Facebook Messenger nie wysyła filmów? 11 sposobów, aby to naprawić (rozwiązany)

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Facebook Messenger nie wysyła filmów? 11 sposobów, aby to naprawić (rozwiązany)

Aby naprawić komunikator Facebook Messenger, który nie wysyła filmówzmień połączenie internetowe, wyczyść pamięć podręczną, uruchom ponownie telefon, odinstaluj i zainstaluj ponownie, korzystaj z internetu lub aplikacji Lite itp.

Jako najczęściej używana aplikacja do przesyłania wiadomości na świecie po WhatsApp, podczas korzystania z niej napotkasz wiele błędów.

Jeśli masz problemy z wysyłaniem filmów z Messengera, oto jak możesz rozwiązać ten problem.

W tym przewodniku dowiesz się jak naprawić komunikator Facebook Messenger, który nie wysyła filmów na Twoim urządzeniu. Ty też będziesz wiedzieć Dlaczego nie możesz wysyłać filmów na Messengerze.

PRZECZYTAJ TEŻ: Facebook Messenger nie wysyła zdjęć? 11 sposobów, aby to naprawić

Co zrobić, jeśli Facebook Messenger nie wysyła filmów?

Użytkownicy narzekają, że Facebook Messenger nie wysyła filmów, a to może być duży problem.

Ten problem występuje zarówno na urządzeniach z Androidem, jak i iPhone’ach. W większości przypadków, nawet przy dobrym połączeniu internetowym, nadal nie można wysłać.

Są różne powody dlaczego Facebook Messenger nie wysyła filmów na Twoje urządzenie mobilne, a czasem nawet na PC.

Więc jeśli masz problem, oto jak możesz naprawić Facebook Messenger nie wysyła filmów na Androida lub iPhone’a.

Odinstaluj aplikacja z Twojego urządzenia, ponownie uruchomić swój telefon, a następnie przejdź do Apple Apple Store lub Google Play Store i ponownie zainstalować aplikację Messengera.

Zaloguj się, a następnie dać pozwolenie dla plików i multimediów, a także aparatu. Wtedy będziesz mógł ponownie wysyłać filmy w Messengerze. Upewnij się, że wysyłasz filmy, które nie są duże.

Jeśli to nie działa, użyj Aplikacja Facebook/Messenger Lite do wysyłania filmów, a jeśli nie działa, oznacza to problem techniczny. Zawsze możesz skorzystać z tzw Sieć Facebooka wysyłać filmy.

PRZECZYTAJ TEŻ: Facebook Messenger nie wysyła wiadomości? 12 sposobów, aby to naprawić

Dlaczego nie mogę wysyłać filmów na Messengerze?

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego nie możesz wysyłać filmów na Facebooku Messenger, są różne powody DLACZEGO.

Jeśli aplikacja Messenger nie wysyła filmów, może to być spowodowane a związane z serwerem problem, lub połączenie internetowe nie działa w aplikacji.

Ten problem może być również spowodowany problemami z pamięcią podręczną [not always the case]. Jeśli wysyłasz duże filmymożesz napotkać ten problem.

Komunikator, który nie wysyła filmów, może być również spowodowany brakiem zezwolenia pozwolenie aby znaleźć wideo w pierwszej kolejności.

PRZECZYTAJ TEŻ: Powiadomienie w Messengerze, ale brak wiadomości? Jak to naprawić

Jak naprawić problem z wysyłaniem filmów na Facebooku Messenger

Aby naprawić brak wysyłania filmów z Facebook Messenger, możesz skorzystać z poniższego przewodnika, aby rozwiązać problem.

Najpierw sprawdź, czy serwer Facebook Messenger nie działa.

Poprawka 1: Zmień dostawcę sieci

Jedną z głównych przyczyn tego, że Twój Facebook Messenger nie wysyła filmów, jest połączenie internetowe.

Jeśli film nie zostanie wysłany, być może masz słabą prędkość internetu. Aby rozwiązać ten problem w Messengerze, musisz przełączyć się na lepszą sieć internetową.

Jeśli wcześniej korzystałeś z sieci komórkowej, musisz przełączyć się na Wi-Fi lub odwrotnie.

