Facebook nie działa? 15 sposobów rozwiązania problemu (rozwiązany)

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Facebook nie działa? 15 sposobów rozwiązania problemu (rozwiązany)

Aby naprawić niedziałający Facebookzmień połączenie internetowe, uruchom ponownie aplikację, zaktualizuj do najnowszej wersji, wyczyść pamięć podręczną, ponownie zainstaluj aplikację Facebook itp.

Jeśli korzystałeś z Facebooka i nagle aplikacja przestała działać, a teraz zastanawiasz się, co mogło być przyczyną problemu.

Cóż, żadna aplikacja nie jest pozbawiona problemów, jeśli aplikacja Facebooka nie działa, może to oznaczać problem z serwerami lub aplikacja ma usterkę lub problem techniczny.

W tym przewodniku dowiesz się jak naprawić niedziałający Facebook w telefonie lub komputerze. Ty też będziesz wiedzieć dlaczego aplikacja Facebook nie działa na Twoim urządzeniu.

PRZECZYTAJ TEŻ: Kanał wiadomości na Facebooku nie ładuje się? 13 sposobów rozwiązania problemu (rozwiązany)

Co zrobić, jeśli Facebook nie działa?

Jeśli masz problem z aplikacją Facebook lub wersją internetową, przyczyną może być kilka problemów.

Jednym z nich może być serwer Facebooka, może to być również usterka w aplikacji.

Może to być również to, że byłeś tymczasowo zablokowane przez Facebooka przed komentowaniem, publikowaniem lub udostępnianiem.

Możesz być na łasce a błąd, lub Twoje połączenie internetowe może nie działać dla aplikacji. Tak, też mam ten problem, mój kanał się nie ładuje.

Więc co zrobiłem, aby naprawić niedziałający Facebook na moim urządzeniu to proste, postępuj zgodnie z poniższym przewodnikiem.

Odinstaluj Facebooka aplikacja z Twojego urządzenia, ponownie uruchomić swoje urządzenie, a następnie ponownie zainstalować aplikację ze sklepu Google Play lub Apple App Store.

To powinno naprawić problem z aplikacją Facebook na Twoim urządzeniu. Jeśli to nie zadziałało dla CIEBIE, oznacza to, że jest o wiele więcej skomplikowane wydanie.

Co możesz zrobić? Poczekaj od 1 do 6 godziny i problem powinien zniknąć. To dlatego, że aplikacja jest częściowo w dół dla niektórych osób, ale nie dla wszystkich.

Możesz spróbuj użyć innego urządzenia aby zalogować się i korzystać z Facebooka, to może działać, jeśli nie musisz zbanowany w cieniu.

Możesz również korzystać z sieci Facebooka. Przejdź do przeglądarki internetowej i wpisz facebook.comuzyskasz dostęp do tej witryny i zobaczysz najnowsze informacje ze swojego kanału.

Jeśli nadal nie możesz korzystać z Facebooka, możesz użyć Aplikacja Facebook Lite jeśli używasz telefonu z systemem Android.

To się uda. Jeśli używasz komputera, zobacz poprawki możesz użyć poniżej.

PRZECZYTAJ TEŻ: Zdjęcia z Facebooka nie ładują się? 10 sposobów rozwiązania problemu (rozwiązany)

Dlaczego Facebook nagle przestał działać?

Jeśli nie możesz korzystać z Facebooka, oznacza to, że aplikacja ma częściową awarię dla niektórych użytkowników, dlatego inni mogą korzystać z aplikacji, nie możesz.

A to może być spowodowane różny powodów i uniemożliwi korzystanie z większości funkcji aplikacji.

Na przykład problemy z ładowaniem zdjęć, niemożność opublikowania posta na Facebooku, nie ładowanie się kanału informacyjnego i nie tylko.

Jeśli Facebook nie działa poprawnie, istnieją różne powody, dla których aplikacja zdecydowała się to zrobić zatrzymać się, zawiesić lub nie otworzyć Ponownie.

Mój nie pozwalał mi zobaczyć źródła ładowania i zdjęć, w końcu udało mi się to naprawić, ale dlaczego błąd występuje w aplikacji?

Pierwszym powodem może być to, że twój połączenie internetowe nie jest stabilny, być może, ale aplikacja nawet nie rozpoznaje, że go masz.

A to prowadzi do tego, że aplikacja ma błąd/usterka to jest przyczyną problemu. Może być też tak, że Serwer padł dla Twojego regionu.

Aplikacja Facebook może być częściowo w dół dla niektórych użytkowników, a jeśli tak; Nic na to nie poradzisz, musisz czekać.

