Dlaczego nie otrzymuję wiadomości WhatsApp, chyba że otworzę aplikację na Androida i iPhone’a?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Dlaczego nie otrzymuję wiadomości WhatsApp, chyba że otworzę aplikację na Androida i iPhone’a?

Wielu użytkowników skarżyło się, że nie otrzymują wiadomości WhatsApp, chyba że otworzą aplikację na swoich telefonach. Skoro tu jesteś, założę się, że masz ten sam problem i chcesz wiedzieć, co robić.

Oczywiście nie możesz przegapić wiadomości, które wymagają Twojej pilnej uwagi, stąd potrzeba znalezienia problemu i rozwiązania go.

Cóż, nie szukaj dalej, ten artykuł jest właśnie tym, czego potrzebujesz. Tutaj zobaczysz, dlaczego nie otrzymujesz wiadomości WhatsApp, chyba że otworzysz aplikację na swoim Androidzie lub iPhonie.

Powiemy Ci również, jak rozwiązać ten problem, abyś mógł zacząć otrzymywać wiadomości WhatsApp bez otwierania aplikacji na telefonie.

Nie otrzymujesz wiadomości WhatsApp, chyba że otworzysz aplikację? Powoduje

Istnieje kilka powodów, dla których nie możesz odbierać wiadomości WhatsApp, chyba że otworzysz aplikację. Obejmują one:

 1. Ustawienia powiadomień WhatsApp: Jeśli powiadomienia push nie są włączone w ustawieniach WhatsApp, nie będziesz otrzymywać wiadomości WhatsApp, chyba że najpierw otworzysz aplikację na telefonie.
 2. Brak połączenia Wi-Fi lub komórkowego: Powiadomienia push WhatsApp wymagają aktywnego połączenia Wi-Fi lub komórkowego, aby wyświetlać się na telefonie. Sprawdź, czy masz aktywne połączenie, otwierając przeglądarkę, a następnie spróbuj odwiedzić witrynę internetową. Jeśli się nie ładuje, oznacza to, że telefon nie jest podłączony do Internetu.
 3. Ograniczenia dotyczące aplikacji/danych w tle: Jeśli włączyłeś „ograniczenie danych w tle”, powiadomienia push WhatsApp nie będą wyświetlane (gdy WhatsApp działa w tle), dopóki nie otworzysz samej aplikacji.
 4. Tryb Nie przeszkadzać: Gdy w telefonie włączona jest opcja „nie przeszkadzać”, nie będziesz otrzymywać powiadomień push WhatsApp.
 5. Tryb oszczędzania baterii lub tryb oszczędzania danych: Jeśli Twój telefon jest w trybie oszczędzania baterii lub w trybie oszczędzania danych, możesz nie otrzymywać powiadomień WhatsApp. Tryb oszczędzania baterii/energii automatycznie ogranicza działania aplikacji w tle i uniemożliwia otrzymywanie powiadomień push, tak jak kiedyś. Dlatego musisz upewnić się, że telefon nie został przełączony w tryb oszczędzania danych lub tryb oszczędzania baterii.
 6. Nieaktualna wersja WhatsApp: Jeśli używasz przestarzałej wersji WhatsApp, nie będziesz mógł otrzymywać wiadomości ani powiadomień WhatsApp. Będziesz musiał zaktualizować swoją wersję WhatsApp do najnowszej wersji.
🔥 Zalecana:  Instagram nie mógł odświeżyć kanału (Napraw to szybko za pomocą tych metod)

Nie otrzymujesz wiadomości WhatsApp, chyba że otworzysz aplikację? Najlepsze poprawki

W większości przypadków możesz samodzielnie rozwiązać problem braku otrzymywania wiadomości push WhatsApp. Zobaczmy, jak możesz się do tego zabrać.

POPRAWKA 1: Włącz powiadomienia WhatsApp w ustawieniach telefonu

Najpierw musisz sprawdzić, czy powiadomienia push są wyłączone dla WhatsApp. Oto jak to sprawdzić:

Na telefonie z Androidem przejdź do Ustawienia >> Aplikacje i powiadomienia >> WhatsApp >> Powiadomieniajeśli nie pokazuje listy powiadomień poniżej „Pokaż powiadomienia”, wówczas powiadomienia zostały wyłączone. Przełącz, aby wyświetlić powiadomienia. Przewiń w dół i przełącz, aby włączyć także inne powiadomienia, takie jak powiadomienia grupowe.

Na iPhonie przejdź do Ustawienia >> Powiadomienia >> WhatsApp. Włączyć coś “Zezwalaj na powiadomienia”. Powinieneś również przejrzeć swoje ustawienia, aby upewnić się, że są prawidłowe. Na przykład możesz nie widzieć powiadomień, jeśli „baneryOpcja ” nie jest wybrana.