🔥 Zalecana:  Jak naprawić „Ten dźwięk nie jest licencjonowany do użytku komercyjnego” na TikTok

Poprawka 2: Zmniejsz rozmiar wideo

Możesz wysłać wiele filmów na Facebooku, nawet jeśli mają więcej niż 25 MB, ale nie możesz wysłać jednego filmu, który ma więcej niż 25 MB.

Facebook Messenger ma limit rozmiaru plików multimedialnych, które można wysłać w aplikacji, ma to na celu powstrzymanie ludzi przed wysyłaniem dużych plików w aplikacji.

Więc jeśli chcesz wysłać wideo o rozmiarze większym niż 25 MB, możesz skompresować wideo do znacznej ilości lub możesz użyć innej platformy do wysłania.

PRZECZYTAJ TEŻ: Dlaczego efekty programu Word w programie Messenger nie działają? I jak to naprawić

Poprawka 3: Sprawdź uprawnienia

Jeśli nie możesz wysyłać filmów w Messengerze, być może uniemożliwiłeś Messengerowi dostęp do multimediów.

Aby rozwiązać problem na urządzeniu, musisz przyznać Messengerowi uprawnienia dostępu do multimediów.

Musisz sprawdzić, czy Messenger może oglądać Twoje filmy zarówno na Androidzie, jak i na iPhonie.

Przejdź do ustawień Androida > Aplikacje i powiadomienia > Stuknij w Informacje o aplikacji lub Zobacz wszystko [Num] aplikacje > Znajdź aplikację Messenger > Uprawnienia > Plik i multimedia > Stuknij w „Zezwalaj na dostęp tylko do multimediów”.

Możesz także stuknąć i przytrzymać aplikację Messenger na ekranie głównym, a następnie stuknąć ikonę Informacje o aplikacji, stuknąć Uprawnienia, następnie Lokalizacja i stuknąć Zezwalaj na dostęp tylko do multimediów.

Przejdź do swojego iPhone’a lub iPada Ustawienia > Znajdź aplikację Messenger > Stuknij w filmy > A następnie wybierz Wszystkie filmy, aby zezwolić na dostęp do multimediów.

Poprawka 4: Uruchom ponownie urządzenie

Możesz łatwo naprawić brak wysyłania filmów z Facebook Messenger, po prostu ponownie uruchamiając urządzenie.

Jeśli nie możesz wysyłać filmów w Messengerze, możesz ponownie uruchomić telefon, aby rozwiązać problem.

Po ponownym uruchomieniu urządzenia i otwarciu aplikacji Messenger problem zostanie rozwiązany i będziesz mógł ponownie wysyłać filmy.

Dla Android: Stuknij przycisk zasilania i stuknij opcję restartu. Możesz go wyłączyć i odczekać kilka minut przed włączeniem.

Dla iphone: Możesz miękko lub wymusić ponowne uruchomienie urządzenia, co usunie usterki i zatrzyma działanie aplikacji w tle.

Możesz także dotknąć i przytrzymać przycisk zasilania, aby go wyłączyć, a następnie włączyć.

PRZECZYTAJ TEŻ: Jak zobaczyć niewysłane wiadomości w Messengerze (najlepszy przewodnik)

Poprawka 5: Wyczyść pamięć podręczną komunikatora

Jeśli korzystasz z aplikacji Messenger od dłuższego czasu, oznacza to, że na Twoim urządzeniu zapisanych jest wiele pamięci podręcznych i musisz je wyczyścić.

Jeśli używasz urządzenia z Androidem i masz problem z jakąkolwiek aplikacją, możesz wyczyścić pamięć podręczną aplikacji.

Aby naprawić brak wysyłania filmów z Facebook Messenger, musisz wyczyścić pamięć podręczną aplikacji.

Aby wyczyścić pamięć podręczną Messengera, otwórz Ustawienia Androida > Stuknij w Aplikacje i powiadomienia > Stuknij w Informacje o aplikacji lub Zobacz wszystko [Num] aplikacje > Znajdź aplikację Messenger > Stuknij w Pamięć i pamięć podręczna > Stuknij w Wyczyść pamięć podręczną.

