Dodaj mnie do wyszukiwania: jak stworzyć własną wizytówkę osób w Google

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Dodaj mnie do wyszukiwania: jak stworzyć własną wizytówkę osób w Google

Kiedy jeszcze walczyliśmy z pandemią, Google wprowadza nową funkcję, która umożliwia twórcom treści przedsiębiorcom tworzenie wizytówek osób; znana również jako wirtualna karta Google. Funkcja People Card firmy Google pozwala użytkownikom wyświetlać się w wynikach wyszukiwania, gdy inne osoby szukają ich nazwiska w Google. Dla właścicieli małych firm jest to ważne, ponieważ nie trzeba być celebrytą, aby mieć swoje nazwisko na wirtualnej wizytówce w Google.

Karta osoby jest jak bogaty wyświetlacz, który pojawia się, gdy szukasz popularnych osobistości, dużych firm i celebrytów. Otrzymujesz ten wyświetlacz z odpowiednimi danymi od firmy lub celebryty. Aby to osiągnąć, możesz spróbować zostać celebrytą lub możesz to zrobić za pomocą Google People Card (dodaj mnie do wyszukiwania).

Jeśli prowadzisz firmę, nie powinieneś tego ignorować. Jeśli jesteś programistą, twórcą treści, fashionistką, a nawet lekarzem, możesz utworzyć dla siebie kartę Google i pozwolić innym wyszukiwać Cię w Google.

Możesz utworzyć tylko jedną wirtualną kartę Google, która zostanie połączona i uwierzytelniona za pomocą Twojego numeru telefonu komórkowego. Jeśli nie uwierzytelniłeś swojego konta za pomocą numeru telefonu; musisz to zrobić, zanim będziesz mógł nawet utworzyć kartę.

Jeśli utworzysz swoją kartę osoby, będziesz mieć pełną kontrolę i decydować o informacjach, które chcesz udostępnić; takie jak miejsce pracy, linki społecznościowe, numer telefonu i adres e-mail. W każdej chwili możesz też zdecydować o zaprzestaniu korzystania z tej funkcji.

Wymagania dotyczące tworzenia karty osób Google

 • Telefon lub tablet z Androidem albo iPhone lub iPad.
 • Przeglądarka mobilna lub wyszukiwarka Google.
 • Osobiste konto Google.
 • Aktywność w internecie i aplikacjach włączona.

Funkcja People Card jest dostępna tylko dla osób w Indiach, Kenii, Nigerii i RPA z użytkownikami, którzy mają ustawiony język na angielski i jest dostępna tylko na urządzeniach mobilnych. Aby utworzyć własną kartę osób w Google, użyj słowa kluczowego „Dodaj mnie do wyszukiwania” lub „Edytuj moją kartę osób”.

🔥 Zalecana:  Kompletny przewodnik po szybkiej produkcji dla rozwoju produktu

Jak dodać siebie do wyszukiwarki Google: Dodaj mnie do wyszukiwarki Google (karta osoby)

1. Na urządzeniu mobilnym otwórz przeglądarkę i przejdź do google.comlub otwórz wyszukiwarkę Google. Upewnij się, że jesteś zalogowany na preferowane konto Google w swojej aplikacji lub przeglądarce mobilnej.

2. Wyszukaj zapytanie „dodaj mnie do wyszukiwania‘ Lub ‘edytuj moją kartę osób. U góry wyników wyszukiwania zobaczysz opcję dodania się do wyszukiwarki Google. Uzyskiwać Zaczynaj.

3. Google przeniesie Cię na nową stronę, na której możesz utworzyć profil publiczny i podać informacje, które chcesz udostępnić publicznie na swojej karcie Osoby. Zostaniesz poproszony o wypełnienie następujących danych:

 • Zdjęcie profilowe.
 • Twoje imię.
 • Twoje obecne miasto.
 • Mały życiorys.
 • Miejsce pracy.
 • Edukacja.
 • Miasto rodzinne.
 • Strona internetowa.
 • Linki do profili społecznościowych.
 • E-mail.
 • Numer telefonu.

4. Gdy skończysz wypełniać swoje dane, możesz wyświetlić podgląd swojej karty osoby. Jeśli jesteś zadowolony z zawartości swojej karty, naciśnij przycisk przesyłania, a zostanie utworzona Twoja wirtualna karta Google.

Po przesłaniu karty osoby pojawi się komunikat „Twoja karta wyszukiwania została zaktualizowana i wkrótce pojawi się w wynikach wyszukiwania”.

Google twierdzi, że nie gwarantuje, że Twoja karta pojawi się w wyszukiwarce Google. To zależy od Ciebie, dodaj więcej niż swoje imię i nazwisko, aby Twoja karta się pojawiła.

Im więcej informacji podasz na karcie, tym większe prawdopodobieństwo, że pojawi się ona w wynikach wyszukiwania Google. Dodaj więc coś więcej niż tylko imię i nazwisko, aby mieć pewność, że Twoja karta pojawi się, gdy ktoś wyszuka Twoje imię i nazwisko.

Google sugeruje, że jeśli masz wspólne imię ze znaną osobistością, powinieneś rozważyć dodanie wyróżniającego się terminu do swojego profilu. Pomoże to ludziom łatwo znaleźć Twoją wirtualną kartę w wynikach wyszukiwania. Musisz tylko dodać termin po swoim imieniu, jeśli masz drugie imię, umieść pierwszą literę.

🔥 Zalecana:  Kolumbia jest gospodarzem pierwszego postępowania sądowego w wirtualnej rzeczywistości z wykorzystaniem Quest 2

W przypadku osób, które mają to samo imię i nazwisko na karcie osób, Google wyświetli wiele kart, gdy ktoś szuka osób o tym samym imieniu i nazwisku, a dzięki dostarczonym przez nie informacjom można rozróżnić poszczególne osoby.

People Card jest przeznaczona dla profesjonalistów biznesowych, wykonawców, wpływowych osób, przedsiębiorców, osób poszukujących pracy, freelancerów lub każdego, kto chce zwiększyć swoją obecność w Internecie.

Podążaj za tymi wytyczne aby ułatwić innym znalezienie i odróżnienie Cię od innych, gdy szukają Twojego imienia i nazwiska w Google:

 • Podaj tylko informacje o sobie: jeśli prześlesz treści, które nie dotyczą tego, kim jesteś ani czym się zajmujesz, Google może usunąć Twoją kartę osoby.
 • Wygeneruj swoją kartę osoby z sugestiami dotyczącymi pól, takich jak „miasto rodzinne” lub „zawód”. Jeśli żadna z sugestii nie pasuje, możesz dodać dowolny tekst.
 • Aktualizuj swoje informacje: Google może przestać wyświetlać Twoją kartę, jeśli nie była aktualizowana ani weryfikowana od dłuższego czasu.

Przeczytaj także: Jak wyłączyć tryb ciemny Pinteresta

Czy ten artykuł był pomocny?

Tak nie