Gdzie i jak kupować tantiemy — najlepszy przewodnik po inwestowaniu w tantiemy

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Gdzie i jak kupować tantiemy — najlepszy przewodnik po inwestowaniu w tantiemy

Czy wiesz, że możesz inwestować w różnego rodzaju tantiemy? Ten artykuł zawiera krótki przegląd tej pasywnej inwestycji oraz gdzie i jak kupować tantiemy.

Angażowanie się w pasywne inwestycje to dobry pomysł, jeśli chcesz pracować nad niezależnością finansową i przejść na wcześniejszą emeryturę. Jeśli lubisz muzykę i chcesz zarabiać, możesz chcieć zainwestować w tantiemy.

Inwestowanie w tantiemy jest jednym ze źródeł pasywnego dochodu, który możesz budować w miarę upływu czasu.

Czym są tantiemy?

Za każdym razem, gdy ktoś wykorzystuje aktywa lub własność intelektualną (np. prawa do minerałów, nieruchomości, patenty lub dzieła chronione prawem autorskim, takie jak muzyka, wideo, prace pisemne itp.), użytkownik jest prawnie zobowiązany do zapłaty właścicielowi za korzystanie z nich.

Posiadacz tantiem lub inwestor posiadający prawa własności otrzyma płatność lub uzyska dochód z tantiem.

Tantiemy są bardzo popularną alternatywną inwestycją. Gdy tylko uzyskasz własność tantiem, zaczniesz otrzymywać odszkodowanie za produkt będący własnością. Zarabianie w postaci opłat licencyjnych to pewny sposób na zarobienie dodatkowych pieniędzy dla siebie.

Kupując tantiemy jako inwestycję, możesz pasywnie zarabiać na pracy innych osób. W przeciwieństwie do akcji i obligacji, opłaty licencyjne mogą zapewnić stały przepływ gotówki, oferując regularny strumień dochodów niezależnie od wahań na rynku akcji lub zmian stóp procentowych, co czyni je doskonałym pasywnym źródłem dochodu.

Większość właścicieli nieruchomości sprzedaje swoje nieruchomości, aby zdobyć środki na bieżącą działalność lub inwestycję. Jeśli chcesz pasywnej inwestycji, miej oko na najlepsze tantiemy na rynku i otrzymuj wypłaty z tantiem.

Gdzie mogę kupić tantiemy?

1. Kamizelka Song

SongVest, jak sama nazwa wskazuje, jest giełdą muzyczną. Możesz znaleźć jedną z najlepszych wschodzących muzyki do inwestowania i generowania pasywnego dochodu tutaj.

Platforma jest rynkiem dla kupujących i sprzedających. Jeśli jesteś producentem muzycznym, kompozytorem lub autorem tekstów, możesz szukać inwestorów na rynku, aby rozwijać swój biznes muzyczny.

Większość ludzi zwykle inwestuje w swoją ulubioną muzykę, aby wspierać, a nie generować dochód. Sugerujemy jednak, abyś szukał artystów o dużym potencjale wzrostu, aby generować doskonałe strumienie dodatkowych pieniędzy.

2. Giełda tantiem

Royalty Exchange, założona w 2011 roku, jest najlepszym rynkiem do kupowania i sprzedawania tantiem. Można tu znaleźć prawie każdy rodzaj rodziny królewskiej. Od rozrywki, przez wydajność, po minerały, jest prawie wszystko, czego zapragniesz.

Wymiana tantiem jest całkowicie bezpieczna. Właściciele tantiem sprzedający tantiemy są najpierw zobowiązani do umieszczenia swoich pieniędzy na rachunku depozytowym. Płatność jest wtedy dokonywana co 6 miesięcy.

3. Królewski

Założony w 2021 roku Royal to kolejny rynek, który pozwala inwestorom i fanom wspierać ich ulubionych artystów, zarabiać tantiemy i posiadać prawa do utworów muzycznych przesyłanych strumieniowo na platformach cyfrowych, takich jak Apple Music i Spotify.

🔥 Zalecana:  Jak ustawić dowolny utwór jako dzwonek na iPhonie lub iPadzie

Platforma muzyczna oparta na niezamiennych tokenach (NFT), Royal zaprojektowała mechanizm, który pozwala każdemu kupić częściową własność muzyki bezpośrednio od artysty; otrzymają również limitowane edycje NFT z autografami zapisane na blockchainie, a także wyselekcjonowane korzyści od artysty, takie jak treści, przedmioty kolekcjonerskie i doświadczenia.

Ile jest rodzajów tantiem?

Rodzajów opłat licencyjnych jest wiele, więc zanim je kupisz, lepiej mieć o nich dobrą wiedzę.

1. Opłaty za prawa autorskie

Honoraria autorskie to te, które obejmują dzieła innych artystów lub autorów piosenek itp. Niektóre przykłady honorariów autorskich obejmują dzieła sztuki, książki i muzykę. Po zakupie jednej z tych tantiem otrzymujesz licencję na ich używanie.