Twoje urządzenie jest przyczyną problemu, jeśli używasz urządzenia mobilnego lub komputera, możesz napotkać te problemy.

Jeśli byłeś zbanowany w cieniu przez Facebook nie będziesz mieć możliwości publikowania postów, komentowania postów ani udostępniania postów.

Ktoś próbował dostać się na Twoje konto, i byłeś wylogowany ze swojego konta, ale teraz nie możesz się ponownie zalogować. Twoje konto może zostać przejęte.

PRZECZYTAJ TEŻ: Jak pobierać filmy z Facebooka

Jak naprawić niedziałający Facebook

Chociaż istnieją różne powody, dla których aplikacja Facebook nie działa, istnieją również sposoby rozwiązania problemu.

Podsumowując, oto poprawki, które możesz spróbować naprawić na Facebooku, jeśli kiedykolwiek wystąpiły problemy z aplikacją.

Poprawka 1: Zmień połączenie internetowe

Jedną z głównych przyczyn, dla których aplikacja Facebook nie działa, jest operator sieci.

🔥 Zalecana:  Sprawdzanie bałaganu 3AC za 3 miliardy dolarów

Jeśli aplikacja nie działa, być może masz słabą prędkość internetu. Aby rozwiązać ten problem, musisz zmienić połączenie internetowe.

Jeśli wcześniej korzystałeś z sieci komórkowej, musisz przełączyć się na Wi-Fi lub odwrotnie.

Jeśli aplikacja się nie ładuje, możesz zmienić sieć komórkową. Przełącz się na inną sieć.

Poprawka 2: Odśwież Facebooka [Close And Open]

Jeśli Facebook nie działa poprawnie, możesz ponownie uruchomić aplikację, wymuszając zatrzymanie aplikacji i odświeżenie tła.

Jeśli używasz urządzenia z systemem Android, możesz wymusić zatrzymanie aplikacji, co spowoduje zatrzymanie jej działania w tle. Następnie ponownie otwórz aplikację.

Aplikacja Facebook musi być otwarta, abyś mógł dotknąć przycisku Wymuś zatrzymanie.

Dla Android: Przejdź do ustawień telefonu > Stuknij Aplikacje i powiadomienia > Stuknij Informacje o aplikacji lub Zobacz wszystko [Num] aplikacje > Następnie znajdź aplikację Facebook > A następnie stuknij w Wymuś zatrzymanie.

Możesz odświeżyć aplikację Facebook na swoim iPhonie, wystarczy odświeżyć aplikację w tle.

Dla iphone: Przejdź do ustawień telefonu > Znajdź aplikację Facebook > Stuknij w Odświeżanie aplikacji w tle > Przełącz, aby włączyć odświeżanie w tle.

Następnie będziesz chciał zamknąć aplikację Facebook na swoim Androidzie i iPhonie. Następnie ponownie uruchom aplikację, aby sprawdzić, czy problem został rozwiązany.

Do komputera/sieci: jeśli korzystasz z komputera lub Facebooka, musisz odświeżyć stronę. Jeszcze lepiej możesz zamknąć przeglądarkę internetową i po kilku minutach ponownie ją otworzyć.

PRZECZYTAJ TEŻ: Jak usunąć swoje konto na Facebooku

Poprawka 3: Włącz dane w tle [Android]

Jeśli nie włączyłeś danych w tle na swoim urządzeniu, musisz je teraz włączyć, być może dlatego Facebook nie działa poprawnie.

Dla Android: Przejdź do ustawień telefonu > Stuknij Aplikacje i powiadomienia > Stuknij Informacje o aplikacji lub Zobacz wszystko [Num] aplikacje > Następnie znajdź aplikację Facebook > Mobilna transmisja danych i Wi-Fi > Włącz opcję Dane w tle.

Poprawka 4: Wyczyść pamięć podręczną Facebooka

Jednym z najlepszych sposobów rozwiązania dowolnego problemu z aplikacjami jest wyczyszczenie pamięci podręcznej aplikacji bez konieczności wylogowywania się.

Jeśli masz problem z aplikacją Facebook, która nie pozwala nawet na oglądanie filmów, możesz wyczyścić pamięć podręczną aplikacji.

Aby naprawić niedziałający Facebook, musisz wyczyścić pamięć podręczną aplikacji.

Dla Android: Przejdź do ustawień telefonu > Stuknij Aplikacje i powiadomienia > Stuknij Informacje o aplikacji lub Zobacz wszystko [Num] aplikacje > A następnie znajdź aplikację Facebook > Stuknij w Pamięć i pamięć podręczna > Stuknij w Wyczyść pamięć podręczną.

