Dlaczego VPN nie uratuje Cię przed prywatnością w Internecie

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Dlaczego VPN nie uratuje Cię przed prywatnością w Internecie

Oto najważniejsze pytanie, czy powinienem ufać dostawcy VPN?. Wirtualna sieć prywatna tworzy bezpieczny tunel między dwoma lub więcej urządzeniami.

VPN umożliwia użytkownikom anonimowe i bezpieczne wysyłanie i odbieranie danych online. W celu ochrony prywatnego ruchu internetowego przed szpiegowaniem, ingerencją i cenzurą.

Tu jest dużo darmowy dostawca VPN, a także płatny. Ale pomyśl o tym, wirtualna sieć prywatna nie uratuje cię przed prywatnością w Internecie, ponieważ tak długo, jak jesteś online, nie jesteś w pełni chroniony (to tylko gorzka prawda).

Wirtualna sieć prywatna jest dobra, wiem, możesz zmienić swoją lokalizację na lokalizację w innym kraju, aby uzyskać dostęp do niektórych treści i funkcji, które nie są dostępne w twoim kraju, to działa. Korzystam i również polecam.

Mężczyzna trzymający tablet z włączonym VPN.
Zdjęcie autorstwa Pexels

VPN zamaskuje tylko twój adres IP, kierując cały ruch przez serwer VPN, sprawiając wrażenie, że adres jest adresem serwera, z którego korzystasz.

Możesz się zabezpieczyć, szyfrując swoją lokalizację za pomocą VPN. Często dostawcy VPN nie zawsze chronią Twoją prywatność zgodnie z obietnicą i nie szyfrują ruchu internetowego. Musisz spodziewać się najgorszego.

Przeczytaj także: .Subtelna sztuka wygrywania gry na hasła przeciwko hakerom

Wirtualna sieć prywatna nie uchroni Cię przed złośliwym oprogramowaniem

Usługi VPN stosowały potężne protokoły szyfrowania, aby chronić Twoją lokalizację i tak dalej, ale to nie znaczy, że złośliwe oprogramowanie internetowe nie może dostać się do Twojego komputera i spowodować uszkodzenia Twoich danych.

Dzięki temu jesteś narażony na ataki hakerów. VPN nie może zatrzymać złośliwego oprogramowania z Twojego urządzenia. Aby uzyskać bezpieczną przepustkę, musisz chronić swój komputer i urządzenie, aby uniknąć wirusów komputerowych i złośliwego oprogramowania.

Zalecamy, aby zawsze używać niezawodnego oprogramowania antywirusowego wraz z dowolną usługą wirtualnej sieci prywatnej (VPN).

🔥 Zalecana:  Animoca Brands zbiera 75 milionów dolarów na rozwój praw własności cyfrowej do Metaverse

VPN nie ochroni Cię w pełni przed publicznym hotspotem Wi-Fi, do którego próbujesz uzyskać dostęp, ale najlepiej zaszyfruje i zabezpieczy Twoje połączenie online.

Zdjęcie autorstwa Pexels

Główną ideą korzystania z wirtualnej sieci prywatnej jest w pewnym stopniu ochrona ruchu internetowego przez chroniony i zabezpieczony tunel.

Ten proces może chronić Twój rekord przeglądania. Sieci VPN nie tylko chronią Cię przed przeglądaną witryną, ale także maskują Twój ruch internetowy przez swój serwer do innych krajów, aby uzyskać dostęp do określonych treści, które mogą nie być dostępne w Twoim kraju.

Według płyty głównej, usługi VPN zarabiają na amerykańskiej wojnie z prywatnością, która obiecuje chronić twoją prywatność.

W poście na blogu z Polowanie na Troya o VPN, powiedział, „ponieważ dostawcy VPN kontrolują twój ruch, mogą go kontrolować, modyfikować, logować się i mieć bardzo dobre pojęcie o tym, co robisz”.

Dostawcy VPN nie zawsze szyfrują Twój ruch internetowy w przypadku bezpłatnej usługi VPN lub nawet płatnej usługi, co oznacza, że ​​Twój dostawca internetu może nadal widzieć witryny, do których uzyskujesz dostęp, jeśli chce.

Nie twierdzę, że usługa VPN nie jest tego warta, niektóre z nich są po prostu po to, aby cię zeskrobać, ale zawsze istnieje „dlaczego” potrzebujesz włączonej usługi VPN w swoim urządzeniu.

Jeśli musisz z niej skorzystać, musisz wiedzieć, która z usług VPN będzie dla Ciebie odpowiednia. Powinieneś wiedzieć, że — w sieci nie ma niczego, co jest w pełni bezpieczne (nic, i to jest prawda).

Postępuj zgodnie ze wskazówkami dotyczącymi bezpieczeństwa i włącz HTTPS wszędzie aby zabezpieczyć stronę internetową, która nie jest bezpieczna w Twojej przeglądarce. Niektóre sieci VPN są lepsze od innych, płatne lub bezpłatne.

Płatni dostawcy VPN są znacznie lepsi w ukrywaniu Twojego ruchu internetowego niż bezpłatne usługi, w zależności od przypadku, ale to nie znaczy, że darmowi dostawcy publicznie ujawniają Twój ruch internetowy.

🔥 Zalecana:  Jak się dowiedzieć, czy ktoś zablokował Cię na Twitterze (aktualizacja z 2022 r.)

Czy ten artykuł był pomocny?

Tak nie