Facebook Marketplace tylko lokalnie: jak go włączyć i używać?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Facebook Marketplace tylko lokalnie: jak go włączyć i używać?

W ostatnich latach znacznie większy nacisk położono na e-commerce. Wraz z globalną pandemią zmieniającą sposób funkcjonowania naszego społeczeństwa nieuniknione było, że coraz więcej osób zacznie robić zakupy online.

To skupienie się na handlu elektronicznym skłoniło platformy mediów społecznościowych do dodania różnych funkcji zakupów online do swoich witryn. Ten rodzaj handlu społecznościowego pozwala użytkownikom robić zakupy w ulubionej aplikacji społecznościowej bez jej opuszczania. Jednym z przykładów handlu społecznościowego jest Facebook Marketplace – ale czym dokładnie jest i jak można z niego korzystać?

Rynek Facebooka – co to jest?

Facebook Marketplace to funkcja wprowadzona przez Facebook, która umożliwia użytkownikom sprzedawanie i kupowanie produktów na Facebooku. Mogą to zrobić zarówno osoby fizyczne, jak i firmy. Facebook Marketplace jest tego przykładem handel społecznościowy gdy zakupy online są dokonywane za pośrednictwem platformy mediów społecznościowych.

Zasadniczo Facebook Marketplace jest jak cyfrowe centrum handlowe. Dla sprzedawców jest to świetny sposób na dotarcie do większej liczby osób i łatwiejszy kontakt z klientami. Poza tym Facebook oferuje również różne opcje reklamowe, co oznacza, że ​​możesz promować swoje produkty również za pośrednictwem platformy (i gdzie indziej, np. Instagram).

Dla kupujących Facebook Marketplace jest dobrym miejscem do szybkiego znalezienia poszukiwanych produktów. Ponadto możesz wyszukiwać zarówno nowe, jak i używane produkty, a także korzystać z filtrów do wyszukiwania lokalnych sprzedawców (więcej o tym później). Wszystko, co musisz zrobić, aby uzyskać dostęp do Rynku, to odwiedzić odpowiednią stronę na Facebooku („Sklep”) z komputera stacjonarnego lub urządzenia mobilnego.

Co to jest funkcja „Tylko lokalnie”?

Powodem, dla którego powstał Facebook Marketplace, jest nie tylko rosnący trend handlu społecznościowego. Przed utworzeniem Marketplace użytkownicy często sprzedawali i kupowali towary i usługi za pośrednictwem grup na Facebooku. Oczywiście często powodowało to problemy. Na szczęście Marketplace okazał się najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji.

🔥 Zalecana:  Jak znaleźć czyjś Instagram ze Snapchata

Sprzedawcom łatwiej jest wystawić swoje przedmioty i pozwolić klientom je odkryć. Wszystko, co musisz zrobić, to wprowadzić szczegółowe informacje o swoim produkcie, ale jeśli potrzebujesz pomocy w napisaniu opisu, możesz zatrudnić do pomocy profesjonalistę. Możesz znaleźć najbardziej doświadczonych pisarzy za pośrednictwem witryny z recenzjami usług pisania Najlepsi pisarze online gdzie łatwo jest porównać różne agencje i wybrać najlepszą dla swoich potrzeb.

Kupującym łatwiej jest znaleźć produkty, których szukają. Funkcja „Tylko lokalnie” jest zdecydowanie jednym z najważniejszych aspektów Marketplace, ponieważ pozwala użytkownikom zobaczyć sprzedawców, którzy nie są daleko od nich. Kupując towary i usługi za pośrednictwem grup na Facebooku, znacznie trudniej było sortować i filtrować oferty, aby znaleźć odpowiednią ofertę.

Jak włączyć funkcję „Tylko lokalnie”?

Jeśli jesteś kupującym i chcesz wyszukać produkty na Rynek Facebooka, zdecydowanie lepiej jest włączyć funkcję „Tylko lokalnie” od samego początku. W ten sposób zobaczysz oferty tylko od sprzedawców, którzy są blisko Ciebie, i nie będziesz musiał podróżować daleko, aby otrzymać swój produkt (ani długo czekać na dostawę). Istnieją dwa główne sposoby włączenia funkcji „Tylko lokalnie”:

• W swojej aplikacji przejdź do Facebook Marketplace („Sklep”) i wybierz ikonę „Kategorie”. Kliknij ikonę „Lokalizacja” w ustawieniach i wybierz lokalizację lokalną. Możesz ustawić swój obszar lub powiększyć mapę. Możesz także ustawić niestandardowy promień.

