Dlaczego moja prędkość pobierania jest tak niska na PC?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Dlaczego moja prędkość pobierania jest tak niska na PC?

Czy zastanawiasz się i pytasz: „dlaczego moja prędkość pobierania jest tak niska na komputerze PC”? Masz abonament na szybkie łącze internetowe, a podczas przeglądania łączność internetowa jest zawsze wystarczająco szybka. Ale jeśli chodzi o pobieranie, Twoje pliki rozwijają się z prędkością żółwia!

Czasami musisz spędzić godziny, czekając na pobranie plików, a następnie anulowanie pobierania. Tak, wszyscy już tam byliśmy. Ale nie martw się, w tym artykule wyjaśnię, dlaczego prędkość pobierania jest tak niska na komputerze i jak przyspieszyć pobieranie.

Dlaczego moja prędkość pobierania jest tak niska na PC? Oto nasze najważniejsze powody

Istnieje wiele powodów, dla których prędkość pobierania jest tak niska na komputerze. Niektóre z nich wyjaśniono poniżej:

Serwer źródłowy jest zbyt wolny

Jednym z powodów długich czasów pobierania jest często słaby hosting. Serwery nie mogą przetwarzać żądań wystarczająco szybko i połączenie zostaje zerwane. Od czasu do czasu węzły i linie w sieci często ulegają awarii. Ponadto rzeczywista prędkość ładowania

Słaby router

Starsze routery lub karty sieciowe oferują często tylko maksymalną przepustowość danych 10 mb/s (odpowiednik 10 000 kb/s). Połączenie DSL o przepustowości 16 000 kbit/s spowalnia zatem pracę. Jedynym rozwiązaniem jest tutaj zakup nowszych urządzeń.

Mniej DSL niż obiecano

Problemem może być słabe połączenie internetowe. Można również dowiedzieć się, że prędkość przeglądania jest niska. Niektórzy dostawcy reklamują maksymalne prędkości „do 16 000 kbit/s” dla DSL, ale nie dostarczają ich na niektórych obszarach. Wykonaj bezpłatny test prędkości DSL i sprawdź prędkość. Możesz skontaktować się z dostawcą usług internetowych, aby dowiedzieć się, dlaczego usługa internetowa jest niska.

Wspólne łącze internetowe

Jeśli zbyt wiele osób korzysta z tego samego połączenia internetowego, którego używasz, wpłynie to na szybkość przeglądania i pobierania. Dzieje się tak często w środowiskach biurowych, gdy istnieje tak wiele aktywnych systemów komputerowych na tym samym przewodowym lub bezprzewodowym rozwiązaniu zapewniającym dostęp do Internetu.

Twój system operacyjny aktualizuje programy w tle

Jeśli nagle prędkość pobierania na komputerze stanie się zbyt niska, sprawdź, czy komputer nie pobiera aktualizacji systemu Windows. Ponadto Microsoft Store może pobierać aktualizacje. Potrzebne do tego dane w tle mogą wpływać na wydajność połączenia sieciowego. Możesz także skonfigurować ustawienia tak, aby automatycznie zatrzymywały pobieranie programów i aktualizacji systemu operacyjnego.

Korzystasz z VPN

Na przykład możesz chcieć użyć VPN, aby uzyskać dostęp do treści online z kraju ograniczonego przez serwer. Na przykład możesz chcieć przesyłać strumieniowo FuboTV lub HBO Max lub mieć dostęp do witryny kryptograficznej z lokalizacji zablokowanej przez usługi. VPN pomaga skalować te bariery, modyfikując adres IP. Ale nie wszystkie usługi sieciowe na serwerach VPN są silne i możesz to zobaczyć na mierniku sieci serwera, z którym jesteś połączony.

🔥 Zalecana:  Analiza trendów rynku pracy Data Science na rok 2021 | przez zespół redakcyjny Towards AI

Jeśli spróbujesz połączyć się z jednym z powyższych serwerów, a następnie spróbujesz pobrać pliki, prędkość pobierania będzie dość niska.