Możesz także stuknąć i przytrzymać aplikację Messenger na ekranie głównym, a następnie stuknąć ikonę Informacje o aplikacji, stuknąć Pamięć i pamięć podręczna, a następnie stuknąć Wyczyść pamięć podręczną.

Spowoduje to wyczyszczenie wszystkich tymczasowych danych przechowywanych przez aplikację Messenger od momentu rozpoczęcia korzystania z aplikacji.

Ponieważ nie możesz bezpośrednio wyczyścić pamięci podręcznej w aplikacji Messenger ani w ustawieniach iPhone’a, musisz odciążyć aplikację.

🔥 Zalecana:  Apple prawdopodobnie wypuści swój zestaw słuchawkowy VR/AR w 2023 roku

Otwórz Ustawienia iPhone’a > A następnie stuknij Ogólne > Stuknij Pamięć iPhone’a > Następnie znajdź aplikację Messenger i otwórz ją > I stuknij przycisk Odciąż aplikację.

Poprawka 6: Zaktualizuj aplikację Messenger

Jeśli od dłuższego czasu nie aktualizowałeś aplikacji Messenger, aktualizacja aplikacji teraz to dobry moment, aby rozwiązać problem.

Stara wersja aplikacji Facebook Messenger może nie działać poprawnie, przez co aplikacja nie działa wadliwie.

Aby zaktualizować aplikację Messenger na swoim urządzeniu, przejdź do sklepu Google Play lub Apple App Store, gdy zobaczysz aktualizację, kliknij ją, aby od razu zaktualizować.

PRZECZYTAJ TEŻ: Jak rozpocząć tajną rozmowę w Messengerze dla czatów typu end-to-end

Poprawka 7: Odinstaluj i zainstaluj ponownie

Jeśli próbowałeś zaktualizować aplikację, a filmy w Messengerze nadal nie są wysyłane zgodnie z oczekiwaniami.

Musisz usunąć aplikację z urządzenia i odczekać około 3 minuty przed jej ponowną instalacją.

Dla Android: dotknij i przytrzymaj aplikację Messenger, a zobaczysz opcję odinstalowania u góry, przeciągnij i upuść, a aplikacja zostanie usunięta.

Dla iphone: Stuknij i przytrzymaj aplikację Messenger, a następnie w małym wyskakującym menu stuknij Usuń aplikację. Aplikacja zostanie usunięta z Twojego urządzenia.

Po usunięciu aplikacji z telefonu musisz odczekać 3 minuty, a następnie ponownie uruchomić telefon przed ponowną instalacją aplikacji.

Poprawka 8: Użyj sieci Web Messengera

Jeśli masz problemy z aplikacją mobilną, możesz wypróbować internetową wersję Messengera, aby wysyłać filmy.

Przejdź do swojej ulubionej przeglądarki na telefonie komórkowym lub komputerze, a następnie przejdź do facebook.com i zaloguj się na swoje konto.

Będziesz mógł wysyłać filmy w wersji internetowej.

Jeśli filmy nie mogą być wysyłane do sieci, oznacza to, że Facebook ma problem techniczny.

PRZECZYTAJ TEŻ: Facebook Messenger nie wyświetla wiadomości? 10 sposobów, aby to naprawić

Poprawka 9: Wyczyść dane przeglądania (komputer stacjonarny)

Jeśli korzystasz z komputera PC lub Mac, a filmy nie są wysyłane w witrynie Messenger, możesz wyczyścić pamięć podręczną przeglądarki i usunąć pliki cookie.

Może to pomóc rozwiązać problem w witrynie Messenger, wystarczy wyczyścić dane przeglądania.

Dla Chrome i innych przeglądarek Chromium

Otwórz dowolną przeglądarkę Chromium > Naciśnij Ctrl+Shift+Dlt, a zobaczysz wyskakujące okienko Wyczyść dane przeglądania > Wybierz zakres czasowy > Wybierz pliki cookie i inne dane witryn > I wybierz Filmy i pliki zapisane w pamięci podręcznej > A następnie kliknij Wyczyść teraz .

