą oglądać Twoje wideo w momencie, gdy je nagrywasz. Relacje na żywo to świetny sposób na interakcję z obserwującymi.

Ale jak możemy wykorzystać historię na żywo? To jest bardzo proste. Znajdź i naciśnij “Na żywo” gdy znajdujesz się w części relacji z kamerą na dole strony pod przyciskiem aparatu. Następnie po prostu naciśnij „Strat Wideo na żywo” i rozpocznie się transmisja wideo na żywo dla obserwujących.

Gdy użytkownicy Instagrama udostępnią wideo na żywo, do wszystkich obserwujących zostanie wysłane powiadomienie. Jeśli więc rozpoczniesz transmisję wideo na żywo w historii na Instagramie, wszyscy Twoi znajomi i obserwujący zostaną powiadomieni. Możesz także wyłączyć tę funkcję przed rozpoczęciem transmisji wideo na żywo.

Obydwa konta firmowe i osobiste może udostępniać wideo na żywo. Każdy, kto ogląda Twoją relację na żywo, może ją skomentować (jeśli opcja komentowania jest w Twojej relacji włączona). Instagram pozwoli Ci również zapisać wideo na żywo w galerii telefonu. Jednak komentarze i opinie nie zostaną zapisane wraz z filmem.

Jak sprawić, by Twoje historie na Instagramie były bardziej niesamowite?

Jak być może wiesz, udostępniając historię, nie możesz używać zwykłych filtrów Instagrama, ale jak powiedzieliśmy wcześniej, masz wiele innych udogodnień uczynić swoje historie bardziej atrakcyjnymi. Te funkcje znajdują się głównie w ikonach w lewym górnym rogu ekranu telefonu.

Uważasz je za mylące? Nie martw się. Rzućmy okiem na te funkcje i wyjaśnimy każdą z nich.

Używanie filtrów, malowanie i pisanie pędzlem w relacji na Instagramie

Tutaj porozmawiamy o głównych funkcjach edycji historii na Instagramie.

 • Dodanie filtra do wideo i zdjęć w relacji

Możesz dodać filtry do Twojej historii ale w przeciwieństwie do postów, dostępne są ograniczone filtry dla historii. Aby wybrać spośród filtrów opowieści, po zrobieniu zdjęcia lub nagraniu wideo przesuń palcem w prawo lub w lewo na ekranie.

 • Używanie pędzla w opowiadaniu

Za pomocą tego pędzla, dostępnego w różnych formach, rozmiarach i kolorach, możesz malować na swoim zdjęciu lub filmie i stworzyć zabawną historię. Nie martw się, że popełnisz błędy, ponieważ Instagram udostępnił gumkę, a także pozwala cofnąć poprzednie prace. Możesz również używać tego pędzla w profesjonalny sposób w następujący sposób:

 1. Jednym pędzlem możesz pomalować cały ekran (blaknący kolor, który widać na zdjęciu w tle). Powinieneś po prostu nacisnąć palcem na ekran.
 2. Instagram domyślnie wyświetla określoną liczbę kolorów. Ale możesz chcieć użyć innych kolorów. Aby znaleźć kolor, którego szukasz, naciśnij palcem jeden z dostępnych kolorów przez kilka sekund, aby wyświetlić powiązaną paletę i wybrać kolor.
 • Dodawanie tekstu do Twojej historii

Inną funkcją, której możesz użyć, jest dodanie tekstu do swojej historii. Tekst może być używany w różnych częściach ekranu w dowolnym rozmiarze i kolorze. Ta funkcja może łatwo zastąpić podpisy w postach na Instagramie. Podczas pisania tekstu możesz wybrać rozmiar i kolor pędzla. A także obracaj tekst w dowolnym kierunku, trzymając palce po jego obu stronach. Możesz także zmienić jego styl czcionki. Aby dodać tekst do relacji, możesz użyć ikony tekstu lub dotknąć ekranu w miejscu, w którym chcesz umieścić tekst.

 • Wykorzystanie ciekawych naklejek w opowiadaniu

Historia na Instagramie ma inne potężne narzędzie o nazwie naklejka, które pozwala dołączać emotikony i inne ikony do zdjęć i filmów. Te naklejki są naprawdę zabawne i mogą sprawić, że Twoje historie będą jeszcze ciekawsze. Aby dodać naklejki do relacji, dotknij ikony buźki w lewym górnym rogu ekranu; następnie wybierz ten, który uznasz za odpowiedni dla swojego obrazu i zmień jego rozmiar i położenie.