2. Tantiemy za wyniki

Honoraria za wykonanie umożliwiają publiczne korzystanie z czyjejś pracy. Na przykład restauracje i bary odtwarzają muzykę po wykupieniu tantiem za wykonanie utworu.

Usługi przesyłania strumieniowego, takie jak Spotify, również wykorzystują te tantiemy, aby uzyskać prawa do czyjejś muzyki cyfrowej.

3. Opłaty franczyzowe

Licencja franczyzowa jest kupowana, aby uzyskać prawo do używania czyjejś nazwy marki. Tantiemy te są najczęściej stosowane w przemyśle spożywczym, takim jak KFC czy McDonald’s, gdzie używane są nazwy marek.

4. Opłaty patentowe

Jak sama nazwa wskazuje, tantiemy patentowe służą do uzyskania licencji na korzystanie z patentów od pierwotnego producenta. Ludzie zarabiają pieniądze kupując patenty i sprzedając licencje na korzystanie z patentu.

To świetne źródło dochodu pasywnego.

5. Opłaty licencyjne za minerały

Opłaty licencyjne za minerały obejmują licencję na korzystanie z zasobów naturalnych z własnej własności.

Na przykład, jeśli ktoś posiada ziemię, przez którą przepływa ropa i gaz, możesz sprzedać kupującym tantiemy na określony czas. W ten sposób generując dochód pasywny.

6. Synchronizacja opłat licencyjnych

Opłaty licencyjne za synchronizację są kupowane do wykorzystania w Twojej pracy związanej z produkcją audiowizualną, taką jak reklamy, programy telewizyjne lub filmy.

7. Tantiemy za drukowanie muzyki

Tantiemy za druki muzyczne są sprzedawane, gdy muzycy chcą publikować swoją muzykę.

Aby zarabiać pieniądze, muzycy zazwyczaj sprzedają swoje utwory wydawcom muzycznym, którzy uzyskują prawa do sprzedaży ich utworów muzycznych w formie cyfrowej lub fizycznej.

Jak kupować tantiemy

Oto 5 kroków, aby idealnie zainwestować swoje ciężko zarobione pieniądze w tantiemy, aby wygenerować wysoki dochód pasywny.

Krok 1: Dowiedz się, czym są tantiemy i jak działają

Znajomość opłat licencyjnych polega na zrozumieniu związanego z nimi ryzyka i tego, jaka jest stawka, gdy w nie inwestujesz. Każdy rodzaj tantiem wiąże się z ryzykiem. Tantiemy, takie jak muzyka i sztuka, wiążą się z ryzykiem wyceny, ponieważ trudno jest określić odpowiednią cenę.

Z drugiej strony niektóre opłaty licencyjne zależą od rynku. Są pod silnym wpływem inflacji i innowacji.

Podobnie jak w przypadku inwestycji giełdowych, należy kupować coś na podstawie wyceny, a nie emocji.

🔥 Zalecana:  Jak znaleźć moją nazwę użytkownika i identyfikator na Facebooku (mobile i komputer)

Krok 2: Wybierz rodzaj tantiem, w które chcesz zainwestować

Kiedy już wiesz, czym są tantiemy i jak działają, możesz przejść do następnego kroku. Jest to wybór rodzaju opłat licencyjnych, w które chcesz zainwestować. Tak jak w każdą inną inwestycję, inwestuj w opłaty licencyjne, które dobrze rozumiesz.

Na przykład inwestowanie w prawa autorskie lub tantiemy za rozrywkę jest najlepszą opcją, jeśli jesteś miłośnikiem sztuki.

Krok 3: Wybierz miejsce, z którego chcesz kupić tantiemy

Wybór giełdy opłat licencyjnych jest stosunkowo łatwy; jednak ważne jest, aby zrozumieć, jak działa rynek, dokładnie badając i czytając proces działania platformy, aby podejmować lepsze decyzje zakupowe. W skrócie, te wcześniej omówione platformy opłat licencyjnych.

Oto jak w skrócie działają te platformy:

  • SongVest zbiera różne albumy i umieszcza je wszystkie w jednym pakiecie zwanym IPO. Inwestorzy na rynku mogą inwestować w IPO i generować pieniądze, gdy tylko album lub utwór zostanie sprzedany lub przesłany strumieniowo online.
  • Giełda działa podobnie do giełdy: zaczyna się od licytacji pełnej lub częściowej pracy sprzedającego, a inwestor z najwyższą ofertą kończy z tantiemami i prawem do żądania dochodu z tantiem.
  • Royal zapewnia swoim inwestorom token reprezentujący procent praw do transmisji strumieniowej muzyki, który przynosi tantiemy wraz z artystą. Możesz kupić token za pośrednictwem strony internetowej Royal za pomocą karty kredytowej.