W przypadku użytkowników iPhone’a nie można bezpośrednio wyczyścić pamięci podręcznej w ustawieniach aplikacji na iPhone’a, a nawet w aplikacji Facebook.

Ta funkcja nie jest dostępna na urządzeniach iPhone, jedyne, co możesz tutaj zrobić, to odciążyć aplikację z telefonu.

Ponieważ nie możesz bezpośrednio wyczyścić pamięci podręcznej w aplikacji Facebook lub w ustawieniach iPhone’a, musisz odciążyć aplikację.

Dla iphone: Przejdź do ustawień iPhone’a > A następnie stuknij Ogólne > Stuknij Pamięć iPhone’a > Następnie znajdź aplikację Facebook i otwórz ją > I stuknij przycisk Odciąż aplikację.

Po wyładowaniu aplikacji z iPhone’a musisz ponownie zainstalować ją z Apple App Store.

PRZECZYTAJ TEŻ: Jak pobrać dane z Facebooka

Poprawka 5: Wyczyść dane z Facebooka [Android]

W przypadku użytkowników Androida wyczyszczenie danych aplikacji może rozwiązać każdy problem bez odinstalowywania aplikacji z telefonu.

Jeśli posiadasz urządzenie z Androidem, a Twoja aplikacja Facebook nie działa, możesz wyczyścić dane, a wszystko, w tym Twoje konto, zostanie usunięte z aplikacji.

Musisz ponownie zalogować się na swoje konto, aby móc ponownie korzystać z aplikacji.

Dla Android: Przejdź do ustawień telefonu > Stuknij Aplikacje i powiadomienia > Stuknij Informacje o aplikacji lub Zobacz wszystko [Num] aplikacje > A następnie znajdź aplikację Facebook > Stuknij Pamięć i pamięć podręczna > Stuknij Wyczyść pamięć.

Poprawka 6: Wyczyść dane przeglądania (komputer stacjonarny)

Jeśli używasz komputera, a Facebook nie działa, możesz wyczyścić pamięć podręczną przeglądarki i usunąć pliki cookie.

Może to pomóc rozwiązać problem na stronie Facebooka, wystarczy wyczyścić dane przeglądania.

Dla Chrome i innych przeglądarek Chromium

Otwórz dowolną przeglądarkę Chromium > Naciśnij klawisze Ctrl+Shift+Dlt, a zobaczysz wyskakujące okienko Wyczyść dane przeglądania > Wybierz zakres czasowy > Wybierz pliki cookie i inne dane witryn > Wybierz obrazy i pliki zapisane w pamięci podręcznej > A następnie kliknij Wyczyść teraz .

Dla Mozilli Firefox

Otwórz Firebox > I kliknij pasek narzędzi > Idź do Ustawienia > I wybierz Prywatność > Kliknij Wyczyść swoją ostatnią historię w opcji Historia > Wybierz tylko cztery najlepsze opcje i kliknij Wyczyść teraz.

Dla Safari

🔥 Zalecana:  Wiadomość+ ciągle się zatrzymuje — rozwiązanie problemu z wiadomością plus nie działa | Verizon Message plus problemy

Otwórz Safari > I kliknij rozwijane menu Safari > Wybierz Preferencje i przejdź do zakładki Zaawansowane > Kliknij pole wyboru Pokaż menu Develop na pasku menu >
Zamknij okno Preferencje > Wybierz menu Programowanie i wybierz Opróżnij pamięć podręczną > Wybierz listę rozwijaną Historia i kliknij Wyczyść historię.

PRZECZYTAJ TEŻ: Jak włączyć tryb ciemny na Facebooku

Poprawka 7: Uruchom ponownie urządzenie

Możesz łatwo rozwiązać problem z aplikacją Facebook, po prostu ponownie uruchamiając telefon. Jeśli nie możesz oglądać filmów lub się zalogować, możesz ponownie uruchomić urządzenie, aby to naprawić.

Po ponownym uruchomieniu urządzenia i otwarciu aplikacji Facebook problem zostanie rozwiązany i będziesz mógł oglądać najnowsze trendy na Facebooku.

Dla Android: Stuknij przycisk zasilania i stuknij opcję restartu. Możesz go wyłączyć i odczekać kilka minut przed włączeniem.

Dla iphone: Możesz miękko lub wymusić ponowne uruchomienie urządzenia, co usunie usterki i zatrzyma działanie aplikacji w tle.

Dla komputera: Możesz wyłączyć komputer za pomocą przycisku zasilania na urządzeniu. Następnie włącz go ponownie i otwórz Facebooka.

