Dlaczego moje AirPods umierają tak szybko?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Dlaczego moje AirPods umierają tak szybko?

Kupując słuchawki AirPods, oczekujesz, że będą działać przez określony czas, zanim zaczniesz rozważać ich ładowanie. Ale co się stanie, gdy twoje AirPods zaczną umierać tak szybko, że zaczyna to być powodem do niepokoju?

Ten artykuł zawiera wskazówki dotyczące pielęgnacji, które zapobiegają uszkodzeniu słuchawek AirPods i wyjaśnia, dlaczego słuchawki AirPods umierają tak szybko.

Dlaczego moje AirPods umierają tak szybko? Najważniejsze powody

Twoje AirPods mogą szybko umierać, ponieważ używasz wszystkich jego inteligentnych funkcji jednocześnie. Dzieje się tak, gdy używasz wszystkich fantazyjnych funkcji, takich jak automatyczne wykrywanie uszu, redukcja szumów i polecenia wymagające dwukrotnego dotknięcia. Chociaż te funkcje są fantastyczne, szybko wyczerpują baterię AirPods. Oto kilka innych powodów, dla których Twoje AirPods umierają tak szybko

Kiedy nie umieścisz AirPods w ich etui, kończy się to szybką utratą soku z baterii

Pomyśl o obudowie AirPods jako o przestrzeni do ładowania, w której wkładasz AirPods, kiedy skończysz z nich korzystać. Etui ładuje AirPods do późniejszego użycia, zapobiegając zmniejszaniu procentowej baterii AirPods.

Na obudowie słuchawek AirPods i AirPods może gromadzić się brud

Te cząsteczki i brud mogą powodować, że słuchawki AirPods nie ładują się prawidłowo, co powoduje ich szybką śmierć po użyciu.

Używasz słuchawek AirPods z najwyższą głośnością

Chociaż słuchanie dudniących basów może być zabawne, może również spowodować, że Twoje AirPods szybko umrą po krótkim czasie. Uszkodzenia spowodowane przez powtarzające się intensywne uderzenia basów wpłynęłyby na tranzystor słuchawek AirPods, prowadząc do utraty mocy baterii.

Bateria jest zużyta i mogła już zużyć całą swoją pojemność

AirPods są wyposażone w małe baterie i chociaż zapewniają szybkie ładowanie, równie szybko się rozładowują. Ponadto akumulatory wykonane są z litowo-jonowego. Chociaż są skuteczne, gdy nadal działają, szybko się niszczą po pewnym czasie, gdy na ujemnym przewodzie akumulatora pojawiają się dendryty.

Kilka wskazówek, jak zapobiec tak szybkiemu umieraniu słuchawek AirPods Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zapobiec tak szybkiej śmierci słuchawek AirPods:

Nie pozwól, aby słuchawki AirPods wyczerpały się do ostatniego procenta, zanim zaczniesz je ładować

Mit o pozwalaniu AirPodsowi na osiągnięcie 0% na dłuższą metę wyrządza więcej szkody niż pożytku dla AirPods. Cały cykl polegający na tym, że akumulatory osiągają dno przed ponownym zwiększeniem do 100%, szkodzi akumulatorowi. Zwiększa nacisk, powodując szybkie zużycie.

WYŁĄCZ inteligentne funkcje, które wyczerpują baterię:

Redukcja szumów i automatyczne wykrywanie uszu powinny być wyłączane w określonych odstępach czasu i nie należy pozostawiać ich włączonych przez długi czas na słuchawkach AirPods. Zwiększają obciążenie dla żywotności baterii i powodują jej szybkie wyczerpanie.

🔥 Zalecana:  Czy mogę kupić dom moich rodziców za to, co są winni?

Staraj się nie słuchać słuchawek AirPods przy bardzo wysokim poziomie głośności

Dzieje się tak, ponieważ może to spowodować uszkodzenie zarówno uszu, jak i baterii słuchawek AirPods. Możesz także monitorować głośność słuchania za pomocą aplikacji Zdrowie. Najpierw otwórz aplikację na telefonie, kliknij Przeglądać, następnie wybierz opcję, która mówi Przesłuchanie. Na koniec wybierz Poziomy dźwięku w słuchawkach.

Przechowuj słuchawki AirPods w chłodnym i suchym miejscu

AirPods, podobnie jak wszystkie urządzenia elektroniczne, nie przetrwałyby długo, gdyby były przechowywane w miejscach o wysokich temperaturach. Bezpośrednie światło słoneczne lub zimno mogą spowodować awarię baterii, a ciągła ekspozycja na te czynniki pogodowe może spowodować jej degradację.

