Dlaczego Twoje wiadomości na Facebooku są dostarczane, ale nie są widoczne ani czytane?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Dlaczego Twoje wiadomości na Facebooku są dostarczane, ale nie są widoczne ani czytane?

To normalne, że masz trochę obsesji na punkcie statusu wysyłanych wiadomości – zwłaszcza teraz, gdy platformy robią wszystko, co w ich mocy, aby wyświetlić ten status. Facebook, będąc jedną z najpopularniejszych platform komunikacyjnych i najczęściej używanych aplikacji na świecie, stosuje różne statusy wiadomości.

Chociaż te statusy są przydatne dla użytkowników, mogą również powodować zamieszanie i frustrację. W związku z tym coraz częściej zadawane są pytania typu „dlaczego moje wiadomości na Facebooku są dostarczane, ale nie są widoczne ani czytane”. Czasami może to być spowodowane niezrozumieniem statusów, problemami z siecią/aplikacją lub ludzką obsesją.

Ten artykuł powinien pomóc Ci lepiej zrozumieć statusy wiadomości na Facebooku, aby uniknąć zamieszania i frustracji.

Dlaczego Twoje wiadomości na Facebooku są dostarczane, ale nie są widoczne?

Jeśli Twoja wiadomość na Facebooku to ale nie lub , oznacza to, że dotarła do odbiorcy, ale jej nie otworzył.

Podobnie jak inne aplikacje do przesyłania wiadomości, takie jak WhatsApp i Kik, Facebook wysyła powiadomienia do odbiorców wiadomości od ich „znajomych” lub kontaktu. Jeśli nie ma Cię na liście przyjaciół lub kontaktów odbiorcy, Twoja wiadomość trafi do folderu i zostanie oznaczona dopiero wtedy, gdy odbiorca zaakceptuje prośbę o wiadomość.

Jeśli jednak Twoja wiadomość wskazuje, że została dostarczona, oznacza to, że jesteś na liście znajomych odbiorcy, a on otrzymał powiadomienie o Twojej wiadomości – po prostu jeszcze jej nie przeczytał. Może to również oznaczać, że mają problemy z połączeniem internetowym. Jeśli przeczytają go, gdy połączenie internetowe jest złe, może się nie zarejestrować, dopóki sieć nie będzie lepsza, a ty też możesz nie otrzymać od nich odpowiedzi.

🔥 Zalecana:  Projektowanie strategii promocyjnej napojów alkoholowych w Rosji – w kierunku sztucznej inteligencji

Innym powodem, dla którego Twoja wiadomość na Facebooku jest, ale nie jest lub jest to, że odbiorca przeczytał Twoją wiadomość z centrum powiadomień lub Facebooka zamiast z komunikatora i odwrotnie.

Może tak być również w przypadku, gdy odbiorca oznaczy Twoją wiadomość jako spam, wyciszy ją/zignoruje lub usunął — chociaż w tym przypadku może to oznaczać, a nie .

Może to również oznaczać, że zostałeś zablokowany. Jeśli odbiorca Twojej wiadomości zablokował Cię, Twoja wiadomość nadal będzie wskazywać, że została dostarczona, ale odbiorca jej nie otrzyma. Nawet jeśli otworzą Twój czat, wiadomość nie pojawi się i dlatego nie zostanie oznaczona jako lub .

Jeśli zauważysz, że Twoja wiadomość na Facebooku jest, ale jej nie ma lub odbiorca jest online, niekoniecznie oznacza to, że jesteś ignorowany. Czasami Facebook wskazuje, że ktoś jest online, nawet jeśli tak nie jest. Na przykład może się to zdarzyć, jeśli są online na Instagramie lub Messengerze, ale nie na Facebooku – lub Facebook, a nie na Messengerze.

Może się to również zdarzyć, gdy dana osoba wyjdzie z aplikacji w chwili, gdy przychodzi Twoja wiadomość. Facebook nadal będzie wyświetlał ją jako online przez kilka minut po zamknięciu aplikacji i nie otrzyma ona powiadomienia o Twojej wiadomości, ponieważ przyszła w ułamek sekundy przed wyjściem z aplikacji. I prawdopodobnie nie zauważyli, że wszedł.

Co zrobić, jeśli Twoja wiadomość na Facebooku została dostarczona, ale nie została obejrzana ani przeczytana?

