Dlaczego występuje tryb ograniczonego dostępu do YouTube (jak to naprawić)

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Dlaczego występuje tryb ograniczonego dostępu do YouTube (jak to naprawić)

YouTube to platforma mediów społecznościowych, która umożliwia użytkownikom udostępnianie filmów online z całego świata, na tym blogu opisujemy, co to jest Tryb ograniczonego dostępu do YouTube jest i jak to wyłączyć. Dzięki swojej popularności jest drugą najczęściej odwiedzaną witryną z ponad miliardem aktywnych użytkowników. Na tej platformie użytkownicy oglądają codziennie ponad miliard godzin różnych filmów.
Istnieje wiele różnych rodzajów treści, które są dostępne w YouTube i sprawiają, że ta platforma jest tak popularna wśród ludzi. Ale oznacza to również, że niektóre treści na tej platformie nie są odpowiednie dla dzieci, które mogą używać YouTube do celów edukacyjnych lub do zabawy.
Na szczęście YouTube rozpoznaje filmy lub treści, które są objęte ograniczeniami wiekowymi i ostrzega widzów, gdy próbują obejrzeć taki film. W rzeczywistości pojawi się czarna strona, którą możesz zobaczyć poniżej, z prośbą o zalogowanie się użytkowników, ponieważ treść może być nieodpowiednia.

Czym dokładnie jest tryb ograniczonego dostępu w YouTube i jak działa?

Tryb ograniczonego dostępu to opcjonalna funkcja YouTube, z której można korzystać. Jeśli ją włączysz, nie będziesz już widzieć na swoim urządzeniu żadnych nieodpowiednich treści, takich jak nagość, nienawiść, przemoc, treści niebezpieczne lub inne treści dla dorosłych. Jeśli włączysz tę funkcję, YouTube sprawdzi wszelkiego rodzaju nieodpowiednie treści, czyli filmy z ograniczeniami wiekowymi. Jak widać poniżej, po aktywowaniu tego trybu nie można uzyskać dostępu do sekcji komentarzy, a tryb ograniczonego dostępu faktycznie ukrywa sekcję komentarzy w przeglądarce.

Kiedy próbujesz włączyć tę funkcję, YouTube mówi, że nie jest to w 100% dokładne, co oznacza, że ​​nie może odfiltrować wszystkich filmów dla dorosłych i mogą one nadal pojawiać się na ekranie. Dzieje się tak dlatego, że użytkownicy przesyłają do YouTube setki, jeśli nie tysiące godzin filmów na minutę.
Również jeśli włączyłeś tę funkcję na swoim urządzeniu, powiedzmy, że twój laptop ma tę funkcję tylko dla twojego laptopa. Nawet jeśli zainstalowałeś więcej niż jedną przeglądarkę na swoim laptopie, która nie działa na każdej z nich, musisz przejść ten sam proces w każdej przeglądarce osobno i włączyć w nich tryb ograniczonego dostępu. Również po włączeniu tej funkcji nikt nie może jej wyłączyć, dopóki nie wylogujesz się z platformy i ponownie się nie zalogujesz, aby móc ją wyłączyć. Jest to również bardzo pomocne, aby chronić dzieci przed szkodliwymi treściami, które są ograniczone wiekowo.

🔥 Zalecana:  Potencjał technologii rozproszonej księgi rachunkowej: jak TradFi może zaoszczędzić 100 miliardów dolarów rocznie

Włączanie trybu ograniczonego YouTube

Włączenie tej funkcji na urządzeniu nie jest trudne. Jeśli wykonasz kroki opisane w następnej części artykułu, zobaczysz, jak łatwo możesz to zrobić bez żadnych trudności.

Jak włączyć tryb ograniczony na komputerze PC lub laptopie?

