Dlaczego TikTok nie działa (jak to natychmiast naprawić)

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Dlaczego TikTok nie działa (jak to natychmiast naprawić)

Jeśli uważasz, że Twój TikTok nie działa lub masz jakiś problem z aplikacją, istnieje jeden sposób, aby upewnić się, czy TikTok nie działa, czy nie.

Więc jeśli myślisz, że jesteś jednym z pechowych użytkowników, to w rzeczywistości nie jest to prawda. Czasami serwis TikTok nie działa lub może wystąpić usterka w aplikacji lub inne podobne problemy. W rezultacie będziesz mieć problemy z aplikacją. Na przykład możesz nie polubić filmu lub gdy spróbujesz wejść na TikTok, pojawi się komunikat informujący, że zostałeś zbanowany na serwerach.

Pięć głównych przyczyn awarii aplikacji TikTok:

 1. Kwestie regionalne
 2. Problemy z aktualizacją
 3. Problemy z łącznością
 4. Ból i problemy z przechowywaniem
 5. Globalne problemy z serwerem

Ale świadomość tego nie pomaga. Zawsze jest to frustrujące, gdy TikTok nie działa i bez powodu otrzymujesz dziwne błędy, takie jak „Brak połączenia sieciowego”.

Chcesz trwałej poprawki, która pozbędzie się wszystkich głupich błędów TT. A dobrą wiadomością jest to, że cię mamy.

Poniżej znajduje się pięć powodów, dla których Twoja aplikacja ulega awarii i jak je naprawić.

# 1. Używasz TikTok w zakazanym regionie.

TikTok jest niedostępny w niektórych krajach, takich jak Indie i Afganistan. Twoja aplikacja TT może więc nie działać, ponieważ znajdujesz się w regionie objętym ograniczeniami.

Jak rozwiązać problem:

Korzystanie z VPN i zmiana adresu IP może rozwiązać problem z regionem w aplikacji TikTok. Jednak może być konieczne wyczyszczenie pamięci podręcznej aplikacji, odinstalowanie jej, a następnie ponowne zainstalowanie, gdy telefon jest w trybie samolotowym — ponieważ TikTok śledzi Twój region, używając zarówno adresu IP, jak i informacji o karcie SIM.

#2. Twoja aplikacja TikTok jest nieaktualna.

Jeśli będziesz ciągle pomijać nowe aktualizacje, w końcu otrzymasz przestarzałą aplikację, która ciągle się zawiesza.

🔥 Zalecana:  Co to jest przeglądarka Instagrama? Jak z niego korzystać w 2023 r

Pamiętaj, że wersja systemu operacyjnego Twojego telefonu może również spowodować, że TikTok przestanie działać. Więc chcesz aktualizować oba.

Jak rozwiązać problem:

Przejdź do App Store lub Google Play i wyszukaj TikTok. Stuknij przycisk aktualizacji i zezwól na ponowną instalację, jeśli to konieczne. Jeśli Twój TikTok nadal nie działa po aktualizacji, spróbuj zaktualizować system operacyjny telefonu. (Idź do Ustawienia > Ogólne, a następnie stuknij Aktualizacja oprogramowania).

#3. Twoje połączenie internetowe jest niestabilne.

Przez większość czasu Twój TikTok nie działa, ponieważ Twoje połączenie Wi-Fi jest słabe. TT wymaga do działania ponadprzeciętnej przepustowości, ponieważ wszystkie treści są w formacie wideo. Możesz więc chcieć przełączyć się na lepszego dostawcę Internetu lub skorzystać z danych telefonu.

Słabe połączenie internetowe powoduje następujące problemy w TikTok:

– Błąd „Brak połączenia z Internetem”.

– Filmy nie ładują się.

– Nie ładują się filmy.

– Problemy z logowaniem.

– I słaba jakość odtwarzania wideo.

Jak rozwiązać problem:

Jaksugeruje zespół wsparcia TikTok, najlepiej przełączyć się na połączenie transmisji danych 4G lub 5G, aby rozwiązać problemy z łącznością. Możesz także spróbować wymusić zatrzymanie innych aplikacji, które wykorzystują Twoje dane w tle, aby maksymalnie wykorzystać przepustowość.

#4. Kończy Ci się miejsce w telefonie.

Aplikacja TikTok zajmuje 500 Mb na Twoim urządzeniu. Może więc przestać działać, gdy zabraknie miejsca. Z reguły pozostawienie 1-2 gigabajtów wolnego miejsca w telefonie najlepiej ogranicza awarie. Ale możesz też spróbować wyczyścić pamięć podręczną lub dane niektórych aplikacji, aby zwolnić miejsce.

Jak rozwiązać problem:

Na iPhonie otwórz aplikację TikTok, przejdź do karty Ja i dotknij trzech kropek w prawym górnym rogu. Przewiń w dół, aby znaleźć opcję „Wyczyść pamięć podręczną” i dotknij jej. Jeśli jesteś użytkownikiem Androida, przejdź do ustawień telefonu, wybierz aplikacje, znajdź TikTok, dotknij Pamięć, a następnie Wyczyść pamięć podręczną.

🔥 Zalecana:  Jak podłączyć kontroler Xbox 360 do komputera bez odbiornika

#5. Serwery TikTok nie działają.

Czasami Twój TikTok nie działa po prostu z powodu problemu globalnego. W takim przypadku nie możesz zrobić nic konkretnego, aby to naprawić, i najlepiej poczekać, aż programiści rozwiążą problem.

Jak rozwiązać problem:

Możesz sprawdzić oficjalne konto TikTok na Twitterze, aby być na bieżąco z wiadomościami i dowiedzieć się, kiedy problem zostanie naprawiony.

Jeśli wszystko inne zawiodło, zgłoś problem do TikTok

Jeśli wypróbowałeś wszystkie rozwiązania, a aplikacja TT nadal nie działa, zgłoś problem programistom i poproś o sprawdzenie.

Korzystając z aplikacji, przejdź do zakładki Ja, wybierz trzy kropki w prawym górnym rogu, a następnie wybierz „Zgłoś problem”. Przed przystąpieniem do rozwiązywania problemu należy wybrać jedną z opcji i przekazać zespołowi wsparcia dodatkowe informacje.

Aby uzyskać więcej informacji na temat zgłaszania problemów, sprawdź oficjalny przewodnik rozwiązywania problemów na TikTok.

Czy TikTok nie działa?

To kilka problemów, które poruszyłem. Więc twój problem może być zupełnie inny, ale źródło problemu jest takie samo.

Jak sprawdzić, czy TikTok nie działa?

Tutaj pokażę ci świetną stronę internetową, którą możesz sprawdzić i wiedzieć na pewno, czy TikTok nie działa. Nie tylko możesz skorzystać z tej witryny, aby dowiedzieć się, czy TikTok nie działa, ale możesz także sprawdzić różne media społecznościowe, takie jak Instagram, za pośrednictwem tej witryny i sprawdzić, czy to również nie działa.

Wykonaj krok poniżej.

 1. W przeglądarce wpisz downdetector.com/status/tiktok/ i naciśnij Enter.
 2. Gdy już znajdziesz się na stronie u góry ekranu, na podstawie zgłoszeń użytkowników możesz sprawdzić, czy na TikToku jest jakiś problem, czy nie.
 3. Więc jak widać na zdjęciu, obecnie nie ma problemu.
 4. Jeśli przewiniesz trochę dalej w dół, znajdziesz również kilka dobrych informacji.
 5. Na tym wykresie możesz zobaczyć różne pory dnia, w których zgłaszane są problemy. Gdy liczba zgłoszeń jest bardzo znacząca, linia przerywana widoczna na wykresie jest również wyższa niż linia bazowa.
 6. Zrobiłem to zdjęcie około 17:00. Jak widać, przerywana linia na wykresie nie jest wysoka w tym czasie, co oznacza, że ​​TikTok też nie jest wyłączony w tym czasie.
 7. Nieco dalej możesz również zobaczyć najczęściej zgłaszane problemy wraz z ich procentem. Możesz również zgłosić swój problem i miejmy nadzieję, że sprawdzą problem i naprawią go.
🔥 Zalecana:  Metaverse w Blockchain: jaka jest relacja?

Jak widać problem związany z połączeniem z serwerem wynosi 52%, czyli jest najwyższy. Problem z aplikacją i wysyłaniem wynosi odpowiednio 31% i 17%.

Konkluzja

Jeśli następnym razem zobaczysz problem z TikTokiem, nie panikuj. W większości przypadków TikTok nie działa i zostanie to naprawione w krótkim czasie.

Ponadto istnieją różne aplikacje i strony internetowe, z których można dowiedzieć się, czy TikTok nie działa. Jednak w tym artykule pokazałem ci jeden z najlepszych, których możesz użyć, aby wiedzieć, czy TikTok nie działa. Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu i mamy nadzieję, że okazał się przydatny.