Dlaczego nie widzisz powiadomienia „Ładowanie tego urządzenia przez USB”

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Dlaczego nie widzisz powiadomienia „Ładowanie tego urządzenia przez USB”

Jeśli kiedykolwiek próbowałeś przesyłać pliki między komputerem a urządzeniami mobilnymi, powinieneś być zaznajomiony z powiadomieniem „Ładowanie tego urządzenia przez USB” wyświetlanym na telefonach komórkowych.

Teraz możliwe jest, że z biegiem czasu tak naprawdę nie widzisz tego powiadomienia i martwisz się, ponieważ albo nie masz pewności, czy przewód działa dobrze, czy się ładuje, albo czy w ogóle jest w stanie przesłać pliki, które ty chciałbym. Dlatego w tym artykule omówimy powody, dla których prawdopodobnie nie widzisz powiadomienia „Ładowanie tego urządzenia przez USB” oraz wskazówki dotyczące pracy, aby ponownie zacząć się wyświetlać lub używać go bez wspomnianych powiadomień.

Gdzie jest ładowanie tego urządzenia przez powiadomienie USB?

Rzeczy takie jak włączenie lub wyłączenie Opcji programisty, przewód USB lub po prostu przeprowadzenie aktualizacji oprogramowania na urządzeniu mobilnym mogą spowodować, że powiadomienie „Ładowanie tego urządzenia przez USB” nie pojawi się po podłączeniu telefonu komórkowego do komputera. Dlatego zalecam przejrzenie tych poprawek, które udostępnimy, ponieważ jedna lub więcej z nich może być powodem, dla którego nie widzisz powiadomienia „Ładowanie tego urządzenia przez USB”.

Włącz lub wyłącz tryb programisty

Zalecam włączenie trybu programisty lub przynajmniej wyłączenie go, jeśli jest już włączony, gdy przestaniesz widzieć to powiadomienie.

Aby włączyć tryb programisty na swoim urządzeniu z Androidem, przejdź do Ustawienia app >> przewiń w dół do dolnej części strony i dotknij O telefonie >> szukać Numer kompilacji i dotknij go 7 razy. Zwykle na ekranie pojawia się wyskakujące okienko z informacją „Jesteś teraz programistą”.

Teraz musisz iść do Ustawienia >> Zaawansowany (Lub Aktualizacje systemu dla telefonów Huawei i Vivo >> Opcje programisty >> Domyślne konfiguracje USB (Lub Wybierz konfigurację USB.

🔥 Zalecana:  Brytyjskie Ministerstwo Skarbu rezygnuje z planów wspieranych przez rząd NFT stworzonych przez Royal Mint

Tutaj zobaczysz, jakie opcje są dostępne, ale ponieważ nie otrzymujesz powiadomienia „Ładowanie tego urządzenia przez USB”, a Twoje urządzenie zaczyna się ładować po podłączeniu przewodu, prawdopodobnie ładuje się tutaj. Musisz tylko wybrać jedną z opcji przesyłania plików (to znaczy, jeśli Twój telefon ma wiele opcji przesyłania plików), jak na poniższym obrazku.

Na tym obrazku widać zarówno MTP (Media Transfer Protocol), jak i PTP (Picture Transfer Protocol). Każdy z nich powinien pracować nad naprawą tego.

Po wybraniu żądanej opcji możesz ponownie uruchomić urządzenie mobilne i sprawdzić, czy to rozwiąże problem. Jeśli nie, oto coś innego, co polecam.

Wymiana kabli

W niektórych przypadkach naprawiliśmy urządzenie i sprawiliśmy, że działało, po prostu wymieniając przewód USB. W naszych przypadkach korzystaliśmy z przewodu ładującego USB dołączonego do naszego urządzenia Samsung, a po prostu uzyskanie przewodu ładującego Amazon i użycie go pozwoliło nam ponownie zobaczyć powiadomienie.

Jeśli używasz kabla USB typu C do typu C (jest to szczególnie prawdziwe w przypadku osób korzystających z Google Pixel 6 i starszych urządzeń oraz każdego, kto korzysta z urządzenia Samsung, zalecamy zakup i używanie kabla USB-C na USB-A , a to powinno pomóc w przesyłaniu plików.

Spróbuj wysłać bezpośrednio z ustawień

Jeśli to nie zadziała, istnieje kilka sztuczek, które możesz wypróbować w swoich ustawieniach, w zależności od marki i modelu telefonu, które mogą pomóc w dalszym wysyłaniu żądanych plików przez USB. Aby to zrobić, przejdź do Ustawienia >> Podłącz do komputera >> wybierz Domyślny typ połączenia >> wybierz metodę przesyłania plików przez USB lub przewodowo, i powinieneś być w stanie wysłać dowolne pliki.

Będzie coś jeszcze, co możesz zbadać Ustawienia >> poszukaj i dotknij Połączone urządzenia >> następnie wybierz USB.

Przeczytaj także: Czy zoptymalizowane ładowanie baterii jest dobre?

Zaktualizuj/zainstaluj odpowiedni sterownik USB

Jeśli nie masz odpowiednich sterowników na swoim komputerze, możesz nie być w stanie przesyłać plików przez USB między urządzeniami. (Aby mieć pewność, że tak jest, polecam wypróbowanie innego urządzenia z Androidem z innym przewodem. Jeśli po wielu zmianach coś nie działa, możemy sprawdzić nasze sterowniki).

🔥 Zalecana:  19 dolarów za godzinę to ile kosztuje rok? I najlepsze wskazówki, jak to zmaksymalizować

Aby to zrobić, przejdź do Początek >> Panel sterowania >> kliknij System i bezpieczeństwo >> następnie wybierz SystemKliknij Menedżer urządzeń z listy po lewej stronie stronie wyświetlacza >> szukać Inne urządzenia Lub Urządzenia przenośne i rozwiń go >> ogólnie sterownik będzie miał żółty wykrzyknik jeśli będą z nim jakieś problemy >> po prostu trzeba Kliknij prawym przyciskiem myszy sterownik po czym wystarczy wybrać Zaktualizuj oprogramowanie sterownika >> następną rzeczą do zrobienia jest wybór Przeglądaj mój komputer w poszukiwaniu oprogramowania sterownika >> następny wybór Pozwól mi wybrać listę sterowników urządzeń na moim komputerze >> Wybierz Urządzenie USB MTP >> następnie wybierz Dalej >> a gdy tylko sterownik zostanie zaktualizowany, należy ponownie uruchomić komputer i ponownie podłączyć urządzenie.

Użyj oprogramowania Samsung Kies lub innego oprogramowania komputerowego USB/do przesyłania plików

Jeśli korzystasz z urządzenia firmy Samsung, zalecamy korzystanie z Oprogramowanie Samsung Kies na komputerze, zainstaluj go i powinno być możliwe przesyłanie plików. Ponieważ to oprogramowanie jest dostępne dla systemów Windows i Mac, powinieneś być w stanie przesyłać pliki bez wszystkich szczegółów technicznych. Polecę Ci również przeszukanie swojego strony internetowe producentów aby sprawdzić, czy producent telefonu komórkowego ma aplikację, która robi coś podobnego.

Przeczytaj także: Dlaczego mój telefon hałasuje, ale nie ma powiadomienia?