Jeśli Twoja wiadomość na Facebooku nie jest lub , możesz wysłać do odbiorcy kolejną wiadomość tekstową, połączenie głosowe lub wideo, aby zwrócić na nią uwagę. Jeśli nie możesz zadzwonić do tej osoby, możesz zostać zablokowany.

Twoja wiadomość będzie wskazywać, że została dostarczona, gdy pomyślnie dotarła do odbiorcy, ale odbiorca może być zajęty czymś, co uniemożliwia mu otwarcie wiadomości. Mogli również przeczytać to z centrum powiadomień i postanowili odpowiedzieć później – tak, ludzie mogą to zrobić.

🔥 Zalecana:  Jak zakodować aplikację społecznościową

Czy podgląd wiadomości na Facebooku oznacza ją jako widzianą?

Wyświetlenie podglądu wiadomości na Facebooku nie oznacza jej jako — chociaż zależy to od tego, jak ją przeglądasz.

  1. Jeśli przeczytasz lub wyświetlisz podgląd w centrum powiadomień bez faktycznego otwierania wiadomości, pozostanie ona oznaczona jako .
  2. Jeśli przejdziesz do trybu offline lub włączysz tryb samolotowy, otworzysz wiadomość, zamkniesz ją i zamkniesz aplikację przed powrotem do trybu online lub wyłączeniem trybu samolotowego, pozostanie ona oznaczona jako
  3. Jeśli nie zamkniesz wiadomości ani nie zamkniesz aplikacji przed powrotem do trybu online, wiadomość zostanie oznaczona jako
  4. Jeśli przeniesiesz wiadomość do folderu ze spamem/prośbami o wysłanie wiadomości, „ignorując” ją, możesz ją otworzyć i pozostanie ona oznaczona jako, dopóki na nią nie odpowiesz
  5. Jeśli zalogujesz się do swojego konta na Facebooku za pośrednictwem przeglądarki internetowej na komputerze lub telefonie za pomocą „witryny na komputerze”, możesz wyświetlić podgląd wiadomości bez oznaczania jej jako

Przeczytaj także: Dlaczego ludzie obsesyjnie używają WhatsApp?

Co oznacza Dostarczono w Messengerze?

Status na Messengerze wskazuje, że Twoja wiadomość pomyślnie trafiła na telefon odbiorcy – nie oznacza to, że ją widział. Jeśli jednak odbiorca otworzył wiadomość, aby ją przeczytać i odpowiedzieć, zostanie ona oznaczona jako lub .

Można to porównać do rzeczywistej poczty – kiedy zostawiasz pocztę, jest ona wysłana, ale nie dostarczona. Podobnie, gdy listonosz wkłada pocztę do skrzynki pocztowej odbiorcy, zostaje ona dostarczona, ale nie widziana ani nie czytana.

Zwróć uwagę, że puste kółko oznacza wysyłanie wiadomości, a wysłana wiadomość wyświetla puste kółko z ikoną zaznaczenia. Podczas gdy dostarczona wiadomość zawiera wypełnione na niebiesko kółko z białą ikoną zaznaczenia, a przeczytana wiadomość zawiera zdjęcie profilowe odbiorcy w małym kółku.

🔥 Zalecana:  Jakie są dane syntetyczne? Typy, przypadki użycia i aplikacje do uczenia maszynowego i prywatności

Jeśli ktoś wyloguje się z komunikatora, czy wiadomość nadal zostanie dostarczona?

Jeśli wyślesz wiadomość do kogoś, kto jest wylogowany z Messengera, wiadomość zostanie dostarczona. Jedynym warunkiem pomyślnego dostarczenia wiadomości jest połączenie odbiorcy z Internetem. Więc nawet jeśli nie są zalogowani w aplikacji, nadal będą dostarczane.

Wniosek

Potwierdzenia przeczytania i statusy wiadomości na platformach komunikacyjnych są znane z wywoływania bójek i wzbudzania wątpliwości między przyjaciółmi, parami i rodziną. Kiedy Twoja wiadomość na Facebooku jest dostarczona, ale nie widziana ani nie czytana, a odbiorca jest aktywny, zaczynasz się zastanawiać, czy nie jesteś ignorowany. Należy jednak pamiętać, że istnieje wiele powodów, dla których może się to zdarzyć.