Dlaczego TikTok zajmuje tak dużo miejsca? 2023 (Jak zwolnić miejsce na dane)

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Dlaczego TikTok zajmuje tak dużo miejsca? 2023 (Jak zwolnić miejsce na dane)

TikTok pozwala każdemu robić filmy, ale robi się duży, gdy używasz aplikacji zbyt często. Teraz się zastanawiasz dlaczego TikTok zajmuje tyle miejsca w telefonie.

Podobnie jak inne aplikacje społecznościowe, takie jak Facebook, ludzie narzekają, że TikTok zajmuje dużo miejsca w ich telefonie.

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego aplikacja zajmuje zbyt dużo miejsca podczas korzystania z niej, mamy szczegółową odpowiedź na to pytanie i sposób rozwiązania problemu.

W tym artykule dowiesz się dlaczego TikTok zajmuje tak dużo miejsca na Twoim urządzeniu. I ty też się nauczysz jak zmniejszyć pamięć TikTok.

PRZECZYTAJ TEŻ: Dlaczego nie mogę polubić filmów na TikTok? Jak to naprawić (rozwiązany)

Dlaczego TikTok zajmuje tyle miejsca na moim telefonie?

Ponieważ ty zbyt często korzystaj z aplikacji i twórz filmy, których nigdy nie możesz przesłać. Jeśli zastanawiasz się, dlaczego TikTok zajmuje tak dużo miejsca, może to wynikać z różnych powodów.

Jeśli miejsce w pamięci Twojego telefonu zostało zjedzone przez aplikację TikTok, być może zapisałeś wiele wersji roboczych i nigdy ich nie przesłałeś.

Jeśli nie publikujesz filmu (nie jesteś twórcą) i tylko oglądasz, oznacza to również, że miejsce na dysku zostało zjedzone przez Twój TikTok Oglądaj historię.

Podczas oglądania filmów rozmiar aplikacji zwiększa się, a dane są zapisywane na urządzeniu i buforowane wraz z innymi pobranymi plikami.

Kiedy ty używać aplikacja za dużo, dane są przechowywane w pamięci lokalnej, co zajmuje dużo miejsca.

To tak jak z Facebookiem, im częściej korzystasz z aplikacji, tym więcej miejsca zajmuje. Ale możesz to naprawić, zmniejszając ilość miejsca zajmowanego przez TikTok na telefonie.

PRZECZYTAJ TEŻ: Dlaczego moje wyświetlenia na Tiktok nagle spadają? (13 sposobów, aby to naprawić)

🔥 Zalecana:  Jak usunąć wiele zdjęć na Facebooku (co robić)

Jak wyczyścić pamięć TikTok

Jeśli chcesz zmniejszyć pamięć TikTok w telefonie musisz wyczyścić pamięć podręczną i wszystko, co zajmuje dużo miejsca.

Aby zmniejszyć rozmiar aplikacji TikTok, musisz wyczyścić historię oglądania, usunąć wersje robocze, wyczyścić pamięć podręczną i dane [Android]i usuń Pobierz.

Jeśli aplikacja TikTok zajmuje tak dużo miejsca na telefonie, możesz ją odinstalować i ponownie zainstalować. W sumie oto, co musisz zrobić.

Poprawka 1: Wyczyść historię oglądania

Aby zmniejszyć ilość miejsca na TikTok na urządzeniu z Androidem lub iPhonie, możesz wyczyścić historię TikTok Watch.

Twoja historia TikTok Watch przechowuje 7 dni filmów, które oglądałeś w aplikacji, zajmuje to część pamięci telefonu.

Aby wyczyścić historię oglądania w TikTok, otwórz TikTok > Stuknij w Profil w prawym dolnym rogu > A następnie stuknij w trzy poziome linie > Stuknij w Ustawienia i prywatność > przewiń w dół i stuknij w Historia oglądania > Stuknij ikonę koła zębatego u góry w prawo > Stuknij w Wyczyść historię.

PRZECZYTAJ TEŻ: Jak zapisać TikTok w rolce z aparatu (ze znakiem wodnym i bez)

Poprawka 2: Usuń swoje wersje robocze TikTok

Jeśli jesteś twórcą, na pewno masz zapisane wersje robocze na TikTok, a ta wersja robocza zajmuje dużo miejsca. Aby wyczyścić pamięć TikTok, musisz usunąć wersje robocze.

Aby usunąć wersje robocze z TikTok, otwórz TikTok > Stuknij w Profil w prawym dolnym rogu > A następnie stuknij w sekcję Wersje robocze > Stuknij w dowolny film > Wybierz szkice wideo, które chcesz usunąć > Następnie stuknij w Usuń.

Poprawka 3: Wyczyść pobieranie na TikTok

Kiedy tworzysz filmy na TikTok, z pewnością masz dużo do pobrania w aplikacji. A to może zająć miejsce w telefonie.

Aby zmniejszyć ilość miejsca zajmowanego przez TikTok, musisz wyczyścić opcję Pobierz w TikTok.