Poprawka 8: Zaktualizuj aplikację Facebook

Jeśli od dłuższego czasu nie aktualizowałeś aplikacji Facebook, aktualizacja aplikacji teraz to dobry moment, aby rozwiązać problem.

Stara wersja aplikacji Facebook może nie działać poprawnie, przez co aplikacja nie działa wadliwie.

Aby zaktualizować aplikację Facebook na swoim urządzeniu, przejdź do sklepu Google Play lub Apple App Store. Gdy zobaczysz aktualizację, kliknij ją, aby zaktualizować.

Po zaktualizowaniu aplikacji Facebook do najnowszej wersji konieczne będzie ponowne uruchomienie urządzenia.

PRZECZYTAJ TEŻ: Jak włączyć uwierzytelnianie dwuskładnikowe na Facebooku

Poprawka 9: Odinstaluj i ponownie zainstaluj Facebooka

Jeśli wyczyściłeś pamięć podręczną aplikacji i wykonałeś inne poprawki, ale Facebook nie działa, następnym rozwiązaniem jest usunięcie i ponowne pobranie aplikacji.

Przed ponowną instalacją aplikacji musisz odinstalować aplikację z urządzenia i ponownie uruchomić urządzenie.

To rozwiąże problem z Facebookiem i będziesz mógł ponownie korzystać z aplikacji. Aby odinstalować aplikację z telefonu;

Dla Android: dotknij i przytrzymaj aplikację Facebook, a zobaczysz opcję odinstalowania u góry, przeciągnij i upuść, a aplikacja zostanie usunięta, na Androida.

Dla iphone: Dotknij i przytrzymaj Facebooka, a następnie w małym wyskakującym menu dotknij opcji Usuń aplikację. Aplikacja zostanie usunięta z Twojego urządzenia.

Po usunięciu aplikacji z telefonu konieczne będzie ponowne uruchomienie telefonu przed ponowną instalacją aplikacji ze sklepu Google Play lub Apple App Store.

Poprawka 10: Użyj innego urządzenia

Aby sprawdzić, czy problem dotyczy Twojego urządzenia, użyj innego telefonu i zaloguj się na swoje konto, a następnie sprawdź, czy możesz prawidłowo korzystać z Facebooka.

Jeśli próbowałeś już wszystkiego i nic nie działa, spróbuj użyć innego urządzenia, aby zalogować się na swoje konto.

Po zalogowaniu korzystaj z Facebooka tak jak zwykle i sprawdź, czy podczas korzystania z aplikacji wystąpią jakieś problemy.

Jeśli nadal nie możesz korzystać z Facebooka, oznacza to, że wystąpił problem z Twoim kontem. Możesz zostać zbanowany w cieniu czy coś.

PRZECZYTAJ TEŻ: Jak rozpoznać oszustwo na Facebooku i jak można go uniknąć

Poprawka 11: Wypróbuj Facebook.com

Jeśli masz problemy z aplikacją mobilną, możesz spróbować użyć wersji internetowej Facebooka i sprawdzić, czy wystąpią jakiekolwiek problemy.

Przejdź do swojej ulubionej przeglądarki, a następnie przejdź do Facebook.com i zaloguj się na swoje konto. Powinieneś być w stanie robić to, co robisz w aplikacji.

Jeśli aplikacja nie działa, możesz na razie korzystać z Internetu przed poprawioną aktualizacją. A jeśli sieć też nie działa, zgłoś problem na Facebooku.

Poprawka 12: Użyj Facebook Lite

Jeśli aplikacja Facebook nie działa, możesz użyć aplikacji w wersji Lite na swoim urządzeniu z Androidem.

Aplikacja Lite to lekka wersja aplikacji Facebook opracowanej przez Facebooka.

Jeśli Twoje urządzenie nie ma wystarczającej ilości miejsca na aplikacje, a pamięć RAM nie jest zbyt duża, możesz użyć aplikacji Lite.

Dzięki aplikacji możesz z niej korzystać nawet przy słabym łączu internetowym i będziesz mógł śledzić najnowsze wpisy na Facebooku.

Aby rozpocząć, pobierz plik Facebook Lite aplikację ze sklepu Google Play.

PRZECZYTAJ TEŻ: Przewodnik krok po kroku dotyczący weryfikacji strony na Facebooku

Poprawka 13: Zresetuj ustawienia sieciowe

Jeśli aplikacja Facebook nie działa, równie dobrze możesz zresetować ustawienia sieciowe telefonu.

Może to ustąpić miejsca problemowi ze złą siecią, który powoduje, że aplikacja Facebook nie działa.