Najważniejsze wskazówki dotyczące konserwacji, które pomogą Twoim AirPods trwać długo

Regularnie czyść słuchawki AirPods i ich etui. Zapobiega to gromadzeniu się wosku i innych cząstek brudu, które mogą blokować głośniki i powodować słabe brzmienie słuchawek AirPods. Dodatkowo jabłko zaleca środek czyszczący, który dotrze do trudno dostępnych miejsc. Dzięki temu będziesz mieć czyste i odpowiednio utrzymane słuchawki AirPods.

Ładuj słuchawki AirPods za pomocą kabli lub etui do ładowania bezprzewodowego z certyfikatem Apple. Zalecamy to, ponieważ parowanie podrobionych produktów ze słuchawkami AirPods może negatywnie na nie wpłynąć i po pewnym czasie spowodować problemy z baterią.

Po zakończeniu używania odłóż słuchawki AirPods z powrotem do etui. Etui pomaga AirPods nie rozładowywać się i zapewnia bezpieczeństwo, dopóki nie będziesz gotowy do użycia.

Spróbuj również naładować etui AirPods. Etui służy jako zapasowe, aby zapewnić ładowanie słuchawek AirPods przez żądany czas. Ponadto ładowanie etui zapobiegnie szybkiemu wygasaniu słuchawek AirPods.

Dlaczego jedna z moich słuchawek AirPods umiera tak szybko

Jedna z twoich słuchawek AirPods umiera szybciej niż druga, ponieważ często używasz jednej z nich częściej. Rozwiązaniem tego problemu byłoby równe wykorzystanie obu z nich. Innym powodem, dla którego jeden AirPod umarłby szybciej niż drugi, może być wada producenta.

Niektórzy użytkownicy skarżyli się, że oba AirPods działają jednakowo, a jeden z nich umiera szybciej. Jeśli tak jest i używasz słuchawek AirPods krócej niż rok, możesz iść do sklepu Apple i kupić nową parę słuchawek AirPods lub, jeśli słuchawki są objęte gwarancją, poprosić o naprawę lub wymianę.

Inne rozwiązania, które mogą pomóc obu AirPods przywrócić normalne działanie, obejmują anulowanie parowania AirPods z iPhonem i możesz to zrobić, wykonując następujące kroki:

 • Kliknij na Ustawienia.
 • Wybierz Bluetooth Opcja.
 • Stuknij przycisk informacji. Jest w formie „I.
 • Wybierz zakładkę z napisem „Zapomnij urządzenie”.

Po wykonaniu tych czynności uruchom ponownie telefon. Ta metoda pomogłaby zresetować wszystko, co dotyczy połączenia pary słuchawek AirPods z telefonem iPhone.

Możesz także sprawdzić etui ładujące, aby upewnić się, że obie słuchawki AirPods się ładują. Oprócz tego mogą wystąpić inne problemy, takie jak uszkodzenie baterii jednego ze słuchawek AirPods. Sposobem na rozwiązanie tego problemu jest zabranie pary słuchawek AirPods do naprawy.

🔥 Zalecana:  Dlaczego warto wybrać losowy las, a nie drzewa decyzyjne – w stronę sztucznej inteligencji

Powody, dla których obudowa AirPods Pro umiera tak szybko

Oto kilka powodów, dla których etui AirPods pro umiera tak szybko:

 • Etui AirPods może nie ładować się kablem zatwierdzonym przez Apple.
 • Twoja obudowa AirPods Pro może również mieć wadę sprzętową.
 • Miesiące zaniedbań mogły wypełnić port ładowania brudem i brudem, powodując nieprawidłowe ładowanie.

Gdy zauważysz, że obudowa słuchawek AirPods Pro szybko się wyczerpuje, możesz wypróbować jedną lub więcej z poniższych wskazówek dotyczących rozwiązywania problemów:

 • Spróbuj zresetować etui ładujące AirPods. Możesz to zrobić, naciskając przycisk konfiguracji obudowy, a ta czynność spowoduje, że wskaźnik świetlny zaświeci się na bursztynowo, a następnie na biało. Gdy tak się stanie, obudowa AirPods resetuje się i możesz ją naładować.
 • Użyj do tego innego kabla ładującegoktóry ma certyfikat Apple, i sprawdź, czy etui AirPods wytrzymało dłużej po naładowaniu go nowym kablem.
 • Spróbuj aktywować optymalizację baterii dla swoich AirPods. To zapobiegłoby tak szybkiej śmierci obudowy AirPods Pro. Funkcja optymalizacji jest dostępna w najnowszym oprogramowaniu sprzętowym AirPods i urządzeniach z systemem iOS. Aby to skonfigurować, wykonaj następujące instrukcje:
 • Najpierw sparuj iPhone’a z zestawem AirPods.
 • Kliknij Ustawienia i wtedy Bluetooth.
 • Naciśnij na ‘I’ obok nazwy słuchawek AirPods.
 • Kliknij przełącznik obok Zoptymalizowane ładowanie baterii aby go WŁĄCZYĆ.

