Google nie wysyła kodu weryfikacyjnego (jak to naprawić)

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Google nie wysyła kodu weryfikacyjnego (jak to naprawić)

Weryfikacja dwuetapowa w Gmailu to jeden ze sposobów zapobiegania dostępowi do konta nieautoryzowanych użytkowników i hakerów. Nawet jeśli ktoś zna Twój adres e-mail i hasło, nie może zalogować się na Twoje konto e-mail i potrzebuje Twojego telefonu, na który został wysłany kod weryfikacyjny Google. Możliwe, że aktywowałeś dwuetapową weryfikację swojego Gmaila i zamierzasz zalogować się na swoje konto Google, ale nie otrzymujesz żadnego kodu weryfikacyjnego. Dlaczego dwuetapowa weryfikacja nie wysyła kodu? Jak rozwiązać ten problem?

Dlaczego Google nie wysyła kodu weryfikacyjnego?

 1. Kliknąłeś przycisk „Nie” w potwierdzeniu Google

Dwuetapowa weryfikacja zwiększa bezpieczeństwo Twojego konta. Ale konieczność wprowadzania kodu przy każdym logowaniu może być denerwująca. Google stosuje lepszą metodę. Po wprowadzeniu adresu Gmail i hasła na urządzeniu, na którym Twój numer telefonu jest powiązany z Gmailem, zostanie wyświetlony monit Google. W tym potwierdzeniu Google zostaniesz zapytany, czy to Ty chcesz uzyskać dostęp do konta. Wpis ten potwierdzasz również klikając na przycisk „Tak”. Jeśli więc nie otrzymałeś kodu weryfikacyjnego Gmaila, może to być spowodowane kliknięciem przycisku „Nie” w odpowiedzi na tę prośbę Google.

 1. Problem dotyczy usługi Google

Usługa Google może być niedostępna, gdy wyślesz prośbę o kody. W związku z tym żaden kod nie zostanie do Ciebie wysłany i powinieneś zaczekać, aż ten problem zostanie rozwiązany, i ponownie wysłać prośbę.

 1. Nie masz aktywnego planu

Google nie wysyła kodu weryfikacyjnego, ponieważ nie aktywowałeś swojego abonamentu. Po aktywowaniu abonamentu należy również włączyć odbieranie wiadomości z tej usługi. W przeciwnym razie nie będziesz otrzymywać powiadomień wysyłanych przez Google.

 1. Używanie nowego urządzenia do logowania się na konto Gmail

Jeśli próbowałeś zalogować się na swoje konto Gmail przy użyciu komputera lub telefonu komórkowego, z którego nigdy nie korzystałeś, możesz napotkać ten problem.

 1. Opóźnienie w otrzymaniu kodów
🔥 Zalecana:  Kod błędu Nvidia GeForce Experience nie działa 0x0003 — najlepsze poprawki

czasami, z powodów takich jak Twoja lokalizacja lub szybkość wysyłania kodów, kody wysłane do Ciebie za pośrednictwem wiadomości lub e-maila mogą zostać dostarczone z opóźnieniem.

 1. Twoje połączenie internetowe jest słabe

Jeśli masz słabe połączenie sieciowe, nie będziesz mógł otrzymać kodów weryfikacyjnych.

Jak rozwiązać problem braku wysyłania kodu weryfikacyjnego Google

Jeśli kod weryfikacyjny Google nie działa, możesz rozwiązać swój problem na kilka sposobów, które wyjaśnimy poniżej.

 1. Spróbuj innego numeru telefonu

Jeśli próbujesz zalogować się na swoje konto Gmail i nie otrzymujesz kodu weryfikacyjnego Google, możesz skorzystać z innych opcji. Na przykład, jeśli wprowadziłeś dwa numery telefonów na swoim koncie Google, a kod weryfikacyjny został wysłany na Twój pierwszy numer, a Ty go jeszcze nie otrzymałeś, użyj drugiego numeru, aby otrzymać kod weryfikacyjny.

 1. Użyj aplikacji Authenticator lub kodów zapasowych

Jednym z innych sposobów dwuetapowej weryfikacji Google jest użycie aplikacji uwierzytelniających lub kodów zapasowych. W rzeczywistości możesz użyć tej metody, z wyjątkiem otrzymywania SMS-ów i monitów Google. Za pomocą tego kodu możesz bezpośrednio wejść na swoje konto. Oczywiście po zrobieniu zrzutu ekranu lub pobraniu tych kodów należy zachować ostrożność w przechowywaniu ich w prywatnym miejscu lub pliku, a Inni nie powinni mieć do nich dostępu. Google daje ci dziesięć kodów, z których możesz skorzystać tylko raz. Aby uzyskać te kody:

 1. Najpierw wpisz ustawienia Twojego telefonu.
 2. Przewiń w dół, aby znaleźć Googlei dotknij go.
 1. Stuknij w Zarządzaj kontem Google.
 1. Przejdź do „Bezpieczeństwo” u góry strony.
 1. W tej sekcji przewiń trochę, aby znaleźć weryfikacja dwuetapowa i wybierz go.
 1. Na otwartej nowej stronie zaloguj się na swoje konto Gmail.
 2. Następnie wybierz kody zapasowe opcję wyświetlenia dziesięciu kodów związanych z Twoim kontem Gmail. Możesz kliknąć „Wydrukuj kody” Lub “Pobierz kody”, aby zachować kody przy sobie.
🔥 Zalecana:  Jak korzystać z ChatGPT, aby zwiększyć swoje umiejętności słownictwa i komunikacji

Innym sposobem jest pobranie aplikacji Authenticator i zalogowanie się za jej pośrednictwem do Gmaila. Wszystkie dane logowania do Gmaila są rejestrowane w tej aplikacji. Możesz użyć wygenerowanych kodów uwierzytelniających tej aplikacji, aby wejść do Gmaila.

3. Zaloguj się do Gmaila za pomocą urządzenia, którego użyłeś do zalogowania się do Gmaila

Jeśli korzystałeś wcześniej z Gmaila za pomocą urządzenia i aktywowałeś pole wyboru „nie pytaj na tym komputerze”, użyj go, aby uzyskać dostęp do Gmaila. Po wejściu możesz rozwiązać swój problem. Na przykład sprawdź numer, na który Gmail wysyła wiadomości, aby upewnić się, że jest poprawny, lub możesz zarządzać metodami weryfikacji.