Tak więc moja rada jest taka, że ​​jeśli musisz korzystać z usług VPN, zawsze łącz się tylko z serwerami o silnych sieciach. Załóżmy jednak, że wszystkie sieci serwerów są wyłączone, jak powyżej (jeden pasek sieci). W takim przypadku możesz tymczasowo rozłączyć się z VPN. Oczywiście oznacza to tymczasowy brak dostępu do stron, do których można się logować tylko za pomocą VPN, dopóki serwery nie będą mocne. Ale to jest to!

Szybkość pobierania tak wolna na PC: jak to naprawić?

Jak więc naprawić niską prędkość pobierania na komputerze? Następnie zobaczymy, jak rozwiązać problem, jeśli prędkość pobierania jest tak niska na komputerze. Pierwszym krokiem do rozwiązania problemu jest przetestowanie szybkości pobierania.

Poprawka 1: Sprawdź prędkość pobierania

Wpisz zapytanie „prędkość internetu” w wyszukiwarkę, a będziesz mógł zobaczyć, jaka jest prędkość twojego internetu.

Jeśli prędkość pobierania jest zauważalnie wysoka, problem nie dotyczy połączenia internetowego.

Z drugiej strony, jeśli prędkość jest znacznie mniejsza niż teoretyczne dane podane przez usługodawcę (ISP) lub dla routera, będziesz musiał zmniejszyć liczbę urządzeń korzystających z tego samego połączenia internetowego.

Poprawka 2: Odłącz lub wyłącz niepotrzebne urządzenia, aplikacje lub usługi przesyłania strumieniowego

Im częściej Twoja sieć jest używana przez różne podłączone urządzenia, tym wolniejsze jest Twoje połączenie. Jeśli odłączysz konsolę, telefon i telewizor, zobaczysz, że prędkość głównego komputera będzie duża.

Jeśli pobierasz duży plik (film), tymczasowo wyłącz wszystkie niepotrzebne aplikacje, aby zaoszczędzić miejsce na przepustowości.

Nawet pozornie nieaktywne usługi, takie jak Netflix, Hulu, a nawet YouTube, znacząco wpływają na prędkość pobierania. W tym czasie zamknij wszystkie niepotrzebne okna i inne karty w przeglądarce.

Poprawka 3: Spróbuj nawiązać połączenie przez Ethernet

Jeśli komputer działa na routerze bezprzewodowym, nawiąż połączenie przewodowe za pomocą kabla Ethernet i sprawdź, czy problem z szybkością został rozwiązany.

Jeśli masz średnią prędkość, możesz stwierdzić, że twoje połączenie bezprzewodowe jest wadliwe.

🔥 Zalecana:  Jaka jest dobra pensja dla osoby samotnej? (Aktualizacja 2023)

Jeśli prędkość pobierania nie wzrasta, możesz podejrzewać problem z routerem lub komputerem.

Możesz także wyczyścić pamięć podręczną routera, odłączając router i modem. Odczekaj co najmniej minutę, a następnie podłącz wszystko z powrotem.

Jeśli problem będzie się powtarzał, przenieś router bliżej komputera lub wypróbuj następną opcję.

Poprawka 4: Kup nowy router

Jeśli router zaczyna się starzeć, wymień go na nowszy, lepszy. Z biegiem czasu połączenie zapewniane przez routery spowalnia.

Przy zakupie upewnij się, że obsługuje maksymalną przepustowość podaną przez dostawcę usług internetowych. W wartościach bezwzględnych powinien być nawet w stanie obsługiwać wyższe prędkości, ale będzie droższy.

Poprawka 5: Uzyskaj lepszy plan połączenia z Internetem

Niektóre łącza są czasami trwale niewystarczające, aby zadowolić część internautów, zwłaszcza tych, którzy potrzebują dużej przepustowości. Aby dostosować się do wymagań tych konkretnych klientów, dostawcy usług internetowych oferują szybsze połączenia po wyższych cenach niż w przypadku łączy tradycyjnych.

Skontaktuj się z dostawcą usług internetowych (ISP). Jeśli Twoja prędkość jest nadal niższa niż obiecana przez dostawcę usług internetowych. Opisz problem i co już zrobiłeś, aby zwiększyć przepływ.

