Dlaczego otrzymuję wiadomości tekstowe ze spamem na telefonie iPhone i telefonie z systemem Android?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Dlaczego otrzymuję wiadomości tekstowe ze spamem na telefonie iPhone i telefonie z systemem Android?

„Nic tak mnie nie irytuje, jak niechciany sms od nieznanego numeru” – przyznaje sfrustrowany nastolatek. Czy kiedykolwiek czułeś się tak samo? Pojawiają się nieoczekiwanie, zajmują wolne miejsce w telefonie, a gdy je usuniesz, otrzymasz trochę więcej. To jak niekończący się cykl.

Czy kiedykolwiek pytałeś: „Dlaczego otrzymuję wiadomości tekstowe ze spamem na moim iPhonie i urządzeniu z Androidem?” w tym artykule dowiesz się, dlaczego otrzymujesz spam i jak uniknąć nieświadomego udostępniania swojego numeru telefonu osobom takim jak telemarketerzy, roboty i oszuści, którzy wysyłają Robotexty.

Przyjrzymy się również wskazówkom dotyczącym postępowania ze spamem w wiadomościach tekstowych. Na koniec wyszczególnimy kroki, które powinieneś podjąć, jeśli przypadkowo padniesz ofiarą.

Dlaczego otrzymuję wiadomości tekstowe ze spamem na moim iPhonie i telefonie z systemem Android

Otrzymujesz spamowe wiadomości tekstowe, ponieważ ktoś po drugiej stronie próbuje nakłonić Cię do ujawnienia Twoich danych osobowych tylko po to, aby (w niektórych przypadkach) mógł Cię oszukać. Oprócz tego, że są irytujące, spamowe wiadomości tekstowe narażają użytkowników telefonów na ryzyko kradzieży tożsamości. Nie wiesz, że spam instaluje złośliwe oprogramowanie na twoich urządzeniach i jak wspomniano wcześniej, może to zagrozić prywatności danych.

W większości przypadków otrzymujesz SMS-y ze spamem, ponieważ Ty lub ktoś inny nieświadomie przesłał Twój numer tym spamerom.

W jaki sposób telemarketerzy i oszuści zdobyli mój numer telefonu?

Subskrypcje online i bezpłatne wersje próbne pozostają jednymi z najpopularniejszych sposobów, w jakie telemarketerzy, spamerzy i oszuści zdobywają Twój numer telefonu. Te osoby i firmy oferują usługi online, które wymagają od abonentów podania ich numerów. Dlatego przed zarejestrowaniem się w jakiejkolwiek usłudze online lub bezpłatnych próbach dowolnego produktu lub usługi przeczytaj „politykę prywatności”, ponieważ firmy telemarketingowe mogą legalnie kupować te numery.

🔥 Zalecana:  Czy Musk wpłynął na sygnalistę na Twitterze w sprawie problemu z botami?

Pamiętaj, z chwilą wpisania numeru w dowolnej formie staje się on własnością właściciela tego serwisu.

Przeczytaj także: Dlaczego otrzymuję własne wiadomości tekstowe na Androida i iPhone’a

Listy oczekujących

Technologia znacznie ułatwiła rezerwacje w restauracjach i hotelach. Chociaż jest to super fajne, za kulisami dzieje się wiele. Hotele i restauracje mogą sprzedawać informacje o klientach innym hotelom w przypadkach, gdy musisz zostawić swój numer, aby szybko otrzymać powiadomienie, gdy pojawi się taka możliwość w przyszłości.

Dlatego po wymeldowaniu się z hotelu możesz zacząć otrzymywać wiadomości o ofertach i promocjach z tego hotelu.

Dostawca usługi

Chociaż nie spodziewałbyś się tego, usługodawcy czasami sprzedają dane swoich abonentów tym telemarketerom. W ten sposób wysyłane są masowe wiadomości, przez co wielu użytkowników telefonów zastanawia się, skąd mają swoje numery.

Darmowa rejestracja

Stanowi to ponad połowę zgłoszonych przypadków wiadomości spamowych. Wielu zbyt szybko rejestruje się w bezpłatnych usługach lub prezentach, podając swoje numery telefonów i inne dane osobowe. Chociaż prezent może być prawdziwy, rekompensujesz go swoimi danymi.

Przeczytaj także: Niedostarczane wiadomości tekstowe — poprawki robocze

Kliknąłem link w wiadomości spamowej, co mogę zrobić?

Jedną z możliwości jest to, że link zainstaluje złośliwe oprogramowanie na twoim urządzeniu w tle. Przeciętny użytkownik telefonu tego nie zobaczy, ale po zainstalowaniu może śledzić twoje dane osobowe (dane logowania i hasła). Może nawet dać oszustowi zdalny dostęp do twojego telefonu lub tabletu.

Co powinieneś zrobić

  • Jeśli zainstalował aplikację na telefonie, natychmiast ją odinstaluj
  • Jeżeli podałeś swoje dane logowania przed wyjściem ze strony, zmienić swoje dane logowania (nazwy użytkownika i hasła) natychmiast. Zrób to w przypadku aplikacji bankowych, służbowych wiadomości e-mail, kont w mediach społecznościowych i innych ważnych aplikacji.
  • Jeśli podejrzewasz, że Twoje urządzenie nadal jest zagrożone, wykonaj kopię zapasową plików i przywróć ustawienia fabryczne
🔥 Zalecana:  Jak zdobyć 1k obserwujących na Instagramie w 5 minut

W większości przypadków ostatni krok może nie być konieczny. Jednak nigdy nie można być zbyt pewnym, dlatego zawiąż wszystkie luźne końce.

Co należy, a czego nie należy robić w przypadku spamowych wiadomości tekstowych

Nie bądź zbyt ciekawy podejrzanej wiadomości tekstowej na telefonie. W momencie, gdy otworzysz ten link, moc, aby coś się stało, przechyla się na korzyść oszusta. Więc, oprzeć się chęć odpowiedź Do jakąkolwiek wiadomość spamowąa jeśli ma połączyć, nie otwarty To.

Nie wierz, że wszystko reklamowane jako darmowe jest w rzeczywistości darmowe. Następnym razem, gdy będziesz musiał zapisać się na „darmową” promocję online, pamiętaj, że nie wszystko złoto, co się świeci. Nigdy nie wiadomo, kto jest po drugiej stronie przepaści.

Przeczytaj także: Ciągle otrzymuję brudne SMS-y z losowych liczb – oto, co robię

Sprawdź ustawienia swojego telefonu

W zależności od rodzaju używanego telefonu można aktywować różne wbudowane funkcje filtrowania lub blokowania spamowych wiadomości tekstowych.

Android Telefony: na stronie wyświetlania spamu kliknij trzy kropki w prawym rogu >> wybierz opcję „Zablokuj” >> kiedy to zrobisz, nigdy więcej nie będziesz otrzymywać wiadomości tekstowych z tego numeru.

Użytkownicy iPhone’a: Na stronie wyświetlania wiadomości ze spamem kliknij „i” w prawym górnym rogu >> zobaczysz opcję „Zablokuj” numer >> Kliknij, aby przestać otrzymywać wiadomości od tego nadawcy.

Przeczytaj także: Jak zapisać kogoś do połączeń spamowych