Gdzie znajduje się mikrofon w MacBooku Air, komputerze Mac Desktop i MacBooku Pro?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Gdzie znajduje się mikrofon w MacBooku Air, komputerze Mac Desktop i MacBooku Pro?

Położenie mikrofonów MacBooka może się różnić w zależności od modelu, roku i konstrukcji. Dzięki ulepszeniom technologicznym mikrofony kurczyły się, nawet przy zachowaniu wysokiej jakości działania. To samo dotyczy mikrofonów Mac.

Mikrofony te są często wbudowane w komputer, doskonale wtapiając się w powierzchnię. To sprawia, że ​​trudniej je znaleźć, zwłaszcza w produktach Mac, których celem jest dostarczanie eleganckich urządzeń.

Gdzie więc znajduje się mikrofon w MacBookach Air, Macbookach Pro i MacBookach Desktop? Porozmawiajmy o nich w tym artykule.

Gdzie jest mikrofon w MacBooku Air?

Jedną z korzyści wynikających ze znajomości lokalizacji mikrofonów jest możliwość mówienia bezpośrednio do nich lub w ich kierunku podczas spotkań lub rozmów, tak aby osoby po stronie odbierającej mogły Cię słyszeć.

Gdzie jest mikrofon w MacBooku Pro?

. Fakt, że są wbudowane, aby wtopić się w projekt MacBooka, utrudnia ich zlokalizowanie, ale przyczynia się do ogólnej estetyki.

W przypadku starszych modeli laptopów MacBook Pro mikrofon znajduje się blisko zawiasu w lewej górnej części klawiatury, tuż nad klawiszem ESC.

Aby potwierdzić, gdzie się znajdują, wykonaj testowe połączenie Zoom. Zasłoń opisaną część palcami i mów, aby sprawdzić, czy osoba lub osoby na drugim końcu cię słyszą. Jeśli nie mogą, zakryte miejsca to najprawdopodobniej lokalizacje mikrofonów.

Gdzie jest mikrofon w MacBooku Pro 2018?

Gdzie jest mikrofon na komputerze Mac?

Jakość mikrofonu MacBooka Pro

Jedno, czego możesz być pewien, to to, że mikrofony MacBooka Pro są lepsze niż mikrofony MacBooka Air, jeśli chodzi o jakość dźwięku. Mając do dyspozycji trzy mikrofony, grają bardzo dobrze. Mogą odbierać Twój głos z odległości około 3 stóp i świetnie nadają się do rozmów, spotkań i tym podobnych. Mogą nie dostarczać tyle, ile byś chciał, jeśli zdecydujesz się używać ich do nagrywania głosu, śpiewania lub podcastingu. Powód jest prosty, te mikrofony są bardziej zoptymalizowane do komunikacji głosowej. Jako takie nie radzą sobie dobrze z nagraniami wysokiej jakości.

🔥 Zalecana:  Jak odblokować kogoś w Duo

Jednak wyspecjalizowane mikrofony mają większe szanse na lepsze działanie niż mikrofony na dowolnym urządzeniu Mac.

Przeczytaj także: Najlepsze zestawy słuchawkowe Bluetooth do muzyki i mikrofonu do rozmów telefonicznych

Mikrofon MacBooka nie działa? Wskazówki dotyczące naprawy

Rzadko zdarza się, że mikrofony w MacBooku ulegają uszkodzeniu lub pękają, ponieważ są wbudowane i często wewnątrz obudowy. Poza uszkodzeniem przez ciecz, problemy z ustawieniami lub oprogramowaniem to jedyne inne możliwe przyczyny, dla których mikrofon przestaje działać. Poniżej przedstawiono prawdopodobne przyczyny i sposoby ich naprawy.

Czytaj także: Monitory z głośnikami i mikrofonem

Gdy dostęp do mikrofonu jest WYŁĄCZONY

Jeśli dostęp do mikrofonu jest WYŁĄCZONY, aplikacje w telefonie nie będą mogły korzystać z mikrofonu MacBooka. Aby rozwiązać ten problem, przyznaj dostęp do mikrofonu przez Kliknięcie logo Apple >> następnie przejdź do System i preferencje >> ochrona i prywatność >> kliknij na Prywatność zakładka >> kliknij Mikrofon. Zaznacz pola aplikacji, którym chcesz przyznać dostęp do mikrofonu. Możesz teraz ponownie uruchomić komputer i sprawdzić, czy mikrofon działa.

Gdy uzyskasz niski poziom głośności wejściowej

Możesz to naprawić, dostosowując niektóre ustawienia. Iść do Preferencje systemu >> Zlokalizuj dźwięk >> następnie wybierz kartę Wejście i ustaw głośność wejścia tak wysoko, jak potrzebujesz. To rozwiąże problem z niskim poziomem głośności wejściowej.

Przeczytaj także: Prawa czy lewa słuchawka nie działa? Co robić