  • Najpierw przejdź do witryny YouTube w prawym górnym rogu. Zaloguj się, a ponieważ Google obsługuje YouTube, musisz mieć Gmaila, aby to zrobić.
  • Zaloguj się ponownie, kliknij w prawym górnym rogu i poszukaj „trybu ograniczonego dostępu”.
  • Następnie pojawi się małe okno, takie jak to, co widzisz poniżej. Teraz musisz kliknąć „aktywuj tryb ograniczony”.

Gdy wykonasz ten proces, aktywujesz tryb ograniczonego dostępu w YouTube, a treści dla dorosłych nie będą się w większości przypadków pojawiać, ale jak powiedzieliśmy wcześniej, niektóre treści, których dzieci nie powinny oglądać, mogą nadal pojawiać się na ekranie.
Pamiętaj, że aby wyłączyć ten tryb, musisz się najpierw wylogować, a następnie zalogować ponownie.

Jak włączyć tryb ograniczony na Androidzie lub na iOS?

W trzech prostych krokach dowiesz się, jak to zrobić. Otwórz aplikację YouTube na swoim urządzeniu z Androidem lub iOS. Następnie przejdź do ustawień, a następnie przejdź do ogólnych, stamtąd dotknij trybu ograniczonego, a następnie włącz go.

  1. Przejdź do ustawień na Youtube

2. Kliknij menu ogólne

3. Wyłącz tryb ograniczeń

Co zrobić, jeśli YouTube jest już w trybie ograniczonego dostępu?

Są chwile, kiedy surfujemy po YouTube i ku naszemu zdumieniu dowiadujemy się, że nie możemy oglądać niektórych filmów z ograniczeniami wiekowymi. Zwykle dzieje się tak, gdy korzystamy z komputera w miejscach publicznych, takich jak biblioteka, uniwersytet, szkoła itp. Tutaj tryb ograniczony może być włączony, a my możemy tylko zapytać administratora systemu i nic więcej nie możemy zrobić. Czasami także podczas surfowania Youtube po raz pierwszy lub gdy nie jesteś zalogowany, możesz nie mieć możliwości oglądania niektórych treści z ograniczeniami wiekowymi. Ale tutaj możesz po prostu włączyć lub wyłączyć tryb ograniczony, o czym już dowiedziałeś się z tego artykułu.

🔥 Zalecana:  Jak komunikować się z interesariuszami nietechnicznymi – Towards AI

Do czego służy tryb ograniczony?

Jako osoba dorosła możemy oglądać dowolne treści dostępne w YouTube, ale aby powstrzymać naszą rodzinę, a zwłaszcza nasze dzieci, przed oglądaniem treści, których nie powinny oglądać, ten tryb jest wspaniałą funkcją opcjonalną. Pomaga nam również upewnić się co do naszych dzieci. Nie będą oglądać żadnych nieodpowiednich treści, czy to nagości, czy innych złych rzeczy. Oprócz tego ograniczonego trybu dostępna jest również aplikacja o nazwie „YouTube Kids”. YouTube rozwija tę aplikację i tutaj nie ma trybu ograniczonego, jednak nasze dzieci nie mogą oglądać rzeczy, których nie powinny oglądać.

Wniosek
YouTube to słynna platforma mediów społecznościowych, która ma ponad miliard użytkowników z całego świata i jest tak wspaniałym i obszernym źródłem treści, że nie ma niczego, czego YouTube nie obejmuje, a mimo to na tej przyjaznej dla użytkownika platformie znajdują się nieodpowiednie treści które mogą nie być odpowiednie dla naszych dzieci do oglądania. Jakikolwiek sposób na zatrzymanie tego rodzaju niepokojących treści, takich jak nagość, nienawiść, treści dla dorosłych itd., Możemy po prostu włączyć tryb ograniczonego dostępu, aby nasze dzieci były bezpieczne i nigdy nie mogły oglądać złych rzeczy. Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci uzyskać wgląd w tryb ograniczonego dostępu w YouTube i sposób jego działania.