Facebook Messenger nie wysyła zdjęć? 11 sposobów, aby to naprawić (rozwiązany)

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Facebook Messenger nie wysyła zdjęć? 11 sposobów, aby to naprawić (rozwiązany)

Aby naprawić komunikator Facebook Messenger, który nie wysyła zdjęćzanim rozwiążesz problem w aplikacji, musisz wiedzieć, dlaczego nie możesz wysłać zdjęć.

Jako najczęściej używana aplikacja do przesyłania wiadomości na świecie po WhatsApp, podczas korzystania z niej napotkasz wiele błędów.

Jeśli nie możesz wysyłać zdjęć w Messengerze, nie będziesz mieć pełnych korzyści, jeśli masz problemy z tym, że Messenger nie wysyła zdjęć, oto co musisz zrobić.

W tym przewodniku dowiesz się jak naprawić komunikator Facebook Messenger, który nie wysyła zdjęć na Twoim urządzeniu. Ty też będziesz wiedzieć Dlaczego nie możesz wysyłać zdjęć na Messengerze.

PRZECZYTAJ TEŻ: Facebook Messenger nie wysyła wiadomości? 12 sposobów, aby to naprawić

Co zrobić, jeśli Facebook Messenger nie wysyła zdjęć?

Użytkownicy narzekają, że Facebook Messenger nie wysyła zdjęć, a to może być duży problem.

Ten problem występuje zarówno na urządzeniach z Androidem, jak i iPhone’ach. Osobiście tego doświadczyłem i czasami nawet gdy twoje połączenie internetowe jest stabilne, nie wysyła.

Są różne powody dlaczego Facebook Messenger nie wysyła zdjęć na Twoje urządzenie mobilne, a czasem nawet na PC.

Cóż, dla nas aplikacja miała po prostu usterkę, a szybki restart pomogło rozwiązać problem. Większość znajomych musi odinstalować i ponownie zainstalować aplikację.

Więc jeśli masz problem, oto jak możesz naprawić Facebook Messenger, który nie wysyła zdjęć na Androida lub iPhone’a.

Odinstaluj aplikację z Twojego urządzenia, ponownie uruchomić swój telefon, a następnie przejdź do App Store lub Play Store i ponownie zainstalować aplikację Messengera.

Zaloguj się, a następnie dać pozwolenie dla plików i multimediów, a także aparatu. Wtedy znów będziesz mógł wysyłać zdjęcia w Messengerze. Upewnij się, że wysyłasz zdjęcia w małym rozmiarze.

Jeśli to nie działa, użyj Komunikator facebookowy Lite aplikacja do wysyłania zdjęć, a jeśli nie działa, oznacza to problem techniczny. Zawsze możesz użyć Sieć Facebooka wysłać zdjęcia.

PRZECZYTAJ TEŻ: Powiadomienie w Messengerze, ale brak wiadomości? Jak to naprawić

Dlaczego Facebook Messenger nie wysyła zdjęć?

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego nie możesz wysyłać zdjęć na Facebooku Messenger, są różne powody DLACZEGO.

Jeśli aplikacja Messenger nie wysyła zdjęć, przyczyną może być a związane z serwerem problem, lub połączenie internetowe nie działa w aplikacji.

Ten problem może być również spowodowany problemami z pamięcią podręczną [not always the case]. Jeśli jesteś wysyłanie dużych zdjęćmożesz napotkać ten problem.

Komunikator nie wysyłający zdjęć może być również spowodowany niedozwoloną pozwolenie aby znaleźć zdjęcie w pierwszej kolejności.

PRZECZYTAJ TEŻ: Dlaczego efekty programu Word w programie Messenger nie działają? I jak to naprawić

Jak naprawić problem z wysyłaniem zdjęć w programie Facebook Messenger

Aby naprawić brak wysyłania zdjęć z Facebook Messenger, możesz skorzystać z poniższego przewodnika, aby naprawić lokalizację.

Najpierw sprawdź, czy serwer Facebook Messenger nie działa na downdector.com.

Poprawka 1: Zmień dostawcę sieci

Jedną z głównych przyczyn tego, że Twój Facebook Messenger nie wysyła zdjęć, jest połączenie internetowe.

Jeśli zdjęcie nie zostanie wysłane, być może masz słabą prędkość internetu. Aby rozwiązać ten problem w Messengerze, musisz przełączyć się na lepszą sieć internetową.