Zresetowanie ustawień sieciowych naprawi problemy z siecią, które powodują problemy z aplikacją.

🔥 Zalecana:  Oreo współpracuje z Meta i Marthą Stewart w ramach inicjatywy metaverse OREOverse

Jeśli używasz urządzenia z systemem Android, przejdź do telefonu Ustawienia > System > Zaawansowane > Resetuj opcje > Resetuj ustawienia sieci lub Resetuj Wi-Fi, telefon komórkowy i Bluetooth.

Aby zresetować ustawienia sieciowe na iPhonie, przejdź do Ustawienia > Ogólne > Resetuj > Resetuj ustawienia sieciowe.

Poprawka 14: Zgłoś błąd

Jeśli nadal masz problemy z korzystaniem z aplikacji Facebook lub innych funkcji telefonu, może to oznaczać błąd.

A teraz musisz skontaktować się z ich zespołem pomocy technicznej, aby rozwiązać problem z niedziałającą aplikacją Facebook.

Możesz po prostu potrząsnąć telefonem, a następnie postępować zgodnie z instrukcjami, jeśli używasz iPhone’a lub Androida.

Możesz wysłać zgłoszenie z aplikacji Facebook, dotykając swojego profilu z trzema liniami > Dotknij Pomoc i wsparcie > Zgłoś problem.

PRZECZYTAJ TEŻ: Jak przeglądać Facebooka bez konta

Poprawka 15: Poczekaj, aż problem zostanie rozwiązany

Jeśli Facebook nie działa na Twoim koncie, może to dotyczyć całej aplikacji lub tylko określonego regionu.

A ponieważ jest to problem techniczny, nic nie można zrobić, aby go rozwiązać. Wszystko, co możesz zrobić, to po prostu czekać.

Jeśli występuje ten problem, może to oznaczać, że Facebook może nie działać w tej konkretnej lokalizacji i nie będziesz w stanie nic zrobić, aby to naprawić.

Jedyne, co możesz zrobić, to poczekać, aż zespół Facebooka rozwiąże problem i opublikuje aktualizację aplikacji. Powinno to być mniej niż 6 godzin od momentu wystąpienia problemu.

PRZECZYTAJ TEŻ: Jak zaczepić kogoś na Facebooku (przewodnik krok po kroku)

Wniosek

Każda aplikacja ma swój problem, a Facebook ma ich wiele, ale nie zawsze jest to jego wina. Usterka może pojawić się w dowolnym momencie i wkrótce zostanie naprawiona.

Jeśli aplikacja Facebook nie działa i nie możesz załadować historii, zobacz najnowszego posta, nie możesz zalogować się na swoje konto, aplikacja ulega awarii lub nie otwiera się ponownie, możesz to naprawić lub znaleźć inne sposoby korzystać z aplikacji.

Aby rozwiązać ten problem na telefonie, usuń aplikację Facebook, uruchom ponownie telefon i ponownie zainstaluj aplikację ze sklepu Google Store lub Apple Store.

Jeśli zrobiłeś wszystko w tym przewodniku i nadal nie działa, musisz odczekać co najmniej 6 godzin, a problem zostanie rozwiązany.

Możesz również zgłosić błąd na Facebooku. Zobacz krok powyżej, aby zobaczyć, jak wysłać raport o błędzie do Facebooka.

Mimo to możesz korzystać z internetowej wersji Facebooka, zanim aplikacja zostanie naprawiona.

PRZECZYTAJ TEŻ: Twitter nie działa? 12 sposobów rozwiązania problemu

Często Zadawane Pytania

Dlaczego dzisiaj mój Facebook nie działa?

Jeśli nie możesz korzystać z Facebooka, oznacza to, że aplikacja ma częściową awarię dla niektórych użytkowników, dlatego inni mogą korzystać z aplikacji, nie możesz.

Dlaczego mój Facebook nagle nie działa?

Pierwszym powodem może być to, że twoje połączenie internetowe nie jest stabilne, może tak być, ale aplikacja nawet nie rozpoznaje, że je masz. A to prowadzi do tego, że aplikacja ma błąd/usterkę, która powoduje problem. Może się również zdarzyć, że serwer jest wyłączony w twoim regionie.

Dlaczego Facebook nie otwiera się na Androidzie?

Twoja aplikacja Facebook nie otwiera się na Androidzie, ponieważ masz mało miejsca na urządzeniu. Jeśli nie masz wystarczającej ilości miejsca, nie będziesz w stanie poprawnie załadować aplikacji, a czasami po prostu będzie się zawieszać, dopóki nie zwolnisz trochę miejsca.

Czy ten artykuł był pomocny?

Tak nie