HDMI do DisplayPort nie działa? Przyczyny i najlepsze rozwiązania

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: HDMI do DisplayPort nie działa? Przyczyny i najlepsze rozwiązania

Adapter HDMI do DisplayPort służy do bezpośredniego podłączania urządzeń HDMI, takich jak laptopy, PS3, Xbox, odtwarzacz DVD itp. do monitorów DisplayPort. Możesz to zrobić podczas grania, pracy lub oglądania filmu, zwykle dla większego ekranu, zwiększonej produktywności i lepszej grafiki.

Prawdopodobnie istnieją różne powody, dla których chcesz dokonać tej konwersji, a gdy to nie działa, frustracja, która następuje, jest zrozumiała. Konwersja sygnału HDMI na sygnał DisplayPort wymaga użycia aktywnego adaptera, adaptera HDMI na DisplayPort lub kabla.

Kabel HDMI-DisplayPort łączy port „wyjście HDMI” z portem „wejście DisplayPort”. Jednym z powszechnych błędów popełnianych przez ludzi jest mieszanie portów i jest to jedna z najczęstszych przyczyn problemu „Nie działa HDMI na DisplayPort”.

Dlaczego Twój „Hdmi do Displayport nie działa”?

Twój problem „HDMI do DisplayPort nie działa” może być spowodowany pomieszaniem portów. Jak wspomniano wcześniej, adapter HDMI do DisplayPort łączy się z „wyjścia HDMI” do „wejścia DisplayPort”. Podłączenie adaptera w przeciwnym razie spowoduje, że nie będzie wyświetlać obrazów.

Oto inne powody, dla których możesz napotkać problem „Nie działa HDMI na DisplayPort”:

Przeczytaj także: Port HDMI nie działa na laptopie – jak to naprawić

Kable jednokierunkowe

Inną częstą przyczyną problemu „Nie działa HDMI do DisplayPort” jest to, że ludzie popełniają błąd, myśląc, że te kable są dwukierunkowe. Oznacza to, że kable można podłączyć i działać prawidłowo tylko w jednym kierunku, a podłączenie ich w innym kierunku nie będzie działać (na przykład użycie adaptera HDMI-DisplayPort jako adaptera DisplayPort-HDMI).

Uszkodzony adapter lub port

Twój HDMI do DisplayPort nie działa może być również wynikiem uszkodzonego adaptera lub portu. Karta lub port mogą ulec uszkodzeniu, a następnie przestać działać. Uszkodzenie to może być spowodowane różnymi rzeczami, od zalania po manipulację i zużycie, zwłaszcza gdy jesteś użytkownikiem mobilnym, a adapter jest często odłączany i ponownie podłączany.

🔥 Zalecana:  Ładowarka do MacBooka nie działa, brak zielonego światła – najlepsze poprawki (dla Air i Pro)

Przeczytaj także: Co zrobić, jeśli Twój laptop nie łączy się z telewizorem HDMI w systemie Windows 10

Jak naprawić HDMI na DisplayPort nie działa

Aby rozwiązać problem „HDMI do DisplayPort nie działa”, należy zacząć od sprawdzenia połączeń. Upewnij się, że adapter jest dobrze podłączony do używanych systemów. Następnie potwierdź, że jest podłączony z portów „Wyjście HDMI” do portów „Wejście DisplayPort”.

Możesz również chcieć potwierdzić, że kupiłeś właściwą przejściówkę do właściwego celu. Jeśli chcesz podłączyć urządzenie HDMI do monitora DisplayPort, powinieneś kupić adapter HDMI do DisplayPort, w przeciwnym razie powinieneś kupić adapter DisplayPort do HDMI, ponieważ te adaptery są zwykle jednokierunkowe.

Rozwiązywanie problemów

Inną poprawką, którą możesz wypróbować w przypadku problemu „Nie działa HDMI na DisplayPort”, jest rozwiązywanie problemów z adapterem. Spróbuj podłączyć adapter do innego urządzenia – jeśli masz do niego dostęp.

Upewnij się, że jest prawidłowo podłączony i nie jest luźny, jeśli działa, możesz mieć do czynienia z wadliwym portem. W przeciwnym razie należy sprawdzić adapter. Niektóre adaptery nie są kompatybilne z niektórymi urządzeniami.

Może więc być tak, że adapter nie jest kompatybilny lub jest uszkodzony. Tak czy inaczej, musisz zdobyć nową przejściówkę, która działa poprawnie i jest kompatybilna z twoimi urządzeniami.

Przeczytaj także: Czy monitory Acer mają wbudowane głośniki?

Cykl zasilania

Kolejną rzeczą, którą powinieneś spróbować naprawić problem „HDMI do DisplayPort nie działa” jest rozłączenie wszystkich połączeń i ponowne ich podłączenie. Może to być również postrzegane jako reset, czasami samo wyłączenie i ponowne włączenie może załatwić sprawę. Aby to zrobić:

  1. Wyłącz komputer i monitor oraz odłącz oba przewody zasilające
  2. Odłącz adapter i wszystkie źródła wejściowe podłączone do obu urządzeń
  3. Pozwól im pozostać bezczynnym przez kilka minut
  4. Następnie ponownie podłącz przewody zasilające i źródła wejściowe
  5. Ponownie podłącz adapter
  6. Na koniec ponownie włącz urządzenia
🔥 Zalecana:  Najlepsze studenckie karty kredytowe RBC w Kanadzie na (2023)

Usuń inne kable

Możesz także spróbować zwolnić urządzenie, gdy masz do czynienia z problemem „Nie działa HDMI na DisplayPort”. Zrób to, odłączając wszystkie inne nieużywane kable, które są podłączone do portów USB urządzenia. Problem może polegać na tym, że urządzenie odbiera zbyt wiele sygnałów wejściowych.

Wniosek

W tym artykule omówiliśmy niektóre przyczyny i najlepsze rozwiązania problemu „Nie działa złącze HDMI do DisplayPort”. Jeśli napotykasz ten problem i wypróbowałeś wyróżnione poprawki, być może już rozwiązałeś problem. Jeśli nie, być może masz do czynienia z bardziej złożonym problemem. Pomocne może być skontaktowanie się z technikiem w celu sprawdzenia portów lub wymiana adaptera.

Przeczytaj także: Dlaczego kabel lub adapter do ładowarki mojego iPhone’a nie działa?