• W swojej aplikacji przejdź do Facebook Marketplace („Sklep”) i wybierz ikonę „Ty”. Ustaw obszar wyszukiwania, wprowadzając go ręcznie lub powiększając mapę. Możesz także ustawić niestandardowy promień. Po zakończeniu kliknij „Zastosuj”, aby zapisać wprowadzone zmiany.

Obie metody pomogą Ci zobaczyć lokalne wpisy w wybranym obszarze. Pamiętaj jednak, że nadal będziesz widzieć reklamy i promowane produkty. Mogą one nie pochodzić z Twojej okolicy, więc powinieneś skupić się na rzeczywistych ofertach, które pojawiają się w wynikach wyszukiwania w Facebook Marketplace.

🔥 Zalecana:  Jak zdobyć więcej obserwujących na Instagramie (bez ich kupowania)

Dlaczego warto korzystać z dostawy lokalnej?

Sprzedawcy mają dwa sposoby dostarczania swoich produktów do kupujących. Jednym z nich jest umożliwienie kupującym udania się do fizycznej lokalizacji i odebrania produktu. Kolejnym jest dostarczenie produktu do kupującego. Oczywiście sprzedawcy muszą wyjaśnić, jakie metody są dostępne dla ich kupujących, więc jeśli jesteś sprzedawcą, rozważyć różne usługi pisania i znajdź pisarza, który może napisać dla Ciebie tekst wyjaśniający opcje dostawy.

Sprzedawcy na Facebook Marketplace różnią się od osób fizycznych do marek, więc kupujący muszą być tego świadomi przy zakupie jakiegokolwiek produktu. W wielu przypadkach kupujący będą mieli możliwość dostarczenia produktu lokalnie. Jeśli korzystasz z funkcji „Tylko lokalnie” w Facebook Marketplace, ten rodzaj dostawy jest dla Ciebie.

Facebook Marketplace ma wiele partnerstw z lokalnymi usługami dostawy, dzięki czemu zasadniczo możesz otrzymać zakup prosto do Ciebie. Z drugiej strony możesz także kupować produkty za granicą i otrzymywać je do Ciebie. Wszystko zależy od tego, jak robisz zakupy i co kupujesz.

Jakich wskazówek można użyć?

Na koniec warto skorzystać z kilku pomocnych wskazówek podczas zakupów w Facebook Marketplace. W ten sposób możesz zapewnić najprzyjemniejszą obsługę klienta i maksymalnie wykorzystać platformę. Oto kilka wskazówek, których należy przestrzegać:

• Zastanów się, co chcesz kupić, zanim włączysz funkcję „Tylko lokalnie”. Niektóre produkty mogą nie kwalifikować się do dostawy lokalnej, ale produkty z kategorii takich jak elektronika, odzież i akcesoria, rozrywka itp. są.

• Pamiętaj, że za dostawę lub wysyłkę będziesz musiał zapłacić osobno. Upewnij się, że wiesz, w jaki sposób chcesz otrzymać swój zakup. Jeśli robisz zakupy lokalnie, być może lepszym rozwiązaniem będzie dla Ciebie samodzielne otrzymanie towaru od sprzedawcy.

Uważaj na oszustwa. Jest wielu sprzedawców, którzy chcą cię oszukać, więc musisz się upewnić, że nie wpadniesz prosto w ich pułapki. Jeśli masz podejrzenia co do konkretnego sprzedawcy, po prostu nie kupuj od niego.

🔥 Zalecana:  Jak stać się bogatym z dnia na dzień: 5 najlepszych sposobów na szybkie wzbogacenie się

• Spróbuj sprzedawać własne towary lub usługi za pośrednictwem Facebook Marketplace. To sposób na zarobienie dodatkowej gotówki i pozbycie się rzeczy, których już nie używasz. Pomyśl o tym jak o cyfrowej wyprzedaży garażowej.

Podsumowanie

Podsumowując, korzystanie z Facebook Marketplace może zdecydowanie pomóc w znalezieniu większej liczby produktów, które są dla Ciebie odpowiednie i interesujące. Musisz jednak wiedzieć, jak prawidłowo z niej korzystać, aby w pełni wykorzystać tę funkcję Facebooka. Jeśli chcesz robić zakupy lokalnie, możesz skorzystać ze wskazówek zawartych w tym artykule.