Powody, dla których Twoje AirPods umierają szybciej podczas połączeń takich jak Facetime i Zoom

Gdy używasz słuchawek AirPods do rozmów przez Facetime i Zoom, może to spowodować ich szybsze zgaśnięcie. A to dlatego, że każda generacja słuchawek AirPods ma mniej czasu na rozmowę niż na słuchanie. Facetime i Zoom to połączenia wykonywane przez Internet, więc bardzo szybko zużywają czas rozmowy i powodują, że AirPods szybko umierają.

Zoom i Facetime również używają mikrofonu w słuchawkach AirPods do komunikacji. Niestety spowodowało to wyczerpanie baterii słuchawek AirPods.

Według Jabłko, AirPods mają różne czasy mówienia i słuchania, przy czym ten drugi jest wyższy niż pierwszy. Oto lista słuchawek AirPods wraz z przewidywanym czasem słuchania i rozmów:

 1. AirPods (2. generacji): Jedno ładowanie zapewnia 3 godziny rozmów i 5 godzin słuchania.
 2. AirPods (3. generacji): Jedno ładowanie zapewnia 4 godziny rozmów i 6 godzin słuchania.
 3. AirPods Pro: Jedno ładowanie wystarcza na 3,5 godziny rozmów i 4,5 godziny słuchania.

Załóżmy, że kupujesz któryś z tych AirPods, a czas rozmów jest znacznie krótszy niż specyfikacje podane przez Apple, problem może dotyczyć konstrukcji AirPods i powinieneś wymienić go przed wygaśnięciem gwarancji.

Przeczytaj także: Obudowa AirPods nie ładuje się? Najlepsze poprawki

🔥 Zalecana:  Airpods zniknęły z Find My iPhone – Oto, co odkryłem

Czy możesz codziennie używać AirPods?

Tak, możesz codziennie używać słuchawek AirPods. Jednak, aby miał długą żywotność baterii, pomocne byłoby, gdybyś nie włączał wszystkich jego inteligentnych funkcji za każdym razem, gdy go używasz.
Ponadto środki zapobiegawcze, takie jak trzymanie ich w przypadku, gdy nie są używane, również znacznie ułatwią konserwację słuchawek AirPods.

Czy baterie AirPods zużywają się?

Tak, baterie AirPods się zużywają. Dzieje się tak, ponieważ baterie są małymi bateriami litowymi, które ładują się szybko, ale po kilku cyklach ładowania i rozładowywania baterie te równie szybko zaczęłyby umierać.
Tak więc, kiedy kupujesz AirPods, ma on już oś czasu, w której będzie działał optymalnie. Potem zacząłby szybko umierać i miał inne drugorzędne problemy. Celem wyposażenia się w wskazówki ułatwiające konserwację słuchawek AirPods jest pełne ich wykorzystanie i utrzymywanie ich w dobrym stanie.

Dlaczego moje AirPods wytrzymują tylko godzinę?

Twoje AirPods mogą działać tylko przez godzinę, ponieważ mogą nie być w pełni naładowane lub baterie są starsze i słabsze. Pomogłoby, gdybyś spróbował przeprowadzić wszystkie kroki rozwiązywania problemów wymienione powyżej.

Jak długo powinny działać AirPods?

Świetne i sprawne AirPodsy drugiej generacji mają wytrzymać 5 godzin, jeśli tylko słuchasz na nich piosenek. Następnie Apple wprowadzi inne dodatki, aby dostroić czas dla nowych modeli.

Wniosek

Na koniec warto pamiętać, że żywotność słuchawek AirPods również się skróci, ale jeśli zastosujesz się do wskazówek dotyczących konserwacji zawartych w tym artykule, będziesz cieszyć się słuchawkami AirPods przez dłuższy czas bez obawy, że szybko zaczną umierać.

Jeśli jednak po wykonaniu wszystkich tych wskazówek dotyczących rozwiązywania problemów nadal nie ma znaczącej poprawy w zakresie czasu działania słuchawek AirPods, zalecamy zabranie słuchawek AirPods i etui do naprawy.