Przyjrzyjmy się bliżej niektórym specjalnym naklejkom dostarczonym przez Instagram:

 • Naklejka temperatury: dzięki tej naklejce możesz pokazać temperaturę miejsca, w którym zrobiłeś zdjęcie.
 • Naklejka czasu: ta naklejka pokazuje Twoim obserwatorom czas wykonania zdjęcia.
 • Naklejka z datą: za pomocą tej naklejki możesz pokazać datę wykonania zdjęcia i udostępnienia go.
 • Naklejka lokalizacyjna: korzystając z tej naklejki, Instagram chce, abyś określił swoją dokładną lokalizację, abyś mógł pokazać ją na swoim obrazie. Pamiętaj, że gdy używasz lokalizacji w swojej relacji, jeśli masz konto publiczne, inni mogą dotrzeć do Twojej relacji, wyszukując lokalizację.
 • Naklejka z hashtagiem: możesz dodawać hashtagi do swojej historii za pomocą tej naklejki. Korzystając z tej naklejki, inni mogą zobaczyć Twoje posty, wyszukując hashtag. Lepiej jest używać tej naklejki, ponieważ zwiększy to liczbę odbiorców.
 • Ankieta naklejki: to jedno z najciekawszych narzędzi relacji na Instagramie. Korzystając z tej naklejki, możesz poprosić swoich obserwujących o wybranie jednej z kilku opcji.
 • Twoja własna naklejka: ostatnią naklejką, o której chcemy porozmawiać, jest twoja własna naklejka. Możesz wybrać naklejkę aparatu obok naklejki z hashtagiem, zrobić zdjęcie i użyć go jako naklejki.
🔥 Zalecana:  Najlepsze hashtagi na Instagramie i TikToku, których powinieneś używać na Halloween

Na koniec możesz dodać naklejkę do swoich relacji wideo i ustawić ją tak, aby trzymała się określonego miejsca w całym filmie. Będzie więc poruszał się wraz z ruchem kamery, aby pozostać na swoim miejscu.

Jak zwrócić się do osoby w swojej historii na Instagramie?

Jak zapewne wiesz, możesz wzmianka inni na Instagramie za pomocą znaku @. Wspominając o nich w swoich postach, zostaną powiadomieni, że opublikowałeś post w ich imieniu. Tej samej funkcji można użyć w przypadku relacji na Instagramie.

Aby wspomnieć o osobie w relacjach na Instagramie, dotknij zdjęcia lub filmu, użyj znaku @ i wybierz osobę, którą zasugeruje Ci Instagram (lub możesz wpisać część jej nazwy użytkownika na Instagramie, aby ograniczyć wybór). Polubić posty na Instagramie, zaraz po udostępnieniu historii. Osoba zostanie powiadomiona, że ​​wspomniałeś o niej w swojej relacji na Instagramie.

Jak używać filtrów twarzy w Instagram Stories?

Filtr twarzy, po raz pierwszy wprowadzony przez inne aplikacje, to nowa funkcja dodana przez Instagram. Możesz użyć tych filtrów twarzy podczas udostępniania historii. Korzystając ze sztucznej inteligencji i wykrywania twarzy, możesz używać różnych koron, nosów zwierząt, czapek i innych rzeczy na twarzy.

Różnica między filtrami twarzy a innymi funkcjami edycji polega na tym, że możesz dodać filtry twarzy przed zrobieniem zdjęcia lub nagraniem filmu. Aby dodać filtry twarzy, kliknij ikonę twarzy w prawym dolnym rogu strony relacji.

Jak zobaczyć, kto oglądał Twoje historie na Instagramie?

Po udostępnieniu swojej historii możesz chcieć wiedzieć, ile osób ją obejrzało. Instagram z łatwością dostarczyłby te dane. Po prostu otwórz historię, której statystyki chcesz poznać, i przesuń ją w górę. Oprócz liczby osób, które widziały Twoją historię, możesz zobaczyć, kto je oglądał.

Jak zapisać historię i udostępnić ją jako post?

Aby uratować Twoją historię przed pominięciem po 24 godzinach. Po prostu kliknij swoje zdjęcie profilowe, a kiedy oglądasz swoją historię, kliknij ten znak w prawym dolnym rogu strony, a następnie kliknij Zapisz.

Instagram pozwala zapisywać historie na dwa różne sposoby. Możesz zapisać każdy obraz lub film osobno lub możesz zapisać wszystkie powiązane historie jako wideo. Korzystanie z tej funkcji jest szczególnie interesujące dla tych, którzy chcą mieć magazyn wideo o swoich przygodach.

Poza tym, jak wspomnieliśmy wcześniej, możesz udostępniać swoje historie jako post na swojej stronie na Instagramie. Wystarczy kliknąć, a następnie wybrać “udział jako poczta”. Po wykonaniu tych kroków otworzy się strona, na której możesz publikować posty, i będziesz mógł nawet edytować swoją historię przed opublikowaniem jej jako posta na Instagramie.

Podsumowując, historia na Instagramie to fascynująca funkcja, która pozwala budować bliskie relacje ze swoimi obserwatorami i łatwiej dzielić się z nimi swoimi przemyśleniami i uczuciami. Historia jest popularną funkcją Instagrama, a kiedy udostępniasz historie, przyciągniesz uwagę swoich obserwujących bardziej niż wcześniej.

Pamiętaj tylko, że korzystanie z funkcji opisanych w tym artykule nie sprawi, że Twoje historie staną się bardziej interesujące, to Twoja kreatywność doprowadzi do sukcesu Twoich historii.