Dlaczego moje słuchawki AirPods migają na czerwono, pomarańczowo, biało, zielono i niebiesko?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Dlaczego moje słuchawki AirPods migają na czerwono, pomarańczowo, biało, zielono i niebiesko?

Gdy otworzysz etui do ładowania dołączone do słuchawek AirPods pierwszej generacji, między gniazdami na słuchawki zobaczysz lampkę stanu. W przypadku słuchawek AirPods drugiej generacji i etui do ładowania bezprzewodowego ta kontrolka stanu znajduje się z przodu obudowy.

Gdy nie ma problemów ze słuchawkami AirPods, wskazują one tryb łączności i stan ładowania. Jednak obudowy AirPods czasami wyświetlają różne kontrolki, od czerwonej do pomarańczowej, bursztynowej, białej, zielonej, czerwonej i niebieskiej, gdy występują problemy z łącznością.

Dlatego jednym z najczęściej zadawanych pytań przez użytkowników AirPods jest: „dlaczego moje AirPods migają na czerwono, pomarańczowo, biało, zielono i niebiesko?” Czytaj dalej, a pokażę ci, co oznacza każda kontrolka i co powinieneś zrobić.

Co oznaczają lampki na obudowie słuchawek AirPods?

Jeśli słuchawki AirPods znajdują się w etui ładującym, lampka automatycznie pokazuje stan ładowania słuchawek AirPods. Jeśli nie ma ich w etui, lampka pokazuje stan ładowania samego etui ładującego.

W międzyczasie, jeśli masz słuchawki AirPods drugiej generacji lub etui do ładowania bezprzewodowego, po umieszczeniu etui na podkładce do ładowania bezprzewodowego lampka będzie migać przez kilka chwil, wskazując, że ładowanie się rozpoczęło.

Będzie wtedy wyłączony tak długo, jak pozostawisz go na podkładce, niezależnie od tego, czy pudełko jest w pełni naładowane, czy nie. Jednak światła mogą pomóc ci zorientować się, kiedy Twoje AirPods mają problemy z parowaniem ze sobą lub z urządzeniem.

W dalszej części artykułu odpowiem na więcej pytań dotyczących różnych świateł AirPods i ich znaczenia.

Dlaczego moje słuchawki AirPods migają na czerwono?

AirPods migający na czerwono oznacza, że ​​AirPods nie są połączone z twoim urządzeniem. Możesz to naprawić, resetując słuchawki AirPods, aby słuchawki douszne mogły się ze sobą zsynchronizować przed sparowaniem ich z urządzeniem.

🔥 Zalecana:  Nowy BLOOM w AI? Dlaczego model BLOOM może zmienić zasady gry — w stronę sztucznej inteligencji

Dlaczego moja obudowa AirPods miga na pomarańczowo?

Jeśli AirPods migają na pomarańczowo i nie łączą się z iPhonem, może to być spowodowane błędem. W większości przypadków błąd wynika z nieprawidłowego sparowania słuchawek AirPods z telefonem.

Jednak rozwiązanie opisane poniżej pomoże.

  1. Najpierw musisz odłączyć wkładki douszne, usuwając sparowanie urządzenia w ustawieniach iPhone’a w Bluetooth przez „Zapomnij to urządzenie”. Powinieneś także raz wyłączyć Bluetooth na iPhonie (jeśli to możliwe).
  2. Gdy to zrobisz, upewnij się, że Twoje AirPods są naładowane. Jeśli tak jest również w tym przypadku, musisz zresetować słuchawki do ustawień fabrycznych.
  3. Aby go zresetować, po prostu naciśnij i przytrzymaj przycisk konfiguracji z tyłu obudowy przez około 15 sekund, aż wskaźnik stanu zacznie migać na żółto.
  4. Jeśli AirPods zostały zresetowane, możesz ponownie aktywować Bluetooth na iPhonie i nawiązać połączenie. Teraz bezprzewodowe słuchawki Apple powinny być ponownie podłączone do iPhone’a jak zwykle i rozpoznane bez świecenia pomarańczowej diody LED na obudowie.

Dlaczego moje słuchawki AirPods migają na zielono?

Zielone światło na etui AirPods wskazuje, że urządzenie jest w pełni naładowane. Podczas ładowania pustego etui bezprzewodowego zielone światło zaświeci się na chwilę, gdy etui zostanie w pełni naładowane, a następnie zgaśnie.