🔥 Zalecana:  Metaverse ma problem z trollami

Jeśli wcześniej korzystałeś z sieci komórkowej, musisz przełączyć się na Wi-Fi lub odwrotnie.

Poprawka 2: Zmniejsz rozmiar zdjęcia

Możesz wysłać wiele zdjęć na Facebooku, nawet jeśli jest to więcej niż 25 MB, ale nie możesz wysłać jednego zdjęcia, które ma więcej niż 25 MB.

Facebook Messenger ma limit rozmiaru plików multimedialnych, które można wysłać w aplikacji, ma to na celu powstrzymanie ludzi przed wysyłaniem dużych plików w aplikacji.

Więc jeśli chcesz wysłać zdjęcia, które mają więcej niż 25 MB, możesz skompresować plik do znacznej ilości lub możesz użyć innej platformy do wysłania.

PRZECZYTAJ TEŻ: Jak zobaczyć niewysłane wiadomości w Messengerze (najlepszy przewodnik)

Poprawka 3: Sprawdź uprawnienia

Jeśli nie możesz wysyłać zdjęć w Messengerze, być może uniemożliwiłeś Messengerowi dostęp do zdjęć.

Aby rozwiązać problem na urządzeniu, musisz udzielić Messengerowi pozwolenia na dostęp do Twoich zdjęć.

Musisz sprawdzić, czy Messenger może przeglądać Twoje zdjęcia zarówno na Androidzie, jak i na iPhonie.

Przejdź do ustawień Androida > Aplikacje i powiadomienia > Stuknij w Informacje o aplikacji lub Zobacz wszystko [Num] aplikacje > Znajdź aplikację Messenger > Uprawnienia > Plik i multimedia > Stuknij w „Zezwalaj na dostęp tylko do multimediów”.

Możesz także stuknąć i przytrzymać aplikację Messenger na ekranie głównym, a następnie stuknąć ikonę Informacje o aplikacji, stuknąć Uprawnienia, następnie Lokalizacja i stuknąć Zezwalaj na dostęp tylko do multimediów.

Przejdź do swojego iPhone’a lub iPada Ustawienia> Znajdź aplikację Messenger> Stuknij w Zdjęcia> A następnie wybierz Wszystkie zdjęcia, aby zezwolić na dostęp do multimediów.

Poprawka 4: Uruchom ponownie urządzenie

Możesz łatwo naprawić brak wysyłania zdjęć z Facebook Messenger, po prostu ponownie uruchamiając urządzenie.

Jeśli nie możesz wysłać zdjęć w Messengerze, możesz ponownie uruchomić telefon, aby rozwiązać problem.

Po ponownym uruchomieniu urządzenia i otwarciu aplikacji Messenger problem zostanie rozwiązany i będziesz mógł ponownie wysyłać zdjęcia.

Dla Android: Stuknij przycisk zasilania i stuknij opcję restartu. Możesz go wyłączyć i odczekać kilka minut przed włączeniem.

Dla iphone: Możesz miękko lub wymusić ponowne uruchomienie urządzenia, co usunie usterki i zatrzyma działanie aplikacji w tle.

Możesz także dotknąć i przytrzymać przycisk zasilania, aby go wyłączyć, a następnie włączyć.

PRZECZYTAJ TEŻ: Jak rozpocząć tajną rozmowę w Messengerze dla czatów typu end-to-end

Poprawka 5: Wyczyść pamięć podręczną aplikacji Messenger

Jeśli korzystasz z aplikacji Messenger od dłuższego czasu, oznacza to, że na Twoim urządzeniu zapisanych jest wiele pamięci podręcznych i musisz je wyczyścić.

Jeśli używasz urządzenia z Androidem i masz problem z jakąkolwiek aplikacją, możesz wyczyścić pamięć podręczną aplikacji.

Aby naprawić Facebook Messenger, który nie wysyła zdjęć, musisz wyczyścić pamięć podręczną aplikacji.

Aby wyczyścić pamięć podręczną Messengera, otwórz Ustawienia Androida > Stuknij w Aplikacje i powiadomienia > Stuknij w Informacje o aplikacji lub Zobacz wszystko [Num] aplikacje > Znajdź aplikację Messenger > Stuknij w Pamięć i pamięć podręczna > Stuknij w Wyczyść pamięć podręczną.

