Dźwięk wydobywa się tylko z jednego głośnika na iPhone’ach i laptopach z systemem Windows 10? Najlepsze poprawki

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Dźwięk wydobywa się tylko z jednego głośnika na iPhone’ach i laptopach z systemem Windows 10? Najlepsze poprawki

Czy kiedykolwiek próbowałeś odtworzyć muzykę, obejrzeć film lub posłuchać dźwięku na iPhonie lub laptopie i zdałeś sobie sprawę, że dźwięk wydobywa się tylko z jednego głośnika? To może być prawdziwy ból.

Istnieje wiele powodów, dla których może się to zdarzyć, a także różne sposoby rozwiązania tego problemu w zależności od urządzenia. Ten artykuł pomoże Ci zrozumieć, dlaczego tak się dzieje i jak sobie z tym poradzić. Więc powinieneś to przeczytać, aby odzyskać swój rytm.

Dźwięk wydobywa się tylko z jednego głośnika? Powoduje

Wydobywanie dźwięku tylko z jednego głośnika w urządzeniu jest niewygodne i dość irytujące, ale dlaczego tak się dzieje? Jednym z powodów może być uszkodzenie drugiego głośnika. Może to być również błąd lub problem z okablowaniem. Jeśli problem dotyczy głośnika, prawdopodobnie możesz go naprawić za pomocą kilku prób, jeśli jest to problem z wewnętrznym okablowaniem, potrzebujesz profesjonalisty, który go obejrzy. Aby sprawdzić, czy tak jest, uruchom następujące testy.

Najpierw podłącz do niego parę słuchawek i sprawdź, czy słyszysz normalny dźwięk ze słuchawek.

Jeśli nadal występują problemy z dźwiękiem, spróbuj odtworzyć z innego źródła. Na przykład część muzyki jest przechowywana na Twoim urządzeniu lub w aplikacji radia w telefonie.

Jeśli występują problemy z dźwiękiem w obu przypadkach, prawdopodobnie jest to problem z okablowaniem i potrzebujesz profesjonalnej pomocy.

Jeśli dźwięk działa dobrze na słuchawkach lub innych źródłach, prawdopodobnie jest to tylko problem z głośnikami i możesz spróbować rozwiązać go samodzielnie, korzystając z naszych najlepszych rozwiązań.

Dźwięk wydobywa się tylko z jednego głośnika w laptopach z systemem Windows 10? Najlepsze poprawki

Pomimo fajnych funkcji w systemie operacyjnym Windows 10, błędy mogą stanowić spore niedogodności. Zwłaszcza błędy dźwiękowe. Oto kilka rozwiązań, które można wypróbować, gdy dźwięk wydobywa się tylko z jednego głośnika laptopa z systemem Windows 10.

🔥 Zalecana:  Jak naprawić brak połączenia internetowego na Androidzie i iPhone'ach

Poprawka 1 – Użyj narzędzia do rozwiązywania problemów

System operacyjny Windows 10 jest wyposażony w pełne narzędzie do rozwiązywania problemów z dźwiękiem, które sprawdza system dźwiękowy pod kątem problemów, gdy masz problemy z komputerem. Jeśli zostaną znalezione jakiekolwiek problemy, zaleca ich rozwiązania. To powinien być twój pierwszy ośrodek. Jeśli problem zostanie zdiagnozowany przez rozwiązywanie problemów, zaoszczędzisz dużo czasu. Wykonaj poniższe kroki, aby przeprowadzić rozwiązywanie problemów z dźwiękiem.

  • Krok pierwszy: otwórz pasek zadań komputera i wpisz „rozwiązywanie problemów” w pasku wyszukiwania.
  • Krok drugi: Z wyświetlonych wyników wybierz „Rozwiązywanie problemów z ustawieniami”.
  • Krok trzeci: poszukaj sekcji „Rozpocznij pracę”. W tej sekcji znajduje się opcja „Odtwarzanie dźwięku”. Otwórz go i wybierz „Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów”.
  • Krok czwarty: na ekranie pojawi się nowa ikona narzędzia do rozwiązywania problemów, wybierz ją.
  • Krok piąty: W nowym oknie będziesz mieć możliwość rozwiązywania problemów z różnymi rodzajami głośników, w tym z głośnikami wbudowanymi. Możesz rozwiązać problemy z domyślnymi głośnikami lub dostosować swoje wrażenia.
  • Krok szósty: Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów i zobacz, co ma do powiedzenia. Wykonaj wszelkie podane kroki, aby rozwiązać problem.