Jeśli lampka stanu słuchawek AirPods miga na zielono, a jedna lub obie słuchawki douszne nie łączą się, coś może być nie tak.

Wskaźnik stanu słuchawek AirPods często miga na zielono, gdy wkładki douszne nie łączą się prawidłowo z urządzeniem.

Jednak w większości przypadków zresetowanie wkładek dousznych naprawi błąd. Możesz więc rozwiązać ten problem, postępując zgodnie z procedurą resetowania urządzenia pokazaną wcześniej w artykule.

Dlaczego moje słuchawki AirPods migają na biało?

Jeśli słuchawki AirPods migają na biało, oznacza to, że są gotowe do sparowania z urządzeniem Apple. Jeśli jednak słuchawki AirPods nie migają na biało, nie będzie można ich sparować przez Bluetooth z urządzeniami.

🔥 Zalecana:  Dlaczego nie mogę dodać kogoś na Facebooku? Wypróbuj tę metodę

Przeczytaj także: Wskazówki dotyczące używania słuchawek Airpods Pro z małymi uszami, gdy słuchawki Airpods wydają się za duże

Dlaczego moje słuchawki AirPods migają na czerwono i niebiesko?

Gdy wskaźnik na słuchawkach AirPods miga na czerwono i niebiesko, oznacza to, że słuchawki są gotowe do połączenia z urządzeniem Bluetooth.

Po podłączeniu światło będzie migać tylko w kolorze niebieskim. Aby go wyłączyć, naciśnij i przytrzymaj środkowy przycisk, aż lampka zaświeci się na czerwono. Po zwolnieniu przycisku słuchawki wyłączą się.

Jak zresetować AirPods bez synchronizacji

Zresetowanie AirPods to pierwsza rzecz, którą możesz zrobić, aby rozwiązać wszystkie podstawowe problemy. Jeśli chcesz to zrobić, wykonaj następujące kroki:

  • Na iPhonie przejdź do Ustawienia >> Bluetooth, a tam, gdzie pojawia się nazwa twoich AirPods, naciśnij Więcej Informacje opcja, czyli „I” otoczone kółkiem.
  • Spowoduje to wyświetlenie menu z Zapomnij urządzenie opcja. Gdy to zrobisz, wyświetli ostrzeżenie. Po prostu dotknij ponownie, aby potwierdzić.

Wykonując powyższe czynności, AirPods automatycznie przestaną łączyć się z twoimi urządzeniami i będziesz musiał je ponownie połączyć. Nie powoduje to jednak zresetowania słuchawek AirPods do ustawień fabrycznych. Aby to zrobić, musisz wykonać następujące czynności:

  • W etui AirPods otwórz pokrywę, naciśnij i przytrzymaj przycisk Wstecz. Zobaczysz, jak dioda LED zmieni kolor na biały i zacznie migać.
  • Przytrzymaj przycisk przez około 15 sekund, aż dioda ponownie zmieni kolor na pomarańczowy i zacznie migać.
  • Zamknij pokrywę i otwórz ją ponownie w pobliżu iPhone’a. Powinna pojawić się animacja, w której można je połączyć jak pierwszego dnia.

Wskazówka: zresetowanie słuchawek AirPods powinno naprawić większość błędów i problemów, które mogą pojawić się w trakcie ich użytkowania.

Przeczytaj także: Łączenie Airpodów w przypadku – najlepsze poprawki

Słuchawki douszne Raycon kontra AirPods

Kontrolki w obu słuchawkach są podobne. Miganie czerwonego i niebieskiego światła oznacza, że ​​wkładki douszne są gotowe do sparowania. Ponadto w Raycon zielone światło oznacza, że ​​wkładki douszne są w pełni naładowane, a czerwone oznacza ładowanie.

🔥 Zalecana:  Dlaczego mój Ethernet jest wolniejszy niż WIFI?

Dlaczego moje AirPods przeskakują?

Powodem, dla którego Twoje AirPods mogą przeskakiwać, mogą być zakłócenia Bluetooth, przeszkoda między urządzeniem a użytkownikiem lub wadliwe czujniki wewnętrzne.

Dlaczego mój mikrofon Apple AirPods nie działa?

Jeśli odkryjesz, że mikrofon nie działa, spróbuj naładować słuchawki AirPods, podłącz je ponownie do urządzenia i wyczyść mikrofon słuchawek AirPods.