Aby wyczyścić Pobierz na TikTok, otwórz TikTok > Stuknij w Profil w prawym dolnym rogu > A następnie stuknij w trzy poziome linie > Stuknij w Ustawienia i prywatność > Przewiń w dół i stuknij w Zwolnij miejsce > Następnie stuknij w Pobierz, aby zwolnić miejsce.

🔥 Zalecana:  Najbardziej lubiane filmy TikTok [SINCE EVER]

PRZECZYTAJ TEŻ: Co oznacza „Wyczyść pamięć podręczną” w TikTok?

Poprawka 4: Wyczyść pamięć podręczną TikTok

Pamięć podręczna TikTok pomaga płynnie korzystać z aplikacji za pomocą pamięci podręcznej, a to zajmuje kawałek miejsca do przechowywania.

Aby wyczyścić pamięć TikTok, musisz wyczyścić pamięć podręczną w aplikacji lub w ustawieniach telefonu, jeśli używasz urządzenia z Androidem.

Aby wyczyścić pamięć podręczną w TikTok, otwórz TikTok > Stuknij w Profil w prawym dolnym rogu > A następnie stuknij w trzy poziome linie > Stuknij w Ustawienia i prywatność > Przewiń w dół i stuknij w Zwolnij miejsce > Następnie stuknij w Pamięć podręczna, aby zwolnić miejsce.

Poprawka 5: Wyczyść swoje dane TikTok [Android]

Jeśli używasz urządzenia z Androidem, możesz wyczyścić dane TikTok, a rozmiar TikTok zmniejszy się.

Ale po wyczyszczeniu danych TikTok będziesz musiał ponownie zalogować się na swoje konto. Ale wtedy otrzymasz duże bezpłatne miejsce do przechowywania.

Aby wyczyścić dane TikTok, przejdź do ustawień Androida > Aplikacje i powiadomienia > Stuknij w Informacje o aplikacji lub Zobacz wszystko [Num] aplikacje > Znajdź TikTok > Stuknij w Pamięć i pamięć podręczna > Stuknij w Wyczyść pamięć.

PRZECZYTAJ TEŻ: Czy czyszczenie danych usuwa wersje robocze na TikTok? (Odpowiedziano)

Poprawka 6: Odinstaluj i ponownie zainstaluj aplikację TikTok

Najlepszym sposobem na zmniejszenie rozmiaru pamięci TikTok jest usunięcie aplikacji i ponowne zainstalowanie aplikacji.

Gdy to zrobisz, wszystkie pliki TikTok zostaną usunięte z Twojego urządzenia, w tym wersje robocze, pamięć podręczna i inne pliki.

Odinstalowując aplikację dajemy Ci większą darmową przestrzeń dyskową. Następnie możesz ponownie zainstalować aplikację ze sklepu Google Play lub Apple App Store.

Wniosek

Jeśli aplikacja TikTok zajmuje dużo miejsca na Twoim iPhonie lub urządzeniu z Androidem, oznacza to, że częściej z niej korzystasz.

Nie dzieje się tak dlatego, że przesyłasz tylko filmy i zapisujesz wersje robocze. Obejmuje magazyn danych, pamięć podręczną, efekt, naklejki i pobrane filtry oraz historię oglądania.

🔥 Zalecana:  ETH Zurich prezentuje technologię produkcji robotów na targach CHI2022

Stanowi to całe miejsce, które aplikacja TikTok zajmuje na Twoim telefonie. Aby to naprawić, możesz zrobić trochę tego i tamtego.

Jeśli chcesz wyczyścić pamięć, którą TikTok zajął na Twoim iPhonie, możesz w ten sposób zmniejszyć ilość.

Aby to zrobić, musisz regularnie czyścić pamięć podręczną aplikacji TikTok, w której znajdują się dane [Android]wyczyść historię oglądania i wyczyść pobieranie TikTok.

Od czasu do czasu możesz zdecydować się na odinstalowanie i ponowne zainstalowanie aplikacji, co usunie całe miejsce zajmowane przez TikTok i pozwoli ci zacząć od nowa. [This is the best option].

PRZECZYTAJ TEŻ: TikTok nie działa? 8 sposobów rozwiązania problemu

Często Zadawane Pytania

Jak zwolnić miejsce na TikTok?

Istnieją różne sposoby na zwolnienie miejsca w TikTok, możesz wyczyścić pamięć podręczną, wyczyścić dane [Android]wyczyść wszystkie pobieranie, wyczyść historię oglądania, usuń wersje robocze lub jeszcze lepiej odinstaluj i ponownie zainstaluj aplikację.

Dlaczego moja aplikacja TikTok zajmuje tyle miejsca?

Powodem, dla którego Twoja aplikacja TikTok zajmuje tak dużo miejsca, jest to, że używasz jej zbyt często i gromadzi się pamięć podręczna, dane, historia oglądania i pobieranie. Zwiększy to ilość miejsca zajmowanego przez TikTok. Im częściej korzystasz z aplikacji, tym więcej miejsca zajmuje.

Czy ten artykuł był pomocny?

Tak nie