Powinieneś również wiedzieć, że czasami konieczna jest zmiana dostawcy usług internetowych, ponieważ niektórzy usługodawcy mają szybsze połączenia niż inni w niektórych regionach. Zapytaj więc sąsiadów o usługodawcę i plan, z którego korzystają.

Przeczytaj także: Dlaczego mój telefon mówi LTE zamiast 4G lub 5G?

Często Zadawane Pytania

Czy 800 Mb/s to szybki internet?

Tak, 800 Mb/s jest wystarczająco szybkie do dowolnego celu online. Możesz go używać między innymi do grania w gry online i przesyłania strumieniowego wideo.

Czy prędkość 1000 Mb/s wystarczy do grania?

Tak, 1000 Mb/s jest uważane za superszybkie, ponieważ dobre połączenie sieciowe jest ograniczone do 200 Mb/s. Tak więc między 500 a 1000 Mb/s jest zalecanym zakresem do gier. A jeśli możesz uzyskać do 1000 Mb / s, to świetnie. Powinieneś jednak wiedzieć, że te ogromne dane są dostępne tylko za pośrednictwem łączy światłowodowych.

Tak. Wolna prędkość przetwarzania komputera i pamięć RAM opóźnią łączność sieciową i spowodują niestabilne połączenia internetowe.

Czy pamięć RAM wpływa na prędkość pobierania?

Im większa jest pamięć RAM, tym większa jest prędkość przetwarzania komputera. Szybsza pamięć RAM umożliwia szybsze działanie przeglądarki komputera, chociaż nie wpływa to bezpośrednio na szybkość pobierania.

Czy 200 KB to dobra prędkość pobierania?

Prędkość pobierania 200 kilobajtów na sekundę jest bardzo słaba. Było to do przyjęcia dziesięć lat temu, ale już nie w dobie sieci 5G i linii światłowodowych. Przy 200 kb/s będziesz musiał czekać godzinę, aby pobrać plik o rozmiarze 1 gigabajta.
Średnia prędkość pobierania wynosi zwykle około 42 Mb/s. Jednak dobra prędkość pobierania jest ograniczona do około 100 do 200 Mb/s

🔥 Zalecana:  Czy DoorDash jest bezpieczny? Kompletny przewodnik dla kierowców i klientów

Która część komputera zwiększa prędkość pobierania?

Szybkość procesora komputera, pojemność pamięci RAM i router decydują o tym, czy prędkość pobierania będzie optymalna, czy słaba. Twój komputer nie powinien mieć problemów z szybkością, jeśli ma co najmniej 8 GB pamięci RAM DDR4.
Jeśli chodzi o procesor, zalecany jest Ryzen 5 i 7 lub Intel Core i3, i5, i7 lub i9. Eksperci zalecają również aktualizację routera raz na pięć lat.

Dlaczego moja prędkość pobierania jest tak niska na PC Steam?

Problem może polegać na tym, że używasz niewłaściwego lub nieaktualnego sterownika sieciowego. Spróbuj zaktualizować sterownik, jeśli to rozwiąże problem. Możesz także połączyć się z innym serwerem w swoim regionie.
Problem można również rozwiązać, czyszcząc pamięć podręczną pobierania. W Steam przejdź do lewego panelu, wybierz Pobieranie iw dolnej części prawego panelu kliknij Wyczyść pamięć podręczną pobierania.

Dlaczego moja prędkość pobierania jest tak niska, mimo że mam szybki internet?

Przyczyna problemu może być różna. To może być pora dnia. Według badania przeprowadzonego przez Cisco, ruch internetowy jest zwykle duży po godzinach pracy i kolacji, tuż przed snem, zasadniczo między 21:00 a 23:00. To także czas, kiedy ludzie są głównie oglądanie filmów, według kwarcu. Tak więc, chociaż możesz przeglądać Internet podczas próby pobrania, rzeczy mogą wyglądać jak ślimak.

Innym powodem, dla którego możesz mieć wolniejszą prędkość pobierania pomimo szybkiego Internetu, może być stary modem lub router lub jego pojemność.