Krok 4: Inteligentnie generuj zysk z tantiem

Opłaty licencyjne generują wysokie zwroty z inwestycji przy bardzo niskim ryzyku. Aby zarobić więcej na zyskach z tantiem, wykorzystaj je do dywersyfikacji swojego portfela. Połączenie inwestycji w opłaty licencyjne z inwestycjami wysokiego ryzyka lub aktywami, które nie są z nią ściśle powiązane, zrównoważyłoby Twój portfel i nie skończyłoby się na tym, że wszystkie jajka są w jednym koszyku.

Dzięki zdywersyfikowanemu portfelowi możesz zmniejszyć ryzyko, badając inne opcje inwestycyjne. Inwestuj w inne sektory lub branże, instrumenty finansowe, klasy aktywów, kraje lub długości okresu. Na przykład możesz wypróbować kryptowalutę, fundusze indeksowe, obligacje oszczędnościowe lub finansowanie społecznościowe europejskich nieruchomości.

Łącząc różne inwestycje, możesz nawet odzyskać swoje pieniądze dziesięciokrotnie.

Krok 5: Rozpocznij poszukiwania swojego następnego celu

Gdy masz już jedną opłatę licencyjną w swoim portfelu, nie powinno to oznaczać końca inwestycji w tantiemy. Zawsze miej oko na swój kolejny cel, aktywnie go badając.

Na przykład, jeśli kupiłeś opłatę licencyjną za muzykę, która przynosi ci dobry zysk, lepiej mieć oko na tego samego artystę, aby zobaczyć, czy inwestowanie w więcej jego dzieł może być korzystne.

W jakie tantiemy najlepiej inwestować?

Opłaty licencyjne za ropę naftową/gaz ziemny

Posiadanie tantiem za gaz ziemny lub ropę naftową pozwala na posiadanie niektórych zasobów. Kwota, jaką zarobisz inwestując w te tantiemy, zależy od zysków generowanych przez fundusze powiernicze.

Zasoby ropy naftowej są wysoko cenione, a zysk z nich prawie gwarantowany.

🔥 Zalecana:  Jak odebrać moją nazwę użytkownika na Instagramie

Inwestowanie w firmy

Inwestowanie w firmy lub finansowanie przedsięwzięć jest jak pomaganie ludziom w rozwijaniu ich firm i dzieleniu się zyskami. Jako inwestor inwestujesz w przedsięwzięcie, aby pomóc mu się rozwijać. Następnie podmioty finansujące przedsięwzięcie dzielą się zyskami zgodnie z warunkami.

Najlepsze w inwestowaniu w takie tantiemy jest to, że nie wymagają one bycia współwłaścicielem firmy, a jedynie czerpania zysków w zależności od ogólnych miesięcznych przychodów firmy.

Jeśli jesteś doświadczonym biznesmenem, jest to świetny sposób na inwestowanie.

Tantiemy rozrywkowe

Tantiemy rozrywkowe są doskonałym źródłem pasywnego dochodu. Jako inwestor możesz inwestować w książki, muzykę i programy telewizyjne.

Posiadanie określonej części majątku może generować dochód bez większego wysiłku.

Dlaczego warto inwestować w tantiemy?

Inwestowanie w tantiemy może być znacznie bardziej opłacalne niż akcje czy obligacje. Jednym z głównych powodów inwestowania w tantiemy jest to, że niektóre z nich są niezależne od rynków publicznych. Jednym z najlepszych przykładów takich tantiem są tantiemy muzyczne.

Inną ważną zaletą inwestowania w tantiemy jest to, że generują one znacznie lepszy strumień dochodów niż akcje wypłacające dywidendę. Wszystkie płatności są dokonywane o wiele bardziej konsekwentnie, a dla inwestora spełnia się marzenie.

Pamiętaj, że inwestowanie w tantiemy jest inwestycją o wyższym ryzyku niż akcje czy obligacje. Opłaty licencyjne mogą być niesamowitym dodatkiem do Twojego portfela, ale pamiętaj o dywersyfikacji portfela za pomocą akcji i obligacji.

Wniosek – gdzie i jak kupować tantiemy

Inwestowanie w tantiemy oznacza dywersyfikację portfela niezależnie od głównego nurtu rynku finansowego, co daje przewagę, że nie podlegasz jego wzlotom i upadkom, a jednocześnie zwiększasz swoje dochody.

Jednak, podobnie jak w przypadku każdej innej inwestycji, należy dokładnie zbadać, przeprowadzić należytą staranność i być świadomym ryzyka związanego z tantiemami. Będziesz także dobrze obsłużony, jeśli otrzymasz doradcę finansowego, który pomoże ci osiągnąć twoje cele finansowe.

Oto podjęcie najlepszej decyzji finansowej odpowiedniej dla Twoich okoliczności i preferencji!

Sprawdź te powiązane posty: