Dlaczego świece zapłonowe psują okna?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Dlaczego świece zapłonowe psują okna?

Być może widziałeś posty o tym, jak łatwo wybić szyby świecami zapłonowymi i prawdopodobnie zastanawiasz się, czy to prawda. Cóż, tak, jest.

Może to zabrzmieć dziwnie, ale wybijanie szyb świecami zapłonowymi jest skuteczne. Przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się, dlaczego świece zapłonowe mogą łatwo wybić szyby.

Dlaczego świece zapłonowe psują okna?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, porozmawiajmy najpierw o okularach okiennych.

Większość szyb okiennych – poza szybami samochodowymi – jest zwykle wykonana ze szkła hartowanego. Chociaż szkła hartowane są na ogół bardzo wytrzymałe, mają wspólną wadę wynikającą z procesu ich produkcji.

Podczas procesu produkcji szkieł hartowanych są one zwykle szybko schładzane ze stanu ciekłego do stałego. Kiedy tak się dzieje, zewnętrzna strona szkła szybko się ochładza; tymczasem wnętrze nie.

Powoduje to, że szkło ma mniejszą gęstość i większą objętość w porównaniu ze szklankami, które stygną powoli. W konsekwencji zewnętrzna część szkła hartowanego ma zwykle duże naprężenie powierzchniowe ściskające, podczas gdy wewnętrzna ma duże wewnętrzne naprężenie rozciągające.

Wynika z tego, że cały proces produkcji szkła hartowanego działa już jako metoda hamowania pęknięć. Oznacza to, że gdy uda się przezwyciężyć naprężenia ściskające na zewnątrz, wewnętrzne naprężenia okularów wykonają resztę pękania.

Innymi słowy, wystarczy wymusić pęknięcie, które przebije cienką warstwę naprężeń ściskających na zewnątrz szkła. Kiedy to zrobisz, naprężenie rozciągające, które szkło przechowuje wewnętrznie, całkowicie rozbije szkło.

Tutaj wkracza świeca zapłonowa. Ponieważ świece zapłonowe są wykonane z ceramiki z tlenku glinu, która jest bardzo twarda, są wystarczająco mocne, aby spowodować uderzenie, które spowoduje pęknięcie.

Natychmiast po ich pęknięciu wewnętrzne napięcie w szkle rozprzestrzeni się na całą powierzchnię, powodując jego pęknięcie.

🔥 Zalecana:  Dlaczego TikTok zajmuje tak dużo miejsca? 2023 (Jak zwolnić miejsce na dane)

Jak wybić szybę samochodową świecą zapłonową

Poniżej przedstawiamy krok po kroku procedurę wybicia szyby samochodowej za pomocą świecy zapłonowej

  • KROK 1: Ponieważ ceramiczna część świecy zapłonowej wybija okienko, należy wyłamać metalowy koniec świecy.

Jeśli okaże się to trudne, spróbuj naostrzyć część ceramiczną, uderzając w nią młotkiem na tyle, aby odłamać małe kawałki, aby uzyskać ostre krawędzie.

  • KROK 2: Narysuj wzór X na oknie, aby ułatwić celowanie w środek szyby. Celowanie w środek ułatwi ci wybicie kieliszka.

Alternatywą, którą możesz wypróbować, jest celowanie w krawędzie szkła.

  • KROK 3: Po wybraniu preferowanego celu, zachowaj rozsądną odległość między sobą a szybą samochodu. Następnie rzuć zatyczką w wybraną część okna.

Przy wystarczającej sile świeca zapłonowa spowoduje uszkodzenia wystarczające do rozbicia szyby.

Jak szybko wybić szybę w samochodzie? – Różne opcje, które masz

W tej sekcji omówiono kilka opcji, które możesz wypróbować, gdy chcesz szybko wybić szybę w samochodzie.

1. Korzystanie ze świecy zapłonowej

Świeca zapłonowa to jeden z najszybszych sposobów na wybicie szyby samochodowej. Zwróć uwagę, że ceramiczna część zatyczki jest tym, czego najbardziej potrzebujesz.

Możesz pozbyć się metalowej końcówki świecy zapłonowej, aby odsłonić część ceramiczną, lub rozbić część ceramiczną na kawałki. Jeśli możesz pozbyć się metalowej końcówki, powinieneś mieć odsłoniętą ostrą końcówkę ceramiczną.

Ustaw cel na środek lub krawędź okna. Teraz rzuć świecą zapłonową lub kawałkami ceramiki, które odłamałeś, w środek celu na oknie.

Jeśli użyłeś wystarczającej siły, odsuń się i patrz, jak szkło pęka.

2. Użyj porcelanowego bitu lub Ninja Rocks:

Kiedy musisz szybko wybić szybę w samochodzie, coś małego i ostrego, jak porcelanowy wiertło lub kamień ninja, może ci w tym pomóc.

Stań z dala od okna i rzuć porcelanowym wiertłem lub kamieniem ninja na krawędź szyby. Jeśli dodasz wystarczającego nacisku, szkło pęknie pod wpływem uderzenia porcelanowego kawałka lub kamienia ninja.

🔥 Zalecana:  Najgłośniejsze wodoodporne głośniki Bluetooth [Portable, Pool, Shower]

3. Użyj młotka awaryjnego:

Możesz także użyć młotka awaryjnego, aby szybko wybić szybę samochodu.

W nagłych przypadkach możesz użyć metalowego końca młotka, aby uderzyć w krawędź szyby samochodu. Gdy uda ci się rozbić okno, zacznie się ono tłuc.

4. Użyj standardowego urządzenia EMT:

Jest to najbardziej czasochłonna ze wszystkich metod, które do tej pory rozważaliśmy. W tej metodzie będziesz musiał użyć standardowego urządzenia EMT.

Standardowe urządzenie EMT to narzędzie, którego używa policja i jednostki ratownicze.

Zanim użyjesz tego narzędzia, będziesz musiał zakryć szkło taśmą klejącą, aby trzymać kawałki razem, ponieważ będzie to zwykły dźwięk tłuczonego szkła. Po wykonaniu tej czynności uderz w środek szyby, aby rozbić szybę samochodu.

5. Skorzystaj z automatycznego narzędzia do dziurkowania stali:

Chociaż stolarze i hydraulicy najczęściej używają tego przedmiotu jako elektronicznego narzędzia do dziurkacza, można go również użyć do wybicia szyby samochodu.

Po prostu dociśnij go do szyby, a następnie zwolnij sprężynę, aby uwolnić efekt uderzenia w szkło. Spowoduje to utworzenie dziury w szkle.

Szkło pęknie od efektu, jaki robi dziura.

Przeczytaj także: Najlepsze podparcie lędźwiowe dla fotelików samochodowych

Jak złamać porcelanę świecy zapłonowej

Najprostszym sposobem na złamanie porcelany świecy zapłonowej byłoby użycie młotka lub ostrza przeznaczonego do płytek ceramicznych. Taki młotek lub ostrze byłyby zbudowane z węglika lub diamentu.

Jeśli nie możesz go zdobyć, możesz użyć zwykłego młotka. Jednak trzeba będzie bardzo mocno uderzyć młotkiem, aby złamać ceramiczną część świecy zapłonowej.

Czy świeca zapłonowa może wybić dowolne okno?

Chociaż świece zapłonowe są wystarczająco mocne, aby rozbić większość szyb, nie mogą wybić byle jakiego okna.
Według witryny Federalnego Biura Śledczego Stanów Zjednoczonych eksperci medycyny sądowej wyjaśnili, że świece zapłonowe nie mogą wybić przedniej szyby samochodu.

🔥 Zalecana:  Dlaczego nie mogę przewijać na Instagramie? Zobacz, jak to naprawić

Czy świece zapłonowe niszczą okna w domu?

Tak, robią. Podobnie jak większość okien wykonanych ze szkła hartowanego, świece zapłonowe mogą wybić okna w domu.
Musisz zrobić pęknięcie w oknie. Następnie stań z dala od okna i celuj świecą zapłonową w pęknięcia.
Jeśli użyjesz wystarczającej siły, świeca zapłonowa wystrzeli duże pęknięcie na całej szklanej powierzchni, powodując jej pęknięcie.

Wniosek

Teraz możesz stwierdzić, że to prawda, że ​​świece zapłonowe mogą wybijać szyby.

Ponieważ mają element ceramiczny, który jest sztywniejszy niż szkło, świece zapłonowe mogą z łatwością wybić szyby.