Możesz także stuknąć i przytrzymać aplikację Messenger na ekranie głównym, a następnie stuknąć ikonę Informacje o aplikacji oraz Pamięć i pamięć podręczna, a następnie stuknąć Wyczyść pamięć podręczną.

Spowoduje to wyczyszczenie wszystkich tymczasowych danych przechowywanych przez aplikację Messenger od momentu rozpoczęcia korzystania z aplikacji.

🔥 Zalecana:  Przełomowa premiera Aptos NFT i Topaz: czy nowy blockchain może wyprzedzić Solanę?

Ponieważ nie możesz bezpośrednio wyczyścić pamięci podręcznej w aplikacji Messenger ani w ustawieniach iPhone’a, musisz odciążyć aplikację.

Otwórz Ustawienia iPhone’a > A następnie stuknij Ogólne > Stuknij Pamięć iPhone’a > Następnie znajdź aplikację Messenger i otwórz ją > I stuknij przycisk Odciąż aplikację.

Poprawka 6: Zaktualizuj aplikację Messenger

Jeśli od dłuższego czasu nie aktualizowałeś aplikacji Messenger, aktualizacja aplikacji teraz to dobry moment, aby rozwiązać problem.

Stara wersja aplikacji Facebook Messenger może nie działać poprawnie, przez co aplikacja nie działa wadliwie.

Aby zaktualizować aplikację Messenger na swoim urządzeniu, przejdź do sklepu Google Play lub Apple App Store, gdy zobaczysz aktualizację, kliknij ją, aby od razu zaktualizować.

PRZECZYTAJ TEŻ: Facebook Messenger nie wysyła filmów? 11 sposobów, aby to naprawić

Poprawka 7: Odinstaluj i ponownie zainstaluj program Messenger

Jeśli próbowałeś zaktualizować aplikację, a zdjęcia w Messengerze nadal nie są wysyłane zgodnie z oczekiwaniami.

Musisz usunąć aplikację z urządzenia i odczekać około 3 minuty przed jej ponowną instalacją.

Dla Android: dotknij i przytrzymaj aplikację Messenger, a zobaczysz opcję odinstalowania u góry, przeciągnij i upuść, a aplikacja zostanie usunięta.

Dla iphone: Stuknij i przytrzymaj aplikację Messenger, a następnie w małym wyskakującym menu stuknij Usuń aplikację. Aplikacja zostanie usunięta z Twojego urządzenia.

Po usunięciu aplikacji z telefonu musisz odczekać 3 minuty, a następnie ponownie uruchomić telefon przed ponowną instalacją aplikacji.

Poprawka 8: Korzystaj z Facebooka

Jeśli masz problemy z aplikacją mobilną, możesz wypróbować internetową wersję Messengera, aby wysyłać zdjęcia.

Przejdź do swojej ulubionej przeglądarki na telefonie komórkowym lub komputerze, a następnie przejdź do facebook.com i zaloguj się na swoje konto.

Będziesz mógł wysyłać zdjęcia w wersji internetowej.

Jeśli zdjęć nie można wysłać w Internecie, oznacza to, że Facebook ma problem techniczny.

PRZECZYTAJ TEŻ: Facebook Messenger nie wyświetla wiadomości? 10 sposobów, aby to naprawić

Poprawka 9: Wyczyść dane przeglądania (komputer stacjonarny)

Jeśli używasz komputera PC lub Mac, a zdjęcia nie są wysyłane w witrynie Messenger, możesz wyczyścić pamięć podręczną przeglądarki i usunąć pliki cookie.

Może to pomóc rozwiązać problem w witrynie Messenger, wystarczy wyczyścić dane przeglądania.

Dla Chrome i innych przeglądarek Chromium

Otwórz dowolną przeglądarkę Chromium > Naciśnij klawisze Ctrl+Shift+Dlt, a zobaczysz wyskakujące okienko Wyczyść dane przeglądania > Wybierz zakres czasowy > Wybierz pliki cookie i inne dane witryn > Wybierz obrazy i pliki zapisane w pamięci podręcznej > A następnie kliknij Wyczyść teraz .