Poprawka 2 – Zaktualizuj sterowniki

Drugim rozwiązaniem jest przeprowadzenie aktualizacji sterownika. Z każdą aktualizacją wprowadzanych jest wiele ulepszeń, a kluczem do rozwiązania problemów z dźwiękiem może być ostatnia aktualizacja. Jeśli od jakiegoś czasu nie aktualizowałeś swojego urządzenia, spróbuj je zaktualizować i sprawdź, czy to pomoże.

Jeśli problem z dźwiękiem był wynikiem ostatniej aktualizacji lub zauważyłeś go po ostatniej aktualizacji, najpierw sprawdź mikser głośności komputera, aby zobaczyć, czy nie nastąpiły jakieś zmiany. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki.

  1. Krok pierwszy: Sprawdź ikonę głośnika po prawej stronie paska zadań.
  2. Krok drugi: Kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę i wybierz „otwórz mikser głośności”.
  3. Krok trzeci: Sprawdź wyświetlane suwaki pod kątem zmian. Zwróć szczególną uwagę na wszelkie aplikacje innych firm i upewnij się, że wszystko wygląda dobrze. Jeśli któryś z suwaków jest wyjątkowo niski, musisz wyregulować głośność i sprawdzić, czy to rozwiąże problem.
🔥 Zalecana:  Najlepsze testamenty online w Quebecu: testamenty notarialne i szablony testamentów

Jeśli te poprawki nie działają, należy zadzwonić do lokalnego technika, aby sprawdził system pod kątem innych problemów.

Dźwięk wydobywa się tylko z jednego głośnika w iPhone’ach? Najlepsze poprawki

Jeśli masz ten problem z iPhonem, wypróbuj te poprawki, aby je rozwiązać.

Poprawka 1 – Wyczyść głośnik

Czasami brud może zatykać głośniki i blokować lub ograniczać dźwięk. W takim przypadku najpierw wyczyść głośnik i sprawdź, czy dźwięk powraca. Przed czyszczeniem zdejmij folię zabezpieczającą ekran, folię lub etui.

Przeczytaj także: Najlepsze wzmacniacze dźwięku dla laptopów z systemem Windows 10

Poprawka 2 – Dostosuj balans dźwięku

Upewnij się, że dźwięk w telefonie iPhone jest odpowiednio zrównoważony. Aby dźwięk był odtwarzany na obu głośnikach, balans dźwięku telefonu musi być ustawiony pośrodku. Sprawdź, czy tak nie jest, i skoryguj, jeśli tak jest. Aby znaleźć to ustawienie, wykonaj następujące kroki.

W najnowszym systemie iOS (iOs 13) otwórz aplikację Ustawienia, przewiń, aż znajdziesz sekcję Dostępność, poszukaj ustawień audio/wideo i upewnij się, że suwak znajduje się na środku.

W przypadku wcześniejszego systemu iOS otwórz aplikację Ustawienia, otwórz sekcję „Ogólne”, znajdź sekcję Dostępność, znajdź i dostosuj suwak.

Poprawka 3 – Twardo uruchom ponownie iPhone’a

Jeśli balans dźwięku jest odpowiedni, a problem nadal występuje, być może konieczne będzie wykonanie twardego restartu urządzenia. Twardy restart zwykle rozwiązuje drobne błędy. Aby to zrobić, naciskaj kolejno przycisk głośności w górę iw dół, a następnie naciśnij i przytrzymaj boczny przycisk, aż logo Apple pojawi się na ekranie.

Czytaj także: Discord Stream Brak dźwięku? Poprawki robocze

Poprawka 4 – Zresetuj ustawienia telefonu

Zresetowanie ustawień telefonu może również pomóc w rozwiązaniu problemu z dźwiękiem, jeśli do tej pory nic innego nie zadziałało. Zresetowanie ustawień nie wpłynie na dane w telefonie, więc możesz spać spokojnie. Aby zresetować ustawienia, otwórz aplikację ustawień, otwórz ustawienia „Ogólne”, przejdź do „resetuj”, a następnie kliknij „zresetuj wszystkie ustawienia”.

🔥 Zalecana:  Najlepsze letnie prace dla nauczycieli, które dobrze płacą

Jeśli wypróbowałeś wszystkie te poprawki i nic nie działa, pomocne może być odwiedzenie strony Jabłko najbliższego sklepu, aby naprawili go wykwalifikowani technicy.