Dla Mozilli Firefox

Otwórz Firebox > I kliknij pasek narzędzi > Idź do Ustawienia > I wybierz Prywatność > Kliknij Wyczyść swoją ostatnią historię w opcji Historia > Wybierz tylko cztery najlepsze opcje i kliknij Wyczyść teraz.

Dla Safari

Otwórz Safari > I kliknij rozwijane menu Safari > Wybierz Preferencje i przejdź do zakładki Zaawansowane > Kliknij pole wyboru Pokaż menu Develop na pasku menu >
Zamknij okno Preferencje > Wybierz menu Programowanie i wybierz Opróżnij pamięć podręczną > Wybierz listę rozwijaną Historia i kliknij Wyczyść historię.

Poprawka 10: Użyj Facebooka/Messenger Lite

Jeśli Messenger nie wysyła filmów w aplikacji, możesz użyć aplikacji w wersji Lite na urządzeniu z Androidem.

Aplikacja Lite to lekka wersja aplikacji Messenger opracowanej przez Facebooka.

Jeśli Twoje urządzenie nie ma wystarczającej ilości miejsca na aplikacje, a pamięć RAM nie jest zbyt duża, możesz użyć aplikacji Lite.

🔥 Zalecana:  Recenzja Awario 2023 — ceny, funkcje i nie tylko

Dzięki aplikacji możesz z niej korzystać nawet przy słabym połączeniu internetowym i będziesz mógł wysyłać filmy na Messengerze.

Aby rozpocząć, pobierz plik Facebook Lub Posłaniec Aplikacja Lite ze sklepu Google Play.

PRZECZYTAJ TEŻ: Kołowrotki na Instagramie nie uzyskują wyświetleń? Jak naprawić problem (rozwiązany)

Poprawka 11: Poczekaj, aż problem zostanie rozwiązany

Jeśli filmy z Messengera nie są wysyłane, może to dotyczyć całej aplikacji lub tylko określonego regionu.

A ponieważ jest to problem techniczny, nic nie można zrobić, aby go rozwiązać. Wszystko, co możesz zrobić, to po prostu czekać.

Wniosek

Jeśli Messenger nie wysyła wideo na Twoje urządzenie z Androidem, iPhonem lub iPadem, może to być problem techniczny, internet nie działa w aplikacji, wideo ma duży rozmiar itp.

Czasami niektórzy użytkownicy nie mogą wysyłać filmów w komunikatorze na swoim komputerze, ale tak nie jest.

Jeśli tak się stanie, może to być spowodowane pamięcią podręczną przeglądarki, problemem z Internetem, problemem z rozmiarem multimediów lub filmami, które nie chcą zostać wysłane z powodu problemu technicznego.

Czy rozwiązujesz te problemy na swoim urządzeniu mobilnym lub komputerze? Cóż, możesz zacząć od zmiany sieci telefonicznej.

Odinstaluj aplikację z urządzenia, uruchom ponownie aplikację, a następnie zainstaluj ją ponownie ze sklepu App Store lub Play Store.

Będziesz także chciał użyć innego urządzenia i sprawdzić, czy wideo jest wysyłane. Użyj innego telefonu, zaloguj się na swoje konto i wyślij filmy.

Oprócz tego możesz użyć aplikacji Facebook Lite, jeśli aplikacja Messenger odmawia wysyłania filmów. Na komputerze wyczyść dane przeglądarki i pliki cookie.

Możesz też sprawdzić Messenger Web, nie z Facebooka, ale ze strony komunikatora pod adresem messenger.com.

PRZECZYTAJ TEŻ: Facebook nie działa? 15 sposobów rozwiązania problemu (rozwiązany)

Często Zadawane Pytania

Dlaczego nie mogę wysyłać filmów przez Messengera na Androida i iPhone’a?

Jeśli nie możesz wysyłać filmów przez komunikator, oznacza to, że wystąpił problem techniczny z aplikacją, aplikacja może nie działać z Internetem itp.

Dlaczego Facebook Messenger nie odbiera filmów?

Jeśli ktoś przesłał Ci film, a Ty go nie otrzymujesz, oznacza to, że masz słabe połączenie internetowe, wystąpił błąd w aplikacji lub serwer nie działa.

Czy ten artykuł był pomocny?

Tak nie