Dla Mozilli Firefox

Otwórz Firebox > I kliknij pasek narzędzi > Idź do Ustawienia > I wybierz Prywatność > Kliknij Wyczyść swoją ostatnią historię w opcji Historia > Wybierz tylko cztery najlepsze opcje i kliknij Wyczyść teraz.

Dla Safari

Otwórz Safari > I kliknij rozwijane menu Safari > Wybierz Preferencje i przejdź do zakładki Zaawansowane > Kliknij pole wyboru Pokaż menu Develop na pasku menu >
Zamknij okno Preferencje > Wybierz menu Programowanie i wybierz Opróżnij pamięć podręczną > Wybierz listę rozwijaną Historia i kliknij Wyczyść historię.

Poprawka 10: Użyj Facebooka/Messenger Lite

Jeśli Messenger nie wysyła zdjęć w aplikacji, możesz użyć aplikacji w wersji Lite na urządzeniu z Androidem.

Aplikacja Lite to lekka wersja aplikacji Messenger opracowanej przez Facebooka.

Jeśli Twoje urządzenie nie ma wystarczającej ilości miejsca na aplikacje, a pamięć RAM nie jest zbyt duża, możesz użyć aplikacji Lite.

🔥 Zalecana:  Co oznacza Abonent, do którego wybrałeś numer, nie działa w Verizon, T-Mobile, Metro Pcs, Boost Mobile lub Sprint?

Dzięki aplikacji możesz z niej korzystać nawet przy słabym łączu internetowym i będziesz mógł wysyłać zdjęcia na Messengerze.

Aby rozpocząć, pobierz plik Facebook Lub Posłaniec Aplikacja Lite ze sklepu Google Play.

PRZECZYTAJ TEŻ: Kołowrotki na Instagramie nie uzyskują wyświetleń? Jak naprawić problem (rozwiązany)

Poprawka 11: Poczekaj, aż problem zostanie rozwiązany

Jeśli Messenger nie wysyła zdjęć, może to dotyczyć całej aplikacji lub tylko określonego regionu.

A ponieważ jest to problem techniczny, nic nie można zrobić, aby go rozwiązać. Wszystko, co możesz zrobić, to po prostu czekać.

Wniosek

Jeśli Messenger nie wysyła zdjęć na urządzenie z Androidem, iPhonem lub iPadem, może to być problem techniczny, internet nie działa w aplikacji, obraz ma duży rozmiar itp.

Czasami niektórzy użytkownicy nie mogą wysyłać zdjęć w komunikatorze na swoim komputerze, ale tak nie jest.

Jeśli tak się stanie, może to być spowodowane pamięcią podręczną przeglądarki, problemem z Internetem, problemem z rozmiarem multimediów lub zdjęcia nie chcą zostać wysłane z powodu problemu technicznego.

Jak więc rozwiązać te problemy na urządzeniu mobilnym lub komputerze? Cóż, możesz zacząć od zmiany sieci telefonicznej.

Odinstaluj aplikację z urządzenia, uruchom ponownie aplikację, a następnie zainstaluj ją ponownie ze sklepu App Store lub Play Store.

Będziesz także chciał użyć innego urządzenia i sprawdzić, czy zdjęcie zostało wysłane. Użyj innego telefonu, zaloguj się na swoje konto i wyślij zdjęcia.

Oprócz tego możesz użyć aplikacji Facebook Lite, jeśli aplikacja Messenger odmawia wysyłania zdjęć. Na komputerze wyczyść dane przeglądarki i pliki cookie.

Możesz też sprawdzić Messenger Web, nie z Facebooka, ale ze strony komunikatora pod adresem messenger.com.

PRZECZYTAJ TEŻ: Facebook nie działa? 15 sposobów rozwiązania problemu (rozwiązany)

Często Zadawane Pytania

Dlaczego nie mogę wysyłać zdjęć w Messengerze na Androida i na iPhonie?

Jeśli nie możesz wysłać zdjęć przez komunikator, oznacza to, że wystąpił problem techniczny z aplikacją, występują problemy z pamięcią podręczną, aplikacja może nie działać z Internetem itp.

Dlaczego Facebook Messenger nie odbiera zdjęć?

Jeśli ktoś wysłał Ci zdjęcie, a Ty go nie otrzymujesz, oznacza to, że masz słabe połączenie internetowe, wystąpił błąd w aplikacji lub serwer nie działa.

Czy ten artykuł był pomocny?

Tak nie