POPRAWKA 2: Włącz powiadomienia WhatsApp w ustawieniach WhatsApp

Otwórz WhatsApp, stuknij Ustawienia, a następnie „powiadomienia” i włącz „Pokaż powiadomienia” dla wiadomości i powiadomień grupowych.

POPRAWKA 3: Wyłącz „Nie przeszkadzać”

Przejdź do ustawień telefonu lub panelu szybkich ustawień i wyłącz „nie przeszkadzać”.

POPRAWKA 4: Wyłącz oszczędzanie baterii i oszczędzanie danych

W ustawieniach telefonu sprawdź, czy oszczędzanie baterii lub oszczędzanie danych jest WŁĄCZONE i spróbuj je WYŁĄCZYĆ, aby zacząć otrzymywać powiadomienia WhatsApp.

POPRAWKA 5: Zaktualizuj iOS

Użytkownicy iPhone’a mogą łatwo zaktualizować iPhone’a do najnowszej wersji iOS, przechodząc do ustawień> ogólne, a następnie aktualizacja oprogramowania. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, jeśli dostępna jest aktualizacja.

POPRAWKA 6: Uruchom ponownie telefon

Czasami ponowne uruchomienie telefonu z Androidem lub iPhone’a może rozwiązać problem. Po prostu wyłącz telefon i przełącz go NA ponownie, upewniając się, że wszystkie wcześniej wymienione czynniki, takie jak „nie przeszkadzać”, „oszczędzanie energii” itd., zostały sprawdzone.

🔥 Zalecana:  Dlaczego branża technologiczna potrzebuje więcej kobiet-liderek?

POPRAWKA 7: Przywróć połączenie Wi-Fi lub komórkową transmisję danych

Aby przywrócić połączenie Wi-Fi lub komórkową transmisję danych, możesz spróbować wykonać następujące czynności:

 1. W panelu szybkich ustawień telefonu włącz „tryb samolotowy” i odczekaj 10 sekund, a następnie WYŁĄCZ.
 2. Wyłącz Wi-Fi lub komórkową transmisję danych i odczekaj 10 sekund, a następnie włącz je.
 3. Uruchom ponownie telefon.
 4. Uruchom ponownie router lub modem.
 5. Możesz także zresetować ustawienia sieci, przechodząc do Ustawienia >> Ogólny >> Resetowanie >> Zrestartować ustawienia sieci. Spowoduje to jednak usunięcie zapisanych sieci Wi-Fi i haseł.

POPRAWKA 8: Zaktualizuj WhatsApp do najnowszej wersji

Może być konieczne zaktualizowanie używanej aplikacji WhatsApp do nowszej. Może to pomóc naprawić przyczynę problemu. Zawsze zaleca się aktualizowanie aplikacji.

Przeczytaj także: Jak wysłać SMS-a do kogoś, kto zablokował Cię w aplikacjach na Androida i iPhone’a

POPRAWKA 9: Usuń WhatsApp i zainstaluj ponownie

Jeśli po wypróbowaniu poprzednich rozwiązań ten problem nadal występuje, może być konieczne usunięcie aplikacji, a następnie jej ponowna instalacja. Oto jak się do tego zabrać:

 1. Wykonaj kopię zapasową danych: Zapobiegnie to utracie danych WhatsApp, w tym historii czatów i plików multimedialnych. Możesz utworzyć kopię zapasową na swoim koncie w chmurze. Najpierw musisz otworzyć WhatsApp, przejdź do Ustawienia >> Czaty >> Kopia zapasowa czatu >> Utwórz kopię zapasową teraz.
 2. Usuń aplikację: dotknij i przytrzymaj ikonę WhatsApp na ekranie głównym, dotknij „usuń aplikację” i dotknij „usuwać” Ponownie.
 3. Pobierz nowy WhatsApp: Otwórz plik sklep z aplikacjami/sklep zabaw w telefonie i wyszukaj WhatsApp. Następnie pobierz i zainstaluj.
 4. Zainstaluj i przywróć WhatsApp: otwórz właśnie pobraną aplikację WhatsApp i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Następnie zweryfikuj swój numer telefonu i wybierz „przywróć”, jeśli chcesz przywrócić z kopii zapasowej.

Jeśli po wypróbowaniu wszystkich sugerowanych powyżej poprawek nadal nie otrzymujesz wiadomości WhatsApp, chyba że otworzysz aplikację na swoim telefonie, możesz skontaktować się z centrum pomocy WhatsApp lub odwiedzić ich stronę internetową, ponieważ oferuje różne wskazówki dotyczące rozwiązywania problemów, które możesz wypróbować.

Table of Contents

🔥 Zalecana:  12 oznak, że firma jest wykupywana